Üks küsimus - roolinupp

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Üks küsimus - roolinupp

Postitus Postitas v6sa »

Huvitav, kas Tanel reageerib sama ägedalt ja resoluutselt ka siis, kui ametnik juhtub tõlgendama kodaniku kasuks? :wink:

Kas Tanel on püstist rooli nupust kruttinud? Paksus talvejopes ka? Mina olen, Hiluxil ja pean toonase kogemuse alusel kaunikesti ebamugavaks igapäevaliikluses. Käru tagurdada oli muidugi hea. Aga käru ma tagurdasin vaid 10% roolisistutud ajast... Ning see nupp oskas küll jopehõlma taha hakata... :|

Aga võrrelda liikuvalt roolilt väljaturritavat roolinuppu rooli taga paiknevate kangidega - selle peale annab ikka tulla... No ei ole kusagilt võrdselt kättesaadavad ju. :shock:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Üks küsimus - roolinupp

Postitus Postitas Landy »

Just ülaltoodu pärast ongi liigendiga tasapinda lapatav nupp hea - sõidu ajaks peitu, manööverdamiseks paika.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Kult
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 190
Liitunud: E Dets 10, 2012 7:42 pm
Asukoht: Roela

Re: Üks küsimus - roolinupp

Postitus Postitas Kult »

Mul juhtus küll nii kord transitiga et kurvis jäi nupu alumine kinnitus pükstesse kinni, hea oli et püksid järgi andsid.
5I65692
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Üks küsimus - roolinupp

Postitus Postitas tanel »

v6sa kirjutas:Huvitav, kas Tanel reageerib sama ägedalt ja resoluutselt ka siis, kui ametnik juhtub tõlgendama kodaniku kasuks? :wink:
Riigistruktuuridel-asutustel ja kodanikel on üks põhimõtteline vahe - esimeste olemus on määratletud ja sätestatud lubatud tegevuste ja kohustustega (põhimäärus ja seadusandlikud aktid), nö. whitelist, kõik muu taidlus on keelatud. Teised teevad kõike mis pähe tuleb, v.a. mis on otsesõnu keelatud. Blacklist tüüpi regulatsioon.

ARK tehnoülevaataja, riigivõimu teostajana, EI TOHI tulla kontrollima, ega sul aias (mittekultuur)kanepit kasva. Sina kui kodanik TOHID oma aias kasvatada praktiliselt kõike peale joovastava kanepi. V-o mingid võõrliikide teemad ka mida ma ei valda. Aga rukis, kaer ja kultuurselt peenrasse külvatud malts ei ole isegi aedlinnaosas ette nähtud naabrite kõõrdpilkudest enamat tähelepanu teenima. Mõistad?

Juhul kui selgelt, põhjendatult ja üheselt arusaadavalt keelatud pole, tulebki kodaniku kasuks tõlgendada. Kõik.
v6sa kirjutas:Kas Tanel on püstist rooli nupust kruttinud? Paksus talvejopes ka? Mina olen, Hiluxil ja pean toonase kogemuse alusel kaunikesti ebamugavaks igapäevaliikluses. Käru tagurdada oli muidugi hea. Aga käru ma tagurdasin vaid 10% roolisistutud ajast... Ning see nupp oskas küll jopehõlma taha hakata... :|
Kaheksa aastat sai wrankut peetud. Sai isegi maanteel nupuga roolitud vahel, käsi süles ja näpuotstega miniatuursed suunakorrigeerimised siis.

Minu pakkumine mõistliku piletiraha suhtes on jõus, ka Sinule.
v6sa kirjutas:Aga võrrelda liikuvalt roolilt väljaturritavat roolinuppu rooli taga paiknevate kangidega - selle peale annab ikka tulla... No ei ole kusagilt võrdselt kättesaadavad ju. :shock:
Minu arvates on see vidin:

Pilt

üsna 1:1 samal pulgal roolinupuga igasuguse ehete ja varrukate koha pealt.
Ne panimõmm, sõnaga. Ärge tegelege pseudoprobleemidega ja hakake näiteks parema käe reegli eirajaid ja talvel "laskeavadega" sõitvaid tankiste kottima, ei jõua seda raha riigieelarvesse ära panna... Selle asemel vahitakse silm pulkas tulede referentsarve ja kustuti kleepse.

Ma ei tea kas see puhub pilli või ei, mul isiklikult oli nupp "poole viie" peal umbes. Leidsin nii mugavaima olema. Lappamiseks läks siis oli paremal käel kohe võtta, tavaliikluses/ülevalt rooli haaramise kontekstis ei tehta reeglina ju isegi veerandit pööret. Loomulikult peab klambri raadius rooli omale vastama ja sellele sobima... ja no taha a la 3 cm polti turritama jättes - ma ei tea tõesti. Sõrmi ei veristanud selle setupiga ära omal?

Teatud poindi sain ma siit vestlusest kätte - ju siis tõesti on võimalik nuppu nii installida et hiljem häda majas. Samas, endale jamad kaela on võimalik ka rattavahetusega saada. Ära keelamine pole universaalne lahendus - mootorsõiduki kui kõrgema ohuallika valdajal lihtsalt ei ole õigust lõpuni loll olla, ise peab ka oma tegevust kontrollima ja endale aru andma.

P.S: Viidet seadusandlikule aktile ootan endiselt.
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üks küsimus - roolinupp

Postitus Postitas tarmo »

tanel kirjutas: Pilt

üsna 1:1 samal pulgal roolinupuga igasuguse ehete ja varrukate koha pealt.
Põhimõtteliselt õige, et sinna võib taha jääda. Ainuke vahe on selles, et sellest ei juhtu suurt midagi, kui jääb.
Seevastu rooli puhul teoreetiliselt võib juhtuda (nagu üks eelkõneleja seletas, kuidas pükstesse jäi).

Eks selle nupuga on sama teema, mis muude modifikatsioonidega - kui on normaalne lahendus, siis ei ole mingit jama. Aga alati saab porri teha (a'la polt on 5 cm allapoole välja või on nupp teravate servadega, mis kohe kutsub asjadesse takerduma jne jne).

Mulle ka nupp üldiselt meeldib, aga uuemal ajal pole ikkagi pannud daily draiveritele. Kui on kerge rool, ajab pöial ka asja ära :)
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Üks küsimus - roolinupp

Postitus Postitas v6sa »

Rahu 8) Mina mõistan küll Su seisukohta, kuid ei nõustu sellega sajaprotsendiliselt :twisted: Samas on Sul täielik õigus oma seisukohta levitada. Nagu meil kõigil;)
tanel kirjutas: ...
Juhul kui selgelt, põhjendatult ja üheselt arusaadavalt keelatud pole, tulebki kodaniku kasuks tõlgendada. Kõik.
...
Ja see on kirjas millises seaduses? Kui tähte närida... Aitaks ju kõvasti, kui see kuskil kirjas oleks. 8)

Vist mitte keegi ei ole väitnud, et nupp ilmtingimata ja vältimatult jääb kuhugi taha. Aga julged Sina väita, et ei jää taha? :?: Mina väidan, et oht on, sõltuvalt rooli asendist ja paiknemisest ning valitud riietusest, võimalik kuni ootuspärane. :wink:

LRB ametnik peab aga välistame halvima võimaliku oma vastuses;) Ei, ma ei õigusta asjatut kottimist, kuid samamoodi ei ole põhjendatud ka vastupidine oma jonni ajamine jonni pärast. Kel vaja, küll see oskab ka kordnikule oma valikut põhjendada.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
ylbik
Fitting 38"
Postitusi: 251
Liitunud: R Okt 26, 2007 3:51 pm

Re: Üks küsimus - roolinupp

Postitus Postitas ylbik »

v6sa kirjutas:
tanel kirjutas: ...
Juhul kui selgelt, põhjendatult ja üheselt arusaadavalt keelatud pole, tulebki kodaniku kasuks tõlgendada. Kõik.
...
Ja see on kirjas millises seaduses? Kui tähte närida... Aitaks ju kõvasti, kui see kuskil kirjas oleks. 8)
See ongi kirjutamata seadus ja kõikide seaduste ema!
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”