suitsuahi

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: suitsuahi

Postitus Postitas laurz »

Need "küta või kummikutega" ahjud on popid küll aaga liha suitsutamiseks needei kõlba.Sealt saab suitsumaitselist liha mitte suitsuliha :D Köige labasem suitsuahi mida ma näind olen koosnes tellistest ,vanast pliidi rauast ja 200L vaadist :D Suitsu "toru" oli maa sisse kaevatud kraav,mis oli tellistest seintega ja pealt kaetud metall plaatidega ja muld peale aetud :D Peamine on,et suits maha jahtuks. Nii,et fantaasia on piiritu. Endale kavatsen kunagi ehitada "hybriid" ahju. Mis siis oleks grill,koos kuum suitsu ahjuga :)
Kasutaja avatar
kummrain
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: T Dets 09, 2014 10:25 am
Asukoht: laane-virumaa

Re: suitsuahi

Postitus Postitas kummrain »

mul hetkel sama idee . suitsuahi plus veel grill vann. ja koik paekivist. algul oli mote teha barbequ aga jatan selle siiski vahele. eest siis saab kutta kuumsuitsu j kuljepealt kulmsuitsu. siiber vahele. ja sisemiseks kestaks vana tooriista kapp. sahtlitega.
Patrol GR 2,8 td y60
Kasutaja avatar
kummrain
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: T Dets 09, 2014 10:25 am
Asukoht: laane-virumaa

Re: suitsuahi

Postitus Postitas kummrain »

nii palju siis veel et plaan et kuum suits laheb seinte vahele ja kulm otse suitsu kambrisse. kui eksin siis voite alati parandada. olen bbg ahjuga palju kokku puutund aga suits on hoopis teine asi. grillfestil 3 aastat osalenud ja parim koht oli 5 koht 2005 a fantaasja voorus. grillida voib koike.
Patrol GR 2,8 td y60
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: suitsuahi

Postitus Postitas uppund kana »

Kah plaan asi lõpuni ehitada . Alus valatud. Endal mõlgub mõttes ikka idee ,et suitsuruum peaks olema kivist ja põhjas ka kerisekivid. Vaja küll algul kõvasti kütta aga liha tossutamiseks on jälle hea kui hoiab temperatuuri. Lased ainult tossu peale kui ahi soe. Annab andeks kui tuli lühiajaliselt liiga valusaks läheb.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
Roostekoll
Fitting 38"
Postitusi: 391
Liitunud: K Juul 31, 2013 9:24 pm
Asukoht: Tallinnacundimeesükskorsakov

Re: suitsuahi

Postitus Postitas Roostekoll »

kummrain kirjutas:nii palju siis veel et plaan et kuum suits laheb seinte vahele ja kulm otse suitsu kambrisse. kui eksin siis voite alati parandada. olen bbg ahjuga palju kokku puutund aga suits on hoopis teine asi. grillfestil 3 aastat osalenud ja parim koht oli 5 koht 2005 a fantaasja voorus. grillida voib koike.
Mina olen saanud aru nii:
Külm suits oli ikka vast see, et teed tuld ja pika maa peale jõuab õhk maha jahtuda ning nii see liha siis seal saabki oma külma suitsu kuniks päev on õhtal ja 3l viskit läinud. Üks lõõr ja kogu moos.
Kuum suits on siis kuumusele ja suitsule lähemal, justkui ahi, mille põhjas on saepuru või laast, mis siis suitsema hakkab.
Hea suits on siis kui kogu kompott on samas "torus" - nii tuli, kuum ja suits. Sellises saab ka väga edukalt grillida, jätad lihtsalt selle paksu suitsu tegemata. Kerge mõnus suitsune mekk tuleb ikkagi. All luuk tule tegemiseks ja üleval luuk, kuhu erinevatele kõrgustele siis oma rääbist riputada.

Kerisekivide plaan kõlab ka päris huvitavalt. Võibolla kompunnin oma ahjule need sisse ja proovin ära. Talvel tehes rohkem kasutegurit :bg

Siin minu pooleliolev koduehitus, millel siis korsten vanaonu poolt ehitatud mitme lõõriga, millest siis suitsuahju jaoks sihuke ca 400x500 püstak ja ligipääs õuest. Mõõtkavaks siis kergploki kõrgus 250mm. Korsten punasest tellisest, välja laon narva ploki.
Ehituskvaliteedi üle mitte palun iriseda. Igaüks teeb nii nagu oskab, raha jagub ja torust tuleb. Ametlik projekt võttis suurema osa rahast ära juba.
Manused
DSC_0074.jpg
DSC_0074.jpg (75.01 KiB) Vaadatud 4320 korda
Trolle pole olemas
Kasutaja avatar
Mäe-Wilsi
Off Roader Wannabe
Postitusi: 44
Liitunud: P Juun 17, 2012 8:44 pm
Asukoht: Helme; 56679998
Kontakt:

Re: suitsuahi

Postitus Postitas Mäe-Wilsi »

Saab küll kuum- ja külmsuitsuahju kokku ehitada. Kolded eraldi, kerisega suitsukamber võib sama olla. Tehtud mõned koos suveköökidega ja ilma. Kodulehel mõni näidis ja kodulehe aadress joone all. Edu katsetamisel!
Kasutaja avatar
kummrain
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: T Dets 09, 2014 10:25 am
Asukoht: laane-virumaa

Re: suitsuahi

Postitus Postitas kummrain »

hetkel siis selline. 1/3 valmis. esimene proov ka tehtud.
Manused
ahi.jpg
ahi.jpg (153.25 KiB) Vaadatud 3935 korda
ahi2.jpg
ahi2.jpg (168.97 KiB) Vaadatud 3935 korda
kala.jpg
kala.jpg (148.43 KiB) Vaadatud 3935 korda
Viimati muutis kummrain, N Sept 17, 2015 8:27 am, muudetud 4 korda kokku.
Patrol GR 2,8 td y60
Kasutaja avatar
kummrain
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: T Dets 09, 2014 10:25 am
Asukoht: laane-virumaa

Re: suitsuahi

Postitus Postitas kummrain »

alustamisest ka üks pilt
Manused
põhi.jpg
põhi.jpg (186.19 KiB) Vaadatud 3933 korda
Viimati muutis kummrain, N Sept 17, 2015 9:05 am, muudetud 1 kord kokku.
Patrol GR 2,8 td y60
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: suitsuahi

Postitus Postitas TiitR »

Kummirain, pildid unustasid vist panna? :D
Kasutaja avatar
kummrain
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: T Dets 09, 2014 10:25 am
Asukoht: laane-virumaa

Re: suitsuahi

Postitus Postitas kummrain »

TiitR kirjutas:Kummirain, pildid unustasid vist panna? :D
android ei last millegi pärast pilte lisada. nüüd olemas :D
Patrol GR 2,8 td y60
ylbik
Fitting 38"
Postitusi: 251
Liitunud: R Okt 26, 2007 3:51 pm

Re: suitsuahi

Postitus Postitas ylbik »

Ära enam kala pilte pane, krt kõht läks tühjaks :twisted: aga õnneks need sitased varbad ajasud söögiisu kohe pealt ära.
P.S. muidu ahi äge!
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: suitsuahi

Postitus Postitas puhvel »

XC 70
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”