Tankitee???

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Vasta
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Tankitee???

Postitus Postitas BlueStang »

Tahtsin küll idioodinurka postitada, aga see lukus...

Ühesõnaga, mis krdi asi on "tankitee"?
- - -
...kompaniisuurune üksus on nelja kuuga ehitanud neli kilomeetrit tankiteed...
http://www.postimees.ee/3323935/uhendri ... uukasarmud
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Tankitee???

Postitus Postitas boob »

Tee, mis on mõeldud selleks, et seal saaksid tankid sõita.
Ma olen elanud terve elu nii, et kodu taga on tankitee. Nõuka ajal oli see tihedalt kasutuses, tänaseks päevaks peaaegu kinni kasvanud...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
vihmapiisk
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: K Apr 25, 2012 9:42 pm

Re: Tankitee???

Postitus Postitas vihmapiisk »

http://pildid.mil.ee/USA-pioneerid-kesk ... nil?page=1 vähemalt üks album oli veel seal.
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Re: Tankitee???

Postitus Postitas BlueStang »

Ok, ma olen küll nõukaarmees ka olnud, aga tankiteest pole varem midagi teadnud - arvasin, et tankidele pole teed eriti vaja, need lähevad kust tahavad.

Mulle tundub, et pigem see on probleemiks, et keegi on valearvestuse kõrbatankide läbivusvõime osas teinud ja nüüd peab nende liigutamiseks teid hakkama rajama. Huvitav, kuidas päris olukorras see teidpidi sõdimine välja nägema hakkaks...
- - -
Kus on põdrad, seal on sood ja USA Euroopa armee tankidele pole see hea...
http://pluss.postimees.ee/3319665/usa-o ... evdamiseks
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Tankitee???

Postitus Postitas kalle211 »

Tankitee on metall plaatidest kokku pandud ajutine tee eriti pehmel pinnasel mida tank ise ei suuda läbida. Metall plaadid haagitakse omavahel kokku ja sellest moodustub tee.Neid ajutisi teid kasutati ka rabadest alla kukkunud lennukite väljatoomisel ja teistel pääste operatsioonidel.
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Tankitee???

Postitus Postitas tanel »

Roomikmasinad künnavad pinnastee normaalselt segamini, eriti ristmikel ja eriti kui neid mitu juhtub olema ja nad sinna piirkonda midagi "ära kaotanud" on. Sestap tuleb ntx ristmikud betoneerida.
Sõjas on savi, harjutusalasid aga iga aasta uusi ei tehta. Pioneeride pidev hööveldamine läheb mingist hetkest kallimaks kui "üks kord ja korralikult".

Või mõelge ntx forwarderi jäljele ja laske fantaasial lennata... periskoobi järgi hakkavad muidu laskeharjutusele sõitma varsti.
tegime pulli, aitab
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2433
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Tankitee???

Postitus Postitas v6sa »

Tanel tabas. 8)

Küsimus pole eritee rajamises saamatule tankile. Ehitati säärane tee, mis tanki taluda suudab nii, et peale neid ka muud vähemvõimekad liikuda suudavad. Küsimus tee kandevõimes ja pinnakihi püsivuses.

Kusjuures usutavasti mängib amide kõrges huvis meie piirkonna vastu olulist rolli võimalus siin katsetada kogu oma arsenali võõral, kuid siiski sõbralikul pinnal. Mina pole sooasjatundja, kuid metsamehed peavad meie soiservi hullemateks, kui Leedu-Poola omi. Pidada olema reetlikumad...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”