Prügistamine looduses e. Ahvid Männikul!

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas maksipoiss »

rannamees kirjutas: Eelmine suvi sain 2 munni teolt kätte ja panin koristama, krt :floff
Sõjaväes saime praeguse Lottemaa territooriumil asunud platsilt kaks metallivarast kätte, karistuseks pidid tegelased Pärnus Tammsaare tänaval asuva kasarmute territooriumi puulehtedest (sügisel) puhtaks riisuma ja oma Nivaga kõik korraga ära viima. Auto ja haagis said ilusti tihedalt lehti täis , juht kuidagi nikerdas ennast roolitaha 8) .
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas Madlobster »

Lihtsalt jäi silma, et ei ole ei internetti ega nutitelefoni ega äppi ega midagi, kus infot hankida.
Aga kuda siis siia foorumisse need nutud tekivad?
Pigi peab per*e minema!
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas honkomees »

Madlobster kirjutas:Lihtsalt jäi silma, et ei ole ei internetti ega nutitelefoni ega äppi ega midagi, kus infot hankida.
Aga kuda siis siia foorumisse need nutud tekivad?
interneedus ikka on, nn mobiilne net arvutis, midagi alla tiksub, linnakohaga ei saa muidugi võrreldagi ja raha peab ka selle niruduse eest hirmsat moodi välja käima, aga kui valla jäätmejaama kohta polegi netis infot väljas või on see nii hästi maskeeritud et ka google üles ei leia, mis siis teha, šerlokit mängida?
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas MustVälk »

Eks selles olegi asi, et pole prügi vastu sellist tunnet:
Et kui on suudetud osta prügi endale koju, siis pärast vaja see prügi ka kellegile maha müüa.
Mitte keegi ei taha tänapäev tasuta tööd teha ja utiliseerida kellegi teise saasta.

Kahjuks tõden ka, et inimesed on kohati parasiidid kes loodusest võtavad, aga loodusesse tagastada tahavad otse!
Ja kordagi ei mõelda, et otse tagastades pole sealt varsti midagi võtta! :roll:
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas ahto42 »

Kindlasti on mentaliteet/ kasvatus mängus. St et kui makstaks peali, ikka viiakse metsaalla. Ise ämma-äia hoovist kuurist sai ligi 120 euro eest aardlapallu viidud. Aga paljude jaoks on ka hind, kui sitta on tõesti palju.
Elva linna jäätmejaamad segaprügi vastu ei võta. Ainult seda, mida annab rahaks teha. Lahkunud vanatädi vana voodi ja muu kultuuriga pidin Elvast Aardlapallu sõitma. Kui poleks Eestimaast lugupidav inimene, oleks kaks haagisetäit kindlasti võssa läinud. Aardlapalu tahtis vist u 30 euri kokku+sõidud.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
nuki
Off Roader Wannabe
Postitusi: 20
Liitunud: E Mär 10, 2014 8:21 am

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas nuki »

Aga miks peab jäätmjaam või jäätmete vastuvõtu punkt lahti olema,ma olen näiteks kolm või neli kraavist leitud kineskoop teleka lihtsalt sinna putka kõrvale maha pannud kui on kinni olnud.Korra oli lahti ka.....vist oli nädalavahetus,siis vastuvõtu tädi näitas et näe pane sinna üles teiste telekate otsa.
luuletaja
Mudder
Postitusi: 51
Liitunud: R Nov 02, 2007 9:55 pm
Asukoht: HARJUMAA

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas luuletaja »

See ongi ju lahendus. Olgu koht, kuhu saab oma rämpsu tuua ja ei pea nuruma, seletama, kogu aeg lahti ja avalik. Sinna tekivad ka kohe "sanitarid", kes vajaliku mittevajalikust eraldavad. Metsaalused jääksid puhtaks. Praegusest olukorrast ei saa aru, iga aasta koristame ja ikka tekib seda sodi juurde. Kuradi ametnike võim.
V8
karlmk
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: E Apr 06, 2015 8:01 pm

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas karlmk »

Viisin eile just 2 raksu jäätmeid elva punkti , vanapaber ja aknaklaasi. Ära saab seal anda päris palju erinevat kraami. Oma vanad diivanid ja mööblirisu viib tasuta ära majaeest prühiveofirma , peab neile ette ainult teatud aja teatama. Vist isegi vanad vaibad ja kaltsud veavad ära. Metsaalla ei tuleks pähegi oma sodi tarida, jahil käies näeb niigi vahepeal metsas rohkem telereid ja külmkappe, kui loomi.
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas MustVälk »

Ära saab anda jah mõistuse piires palju asju.
Ja oleneb kohast on ka normaalseid vastuvõtjaid, mitte ei koorita iga väiksemagi asja eest kopikat!

Selline tasuta koht oleks kiiresti jäätmetesse uppumas kuna ei jõua keegi, siis seda korralagedust ära likvideerida.
On tegelikult ettenähtud rangete normidega keskkonna sõbralik lammutamine!

Niipalju kui ma nendes käinud, siis olen aiajäätmete pähe näinud ehitus jäätmeid.
Ja pääskülas olen näinud kuidas kaks suurt konteinerit on aiajäätmete mäe alla peidetud!

Seaduse järgi ei tohi autosid ka lammutada ja mu vana tagastange soovitati tükkideks ja olmeprügisse pista. :roll:
Sama käis salvo kelgu kohta! :D
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas honkomees »

MustVälk kirjutas:...Selline tasuta koht oleks kiiresti jäätmetesse uppumas kuna ei jõua keegi, siis seda korralagedust ära likvideerida. ...
Sama käis salvo kelgu kohta! :D
Krt, tasuta ühistransporti suudetakse korraldada, mis on täielik lollus ja samas prügimajandust tasuta käima ei saada, mis oleks igatepidi mõistlik riigi&omaviletsuse ülesanne (mitte anda seda erafirmade bisnessiks).
Sedasorti salvo kelgud ja nt mul katkised plastämbrid probleemiks, kuna tänu õhukesele plastile tekib neid pagana palju.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas ahto42 »

Prügi müüakse edasi põletusjaama ja toodetakse sooja või elektrit. Prügi on maffia värk, kuidas muidu mõni aasta tagasi tallinas kaks prügifirmat tegid sendipealt sama pakkumuse.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
ponsik
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: L Veebr 27, 2016 5:05 pm

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas ponsik »

nuki kirjutas:Aga miks peab jäätmjaam või jäätmete vastuvõtu punkt lahti olema,ma olen näiteks kolm või neli kraavist leitud kineskoop teleka lihtsalt sinna putka kõrvale maha pannud kui on kinni olnud.Korra oli lahti ka.....vist oli nädalavahetus,siis vastuvõtu tädi näitas et näe pane sinna üles teiste telekate otsa.
Meil jäätmejaamas nt videovalve väljas,aga piisavalt nigel,et isikut tuvastada ei võimalda.kaamera just nimelt värava taha prügi panijate tabamiseks.
mart77
True Off Roader!
Postitusi: 1020
Liitunud: K Juun 14, 2006 11:19 pm

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas mart77 »

Vabandage mu võhiklikkust, kuid kas tõesti pole võimalik kuskil ära anda näiteks auto plaststanget?
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas v6sa »

mart77 kirjutas:Vabandage mu võhiklikkust, kuid kas tõesti pole võimalik kuskil ära anda näiteks auto plaststanget?
Eraisikul ja tasuta - ei. Raha eest - jah. Võimalik variant firmale on müüa jäätmekütuseks põletajale, aga kas see bürokraatia end ühe stange pärast ära tasub, on küll küsitav.

Peaaegu tasuta on praeguste veohindade juures selle labaselt sorteerimata olmeprügikonteinerisse tükeldamine. -20 kraadises pakases pole tükeldamiseks vaja muud, kui kilost vasarat ja kaitseprille :wink:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
ponsik
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: L Veebr 27, 2016 5:05 pm

Re: Ahvid Männikul!

Postitus Postitas ponsik »

luuletaja kirjutas:See ongi ju lahendus. Olgu koht, kuhu saab oma rämpsu tuua ja ei pea nuruma, seletama, kogu aeg lahti ja avalik. Sinna tekivad ka kohe "sanitarid", kes vajaliku mittevajalikust eraldavad. Metsaalused jääksid puhtaks. Praegusest olukorrast ei saa aru, iga aasta koristame ja ikka tekib seda sodi juurde. Kuradi ametnike võim.
Saatsin täna valda sama ettepaneku bossidele,vaatame mis vastuseks tuleb.Jäätmejaama vahetu ümbrus nii 1 km raadjuses metsad täis telekaid monitore ja muud sellist jura mis tasuta vastu võetakse,inime toob ikka töövälisel ajal kui putka kinni.Elan just selles raadjuses ja näen mis toimub.
Vasta

Mine “Häbinurk”