teie seisukoht - mis see on?

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Mis see on?

Hääletus lõppes P Aug 14, 2016 8:35 am

"See on tehase värvipraak ja tuleks garantii korras ära parandada"
5
13%
"See on väga selgelt mehaaniline kahjustus ja seda garantii ei kata"
18
45%
"See on kukesupp, poiss!"
17
43%
 
Hääli kokku: 40
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas tanel »

Nõndaks, ootaks huviga siinse kollektiivi seisukohta. Pilt manuses ja hääletuse variandid räägivad ise enda eest. :)
Omapoolsed kommentaarid vast hiljem.
Untitled.jpg
Untitled.jpg (426.74 KiB) Vaadatud 5323 korda
tegime pulli, aitab
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas al »

Auto vanus ja (kere)garantii teadmine oleks ka kasuks.
Reix
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 159
Liitunud: R Mär 24, 2006 2:08 pm
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas Reix »

Vastutuleva auto ratta alt kivi.
Grand Cherokee
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas olli »

Pildilt natuke raske küll aru saada kui suur see kahjustus on, aga üldiselt arvan samuti, et kivi saanud. Enda autol oli ostes kapotil palju selliseid. Parandusvärvi pintsliga täpp peale ja käib küll. Erinevad pinnakaitse kihid peaks seal endiselt alles olema, seega ega ta rooste tavaliselt ei lähe.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 941
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas ahto42 »

Oli juhus, kus bemmi nolk vajutas lapatsit ristmikult kiirendades ja tuli ka kivirahet tema rataste alt.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas tanel »

Pikem itk siis, nagu lubatud.
No, ühesõnaga, pildil aasta vana forekas, mingi 17 kellal vms. Pesen autot, vaatan, WTF... mingi 5 mm diameetris.
Uurisin ja puurisin, mingit löögijälge ei suuda leida. Mõte läks liikuma, et see peab midagi muud olema. Esiteks, külje peale sedasi kivi saada - no, teoreetiliselt võimalik. Aga selline auk värvi sisse lüüa, nii et krunt ja plekk terved on... Aasta tagasi tuli mingi värdjas Võrumaal mulle värskelt pinnatud teel 70+ lauluga vastu. Ma ei hakka kirjeldama, mis tunne oli oma aastavanuse Yeti roolis selle sahmaka meloodiat kuulata, mis siis tuli... hilisemal eksamineerimisel ei avastanud ma mitte midagi võrreldavat. Kaks mikrotäppi, mida ei märgatud isegi keregarantii korralise inspektsiooni käigus. Millest tulenevalt sai tuge minu teooria, et see löök oleks pidanud ikka üsna võimas olema.
Anyway. Seadsin sammud Autospiritisse, kurtsin muret, tegi mees pildid ära ja lubas garantiimeistrile saata. Ma olin üllatunud, ootasin tavalist kivi- ja kaskojuttu.

Vahepeal sai sõbral külas käidud ja näitasin näpuga ja avaldasin imestust, et näe mis lugu. Mees viipas mu lähemale oma naise forekat vaatama (sama mudel, aasta vanem, ehk siis 2 a). Nähtu võttis suu ammuli - sedasi ära kriibitud autot ma ei ole näinud. Ma ei räägi siin koera küünejälgedest kapotil - ka need olid olemas, aga see on teine asi. Ma räägin siin ära kraabitud ukselingi tagusest ja bensuluugi ümbrusest. Krundini ära kraabitud, mitte laki poleerimise teema. Seal perekonnas ei kanta kunstküüsi ja ei ole keskealisi rokkareid, näpud metalli täis. Pruuni värvi auto pealt oli see jama pehmelt öeldes silmatorkav. Miska leidsime siis üksmeelselt, et uute forekate värv on täielik pask ja subaruid enam osta ei kannata. (Mehel on ka 2. gen forekas endal ja see, huvitaval kombel, hoiab värvi oluliselt paremini. Nigu vanasti.)

Nädal oli mööda saanud näitamisest, tuli endast meelde tuletada, vastuseks tuli, et pildid on maaletooja juures.

Esmaspäeval helistas siis viimaks garantiimeister, kelle enam-vähem täpses sõnastuses vastus on siin pollis ("..väga selgelt.."). No heaküll, ma ei viitsinud temaga jaurata, leppisime kokku, et saadab siis pakkumise.
Täna on neljapäeva õhtu ja arvake, kas on mingit pakkumist tulnud.
Laiemas vaates on kogu Autospiriti ostujärgne kogemus pehmelt öeldes kehva. Paar highlighti:
- käis korra keretöödes, pampri pahteldamine ja värvimine. Küsisime ekstra üle, et kas saab 1 päevaga hakkama või 2? "No igaks juhuks rehkendame kahega." Okei. Otsisime spetsiaalselt sellise augu, kus autot 2 päeva vaja pole. 2. päeva õhtul tund enne sulgemist sai siis helistatud, et mis värk on? "Oi jaa, ei ei, see auto täna küll valmis ei saa, jaa." Väga lahe on oma asju ja aega selliste inimestega koos planeerida.
- salongipersonaliga suhtlemine on nagu väike retrotripp žiguli teenindusse vms. Üks härrasmees pidas võimalikuks ja vajalikuks mulle eelmist, minu ees lahkunud klienti kommenteerida. Kõige krooniks oli aga juhtum sellesama pampritööde näitamisega, kus õuest tagasi tulles istub mingi suvaline stjopa oma rahvusele omase tüüne rahuga minu ees laua taha maha, sama mehe juurde, kellega mul on asjad pooleli, ja kukub midagi mölisema. Ja Autospiriti töötaja, vähe sellest et talle isegi märkust ei tee, võtab ta vahele ja lahendab tema mured ära, seniks kuni ma kõrval püsti seisan nagu lollipolk. Võrreldavat trikki kliendi mõnitamisega annab minu arust järele teha.

Kokkuvõttes, ega vägisi sõbraks ei saa. Peab selle saani liisingu lõpuni ära ja õpime midagi ka sellest kogemusest. Polegi enam meeles, kuidas käis asjaajamine nii, et tere ja nägemistiga koos pidid ette ja taha vabandama, et sa üldse olemas oled ja tüli teed.
tegime pulli, aitab
u.s.s
Mudder
Postitusi: 68
Liitunud: T Okt 03, 2006 7:16 pm

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas u.s.s »

2010a Subaru Legacy'l olen näinud umbestäpselt samasuguse kuju ja suurusega värvikatte vigastust, tekkis see siis kui paari meetri kaugusel muru trimmerdati. Enda 2012a XV värvikatte vastupidavus pole ka just kiita.
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas erik »

Lasen ka puusalt, muruniitja või trimmer. Aga autospirit, hullemat kohta annab otsida. Garantiiajal tehti XV`le seal pisi avariijärgset kereremonti. Olen rahulik inimene, aga ma saatsin auto kolm korda tagasi, kuna avarii jäljed olid ikka näha. Meister soovitas mul lõpuks pretensioonidega kindlustuse poole pöörduda. 2 nädalat oli auto kokku remondis, kus värviti tagaluuk ja vahetati stange. Hoidke eemale!
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas tanel »

No ei võta omaks. Auto seisab tänaval, see külg tänava poole. Üle tee naabrid ei niida - ühtedel polegi seal maja ees midagi niita, auto plats, teise krundi peal on mingi samm surmale võlgu penskar, keda ma 10 a vältel pole muu heakorratööga tegelemas näinud kui kuuse ladva maha saagimisega. Null niitmist.
Auto ei ole hoovis parkinud muidu kui pesu ajal. Trimmer-niiduk pole väljaski siis olnud.
Mõtlesin õhupüssi ise korra, aga no kurat, siis peaks mõlk ka ikka olema.

Anyway, subaru värvkate solvub ilmselt karvasema väljenduse peale ka, nagu siit lugeda. Filosoofiline küsimus, on see siis tootja praak või kahjustus.
Aga pakkumist pole ikka. Järgmine nädal ilmselt Mariinesse, ei hakka enam spiriti "spetse" torkima.
tegime pulli, aitab
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas honkomees »

erik kirjutas:... Aga autospirit, hullemat kohta annab otsida. ...
Mul nendega suht head kogemused, küll Tartu kontori ja üsna ammuse ajaga, nüüd autol ammu nii garantii kui ka "parim enne" möödas.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas Madlobster »

Trimmer ja autod

Tee ääri trimmerdatakse pidevalt. Ma olen imestanud, et keegi pole (vbl pole kuulnud lihtsalt) mööda sõites autol klaasi katki saanud või läbi lahtise akna silma peast välja. Enda auto vastu on kergemat sodi tulnud (vigastusi ei leidnud) aga ise trimmeriga tööd teinuna tean, millise vingaaliga sealt võib kivi lennata. Sama asi on murutraktoriga. (mul tuttav lasi traktoriga oma hoovis niites naabrimehe sauna akna puruks nii, et lartsus. Niitjatest ja trimmerdajatest mööda kõndides (lahtise aknaga sõites) (kindlasti veel sinna poole vaadates) on paras loterii. Noh tõenäosus protsenti võttes, ta paras lotovõit on ka, et see just sulle silma lendab (aga näe ka lotoga võidetakse)

Pika jutu point: Niitjatest mööda sõites, musa kõvemini mängides vms müra (niiduk, veokas vms) ei pruugi kuulda, et see larakas ära käib. Samuti seisab kuskil parklas, kus haljasala niidet kõrval tehakse. Arvad, et keegi paneb tähele ja kui panebki siis sind ootama jääb?

Rem kohtade kohapealt:
Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes teab sellist remondi kohta, kus saab asjad korda (peale õli ja pirni vahetus) esimese korraga (vahest ei õnnestu needki).

Mina ei tea. Kui ma saan teise korraga asja korda siis olen väga õnnelik. Keerulisemaid probleeme pole mõtet kuskile üldse kurtma minna saad ainult suure arve ja hulga lolli juttu sinna kõrvale.
Mehaanilse autom kasti arvutiga dignoosimine näiteks.
Lihtlabased asjad nagu rataste balanss, silla regull, rooliloksu süüdlase tuvastamine, rattalaagri vahetus, piduriklotside vahetus, rooli vibra tuvastamine, piduri ebaühtalselt võtu süüdlase tuvastamine jne jne jne käib huupi asjade vahetuse teel ja vähemalt kolm korda tagasi sõites ja kurtes, et teie tehtud tööst pole abi. Meister ahnitseb autosi sisse, tempo on töömehel selline taga, et pole aega kuhugi süveneda, oskus tööjõu probleem on samuti tugevalt tunda. Tasku kaapealualt vajaliku info leidmise asemel püütakse sellega garage taga pokemone ja vahitakse faceboogist, millist rooga sõbranna parajasti sööb ja kuidas ta kassil viimane nädal möödus.
Üks vend oli neli tundi mu autole haamrit andnud. Leemendas seal kõrval ja andis välgumihkli laadse tõrvikuga sooja ja muudkui uhmerdas. Mingil põhjusel oli mul vaja autost mingi asi saada ja sattusin sinna garaazi seda nägema, kuuldes, et ta on seal juba neli tundi uhmerdanud näitasin ma talle, kuidas asi lahti käib (läks 10 sekundit) Pärast meister ausa näoga arvet väljastades väidab, et nelja tunni uhmerdamise tõttu ma saingi selle 10 sekundiga lahti. (sel hetkel soovisin seda haamrit oma kätte) Nii, et see mingite kohtade kirumine ja kiitmine on selline kaheti võetav asi.

Tjaadja Stjopa, kes vahele trügides oma jutu korda sai kiidab kohta taevani. Teisel mehel, kellel näiteks sild tehti (tal pole sooja ega külma, et rool 45 kraadi viltu on, auto kisub, ja rehve tuleb tihti vahetada) kiidab ka, et oi kui kiiresti tehti ja näe läks ainult kahe kuu palk jummala hea koht on.
Pigi peab per*e minema!
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 418
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas eerik2 »

tanel kirjutas: Auto seisab tänaval, see külg tänava poole.
Väiksed kivid lendavad päris hästi ka külgsuunas, kui õigesti rehvi ja asfldi vahele jäävad.
F-250XLT 7,3D
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas MustVälk »

Madlobster kirjutas: Rem kohtade kohapealt:
Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes teab sellist remondi kohta, kus saab asjad korda (peale õli ja pirni vahetus) esimese korraga (vahest ei õnnestu needki).
Kiidan autokliinikut keretöödekohalt! :) Suutsivad mu endise halli ka toon toonis klappima saada (siiani ei suuda ära imestada kui tehase originaali laadselt oli ka tagatiib vahetatud).

Ja muu remondi kohalt kiidan autoravi, kuhu minnes pead eelnevalt ise süvenema ja hästi kirjeldama probleemi.
Aga pole auto sealt tulnud tagasi mitte korrs olekus kui ma just ise pole diagnoosi poolikuks jätnud! :)

Seda puuduvat värviosakest kommenteerin niipalju, et:
Seda võib mikroskoobiga aastaid uurida tulutult.
Kes kus ja kuidas tekkis jääbki müstikaks kui ei tea kes kus ja kuidas.
Aga ülemine serv näeb välja nagu oleks alt üles tükk ära murtud.
Imelik et värvi alt must värv/krunt paistab.

Mu masinast on mingid suured kolakad (heli järgi kolksu hinnates) üle käinud ja peale sõitu ei leia et mingi täke oleks kuskile juurde tulnud. :D
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17326
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas Landy »

O.T.
See suvi on muru niitjatel viljaks olnud. Juunis saadi ühel LR-il ühe hooga kolm küljeakent parkla läheduses niites kildudeks ( auto ei parkinud, vaid sõitis sealt välja). Kahjuks kaks neist olid liimitavad klaasid, seega kasutaud klaasi maha võtmine ja uuesti panek töömahukamad, kui tihendiga klaasi puhul.
Teisel saadi tagaluugi klaasist jagu. Mõlemal juhul päästis toonklaasi kile halvimast (oluliselt vähemklaasikilde autos). Esimesel juhul saadi süüdlane kohe kätte ja viimase tööandja plekkis jama kinni. Teisle juhul nii hästi ei läinud.

Mis töökodasid puudutab, siis õnnesk on veel üksikuid töökodasid millega võib rahule jääda ( ja siinkoahl ei reklaami ma oma tööandjat).
Dacia remonti/hooldust teen teistes töökodades ja teatud spetiifilisi töid ka väljaspool Imedepõldu.
Kuigi on aastate jooksulkokku puutud igasuhustega - näiteks ka töökojaga, kusi ketiga mootorile prooviti hammsrihma vahetuse eest avet teha...
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: teie seisukoht - mis see on?

Postitus Postitas Madlobster »

Landy kirjutas:O.T.
See suvi on muru niitjatel viljaks olnud. Juunis saadi ühel LR-il ühe hooga kolm küljeakent parkla läheduses niites kildudeks
Jah enne polnudki kellegi lugu minu kõrva jõudnud aga selgub, et minu kahtlustustel oli alust. Klaasi saad veel kuidagi ära tõestada kui mees seal platsil niidab aga kivitäkked värvil on juba raske teema.
Ütleb, et see oli enne ja ongi kõik. Auto autoks aga kui mõni kivi kellegi pimedaks teeb, mis siis saab. Uue akna saab poest osta, uusi silmi pole veel müügil näinud. Põhimõtteliselt on see lihtsalt aja küsimus kui keegi tõsisema paugu saab. Ma usun, et neid kivitäkkeid on autodel niiduki alt lennanud kividest päris palju. Nuh ega niitmata ei saa ka jätta. Peale esimest pauku keelatakse teatud tüüpi niidukid ära ja teistele tuleb installeerida lisa turvameetmed või midagi sellist.
Pigi peab per*e minema!
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”