Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Roostekoll
Fitting 38"
Postitusi: 391
Liitunud: K Juul 31, 2013 9:24 pm
Asukoht: Tallinnacundimeesükskorsakov

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas Roostekoll »

Praegu tahavad tõsta aktsiisi, pärast hakkavad veel naakuinii autosid maksustama. Pange tähele, lõpuks tuleb hingamise eest ka maksu maksma hakata, kuupmeetri pealt. Lõpuks pannakse peeretamisele ka saastekvoot peale. Ja nii edasi, seni kaua kuni eestlane lasebki end trukkida.
https://www.youtube.com/watch?v=S2oCzOwvjpM
Ekre-smekre-vekre. Pole vahet, kes korraldab. Parteigängsterid, kes ainult oma uuest audist unistavad, seda muidugi ei korralda. Moblavargused ja ropp suu kõrvale jätta, siis on neil ka pointi. Rohkem kui lapsministritel ja korrumpeerunud demagoogidel, kelle perset eluaeg partei tagatoas lakutud.

Milles on asja tegelik point, miks neid räigeid aktsiise peale pannakse? Selle asemel, et luua tingimused ettevõtete ja tööstuse arenguks, tõmmatakse neil transiidi hindade ja selle sama kütsiga hetkel kõri kinni. Kõik hinnad hakkavad tõusma - seda on varemgi juhtunud. Kui mull lõhkes, tõmmati vöö koomale ja kästi vait olla. Vahepeal midagi lõdvemaks pole lastud ja nüüd siis veel.

No ausalt. Normaalne valitsus investeeriks haridusse, et need koolijütsist lurud teaks mispidi nurkasid arvutada ja kuidas tööriista peos hoida. Võiks kasvõi kosmoselaevu ehitada siin banaanias. Ükski ettevõte ei tule siia. Miks? Elekter on debiilselt kallis, tööjõud on kohati loll ja igal sammul keeratakse ettevõtjatele käru. Nii mõnigi võib vast nõustuda. 100% ausalt on raske ettevõtet teha. A kelle süü see on? Kelle korraldada?

Muidugi võib lubada kokku debiilseid loosungeid ja siis maksude näol ühest taskust teise tõsta.
Mind ei huvita, kes selle meeleavalduse orgunnib. Minu mure on see, et asju arvutatakse exceli tabelis, millega saaks hakkama ka keskkoolijüts. Numbritel on aga sügavamad tähendused ja selleks, et siin riigis hakkaks ka tõsine tootlikkus ja väärtuse juurdeloomine toimuma, peab oskama teha ka keerukamaid samme. See on aga valimisealiste inimeste poolt usaldatud mingite kilekotimeeste ja fooliummütsist seemnesöödikute kätte.
Trolle pole olemas
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas seroi »

RistoRR kirjutas:
Herr Seroi peaks ehk palga arvutamise ära õppima, tulumaksuvaba tõus ei tule kõik sulle kätte :roll:[/quote]

Olen ma midagi sellist väitnud? Või peaks herr RistoRR äkki lugema/loetut mõistma õppima? ;)
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas RistoRR »

seroi kirjutas:
RistoRR kirjutas:
Herr Seroi peaks ehk palga arvutamise ära õppima, tulumaksuvaba tõus ei tule kõik sulle kätte :roll:
Olen ma midagi sellist väitnud? Või peaks herr RistoRR äkki lugema/loetut mõistma õppima? ;)[/quote]

Ma nagu eelnevalt ütlesin palju tekib sellega kaotust ja siis sa tulid mulle ju tulumaksuvaba miinimumi tõstmisest rääkima. Vaatad ehk ise eelneva jutu üle? Minu pärast jätku see tulumaksuvaba samaks ja pistku oma aktsiis endale sügavale kuhugi...
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
rommel
Fitting 38"
Postitusi: 285
Liitunud: N Nov 01, 2012 8:30 am

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas rommel »

totu kirjutas:Oli kunagi seriaal "Ment" ja seal üks tegelane, keda peategelane kutsus lipsuga titeks. Millegipärast meenub see väljend, eriti viimasel ajal. Ei tea küll miks?
Rõivas ei ole peaminister (jah , nime poolest on aga seda ainult nime poolest). Rõivas on lihtsalt parteisõdur, tegelikud võimusuhted näidati ära kui Kallas ilma kelleltki küsimata teatas, et ta tuleb Ansipi asemel peaministriks. Vist oli Ekspressis see anektoot kus peaministri pressikonverentsi "keelatud küsimuste listis" oli küsimus: "Taavi, kes teie peres prügikasti välja viib, kas Rain või Keit?"
Rõivas on lihtsalt "ilus poiss pildil" ning penskarid ahhetavad näosaadet vaatates, et Värk on peaministri proua.
Sellega on üsna lihtsalt seletatav miks Rõivas nõunikke ei kuula - partei tagatoas on tal tabel (excel kui soovite) ette antud ja tal pole volitusi nõunikega arutamiseks.
Kuna riigiametnike jutt käis minu varasemast läbi, siis palun mitte panna samasse lausesse reaametnikke, kelle ainsaks hüveks on võimalus käia töö ajast vetsus ja osakonnajuhatajaid-nõunikke, kel tõepoolest ametiauto-telefon-tahvel-nutikas töökoha poolt ja piiramatu limiidiga. 600€ kätte saav MTA või PPA letiteenindaja ei ole säärast sitaga ülevalamist ära teeninud :!: Muide, seoses peatselt startiva töövõimereformiga on oodata täiendavaid letiteenindajakohti konsultantide ridadesse. Seega on kõigil soovijail võimalik pääseda kõrge palga ja rohkete hüvede peale riigisektoris :wink:
Herr V6sa, ennist sain vist valesti aru. Lugesin oma aruga välja, et jutt käib spetsialistidest. Keskharidusega letitöötajat ma ei nimetaks spetsialistiks. Ja kui too saab 600€ puhtalt kätte siis on see võrreldes erasektori keskharidusega letitööjajaga päris hea palk.
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas urmas »

Loen siin ja saan aru, et tahame Läti hinnaga kütust soomlase töötasuga. Otsustame, millist elu me siis tahame!
Hinnatõusust minu jaoks- töö ja isiklikke autode (3tk) kulu vaadates +21€ kuus. Suur raha lätlasele.
Käisin Kiireid ja Vihaseid vaatamas. Tuli jälle suure mootoriga auto isu peale. 0,05€ liitrilt nüüd küll takistuseks ei saa olla.
Ei ma nüüd kahe käega poolt ole tõstmisele, aga suht savi on küll. Ma ju eestlane :(
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas honkomees »

rommel kirjutas:.. Herr V6sa, ennist sain vist valesti aru. Lugesin oma aruga välja, et jutt käib spetsialistidest. Keskharidusega letitöötajat ma ei nimetaks spetsialistiks. Ja kui too saab 600€ puhtalt kätte siis on see võrreldes erasektori keskharidusega letitööjajaga päris hea palk.
see nö letitöötaja on spetsialist või ka peaspetsialist (nö vahetusevanem). Neilt nõutakse kõrgharidust, keelteoskusi jne jne. Lisaks teeb ta tegeliku otsustamistöö, st peab tundma valdkonna seadusandlust, os.juhataja viskab vaid allkirja alla. Kuna tänapäeval on kõik optimeeritud, siis pole kohalikes kontorites ka enam toetavate alade spetse (majandusjuhti, raamatupidajat, it-spetsi jne) ning nende ülesanded on vastavalt võimetele ära jagatud reatöötajate vahel, kes siis vajadusel kui ise ei oska, suhtlevad peakontori tarkade inimestega. Nt minu õlul on suhtlus it-osakonnaga, st et kui ma ise midagi meie töötajate arvutites putitada ei oska ja nagu tavaliselt kaughalduse teel ei õnnestu, siis suhtlen it-osakonnaga, kust saadud näpunäideta järgi üritan arvutit või võrku, videovalvet, ip-telefone, serverit vms käima saada. Ametijuhendis seda pole ja palka selle eest ei saa aga töö peab tehtud olema.
Teine imeline valdkond on konsolideeritud raamatupidamine ministeeriumis, st et keegi peab nende jaoks dokumendid andmebaasi sisestama, ette valmistama. Varem viskasid arve raamatupidaja lauale ja tema teadis, mis sellega teha. Nüüd võtab see töö tohutult ressurssi põhitöö kõrvalt.
Inimesi on ju aastaid koondatud ja koondatud, aga tööd tuleb järjest juurde ja kõik räägivad bürokraatide armeest :wink:
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas seroi »

Kõik mässajad ju ikka valimas käisid, eks? Sest kui sa isegi niipalju ei viitsinud õigel hetkel ennast liigutada, et valimas käia, siis riigi valitsemise kohapealt ei tohiks sul küll olla põhjust millegi arvamiseks. Sind ju ei huvita see.
rommel
Fitting 38"
Postitusi: 285
Liitunud: N Nov 01, 2012 8:30 am

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas rommel »

honkomees, vahetuse vanem ja ministeeriumi spetsialist ei saa kindlasti mitte 600 € kätte millist numbrit ennist näitena kasutati ;) KOV , PPA jne kasutavad siiani keskharidusega töötajaid , EMTA-s töötab siiani rakendusliku kõrgharitusega (pm kesk-eriharidus) letitöölisi ja spetsialiste... Näiteid võiks tuua lõputult ning enamalt jaolt erasektoris need inimesed rohkem ei teeniks.
Selles suhtes olen nõus , et "tööd" tuleb juurde. Soovitaksin veel kord läbi lugeda sipelga loo ;)
seroi kirjutas:Kõik mässajad ju ikka valimas käisid, eks? Sest kui sa isegi niipalju ei viitsinud õigel hetkel ennast liigutada, et valimas käia, siis riigi valitsemise kohapealt ei tohiks sul küll olla põhjust millegi arvamiseks. Sind ju ei huvita see.
See on värdloogika. Äkki nõuka ajast pärit?
Kasutaja avatar
Roostekoll
Fitting 38"
Postitusi: 391
Liitunud: K Juul 31, 2013 9:24 pm
Asukoht: Tallinnacundimeesükskorsakov

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas Roostekoll »

No mina käisin küll valimas ja ei valinud maffaiparteide poolt.
Kui aga teatud kriitiline mass puht põhimõtte pärast ei viitsi valimas käia ja leiavad, et neid ei huvita, kes võimul on... siis ma äki peakski ka Soome kolima või lootma, et varsti tuleb värdkeelne armee ning vabastab meid. Vales riigis elan sel juhul ju :shock:
See +0,05 senti kütsi pealt rohkem maksta ei kotiks ka mind nii väga. Kotib pigem see, et kogu kaup, mida ma oma pere toitmiseks poest ostan ja pea kõik teenused, mida tarbin, on selle sama aktsiisiga seotud ja kõigele väänatakse otsa. Vat see hakkab juba rahakoti pihta käima.
Trolle pole olemas
rommel
Fitting 38"
Postitusi: 285
Liitunud: N Nov 01, 2012 8:30 am

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas rommel »

Seletame siis lahti nende "valijameeste" jutu.
Küsimus: "Kas käisid valimas, et kobised siin?"
Vastusevariandid ja vastused nendele:

1) Ei käinud.
V: Siis ole vait kuna sa ei valinud keda oleks pidanud valima ja seega ei täitnud oma kodanikukohust!
2) Valisin rehvid.
V: Siis ole vait kuna andsid juba oma hääle neile ning nüüd hoia redelit mille abil nad saavad sulle kaela kus...da!
3) Valisin mingi muu erakonna.
V: Siis ole vait, sa andsid juba oma hääle ja nüüd lase parteil sind esindada!

Igal juhul peaks vait olema ? :D
Ma ikkagi leian, et valimas käimine või mitte käimine ei anna õigust valituteks osutunutel paska kokku keerata. Kui mulle midagi ei meeldi siis on mul õigus see välja öelda ja kui vaja siis piketeerima minna. Põhja-Koreas/Venemaal/Hiinas elame või, et ei tohi?
Kasutaja avatar
Roostekoll
Fitting 38"
Postitusi: 391
Liitunud: K Juul 31, 2013 9:24 pm
Asukoht: Tallinnacundimeesükskorsakov

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas Roostekoll »

rommel kirjutas:Seletame siis lahti nende "valijameeste" jutu.
Küsimus: "Kas käisid valimas, et kobised siin?"
Vastusevariandid ja vastused nendele:

1) Ei käinud.
V: Siis ole vait kuna sa ei valinud keda oleks pidanud valima ja seega ei täitnud oma kodanikukohust!
2) Valisin rehvid.
V: Siis ole vait kuna andsid juba oma hääle neile ning nüüd hoia redelit mille abil nad saavad sulle kaela kus...da!
3) Valisin mingi muu erakonna.
V: Siis ole vait, sa andsid juba oma hääle ja nüüd lase parteil sind esindada!

Igal juhul peaks vait olema ? :D
Ma ikkagi leian, et valimas käimine või mitte käimine ei anna õigust valituteks osutunutel paska kokku keerata. Kui mulle midagi ei meeldi siis on mul õigus see välja öelda ja kui vaja siis piketeerima minna. Põhja-Koreas/Venemaal/Hiinas elame või, et ei tohi?
:hail
Ma olen igas mõttes selle vait olemise ja orjamentaliteedi vastu. Tsiteerides Joomahullu Päevaraamatut: "Mulle näkku ei n@kuta!"
Trolle pole olemas
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas honkomees »

rommel kirjutas:honkomees, vahetuse vanem ja ministeeriumi spetsialist ei saa kindlasti mitte 600 € kätte millist numbrit ennist näitena kasutati ;) KOV , PPA jne kasutavad siiani keskharidusega töötajaid , EMTA-s töötab siiani rakendusliku kõrgharitusega (pm kesk-eriharidus) letitöölisi ja spetsialiste...
Nt kultuuriministeeriumi süsteemis maakondliku muuseumi direktor saab umbes nii, muuseumi peaspetsialistidele (nt Põlvamaa muuseumi peavarahoidja) on 500 märjaks unistuseks. Maanteeameti tavatöötaja maakondlikus kontoris (ametinimetuselt spetsialist või peaspetsialist) saab peo peale 600-800 ja nõutakse kandideerimisel kõrgharidust, tõsi vanast ajast on mõned kesk-eriharidusega inimesed veel tööl, aga suurem osa töötajaid on viimase 10 a jooksul välja vahetatud. Samas on ka töötajate arv maakondlikes kontorites vähenenud ca 4 KORDA. Töö hulk kasvab reaalselt ja üsna tavaline on lugeda kord nädalas meililistist kirja sisuga a la "kallid kolleegid, täna on minu viimane tööpäev MA, tänan teid kõiki nende 10-15-20 aasta eest ... kahjuks on meie süsteemis olukord muutunud selliseks, et eelistan otsida uusi väljakutseid erasektoris ..." ausalt öeldes on üsna kurb lugeda neid kirju ja vaadata uusi, igati kõrgharitud spetsialistide toimetamisi.
Minu põhimõtteline seisukoht on, et riiki ei tohi õhemaks viilutada. Vastupidi, riik peab looma töökohti ja eriti maale: politsei, tuletõrje eelkõige, metsavahid kasvõi. Kui peres ühel inimesel on kindel töökoht, siis jääb pere maale ja inimesi otsivad firmad saavad ka tööjõudu. Kuna erasektoris on reeglina ebastabiilsus sõltuvalt turuolukorrast suur, siis ei saa pereinimene pere heaolu tagamisel jääda lootma vaid ühe erafirmas töölkäiva palgale ja otsib paremat kohta, pealinna või väljamaad. Infrastruktuuri strateegilised ettevõtted (teed, raudteed, elekter, side) võiks kõik olla riigi omandis ja arvestada tegutsemisel mitte üksnes ärihuve, vaid ka ühiskonna vajadusi, st et üksused peavad olema kohapeal (optimeerimata) ja andma kohalikele inimestele tööd. St et riigi eesmärgiks ei peaks olema nende dividende väljavõtmine nagu täna, vaid ühiskonna vajaduste max rahuldamine 0-tulemiga, sots. ja julgeolekuküsimuste lahendamine ning eelkõige konkurentsi tekitamine erasektorile (kus eesmärgiks on kasum) ja hinna allalöömine, millest võidaksid kõik tarbijad.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas honkomees »

seroi kirjutas:Kõik mässajad ju ikka valimas käisid, eks? Sest kui sa isegi niipalju ei viitsinud õigel hetkel ennast liigutada, et valimas käia, siis riigi valitsemise kohapealt ei tohiks sul küll olla põhjust millegi arvamiseks. Sind ju ei huvita see.
Jah, käisin üle 20 aasta esimest korda valimas, sest lõpuks oli lootust, et ka minu seisukohti kajastav partei saab parlamenti. Saigi, kuid mitte valitsusse.

väga hea info erakondade olemusest andis see küsimustik http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... &start=163
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas v6sa »

smurhv kirjutas: ...
Sorry mees aga nüüd palun põhjenda avalikult miks nimetad EKREt mõttetuks?
Ei pea vabandama. Kahju, kui Su eelistust riivasin, kuid erakond, mille üks juhte juht põgeneb toetusrühma loomisel asjade hapukskiskudes minema on küll kõva sõna. Ma ei saa võtta tõsiselt seltskonda, kes lubab üheaegselt :!: :!: :!: :
1) langetada makse;
2) õhendada "riiki";
3) lisada teenuseid.

Kuniks nad pole suutnud veenvalt näidata, kuidas on see võimalik, ei ole siin millestki rääkida. Mina ei suuda töötavat skeemi välja mõelda.

Vahelduseks on muidugi hea Riigikogus näha ja kuulda pullimehi. 8)

Olen kohtunud vanema Helmega korduvalt, samuti raiskasin oma elust pool tundi vestlusele endise Saue linnapea, praeguse riigikoguja herr Põlluaasaga. Kui temalt küsida, siis ilmselt raiskas tema :lol: Mida ma pean arvama erakonnast, mille üks juhtivaid figuure (vähemalt positsiooni järgi nimekirjas) ja aastaid KOV juhtinud inimene ei oska mulle lihtsa küsimuse:
"tooge näide muutmist vajavast ja potensiaalselt teie 20-nimekirjas olevast seadusest." peale teha muud, kui ajada ümmargust ja sisuta mulli. Ning sedagi vilavate silmadega ringi vahtides. Kurat, mõttetu 1000 euro seadus lajatas päris kenasti ka suuremate KOVide pihta, oleks siis sedagi pakkuda taibanud...

EKRE programmis on häid mõtteid päris palju. Kui nad suudaks ära otsustada, ons nad tsentristid mõõduka poliitikaga (mida kajastab nende programi "pehme" osa) või parem-rahvuslikud (nagu kajastab nende programmi julgeoleku ja majandusblokk) saaks nendega juba arvestada. Aga praegu on seda seltskonda raske tõsiselt võtta.

Ma loodan eksida ja näha peatselt sirgeselgselt ja selgesõnalist EKREt Riigikogus Eesti Asja ajamas. Tõesti loodan, potentsiaali nagu oleks.
Viimati muutis v6sa, L Apr 18, 2015 3:12 pm, muudetud 1 kord kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
zum
Rock Crawler
Postitusi: 834
Liitunud: N Juun 28, 2007 2:00 pm
Asukoht: Tapa-Loobu tee ääres

Re: Räägime siis kütteaktsiisist ja lapspeaministri mölast.

Postitus Postitas zum »

Aktsiis on paha nii ehk naa. Aga parem maksta reaalselt tarbimise eest, kui et omamise eest ka niisama seisva asja puhul.

Aktsioon on mõtetu, ja kõige parem veel see, et keegi kalendrisse ei vaata ja 8 aasta tagune puha meelest läinud. Eriti veel üldist välispoliitilist olukorda arvestades. Boonusena võimalus, et kõik "Hiired ja Tihased" kes välja aetakse hakkavad sarnaselt linnas laamendama mõne provokaatori kaasabil :roll: (Või variant, et sinu maksumaksja rahast palka saav riigiametnik, näiteks märulipolitseinik, peab sulle ostetud "teenust" füüsiliselt manustama :D )

EKRE on minu jaoks tühi koht puht selle pärast, et nad jahuvad veel 2015. aastal ka "kristlikest väärtustest". (Äkki käivad salaja altaripoisse kummardamas kusagil ka?).


Lahe on lugeda seda hüsteeriat. Millal eelmine kampaania oli, või kas keegi üldse mäletab mille puhul? :wink:
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”