Erateed-ja maad ning kaardid

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

Vasta
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas v6sa »

eerik2 kirjutas:Alati võib lähima maja uksele koputada.
Jah, kui see maja ükskord leidub. Eestis ei ole üldse võimatu, et tee läbib mitme omaniku valdusi nii, et ühtegi maja nähtavale ei ilmu... Kuri omanik aga küll :lol:

Kuigi tegelikult on õige küll, et kahtluse korral tasub enne küsida ja siis alles tegutseda.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Landy »

Piiritaha piiludes,siis Saareriigis on asjad üna kurjaks minemas:
'http://www.lro.com/news/land-rover/1602 ... our-hands/
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas honkomees »

Alles kirjutasin, et kohalikud ei tee lollusi teede sulgemisega - pean oma sõnu sööma. Üks minuealine, st juba vanem kodanik, isegi ülikaugelt sugulane, on nii ära pööranud et pani kinni nn kiirtee, vana tee, enne uute riigimaanteede ehitamist kasutusel olnud põhilise tee, mis vallateena siiani kasutusel ja mida mina alati otseliikumiseks kasutanud.
Asjade täpset käiku ei tea, külarahvas kutsus kokku koosoleku, vallavanema jne. Aga härra pani tõkkepuu oma maa piiridele, tee otstesse tupiku märgid a la 1 km pärast ja kõik. Ju siis on tee servituut tegemata unustatud maade tagastamisel ja tee maa sisse mõõdetud, sihuke lollus, et kahe küla vahelise tee keegi kinni paneb ju ei tulnud ühelegi terve mõistusega inimesele pähe ...
Huvitav, kas vald hakkab talle maja juurde ka teed lahti lükkama talvel nagu varem seda teed hooldas :?: :roll:
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas MetsaVikat »

Seda lollust ennegi juhtunud, et tee sisse mõõdetud. Mul ka üks tee jupike, aga vallaga mingi dokument, et ei pane kinni seda jne. Aga ühel tuttaval nii lollisti, et kui tal naaber tee kinni paneb siis tema enam koju ei saa ja vald ei saa teha ka midagi selle peale.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Rannug
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: T Apr 24, 2012 8:36 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Rannug »

aga andke head nõu:
minu maal samuti teejupikene mida kasutatakse väiksemal ja suuremal määral, väiksemate ja suuremate liikuritega.
Tee on "ajalooline" otsetee ning ainus põhjus miks panna tee otstesse tõkkepuu vms oleks see, et ärahoida
suvaline rallimees või rasketehnika mis märjemal ajal lõhub teed või "laiendab" haljasalalt sõiduks vajalikku teepeenart.
Vald teed avalikuks kasutamiseks võtta ei soovi ning eratee hoolduseks vahendeid ei ole.

Teiste" teekasutajatega" olen rääkinud aga neid samuti tee korrastamine ei huvita. See pigem vaid minu mure, et kuidas oma sõiduautoga nendest aukudest ja rööbastest mööda manööverdan.

Mis oleks siis kuldne kesktee, et tee poleks blokeeritud ning kõik saaks sõita?
no fear
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 196
Liitunud: N Mär 20, 2008 9:41 am
Asukoht: Mulkland

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas no fear »

Rannug kirjutas:aga andke head nõu:
minu maal samuti teejupikene mida kasutatakse väiksemal ja suuremal määral, väiksemate ja suuremate liikuritega.
Tee on "ajalooline" otsetee ning ainus põhjus miks panna tee otstesse tõkkepuu vms oleks see, et ärahoida
suvaline rallimees või rasketehnika mis märjemal ajal lõhub teed või "laiendab" haljasalalt sõiduks vajalikku teepeenart.
Vald teed avalikuks kasutamiseks võtta ei soovi ning eratee hoolduseks vahendeid ei ole.

Teiste" teekasutajatega" olen rääkinud aga neid samuti tee korrastamine ei huvita. See pigem vaid minu mure, et kuidas oma sõiduautoga nendest aukudest ja rööbastest mööda manööverdan.

Mis oleks siis kuldne kesktee, et tee poleks blokeeritud ning kõik saaks sõita?
Võib olla annaks teede kasutajatega kokkuleppele saada, et ühiselt teeks korda?
CanAm 1000XXC´21, Polaris Sportsman 1000 XP S`20,
Eestis-ATV võistkond KOHALIKUD, Soomes-ATV Team Estonia
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas usamosse »

Kui teed juba roopaks aetakse, siis tee kinni seniks kuni ollakse nõus ka tee taastamises osalema. Mingit ninnunännut poel mõtet korraldada, asi olgu lihtsalt ja selgelt paigas.
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas olli »

Ehk annaks külameestele eraldi siht kätte näidata, kust mööda nad oma maale pääseks ja parem tee jätta ainult endale kasutada.
Rannug
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: T Apr 24, 2012 8:36 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Rannug »

Rannug kirjutas: Teiste" teekasutajatega" olen rääkinud aga neid samuti tee korrastamine ei huvita. See pigem vaid minu mure, et kuidas oma sõiduautoga nendest aukudest ja rööbastest mööda manööverdan.

Mis oleks siis kuldne kesktee, et tee poleks blokeeritud ning kõik saaks sõita?
no fear kirjutas: Võib olla annaks teede kasutajatega kokkuleppele saada, et ühiselt teeks korda?
Kirjutasin, et teistega räägitud aga neid tee korrastamine ei huvita. Kui tee kinni panen siis hakkab nutt ja hala, et kuidas ma sinna saan ja kuidas ma tänna saan. Mõtlesin küll korra, et auto võiks ju ebamugavas kohas katki minna aga näe, pole sedasorti inimene.
Tegelikult püüdsin kirjeldada erateede ja maade kasutamist ka omaniku seisukohast. Tegelikult ei ole ju asi nii, et teeomanik on alati see paha - paha.

Kord sügisõhtul näen koduaknast, et mingid autotuled tulevad vaikselt lähemale, siis võetakse sõidutuled maha ja ääretuled põlema ja võsaääres seisma.
Ok, kuna ma papist poiss pole, viskasin jope peale ja mõtlesin, et lähen kaen, kas tuuakse mittevajalikku kaupa vms.
Autonijõudes, vaatas mulle seest otsa kolm nooremapoolse poisinaga silmapaari - tuli välja, et sohver tuli sõpradele loodukaunist kohta näitama.
Näed, noortel on ikka silma. Mina ei näinud seal võsas midagi kaunist. Nüüd olen seda võsa lasknud kasvada aga talvel vist võtan ikka maha
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas eerik2 »

MetsaVikat kirjutas:Seda lollust ennegi juhtunud, et tee sisse mõõdetud. Mul ka üks tee jupike, aga vallaga mingi dokument, et ei pane kinni seda jne. Aga ühel tuttaval nii lollisti, et kui tal naaber tee kinni paneb siis tema enam koju ei saa ja vald ei saa teha ka midagi selle peale.
Kui kinni paneb, tuleb kohtusse asi anda. Kui tuttava krundil on piir avaliku teega, siis kohus annab mõistliku aja uue tee rajamiseks ja kohustab sulgejat tee avatuna hoidma. Kui ikka läbi ei lase, tuleb helistada lihtsalt politseisse, asi ära rääkida ja saabunud politseile kohtulahend ette näidata. Sulgeja jaoks võib asi lõppeda trahviga.
Kui piir avaliku teega puudub, peab kohtu korralduse alusel kokkuleppele jõudma tee kasutuses. Kokkuleppele mittejõudmisel otsustab kohus ise leppe (üldiselt rohkem sulgeja kahjuks).
Esimese versiooniga aastaid tagasi läbi käidud tee, kohtulahend on olemas. Kui nüüd õigesti mäletan, siis kohus andis 8 kuud aega uue tee rajamiseks.
F-250XLT 7,3D
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas v6sa »

Rannug kirjutas:aga andke head nõu:
minu maal samuti teejupikene mida kasutatakse väiksemal ja suuremal määral, väiksemate ja suuremate liikuritega.
...
Mis oleks siis kuldne kesktee, et tee poleks blokeeritud ning kõik saaks sõita?
Kui hea see mõte on, aga ise teeks nii:
olulistele (siis minu arvates, eksole) kasutajatele tähitud kiri, et kui nad ei panusta, siis olen sunnitud tee sulgema.

Kohalikku kobrulehte teade, et seoses raske aja ja ohutuse tagamise võimatusega suletakse tee number xxxxxxx alates xx. xx. 2016 avalikuks liikluseks ja läbipääs vaid omaniku loaga. Samasugune tahvel ka valduse piiridele. Ning alates sellest kuupäevast reaalsed tõkked ette.

Kui kuud 3 jätta reageerimiseks, peaks nagu asjad liikuma hakkama küll.

Paraku edasisigatsejate vastu ülaltoodu ei aita ja nendega tuleb tegelda kas seaduslikult läbi kohtu või ... loovalt ja efektiivselt :wink:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Landy »

Hea näide meie hetke olukorrast erateedega:
http://parnu.postimees.ee/3875921/erate ... 1463125590
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Jünger
unistus piimanäärmetest
Postitusi: 838
Liitunud: N Okt 25, 2007 2:24 pm

ajut

Postitus Postitas Jünger »

Landy kirjutas:Kui plaanis Keila-Joa kandis liigelda, siis soovitan eemale hoida tähistamata (!) erateest (suurem kruustee mia viib metsa poole), mille sisenemispunkt maanteelt on 59:23:46,5/24:16:29,1
Omanik on üsna närviline ja tige ( eriti ATV-de ja off-road kollide suhtes). Samas tähistada ta oma teeotsa märkidega ei plaani.
Pool eestit on täis erateid. Kas ma pean hakkama maaameti kaardiga iga teeotsa peal kontrollima ja omaniku kontakti otsima ja luba küsima?!

Kaspar
Mudane aastast 2005.
Mercedes G; Samurai; Defender 90, Defender 110, CJ-8
"IF IT CARN'T BE FIXED WITH A HAMMER, IT MUST BE AN ELECTRICAL FAULT"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas Landy »

Jünger kirjutas:
Landy kirjutas:Kui plaanis Keila-Joa kandis liigelda, siis soovitan eemale hoida tähistamata (!) erateest (suurem kruustee mia viib metsa poole), mille sisenemispunkt maanteelt on 59:23:46,5/24:16:29,1
Omanik on üsna närviline ja tige ( eriti ATV-de ja off-road kollide suhtes). Samas tähistada ta oma teeotsa märkidega ei plaani.
Pool eestit on täis erateid. Kas ma pean hakkama maaameti kaardiga iga teeotsa peal kontrollima ja omaniku kontakti otsima ja luba küsima?!
Kaspar
No seda minagi talle seletasin, aga asjatult. Õnneks tõmbasin pinged maha ja läksime lahku sõbralikult 8)
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Tony
Rock Crawler
Postitusi: 648
Liitunud: L Mär 08, 2003 7:42 pm
Asukoht: Harjumaa, Tutermaa

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas Tony »

Jünger kirjutas:Pool eestit on täis erateid. Kas ma pean hakkama maaameti kaardiga iga teeotsa peal kontrollima ja omaniku kontakti otsima ja luba küsima?!
Kaspar
paraku nii on. Viitan teemadele, "ahvid männikul" ja "venud kuskil looduses"
Landy kirjutas:No seda minagi talle seletasin, aga asjatult. Õnneks tõmbasin pinged maha ja läksime lahku sõbralikult 8)
Sellega on lihtne, olles ise nii "4x4 omanik" kui ka eratee/maa/metsa omanik - siis "tilk tõrva meepotti" rikub terve olemuse.
Olen oma maapealt "leidnud" nii viisakaid offroadereid kui ka " wanna biiii siiid" - siis tegelikult ka - tule, anna teada ja sõida !
Aga krt kui sa tuled ja mu tee ja põllu/ metsa pe***e keerad, ning sul "õigust üle jääb" - siis olen ikka väga tige, ja neid inimesi on kahjuks :(

Best
Tony
Something between the mud and deep mud
Patrol 2,8 Y61 x2
UAZ 469
GSM: +372 5(yks)(three)(üks)(tri)(пят)3
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”