Draakonid ja suure ratta mehed

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Suletud
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas helar »

donalds kirjutas:Õli tulle valamiseks küllaga, te peerud ja niisama onakunnid ja väikseratta, suurerattamehed hoidke lipp kõrgel võtke rahulikul, jõulud ju, ja peab jälle mingitel miitingutel koos olema inimestega, kellega niigi pea kolm korda nädalas peab suhtleme niigi, kuigi vist suhtleks aastas paar korda... häid algavaid pyhi.. :floff .
Peale kümmet juba saab õli. Nummi :D
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas Madlobster »

Põllumees ja metsamees ja ei tea mis mees veel.
Nagu et looduskaitse all olete v? Ja nutt ja hala, et teie lillekesed keset pori pahad rõuderid ja muud silepead koguaeg kiusavad teid.
Minge p*se!!!
Ülekaalus metsamasinatega keeratakse teid p*se nii et vähe pole, vilistatakse ja lastakse pähe väikauto omanikule, et see peab koju mööda pori ja rööpaid ukerdama kogu pask on metsast rehvidega teepeale välja veetud teed on aukus ja rööpas. Igasugu seaduste peale lastakse lõbusalt peeru.
Põllu ja loomapidajad. Elan ise põldude vahel. Mürgid mida oma rapsi jms sisse pihustate tulevad kõik tuulega minu aeda, mina ei taha sellest pasast osa saada, et teil rikkalikum saak oleks (minu noored kirsipuud viskavad peale mürgitamist lehed maha).
Loomapidaja sitahoidla haiseb teatud tuultega nii, et silmad lähevad vesiseks isegi toas olles, õue ei kannata üldse minna, virtsa kirbe hais on nii lämmatav. Põllu peale veate sitta nii, et kogu tee on seda täis sõidad linna pori- ja sitakärbeste pilv ümber auto.
Aga kõik teised lasevad teie peale kõrge kaarega. :floff :floff :floff

Bensu panin, tooge nüüd keegi tikud. :wink:
Pigi peab per*e minema!
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas v6sa »

mihkel1671 kirjutas:Eks vingujaid vahest rohkem kui vajagi. Nii igalt rindelt.

Meie noored põlunikud lubasid saanimeestel KÕIK hambad välja taguda.... Tra sõidad üle põllu! :D Tal talivili maas ja sada muud värki! Sügisel kui võtuks läks siis nimme sõitsin sinna põlluserva ja vaatasin kahjusi. Minuarust ühtegi saani jälge seal polnud!....
Aga valu ikka karjub. Kui ei ole vingu siis pole ka elu.......
Noored mehed ongi ägedad. Äkki ei tasuks siis oma teadmatust nii ägedalt näidata? Vait olles paistaks targem... :roll:

Saani jäljes oli 2011 aastal talinisu saak 40% väiksem ja vili valmis nädal hiljem, kui persekeeramata põllul. Silmaga ei olnud vahet, kaal aga ei valeta. Kas mõju alati nii suur on, sõltub paljuski talvest. Sama teema teede äärde lükatavate lumevaalude ja "talidteedega". Silmaga ei näe, aga taimel on paha.

See paljukiidetud/pinnuks silmas olev toetus on aastati erinev. ÜPT 100+, KSM (millega kaasneb terve hulk majandamist keerukamaks tegevaid nõudeid) 300+ € ha. Tootmiskulud "tavaliste põllukultuuride" puhul: 750-1500 € ha. Sissetulek pelgast kauba müügist -400 - +1000 € ha.Tootmine on koos toetustega kasumi piiril, vaid raps annab kindlat kasumit. Aga seda kannatab samale lapile panna iga 4 aasta tagant. Vahel joppab muidugi ka teistega, kui ise oled kõik õigesti ajastanud ning ilmaga juhtub klappima.

Adraga läbi sõitmisest siiski ei piisa mudasse tambitud jälgede kaotamisest. Muld mäletab mõnitamist üheksa aastat, teadis juba vanarahvas. Ning neil oli õigus: lõhutud struktuur hakkab taastuma 7. aastal, mõni aasta kulub täielikuks paranemiseks. Aga tänase kogemuse alusel sõidab mingi "maailmakeiser" selle aja peale uued jäljed sisse...

Ma ei suuda aru saada nende kodutute mentaliteedist, kelle arvates kogu ümbritsev maailm on nende jalamatt. Ela ise ja lase teistel elada. Võiks juba üle saada kunagisest harjumusest, et "vsja naaša..."

Mis puudutab keemiat: täna toodetakse 60% maailma toidust tänu pestitsiididele. Nälgivaid ja ületoidetud inimesi on jämedalt ühepalju. Maailma toiduvaru ei kasva, taimekasvuks sobiv põllupind väheneb, rahvaarv (seega ka toiduvajadus) kasvab. Et meil siinse tiigi ääres asjad veel hästi on, tuleneb suuresti meie senisest alahoidlikkusest ning soodsast kliimast. See nii ei jää... :cry:

Aga nagu näha, siis ei kannata noortel meestel rahulikult jõulu pidada, vaid tuleb kõigile "valesti maailma mõistvatele" molli sõita. Korduvalt, et ikka aru saaks, eksole. Selle peale ei tule, et äkki on võimalikke toimivaid lahendusi enam, kui üks?

Üks on aga kindel: harva keelab omanik liikumise kasutuseta maal, kui seda viisakalt küsima minna. Inimesed, rääkige omavahel!

Ka herr Madlobster peab siin kõvatamise ja suuga suure linna ehitamise asemel võtma oma persele jalad alla ja minemagi metsameest loputama tee lõhkumise eest ning põllumehelt selgitust nõudma nii surnud kirsside eest kui täispasandatud tee pärast. Ning mitte pool aastat hiljem, vaid KOHE!
Kuigi kirsside puhul on väheusutav, et insektistsiid või fungitsiid suudaks puud oluliselt kahjustada, tugevatoimelist herbitsiidi aga rapsile kasvuaegselt ei panda. Miskit ei klapi siin jutus... :?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas Movistar »

v6sa kirjutas: Kuigi kirsside puhul on väheusutav, et insektistsiid või fungitsiid suudaks puud oluliselt kahjustada, tugevatoimelist herbitsiidi aga rapsile kasvuaegselt ei panda. Miskit ei klapi siin jutus... :?
Pigem võis viga olla selles kanges s*tahaisus mis sõnnikust levis :D
Tuleb lähimate metsade omanike käest küsida kas käbid ka puudelt kukkusid kui juba kirss ennast paljaks kooris.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas puhvel »

Sama teema teede äärde lükatavate lumevaalude ja "talidteedega". Silmaga ei näe, aga taimel on paha.


Aga herr v6sa ehk valgustab mis häda nendel teede ääres olevatel lumevaaludel on ?
Kui seal all taimed kannatavad, peaks ju tore olema, sest suvel jälle häda ja tarvis niita neid teeääri.
PS Põllumajandusest pole ma pädev sõna võtma.

Või jutt mingitest üle põllu lükatavatest "teedest" :roll:
XC 70
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas Madlobster »

Paneme bensu juurde
Vat mina ei oska seda täpselt öelda, millist -tsiidi millisele taimele millalgi pannakse.
Tean vaid seda, et meite ümbruse põllu- ja loomapidaja ei ole nende -tsiididega teps mitte kitsi. Ta mul juhuslikult naaber ja tema üliagar naine peale oma pamidooride ja ubinapuude pritsimist tuli lahkelt üks aasta minu aeda ja pritsis minu puud ka üle (no lihtsalt oli valmistatud segu üle jäänud ja aitas siis oma-arust naabrimeest). Siis kui rääkis, et minu puu ka üle pritsis vahtisin teda nagu siledat kelgumäge. Aga aint teised on lollid ju eks.

See teine osa, kus kelgujälg 7ndal aastal paranema hakkab kuulub vast mingi illuminaatide foorumisse.
Ma olen nõus, et kelgujälg sulab kauem ja taim saab idu ajama hakata selle võrra hiljem ja taliviljapõllul ei ole kena sõita.
Aga kelgutamise järgsest üheksa aastasest ikaldusest pole mõtet küll pajatada. Saagi rohkust mõjutavad nii nii paljud tegurid (mis seal eelmine aasta kasvas, milline on mulla väetise sisaldus, muude ainete sisaldused, kui hästi künti, külvati, kuidas traktorist jäljes sõidab jne jne jne)

Ma ei taha siin looduse ja põllu rikkumist õigustada. Vaid, et hoolimine peab olema vastastikune.
Minu aed on samamoodi minu vara nagu sinu põld on sinu vara. Samuti nagu sina ei taha, et minu jälg satub sinu põllule ei taha mina, et sinu äritegevus minu aeda satub. Või et pean oma autot supermakreti parklas pasahaisu järgi otsima.

Traktorist kihutab läbi küla maja kõrgune heinakoorem taga (uued traktorid sõidavad muljetavaldava kiirusega põhjagaasiga) väiksed lapsed mängivad küla vahel. Kelle ajukoor siin kelgumäge meenutab???

Mine ja võta metsamehel ja põllumehel pekki keeratud ja lagastatud tee pärast nööbist kinni. Irw ät kosmos.
Sa võid endal kannad rakku joosta ei suuda sa ühelegi metsafirmale nõuet tee taastamiseks peale suruda või põllumehele pasakoristuseks harja pihku.
Mul pole nii palju vingumise soont sees, et iga asja peale igal pool kaeblema joosta. Eriti veel teades, et see kuhugi ei vii.

Mis puutub toitu ja loodust olen nõus, et tuleb hoida ja austada. Prügi ei käi metsaalla ega auto vilja sisse. Aga oma ulme teooriad, et dustermusterig metsas keppimas käimine kustutab pikemas perspektiivis päikse võib koos selle mummulise lipsuga vilinal sisse istuda.

Pohhuistlik suhtumine teise - ja ühiskondlikusse varasse figureerib nii talu-, metsa-, põllu- kui motomeeste siledamates koorikutes. Ei ole siin vaja ühte liiki teisele eelistada ja räästasse riputada.
Täiskasvanu koorik on täpsel nii siiruviiruline kui kodust ja koolist kaasa haarata suutis. Mis ala peale ta edaspidi sattus ei ole oluline.
Viimati muutis Madlobster, K Dets 23, 2015 5:43 pm, muudetud 1 kord kokku.
Pigi peab per*e minema!
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Madlobster kirjutas:Pohhuistlik suhtumine teise - ja ühiskondlikusse varasse figureerib nii talu-, metsa-, põllu- kui motomeeste siledamates koorikutes.
Jahimehed unustasid sootuks ära :twisted:
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas Madlobster »

Muidumehed jäid ka välja :)
My bad
Pigi peab per*e minema!
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Ook - ma siis ise kirjutan jahimeeste kohta =

Miski ilge arusaam on neil, et lased kusagilt pukist vindiga nii 300m pealt sia maha ja siis oledki võll jahimees.
Andke krt loomadele kah võimalus elada !
Jahil käige normaalse kaheraudsega !
Ja kui offroader juhtub sul puki alla sõitma tulema ja sellega su jahi ää rikub, siis ei ole vaja seda offroaderit relvaga ähvardama tulla
See offroader on jumala poolt saadetud - loomade kaitseks !!
tartuoffroad.ee
5581340
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas smurhv »

Madlobster kirjutas:Paneme bensu juurde
Vat mina ei oska seda täpselt öelda, millist -tsiidi millisele taimele millalgi pannakse.
Tean vaid seda, et meite üm....bla bla bla.
See siin on 4x4 foorum.. Kui sul on nii jõhkrad probleemid ja tsiidid juba und häirivad siis tundub et peaksid ennem magama minemist natuke rohkem ravimeid võtma ning ehk jõuad illuminaatide ja tsiididega vestlused maha pidada kuskil paradigmast mitte häiritud reaalsuses, seal kus naabrinaine pritsib ka midagi muud su puude peale. Sõrmedega pole viisakas vehkida.
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4650
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas uputaja »

Kõik nõrganärvilised daamed võivad enese lõdvestuseks keeva veega klistiiri teha ja siis edasi mõõgelda.

Üldises plaanis on halvasti kasvatatud siledakoorseid karvajalgu igas sektoris. Ka 4x4 maailmas piisab ühest Muuvistaarist, et kõik teised ümberringi ebamugavust tunneksid ja kiunuma kukuksid :D
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas Madlobster »

Ära sa minu unerahu ega ravimi koguste pärast ennast häirida lase ja kõike liiga südamesse ära võta :D
Mõned oskavad ainult lugeda, mõned lugeda ja aru saada. Mõni vist ei oska lugeda ka rääkimata arusaamisest.
Pigi peab per*e minema!
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas seroi »

Landy kirjutas: Samas, miks on see paljudele hambus? Kasutades üldistusvõimet ja analüütilist mõtlemist pole seal ju midagi valesti kirja pandud.
No arvestades seda, et siin on koos kõvade ja erikõvade tegelaste seltskond, kes vajadusel vintsib ennast draakoniga otse läbi maakera Austraaliasse, ehitab tõelised autod ise, sööb suuri raudkive ja joob peale sulaterast, on seal mõned silmi suureks ajavad pärlid ju ikka sees küll.

Alustame sellest, et tegemist on off-road foorumiga ja nii palju kui mina siiani aru olen saanud, toimub off-road väljaspool teid. Seega on veidi imelik off-roadi piiblist lugeda:
Mitte ainult liikluseeskiri vaid ka Sinu kaine mõistus hoidku Sind sõitmast väljaspool teid.

Kui autoga veekogu läbimine on möödapääsmatu, siis püüa seda teha teelt välja sõitmata


Ja veidi märsilohistajate sektorist:
Niisama kaua püsigu armid Sinu hinges.
Kui õnnetul kombel juhtub, et vigastad puid, siis palu neilt kohe andeks (keeleoskuses pole küsimus – taimed mõistavad kõiki keeli)
Sul lubatakse valida, ja kui langetad targa otsuse, saad metshaldjailt, näkkidelt või pokudelt kiita.
Hoia kiirus suurtel teedel alla 80 km/h. Siis jõuavad linnud-loomad enamasti teelt pageda.
Halleluuja!
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas Madlobster »

uputaja kirjutas:Kõik nõrganärvilised daamed võivad enese lõdvestuseks keeva veega klistiiri teha ja siis edasi mõõgelda.

Üldises plaanis on halvasti kasvatatud siledakoorseid karvajalgu igas sektoris. Ka 4x4 maailmas piisab ühest Muuvistaarist, et kõik teised ümberringi ebamugavust tunneksid ja kiunuma kukuksid :D
Ega su endagi sõnavõtud daamede hinge jõulurahu süsti :D
Pigi peab per*e minema!
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Draakonid ja suure ratta mehed

Postitus Postitas TiitR »

MahviaDeTyrk kirjutas:Ook - ma siis ise kirjutan jahimeeste kohta =

Miski ilge arusaam on neil, et lased kusagilt pukist vindiga nii 300m pealt sia maha ja siis oledki võll jahimees.
Andke krt loomadele kah võimalus elada !
Jahil käige normaalse kaheraudsega !
Ja kui offroader juhtub sul puki alla sõitma tulema ja sellega su jahi ää rikub, siis ei ole vaja seda offroaderit relvaga ähvardama tulla
See offroader on jumala poolt saadetud - loomade kaitseks !!
Ma olen järjepanu kogu seda teemat järjest lugenud ja omaette muianud. Kuid viimane ots kisub vägisi sinna põllumajanduse/metsanduse poole. Pole puutumata jäänud nüüd ka jahimehed :D .
Lihtsalt selgituseks Tyrk´ile, et peaksid end natuke rohkem kursis hoidma, kes sellele va metssigudikule eluvõimalust pakub. Ei hakka sind koormama hiljuti Riigikogus vastuvõetud Jahiseaduse muudatuse seadusega, kus selgesõnaliselt (loe: muudatustega lubatud lisaseadmed ja preemiana väljatoodud "präänikud") tahetakse Eestimaal metssigadega 0 (null) tolerantsi jõuda. Kodusigadega oleme pea samal tasandil. Näiteks lisaks lubatud öine jaht valgusallikaga, kasutada võib mootorsõidukit, küll sealt seest, kastist, vms. laskmist, keelatud on sigadele lisasööta anda (lubatud on vaid peibutussööt, mis eeldab, et viid ämbritäie vilja puki alla ja jääd sinna tulnud siga varitsema), on riigipead väljatulnud "üllitisega" maksta iga suguküpse emise eest 100€ pearaha! Samuti anti ette miinimum küttimislimiidid, mis igale seltsile tähendas 1,5...2x suuremat mahtu, kui siiani iga selts loendas ja küttis. Samuti nihutati metssea ajujaht veebruari lõpust märtsi lõppu. Märtsi lõpus on, aga paljudel emistel väikesed triibulised põrsad taga ja nende eest imetav emme ruutus silmadega ära lasta? No mida muud selline käitumine eeldab, kui sigade arvukus meie metsades nulli viia.
Olen ise oma jahiseltsis mitmendat aastat juhatuses ja rääkides piirkonna (Tartu) jahindusklubis teiste jahimeestega, siis keegi selle emise pearaha küttimisega kaasa ei lähe. Jah, eks langeb emiseid ka ajujahis, kuid keegi ei lähe neid meelega "valima" varitsusjahist, kus valida on aega, keda ja kui suurt lasta. Kuna, aga jahipiirkonna kasutaja on kohustatud väljastama metssea loa ka jahitunnistust omavale maaomanikule või tema pool määratud inimes(te)le, siis selline "100 rutsi pihku ja püssi paugutada", võtab nii mõnelgi peopesad higiseks ja € märgid silme ette.

Aga, ärme nüüd muuda 4x4 foorumit jahindusfoorumiks, nagu mulle on siin mõnikord ette heidetud :D .
Viimati muutis TiitR, K Dets 23, 2015 6:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
Suletud

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”