Eurokolonialism

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaatorid: jr, ennukas, Daniel, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, hulkur, kala, Moderators

jaan mmc
I live off from the mud

Re: Ukaase elevandiluu tornist

PostitusPostitas jaan mmc » K Aug 24, 2016 7:53 am

Härrased Tanel ja Madlopster annavad siin vaikselt mõista kuidas minusugused vingujad ei tee ise midagi ja ainult nõuavad aga kui nende aktiivseid teemasid vaadata selgub, et panustamine nt. siinsesse keskonda, piirdub enamasti rubriigiga Ajaviide ja muidu huvitav jutt. Minu postitused on 90% kedagi toetav info. Vihjata minu puhul ka nt. mingile maksudest kõrvalehoidvale elustiilile on ka puhas jama.
Ma paugutan siin sirge seljaga, sest minu kokkupuuted selle heaoluriigiga piirduvad ikka andmise ja vähem saamisega, pole vahet kas haigekassa või muu riigiteenuste poole pealt. "üliefektiivse" haigekassaga olen minimaalselt kokku puutunud ja tean, et "ülim efektiivsus" põhineb reaalsuses patsientide omafinantseeringul ja arstide madalates palkades. Efektiivne on see vaid exelitabeli meeste nende seisukohalt, kes arvavad, et see kõik on tänu 5 eurisele visiiditasule.
Koolibusse ei tarbi, lähim kergliiklustee asub 10 km kaugusel, tänavavalgustus puudub, lähim tuletõrje 40 km. seda rida võiks jätkata. Ühesõnaga, ma räägin maaelust ja seal pole riigiteenustest haisugi, kui riik ei paku teenuseid siis ärgu ka nõudku.
Positiivse poole pealt võib välja tuua lähedalasuva külatee asfalteerimist u. 4 a. tagasi.
Viimati muutis jaan mmc, K Aug 24, 2016 9:36 am, muudetud 1 kord kokku.
Mitsubishide remont Pärnus 5178647
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...

PostitusPostitas ivan » K Aug 24, 2016 9:08 am

Väga kitsast ja geograafiliselt piiratud teemast on saanud üleüldine teema: Kas Eesti on heaolu riik või mitte? Mulle Eestis meeldib. Üheks selle põhjuseks on asjaolu, et selle pisikesel territooriumilt võib leida väga erinevaid elustiile. Need elustiilid on välja kujunenud ajaloos toimunud sündmustele ja rahvuslikule kultuurile. Samuti inimeste leidlikkusele ka kõige raskemates oludes toime tulla ning säilitada ja taastada oma kodukoha traditsioonid ja ajalugu. Nii on Kihnus olnud külgkorviga mootorratas kaluri töövahend mida kasutai ka pereliikmete transpordiks. Olen isegikorduvalt sõitnud suures kalakastis, mis kinnitatud mootorratta külge. Olen ka nüüd nõus ilma kiivrita sellises kastis istuma tingimusel, et seda vahendit juhib kogemustega kihnlane, mitte ärilistel eesmärkidel tegutsev hooajaline ekskursioonijuht.
Meie väikesaarte ajalugu on olnud karm tänu lähiajaloo piiritsoonile. Mõni saar pääses kergemini ja pidi mõned aastakümned, taluma peale sunnitud võõrast kultuuri suletud keskkonnas. Naissaare on aga saar, kus hävitati täielikult kohalik elanikkond ja rajati asemele baas. Enne baasi rajamist elas seal oma elu rahvuste poolest väga kirev seltskond.
Naissaarele rajatud baasis hoiti lõhkeainet koguses mis oleks hävitanud Paljassaare poolsaare ja kokku viinud Tallinna ja Kopli lahe. Baasi välja kolimisel Naissaarelt oli see koht kui elav muuseum. Kasarmutes olid voodi tehtud ja tekid nendel triigitult peale tõmmatud, kinosaali nurgas olid filmilindid propaganda filmidega, maha jäetud tehnika käivitus nupust kui aku peale panid, raudtee kõik harud olid sõidetavad. Kui oled sellises baasi sees, siis saad aru mille kõrval oled elanud ja millise ohuga koos. Me ei tohiks seda unustada ja uuesti lasta sündida. Selle meelde tuletuseks ongi vaja muuseume ja mitte Tallinna kesklinna vaid reaalseid tundeid tekitavaid muuseume. Kõike ei saa võtta ega pöörata äriks, nii ei saa ka seda pisikest osa, veel raudteed meenutavat osast lasta hävineda. Nii aga läheb kui seal üldse liiklust enam ei toimu, sest seni vabatahtlike abiga puhtana hoitud ja võimete piires lapitud raudtee kasvab võsasse ja vajub maa sisse. See raudtee ei ole kunagi vastanud mitte mingitele raudteele kehtestatud nõudmistele, kuna on olnud sõjalise otstarbega (miinide vedu). Hr Ivar Milleri väide, et antud raudtee tuleb viia vastavusse Raudtee seadusega, viia läbi ekspertiisid, koolitada jne on ulme vallast. Sellist raha mitte kellelgi ei ole ja see oleks ka töötava muusemi eksponaadi säilitamise eesmärgi nimel täiesti mõttetu investeering.
Ma ei esinda siin Petkat ega ole ka tema minu poole pöördunud abi saamiseks. Kes tahab asjadega lähemalt tutvuda ja jõu ning nõuga abiks olla võin abi pakkujad Naissaarele viia ja kohtumise Petkaga korraldada. Alus on väike ja suurt ekskursiooni ei korralda, ainult tõsiselt huvitatud isikud andku endast privas teada.
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor

PostitusPostitas Kjen » K Aug 24, 2016 9:46 am

ivan kirjutas:Ma ei esinda siin Petkat ega ole ka tema minu poole pöördunud abi saamiseks. Kes tahab asjadega lähemalt tutvuda ja jõu ning nõuga abiks olla võin abi pakkujad Naissaarele viia ja kohtumise Petkaga korraldada. Alus on väike ja suurt ekskursiooni ei korralda, ainult tõsiselt huvitatud isikud andku endast privas teada.

Tegelikult pälvis see rööbastee ja sellel liikuv pesumasin ametkondade tähelepanu alles seejärel, kui tähelepanelikud kaaskodanikud täheldasid ja väidetavalt ka jäädvustasid taasesitamist võimaldaval moel Pesumasinajuhi viinastunud oleku, adrenaliini tekitava sõidustiili ja pesumasina külilivajumise :roll:
Et probleemi lahendus nr 1 oleks ehk Pesumasinajuhi elustiili muutus?
jaan mmc
I live off from the mud

PostitusPostitas jaan mmc » K Aug 24, 2016 10:29 am

Kjen kirjutas:
ivan kirjutas:Ma ei esinda siin Petkat ega ole ka tema minu poole pöördunud abi saamiseks. Kes tahab asjadega lähemalt tutvuda ja jõu ning nõuga abiks olla võin abi pakkujad Naissaarele viia ja kohtumise Petkaga korraldada. Alus on väike ja suurt ekskursiooni ei korralda, ainult tõsiselt huvitatud isikud andku endast privas teada.

Tegelikult pälvis see rööbastee ja sellel liikuv pesumasin ametkondade tähelepanu alles seejärel, kui tähelepanelikud kaaskodanikud täheldasid ja väidetavalt ka jäädvustasid taasesitamist võimaldaval moel Pesumasinajuhi viinastunud oleku, adrenaliini tekitava sõidustiili ja pesumasina külilivajumise :roll:
Et probleemi lahendus nr 1 oleks ehk Pesumasinajuhi elustiili muutus?

Selliste nähtuste olemasolu on muidugi halb. Minu teema algatus lähtus eelkõige sellest, et räägiti vajadusest kõik utoopiliste tehniliste nõuetega kooskõlla viia. Ja asjaolust, et selline nn. "putkade" järjekindel kinnipanek eestis, meenutab talude sundlikvideerimist kommunistide poolt.
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor

PostitusPostitas Kjen » K Aug 24, 2016 11:55 am

jaan mmc kirjutas:Selliste nähtuste olemasolu on muidugi halb. Minu teema algatus lähtus eelkõige sellest, et räägiti vajadusest kõik utoopiliste tehniliste nõuetega kooskõlla viia. Ja asjaolust, et selline nn. "putkade" järjekindel kinnipanek eestis, meenutab talude sundlikvideerimist kommunistide poolt.

Maailmas on palju kordi ohtlikumaid tegevusi, kui lagunenud rööbasteel juua täis juhiga ringitiirutamine. Hüpatakse vetruva köiega või üldse ilma köieta mingis lendoravat meenutavas kostüümis kraana või kalju otsast alla jne. Täista legaalselt. Aga need inimesed on ilmselt kaasnevast ohust väga teadlikud. Ja ei võta omi lapsi hüppele kaasa.
Kui Petka teeks eelnevalt teavitustööd stiilis - "Tänase atraktsiooni nimi on: mina olen täna purjus ja raudtee on kõver. Kihutan ja lähen vahel rongiga ümber. Aga teie kõik sõidate omal vastutusel. Alla 18a peale ei saa. Teie elukindlustus reisi vältel ei kehti. Ja kiirabi tuleb 3h pärast, aga sita ilmaga üldse ülehomme". Ja nüüd allkiri, palun.
Mõni jurist ehk teab, kas sellisel juhul saaks selle atraktsiooni ehk rööpaid lappimata toimima jätta?
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Kontakt:

PostitusPostitas Madlobster » K Aug 24, 2016 3:55 pm

Kjen kirjutas:
jaan mmc kirjutas:Selliste nähtuste olemasolu on muidugi halb. Minu teema algatus lähtus eelkõige sellest, et räägiti vajadusest kõik utoopiliste tehniliste nõuetega kooskõlla viia. Ja asjaolust, et selline nn. "putkade" järjekindel kinnipanek eestis, meenutab talude sundlikvideerimist kommunistide poolt.

Maailmas on palju kordi ohtlikumaid tegevusi, kui lagunenud rööbasteel juua täis juhiga ringitiirutamine. Hüpatakse vetruva köiega või üldse ilma köieta mingis lendoravat meenutavas kostüümis kraana või kalju otsast alla jne. Täista legaalselt. Aga need inimesed on ilmselt kaasnevast ohust väga teadlikud. Ja ei võta omi lapsi hüppele kaasa.
Kui Petka teeks eelnevalt teavitustööd stiilis - "Tänase atraktsiooni nimi on: mina olen täna purjus ja raudtee on kõver. Kihutan ja lähen vahel rongiga ümber. Aga teie kõik sõidate omal vastutusel. Alla 18a peale ei saa. Teie elukindlustus reisi vältel ei kehti. Ja kiirabi tuleb 3h pärast, aga sita ilmaga üldse ülehomme". Ja nüüd allkiri, palun.
Mõni jurist ehk teab, kas sellisel juhul saaks selle atraktsiooni ehk rööpaid lappimata toimima jätta?

Sellisel juhul võiks mõne veneruleti klubi ka avada.
Suur vahe on purjus suslajuhtidel, turvavarustusele vilistavatel laste lennutajatel või miljon korda kontrollitud varustusega spetsiaalse väljaõppega extreemsportlasel.

Paljud teist seda raudteed oma silmaga näinud on ja petkaga ringi kimanud? 90% ndil on suht savi on seal petka oma suslaga või ei ole seda mitte.
jaan minu kasulik olemine ühiskonnale ei pea haakuma 4x4 teemaga võin siin ajaviite ja hobi juttu ajada ja mujal kasulik olla.
kodanikud, kelle meelest igal pool alati kõik on jummala pekkis peaks antideperessantide tarvitamisele mõtlema. Täitsa pekkis on siis kui nälga hakkad surema, mitte siis kui mõni juuli ei pääse oma sealiha müüma.
Kuskil hoopis teises teemas siin üks käreda suuvärgiga (vist ka mode) paugutas, et saamatud ei peagi taevasse saama! nii see on ka. Kui kõik on pekkis ja midagi teha ei oska siis tuleb abirahadest elama hakata. Ei pea keegi kellelegi midagi kinkima.

Näinud küll ja veel neid vingujaid. Kogu elu on üks nälg ja võlg, lapsi vorbitakse süüdimatult, maine vara on mölkis kastrul ja muudkui kiunub, et riik ei luba tal sellega kardulaid keeta ja oma äri avada.

Kes on suutelised oma äri avama või tööd tegema need ka seda teevad. Kes ei ole suutelised neile ei pea keegi midagi kinkima. Kui petka ei suuda ei taha koostööd teha ja arvab, tahmas peaga võib teiste eluga riskida siis ainus võimalus on asi kinni panna. Mingit ulmelist ajaloolist väärtust mina selles suvalistest juppidest lapitud suslal seal põõsas ei näe. Kui on tahe ja huvilised siis on ka võimalus. Lihtsalt vana potiga üle riigi suurt kolinat teha no ma ei tea.

Kui külas on kaks tublit ja tegusat inimest jaan ja tema sõber, kes makse maksavad ja midagi teevad ning ülejäänud on tolgendavad poe ümber vingus nägu ees bocki pudel käes siis, milliste rahade eest peaks vald selle kergliiklus tee ja arstiabi punkti teile tegema? Jah võibolla saate vähem ja kui annate ja olete elukoha valiku tõttu ebaõiglasemas seisus kui naaber valla elanikud aga paraku ei saa sinna mitte midagi teha.
Pigi peab per*e minema!
jaan mmc
I live off from the mud

PostitusPostitas jaan mmc » K Aug 24, 2016 5:12 pm

No aga võta siis depressante.
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Kontakt:

PostitusPostitas Madlobster » K Aug 24, 2016 8:26 pm

mis ma neist võtan
mu arust ei ole kogu eesti elu nii pe*es. Ka siis mitte kui kihnu raudtee lõplikult suletakse.
Pigi peab per*e minema!
tanel
Rock Crawler

PostitusPostitas tanel » K Aug 24, 2016 10:51 pm

jaan mmc kirjutas:Härrased Tanel ja Madlopster annavad siin vaikselt mõista kuidas minusugused vingujad ei tee ise midagi ja ainult nõuavad aga kui nende aktiivseid teemasid vaadata selgub, et panustamine nt. siinsesse keskonda, piirdub enamasti rubriigiga Ajaviide ja muidu huvitav jutt. Minu postitused on 90% kedagi toetav info.

Jaan, ma proovin võimalikult lihtsalt ja lühidalt siis - kui Sa valimas ei käi, puudub Sul igasugune moraalne õigus riigi käitumise kallal viriseda. Puudub! Ise taandasid ennast kaasa rääkimisest, ise ei viitsinud. Nüüd oota järgmist tsüklit, kui tahad.

Konstruktsiooni, et "ma olen parem inimene, kuna mina kirjutan toetavaid postitusi! toetan indiviidi, vastandun riigile!" kommenteerima hakata ei pea ma võimalikuks, see on juba keskerakonna tase.

Kjen - kui leping on vastuolus seadusega, on leping õigustühine.
(Kujuta omale ette priipiletit palgamõrtsukatele - antakse viisakalt valida, et kui kirjutad lepingule alla, lasen kuuli pähe. Kui ei, sured mul siin kaks päeva...)

Ja no kui see täis peaga laiamine ja uppi ajamine paika peab, see siis ka selgitab, ma arvan. Euroliidus hakati banaanide kõverusi-pikkusi mõõtma mitte "tegevusetus sünnitab huligaansust" korras, vaid tegu oli siseturu kaitsemeetmega. Eesmärk pühitseb abinõu ja kui on inimene, leiame paragrahvi. Jesuiitlik ja kagebiitlik, aga selles valguses on see minu arust täiesti okei, kama mis knihviga see pull ära seal lõpetatakse. Filipiinide, Türgi või vene stiilis oleks etem või? Kuul pähe, fabritseeritud süüdistusega vangi või et siis narkokotike taskusse õigel hetkel? Las joob poe taga oma bocki edasi, piirdudes sotsiaalsüsteemi koormamisega individuaalses mastaabis.

Mitte keegi ei koti autojuhte, kes iga jumala päev rikuvad liiklusseadust - tehnilises korrasolekus enne sõitu asumist veenduma peab? Peab. Piduritulede toimimist kontrollid kuidas?
Sellest ma räägin muuhulgas, mainides kaalutlusõigust jmt. Nii et pole ka jabura seadusesõnastuse juures see koman....imine absoluutne, kuigi, sõltuvalt valdkonnast, sõltuvalt ametnikust jne - võib olla ka "täiusele püüdev", on lugusid kuulda ja lugeda olnud... Kultuurikiht ei kasva ka ametnikule selga üleöö ja esineb ka seaduseloomes ühemõtteliselt tülgastavad tööõnnetusi (ntx Pärnu kalurite võrgusilma mõõtmine, feat. Raio Piiroja)

Miks ma siin ajaviite all hirmus palju targutan, on vast see, et närvidele käib see "kas me sellist..." tüüpi halin ja seda tuleb aina juurde. Tõe ja vale vahe on korrutamises, sedastas Goebbels. Kuude ja aastate kaupa siin sappi ja mäda immitsedes hakkab kõik see tekst elama oma elu ja looma uut "reaalsust." "Kõik on sitt ja mõttetu, laup on sinine ja kõht lahti suurest enesehaletsusest" - ei soovi sellist kremli trollide ja kasulike idiootide mülgast siia.
Kel vaim nõder ja tahe vangub, soovitan Kalle Muuli "Vabariigi sünnimärgid" läbi lugeda, saamaks aru ja tuletamaks meelde, missuguseid kaelamurdvaid saltosid läbi avanenud üürikeste akende oleme me teinud, et praegu siin oleme. Mind aitas samas seisus. Tõsiselt.
On, mida hoida ja mille üle rahulolu tunda.

P.S: Madlobsterile selle käpikust pudistamise ja tuvitädi paralleeli eest mõtteliselt :beer: - üsna tabav ja lakooniline kokkuvõte. Lõpetaks ära selle saatuse tõugata olevaks orikaks olemise lõpuks ja prooviks ise ka midagi püüda ja tahta? Ikka juhtub, et saatus annab molli. Miks me üldse käima õppisime, teisalt? Masohhismist?
tegime pulli, aitab
honkomees
Rock Crawler

PostitusPostitas honkomees » K Aug 24, 2016 11:04 pm

tanel kirjutas: ... Olid ajad, kus maanteedel polnud kiirusepiiranguid ja jahipüsse müüdi poes nagu jalgrattaid - miks Sa seda taga ei itke, Jaan?
Üldiselt tundub mulle, et Sul on hirmus valus siin riigis elada. Küll ei meeldi võim, küll valimised, ...
Mulle ka ei meeldi kaugeltki kõik, mis siin riigis toimub. ...

Olid tõesti head ajad, kui kiirusepiiranguid polnud ja jahipüssid olid poes kultuurikaupade vitriinis kõrvu kitarridega vabamüügis ja MIDAGI EI JUHTUNUD. Kas nüüdsete piirangute/lubade ajal on midagi paremaks läinud? Ei ole! Halvemaks jah, sest asjaajamist on lihtsalt lisandunud ja mõttetuid (kiiruse-) piiranguid.
Riik meeldib, aga valitsejad, vat need ei meeldi. Sellest, mis riigis toimub ei meeldi mulle ca 95%. Meeldivat on väga vähe. Võtame või igasugu asjaajamiste näite. Varem võtsid paberid näppu ja astusid ametniku leti ette, tema täitis kõik mis vaja ja võttis sinu allkirja. Nüüd on kõik tehtud "mugavaks" e-riigiks, nt auto registritoimingud. Kui ma teen neid toiminguid elik ostan uue auto kord 5 või 10 aasta jooksul, siis ma ei oska neid e-avaldusi ja vorme täita ... kellele seda mitmekordse täitmise jne jama vaja on? Või maksed, vanasti täitsid elektriarvestusraamatut ja kui kord kvartalis või poole aasta takka sattusid hoiukassa poole, siis maksid raamatu alusel. Nüüd tahetakse sult iga kuu täpseks tähtajaks ja isegi arvet ei taheta saata, logi iseteenindusse, pea meeles, et on vaja sisse logida, pea meeles millal, pea meeles kasutajanimed ja paroolid ja nii iga teenusepakkujaga ... isegi raha küsimise eest küsitakse raha (arve esitamise eest, see ka teenus :dev )
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler

PostitusPostitas Külahull » K Aug 24, 2016 11:18 pm

Madlobster kirjutas:mis ma neist võtan
mu arust ei ole kogu eesti elu nii pe*es. Ka siis mitte kui kihnu raudtee lõplikult suletakse.

Ma nagu huvi pärast küsiks, et millal Kihnus raudtee on olnud?
honkomees
Rock Crawler

PostitusPostitas honkomees » K Aug 24, 2016 11:32 pm

Madlobster kirjutas:...Jah on siin meil palju puudujääke ja rahva rikkus ei ole teab mis kiita aga olgem ausad pool maailmast kui mitte rohkem elab meist ikka oluliselt kehvemini. ...
.... Arstiabi on ma arvan maailmas teiste riikide võrreldes ma arvan, et päris heal tasemel. Ma küll olen kuulnud ulme järjekordadest ja ei tea, mis muid jutte aga endal on olnud suht positiivsed kogemused. Mõni € mingit visiidi tasu ei ole ka ninast verd välja löönud....
Aga siis surud selle alla vaatad oma koduvalla infrat, olemas on arstiabi, tuletõrje, koolid, lasteaiad, huvikeskused, mänguväljakud ja korras pargid jms. ...

Rahva rikkus on nagu on, selle üle pole mõtet viriseda rohkem kui et rahval oleks raha rohkem, kui valitsejad kasutaksid ühe suurema maksukoormusega (kõiki makse arvesse võttes, sh kaudseid) euroala riigist kogutut raha otstarbekalt.
Arstiabi on tõesti olematu tänu perearstisüsteemile - lähed arstile, see vaatab, kraadib, mõõdab vererõhku ja kirjutab prooviks mingi tableti. Ühelegi eriarstile ilma tutvuste ei saa, sest ilma perearsti suunamiseta pole ette nähtud. Aga perearst tahab su peal proovida erinevaid tablette ja oma ravimisoskusi eri valdkondades. Ju on eriarstile ja uuringutele saatmine perearsti tulukust vähendav tegur. Olen loobunud oma hädadele ravi otsimast, lihtsalt kannatan, see on vähem tervist kurnav kui arsti vahet käimine ja arstil käin vaid tõendeid raha eest hankimas (noh autolubadele, relvalubadele jne), seega siis õnneks tülitan neid korda mõne aasta takka ja loodan et ehk vean nii 65 eluaastani veel välja.
Huvitav, heas korras vald Madblosteri koduks. Ise olen vallaga suhelnud viimati vast 20 a tagasi, midagi seal pole ja midagi sealt ei saa. 15 km kaugusele vallakeskusesse pole niisama asja, vahel vaid surnuaeda hooldama. Vallast ainukese asjana saan talvel ca 30 m teejupi puhtaks lükkamise teenust, teise osa 50 m jätab traktor lükkamata, kuna põlispuude vahelt ei mahu sahk läbi ...
Mingid mänguväljakud ja motospordirajad seal tõesti on aga kas tõesti aitab külaelu elavdada nn kiigeplatside rajamine :dev RIIK peab maal olema, politseinik iga vallas pidavalt kohapeal, pritsumehed, side, pank jne jne. Riik annab osadel tööd, siis on teispooltel ka võimalus leida mingi tööots eraettevõtluses. KUi ütlete, et eraettevõttel pole tulus karup--s pidada oma kontorit, siis jah, pole. Aga igasugu pangandus jms litsentsi väljastamise tingimustesse tuleb sissekirjutada - tahad päälinnas äri ajada, pead avama kontorid kõigis vallakeskustes ja kõik. Riik peab end kehtestama mitte lihtkodaniku ja väikeettevõtja, vaid välismaise suurfirmadega suheldes.
Kõige olulisem, riiki EI TOHI PIDADA KUI ÄRIETTEVÕTET. Riiki ei tohi õhukeseks viilutada, riik peab järgima teenuste kättesaadavuse ja vajaduste põhimõtteid, mitte seda, palju see maksab ja kuidas seda "optimeerida". Viimase šoki sain, kui üritasin õhtul sisse saada maakonnakeskuse politseijaoskonda, kinni - seal polegi valvelauda, operatiivkorrapidajat ja valves narjaadi, keda saata välja. Krt, kas neil ka relvaruumi ja selle valvet polegi :shock: Ikkagi peaks suuremates keskustes olema pidev 24/7 politsei kohalolek jaoskondades, kuhu päti eest varju joosta.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
jaan mmc
I live off from the mud

PostitusPostitas jaan mmc » N Aug 25, 2016 10:01 am

Jaan, ma proovin võimalikult lihtsalt ja lühidalt siis - kui Sa valimas ei käi, puudub Sul igasugune moraalne õigus riigi käitumise kallal viriseda. Puudub! Ise taandasid ennast kaasa rääkimisest, ise ei viitsinud. Nüüd oota järgmist tsüklit, kui tahad.

Valimine kord 4 aasta jooksul on rahva ainus kaasarääkimis õigus? No tule taevas appi, sa demokraatiast, kodanikeühiskonnast, kaasamisest jne. oled midagi kuulnud? Kui ei siis teadmiseks, selline kord 4 a nupuvajutus ja peale seda vait olemine ja edasi teenimine lõppes 25 a tagasi. Ja sinu väljaütlemist nimetatakse dikteerimiseks.

Konstruktsiooni, et "ma olen parem inimene, kuna mina kirjutan toetavaid postitusi! toetan indiviidi, vastandun riigile!" kommenteerima hakata ei pea ma võimalikuks, see on juba keskerakonna tase.

Konstruktsiooni (ma olen paerm inimene, kuna mina kirjutan toetavaid postitusi!) konstrueerisid sina ja mitte mina.
Ma ei vastandu riigile, vaid neile kes arvavad, et mul pole selles rohkem kaasarääkimis õigust kui kord 4 a. tagant.

Ja no kui see täis peaga laiamine ja uppi ajamine paika peab, see siis ka selgitab, ma arvan. Euroliidus hakati banaanide kõverusi-pikkusi mõõtma mitte "tegevusetus sünnitab huligaansust" korras, vaid tegu oli siseturu kaitsemeetmega. Eesmärk pühitseb abinõu ja kui on inimene, leiame paragrahvi. Jesuiitlik ja kagebiitlik, aga selles valguses on see minu arust täiesti okei, kama mis knihviga see pull ära seal lõpetatakse. Filipiinide, Türgi või vene stiilis oleks etem või? Kuul pähe, fabritseeritud süüdistusega vangi või et siis narkokotike taskusse õigel hetkel? Las joob poe taga oma bocki edasi, piirdudes sotsiaalsüsteemi koormamisega individuaalses mastaabis.

See lõik algab KGB põlastamisega järgneb tõdemus, et on okei... Kui oli täis ja masin eluohtlik siis milleks valetada, see on loomulikult piisav, et taoline tegevus peatada.

Miks ma siin ajaviite all hirmus palju targutan, on vast see, et närvidele käib see "kas me sellist..." tüüpi halin ja seda tuleb aina juurde. Tõe ja vale vahe on korrutamises, sedastas Goebbels. Kuude ja aastate kaupa siin sappi ja mäda immitsedes hakkab kõik see tekst elama oma elu ja looma uut "reaalsust." "Kõik on sitt ja mõttetu, laup on sinine ja kõht lahti suurest enesehaletsusest" - ei soovi sellist kremli trollide ja kasulike idiootide mülgast siia.
Kel vaim nõder ja tahe vangub, soovitan Kalle Muuli "Vabariigi sünnimärgid" läbi lugeda, saamaks aru ja tuletamaks meelde, missuguseid kaelamurdvaid saltosid läbi avanenud üürikeste akende oleme me teinud, et praegu siin oleme. Mind aitas samas seisus. Tõsiselt.
On, mida hoida ja mille üle rahulolu tunda.

Arvadki, et ainult sinu närvidel on õigus puhkuseks ja soovid vaid sulle meelepärast inforuumi? Sulle ei tundu, et ise oled kremlimeelsete vaadetega, mis kõik endale sobimatu ära keelaks?
Tõepoolest on, kelle eest meie demokraatiat kaitsta.

P.S: Madlobsterile selle käpikust pudistamise ja tuvitädi paralleeli eest mõtteliselt :beer: - üsna tabav ja lakooniline kokkuvõte. Lõpetaks ära selle saatuse tõugata olevaks orikaks olemise lõpuks ja prooviks ise ka midagi püüda ja tahta? Ikka juhtub, et saatus annab molli. Miks me üldse käima õppisime, teisalt? Masohhismist?[/quote]

Käpikust pudistatakse rahulolevatele tuvikestele. Ma olen siin korduvalt maininud, et keegi pole mulle midagi pudistanud, ma pole tahtnud aga no ei jõua kohale...
Ühesõnaga üks järjekordne totaalne ämbrikolistamine.
Sa oled ikka nii põneva loogikaga frukt, et tahaks päris silmast silma väidelda ja teada kuidas saab ühes lauses kiida KGB meetodeid ja samas vastasistujat kremli trolliks nimetada. Goebels on sinukõrval poisike :)) :))
Viimati muutis jaan mmc, N Aug 25, 2016 11:14 am, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler

PostitusPostitas ahto42 » N Aug 25, 2016 11:02 am

Madlobster kirjutas:Aga oled sa korra enduroka seisma jätnud ja mõelnud, miks see nii on?
Kui tädi maali lauda liha või teeäärne kohvi su paariks päevaks ülevalt otsast valgeks võtab ja alt otsast niiti laskma paneb siis on küll pahasti?
Kui kellegi mitte nõuetekohane batuut lendu läheb ja korraga mitu last tapab siis võiks küll nõuded täidetud olla?
Kellegi mittenõuete kohane karusell inimesi grillib?
Kui petka loksvanker põõsas külili käib ja tulemuseks on 2 laipa ja 3 santi?

Tegelikult sellepärast, et see talupoja tervemõistus ei toimi igal indiviidil ühtemoodi. Ja iga indiviid ei oska, suuda näha tagajärgi oma tegevusele.
Tädi maali, ei saa aru, miks ta ei või kohvi vett võtta lauda kõrval olevast kaevust, mis tegelikult haiseb virtsa järgi ja seda tee ääres müüa ja kirub eurunõudeid (ise ju joob lapses saati ja elus)
Tädi maali ei saa ka teinekord aru, miks sigaliha vaaritades peab ikka korralikult hügieeni jälgima. Mõistmatuks jääb see, et tükk seavirtsa kuskil hakkliha hulgas ju ei tapa kedagi. Ja seitse kassi, kes köögis pealt vaatavad kuidas liha lõigatakse ei tee ju kellelegi kurja.

Seda maalitamise ja juulitamise juttu võib heietada jah aga paraku ebaterve mõistusega juulisi ja muid ettevõtjaid on piisavalt palju. Suuremat pilti vaadates hakkab tekkima arusaam, miks neid nõudeid tehakse. Teadmata tagamaad võib tunduda totter. Aga kui oma pereliige surma saab või sandiks jääb mõne kõiketeadja ettevõtja tegevuse läbi, kes vilistab kõigele siis ka jutt vast muutub?

Ma ei ole üheski kohas ametnik aga ma arvan kui nendega kaasas käia ja kõikde nende usinate ettevõtjate köögipoolt näha siis kaob teenuste tarbimise isu paljudel juhtudel ära.
Toitlustamise juures jah max õnnetus on, et situd ennast täis ainult. Aga igasugu atribuutika/tehnika jms korral on laibad ja sandid.

Nõuded on just nende idiootide pärast, kes vilistavad kõigele ja näevad ainult raha või siis on nii madalalaubalised, et ei ole võimelised aru saam, et pakutav teenus on ohtlik või sõnnik.
Ja sellepärast kannatavad paraku ka need, kes tegelikult suudavad ilma kõiki sertifikaate omamata pakkuda turvalist ja korrektset kaupa/teenust. Ei ole mõtet särki rebida ja kõik ametnike ühe pulga peale panna (olen nõus on ka lollametnike koos oma lollnõudmistega) Lihtsalt minu arvamus ei sildista (vähemalt tahtlikult mitte :) )

Edit: Seadus aga lõikab (vähemalt peaks see nii olema) ühtemoodi st kui lõunapool võib maali laudakitliga tee ääres müüdavat pirukat küpsetada, siis mis õigusega vanalinna kohvikus kokatädilt võrkmütsi nõutakse? Neid võrdlusi võib vabalt valitud alas oma peas juurde genereerida :D

Sama juttu rääkis ka gruusias käinu. Shaslõkki tegijal põll seisis vanast verest juba püsti, sinna pühkis vahepeal käsi, vahepeal silitas kõrval olevat koera jne. Liha tehti traditsiooniliselt pooltoores vms. Enamikul reisiseltskonnast olid tervisehädad ja õnnelikud, et sealt eluga pääses. Iga teele jääv apteek tehti söetablettidest ja probiootikumidest tühjaks.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõukurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Kontakt:

PostitusPostitas Madlobster » N Aug 25, 2016 11:04 am

Teil on kodu, teil on töö, kõht on täis, teil on autod (ka need millega vabal ajal tühja kärutada ja metsakamarat künda) Mis asi on nii kohutavalt pekkis, mida riik teilt nii kohutavat ära on võtnud või mis moodi teid kiusab??? Mähkmeid peab tulema koju vahetama?

Arstiabi - perearst suunas mind vaatamata minu vastupuklemisele minu ära suitsetatud kopsusi kontrollima (jaa teie kõik ka mitte suitsetajad peata minu ravi kinni maksma :D ). Eriarsti juurde sain väga kiiresti, seal tehti kõik võimalikud ja mitte võimalikud testid, proovid jms. Kõik oli väga kiire, viisakas, korrektne, vastused olid üle õhu vajalike doktorite juures hetkega. Viisiiditasu (ei mäleta, kas oli aga nälga ei pdanud peale selle tasumist kannatama.)

Kihnu raudtee :D ok kihnu memmede ja raudtee jutt pani kiiruga komavea sisse :D anna andeks aga mõte jääb samaks

Küll on palju bürokraatiat aga paneme ettevõtte (pangandus jms) litsentsi sisse, et iga puu ääres peab kontor olema. - Siis tuleme kõik kokku kisama kuidas on lollakad ametnikud ja totrad litsentsid kõik nii kalliks teevad.

Ühel on nii hea meel, et politseid pole saab pearätiga võrri selga karata, teisel mure, kuhu päti eest pakku joosta. Sulu seis :D :D :D

Vanasti ametnik täitis nüüd mina ei oska - Tuvitädi ae!!!! Istun siin ja kõht on tühi, varbad külmetavad kaaa!!!! tuvitädi aaaeeee!!!!!

Sellest, mis riigis toimub ei meeldi mulle 95% - Täiesti julm elu, võtab sõnatuks!!!
Pigi peab per*e minema!

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Sidorov ja 5 külalist