Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas puhvel »

P.S.
Ma imestan, et paadunud Jeepi omanikel juba ammu pole karv turri linud, et kõisugusele "saastale" - Land Roverid, riisiraketid, ja hiina imesünnitused, jne nende autväärt automatagi nimetsust külge kleebitakse.



No mul pidevalt karv turris :)
XC 70
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 540
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas Kjen »

Minu meelest nii tobe teema. Aga krdi inimlik. Maailmas on tohutu hulk inimesi, kes arvavad, et kusagil on üks ülim olend nimega Allah. Ja natuke vähem, aga ka väga palju neid, kes arvavad selle olendi nimeks olevat Jehhoova vms. Ja selle olendi silmis heas nimekirjas olemise nimel tuleb teatud rituaale järgida. Ja nende rituaali nüansside nimel siis on veel eriti palju lahkarvamusi tekkinud. Suniidid, šiiidid, katoliiklased jne jne ... Just nende rituaalide nimel olen maailmas oi issand kui palju verd valatud. Nii et väga inimlik on ka seda LR vs Jeep teemat ka lõputult edasi käsitleda.

Mind küll eriti ei loksuta, kui keegi tahab minu Land Roverit džiibiks nimetada. Lapsed kutsusid tükk aega mu defenderit mersu-autoks. Kuna ma olin kunagi nii rumal ja müüsin defeka soetamiseks oma G maha (kuna ta raisk roostetas, võttis palju bensiini ja jättis ükskord teele, kuna immo läks rikki) ja lasin omale selle isikupärase parketi-defeka koostada. Aga kuna mu muidu militaarsete huvidega naine muutis defeka soetamise järel miskipärast oma autoeelistust ja mina eelistan mõnevõrra praktilisemaid liikureid, kui lühike defekas, siis on see vaeseke nüüd samuti müügis.

Landy te võite vaibakloppimispuu külge siduda ja siis kaks päeva jalaga kubemesse taguda, ta ikka ajab oma joru edasi, et Land Rover ei ole džiip, jeep ja kõige vähem on ta Jeep. Sellise inimtüübi nimi on MÄRTER.

Lp autoajakirjaniku suhtes säilitame suure lugupidamise ja ei kujuta teda niivõrd ebaväärikas situatsioonis ette, aga ma arvan, et lihtsalt tema maailmavaates on kinnistunud, et väljend "džiip" on üks ajalooliselt kujunenud lühendi hääldus ja nüüdseks ka eesti keeles korrektne väljend. Ja ta jääbki nii kirjutama, kirjutagu Landy talle või iga päeva oma "ainuõigest" tõest.

Aga vahel suudavad need erinevad religioonid täitsa rahulikult koos eksisteerida ja üksteisest lugu pidada. Pole vaja oma "tõde" lihtsalt teisele peale suruda. Või oma isikliku sellealase maailmavaate puudumisel takka ässitada, et tõsiusklike kätši näha.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas TiitR »

LR = džiip ehk samuti nagu ketaslõikur/nurklihvija = rellakas :D
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas puhvel »

Pole siin miskit "oma tõde", on asjade õigete nimedega nimetamine.
Rover on Rover ja Jeep on Jeep, nii lihtne ongi.

Keegi ei nimeta ju näiteks mosset volgaks või vastupidi. Dziip on lihtsalt võhikute sõnavara.
Ja siin on ju kõikse õigem koht seda arutada, kuna tegemist 4x4 foorumiga.

PS Ma siiani ei saa aru mis on nurklihvija ja ketaslõikuri vahe....oleneb mis ketta topid sinna ju, a müüakse nii ühe kui ka teise nimega :)
XC 70
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas TiitR »

puhvel kirjutas:
PS Ma siiani ei saa aru mis on nurklihvija ja ketaslõikuri vahe....oleneb mis ketta topid sinna ju, a müüakse nii ühe kui ka teise nimega :)
No justnimelt, polegi vahet! :D Kuid rahvas nimetab seda aparaati ikkagi "rellakaks", nagu kõiki maastureid nimetatakse rahvakeeli "džiipideks", kuid kui kirjanduses kirjutatakse must-valgel igasugu maasturi taha "Jeep", siis on natuke.....pahasti/valesti :wink:
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas tarmo »

Saage üle ükskord. Kama kaks ju kuidas nimetada. Mu lapsed nimetavad kõiki suurte ratastega autosid näiteks kurjadeks autodeks (no nii umbes alates 35" rehv peab olema :twisted: ).

Aga isegi ÕS-is on džiip sees:
http://www.keelevara.ee/login/?d=qs2006 ... =0&sne.y=0
džiip <20: džiibi, .džiipi> (maastikuauto) >>
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas TiitR »

tarmo kirjutas:Saage üle ükskord. Kama kaks ju kuidas nimetada. Mu lapsed nimetavad kõiki suurte ratastega autosid näiteks kurjadeks autodeks (no nii umbes alates 35" rehv peab olema :twisted: ).

Aga isegi ÕS-is on džiip sees:
http://www.keelevara.ee/login/?d=qs2006 ... =0&sne.y=0
džiip <20: džiibi, .džiipi> (maastikuauto) >>
Just Tarmo! Džiibiks võiks nimetada, kuid kui kasutada konkreetset kaubamärki "Jeep" kõikide mitte Jeep´ide märgistamiseks, siis on asi valesti :wink:
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas helar »

Loen ( vaatan) nigut lapsi liivakastis. No ei saanud ütlemata jätta ,Ise samasugune beebi :) :blend .
Minu lapsed ütlevad ka tsiip. No pohh sellega ju ? Mõte jääb ikka samaks.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas puhvel »

No lapsed olgu lapsed....jutt käib pädevusest mingist teemast. Ilmselgelt pole olemas inimest kes oleks pädev kõigis maailma teemades a meil ju 4x4 foorum....seega kui siin ka 4x4 asju nö õigete nimedega ei nimetata, siis on miskit mäda ?

Endiselt kes ütleb mosse kohta volga ? :wink:
XC 70
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas TiitR »

puhvel kirjutas:No lapsed olgu lapsed....jutt käib pädevusest mingist teemast. Ilmselgelt pole olemas inimest kes oleks pädev kõigis maailma teemades a meil ju 4x4 foorum....seega kui siin ka 4x4 asju nö õigete nimedega ei nimetata, siis on miskit mäda ?

Endiselt kes ütleb mosse kohta volga ? :wink:
Volga ja mosu kohta ei tea, kuid täna võib näiteks Daewoo kohta öelda Chevrolet ja Chrysleri kohta Lancia...ja seda kõike õigustatult ning valet infot levitamata :D
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas helar »

Toyota on tsiip, Nissan on tsiip, Opel on tsiip, Volvo on kaa tsiip , laseme nõnda terve nomenklatuuri läbi ?Tsiipi, tsiip tsiipi - kaagutan-
Kole igav on inimestel kes ennast puututatuna tunnevad. Ilmas on ka toredamaid asju. Tegelege nendega.

Ausalt kah.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas Praks1 »

Kogu see huumor pole muud,kui mõne masinaliigi esindajate alaväärsuskompleks(minuarust).
Minujaoks on Nissan/Datsun,Volvo/salvo,Landrover vahel lendorav jne,kes sellisest asjast aru ei saa on huumorivaesed inimesed ja tunnen sügavalt kaasa neile :D
Kui sõnaraamat väidab üht,siis pole mõtet võhikute peale solvuda,kes ei tee Nissani,Toyota,Landroveri markidel vahet,vaid kasutavad ühist terminit.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1226
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas heints »

Tööalaselt on minul kõik kompaktlaadurid boobikud,teleskooplaadurid upitajad, buldooserid jossid ja ekskavaatorid kopad. Keegi ei solvu ja hakka kaagutama ,et ei,ei mul ei ole joss vaid cat d6k2 lpg.
Samuti ma ei solvu kui keegi mu patrolit dsiibiks nimetab. Ländy kliendi harimise näite põhjal tundub mulle suht naljakas kui mulle helistab klient ja küsib kas roxoniga koppa on renti anda ja mina pistan kaagutama,et mis kuradi roxoniga koppa meil on ainult roomik pöördkoppekskavaatorid millel küljes hüdrovasarad. Elu liiga hea järelikult kui kannatab klientidega niimoodi lõugu laiutada.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas TiitR »

heints kirjutas:Tööalaselt on minul kõik kompaktlaadurid boobikud,teleskooplaadurid upitajad, buldooserid jossid ja ekskavaatorid kopad. Keegi ei solvu ja hakka kaagutama ,et ei,ei mul ei ole joss vaid cat d6k2 lpg.
Samuti ma ei solvu kui keegi mu patrolit dsiibiks nimetab. Ländy kliendi harimise näite põhjal tundub mulle suht naljakas kui mulle helistab klient ja küsib kas roxoniga koppa on renti anda ja mina pistan kaagutama,et mis kuradi roxoniga koppa meil on ainult roomik pöördkoppekskavaatorid millel küljes hüdrovasarad. Elu liiga hea järelikult kui kannatab klientidega niimoodi lõugu laiutada.
:thumb:
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 734
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kas Land-Rover on dziip või pole seda mitte

Postitus Postitas maksipoiss »

Landy kirjutas:Imedepõllu nimeline haridusasutus on juba aastaid inimestele Jeepide ja maastikuautode erinevusi seletanud ja seni edukalt.

Vähemalt mõned korrad kuus saabub kohale mõni värske kunde kas vaatab ringi ja küsib: " Wow! te siin Jeepidega ainult tegeletegi ja nendele juppe müüte?". Selle saab rahulikult vastataud, et Jeepidle me juppe ei müü ja ühtegi Jeepi ka müügis pole! ( See Grand seal taga on meie inimese isiklik auto). Võõrkeelt kõbelevatele inimesle vastame - dziipah netu, tolko nedorozniki.
Selle järel vaatavad tavaliselt otsa tõllarattad. Siis lisad kiirelt, et ainult LR, Toyota, Nissan ja Volvo-dega tegelme, muude maasturiteha sh. JEEPIDEGA mitte. Seejärel tüsitakse sageli vastu, et kas eneed kõik ühed Jeebid polegi? Vastade, et pole ühti- Jeepiks hüüdmine pole korrektene ja võib mõne automargi jaoks ka solvav olla.

Kujutage ette ja see töötab! 90% juhtudest ei nimeta see klient meid taas külastades enam autosid Jeepideks. Seega harigem inimesi!

P.S.
Ma imestan, et paadunud Jeepi omanikel juba ammu pole karv turri linud, et kõisugusele "saastale" - Land Roverid, riisiraketid, ja hiina imesünnitused, jne nende autväärt automatagi nimetsust külge kleebitakse.
Ei noh, tegelt ka vä :o :shock: :eek .
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”