Erateed-ja maad ning kaardid

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
orejaP
Rock Crawler
Postitusi: 516
Liitunud: N Veebr 21, 2008 10:30 pm
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Sigatsemine Ambla metsas

Postitus Postitas orejaP »

Nende kolme pildi põhjal tuvastati maastur ja omanik?
Päris nali.
Või siis fb postitus suva piltidega leidis nii palju jagamist, et autorini jõudis ja tunnistas ise ülesse?
Päris päris nali.
GC 4,7 162 kW -03
Ex kallimad: xj 4,0 HO; Y60 2,8 85kW
Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: Sigatsemine Ambla metsas

Postitus Postitas donalds »

See nagu huumor taagepera kinnipidamis asutuses :lol:
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
Erikoff
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: P Jaan 06, 2013 1:53 pm
Asukoht: Pääsküla/Nõmme/Laagri/Männiku

Re: Sigatsemine Ambla metsas

Postitus Postitas Erikoff »

Need ju sõiduauto jäljed :D
Jeep GrandCherokee 2011 overland
Jeep GrandCherokee 285/75R16 Special track, 12000lbs vints.
Dodge RAM
F15
Mida võimsam Jeep, seda kaugemale on Patrolit vaja ! :lol:
kopakutt
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: E Mär 10, 2008 10:19 pm
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Sigatsemine Ambla metsas

Postitus Postitas kopakutt »

Minu arvamus on, et selliste ajugeeniuste pärast - Ervi, tema kaasmõtlejad ja see titetreial sealt metsavahelt- pannaksegi kõik erateed kinni. Kui inimesed oskaksid viisakalt käituda siis poleks ju põhjust sulgemiseks.
Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: Sigatsemine Ambla metsas

Postitus Postitas donalds »

Olekski lihtsam elu ju,silt eratee tel nr. Asi vask, hellad viskad paar õlle ja lased edasi :lol: ja vaevalt see x kodanik musta maasturiga, peale eesti iibe tõstmise seal pimedas metsas veel olla tahtis, kiirelt koju, oma naise juurde :lol: nagu anektoot :lol:
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Sigatsemine Ambla metsas

Postitus Postitas eerik2 »

Minu meelest on see lihtsalt elementaarne, et kellegi teise maa peal mauramiseks küsid maaomanikult luba, on seal siis silt või ei ole. Kel janu, sel jalad, nagu ütleb vanasõna. Kes tahab võõral maal mütata, see otsigu maaomanik ise üles, mitte et maaomanik peaks igasuguseid sildikesi panema ajuhiiglaste jaoks. Kui ise omanikku ei suuda üles leida, siis lihtsalt ei lähe sinna ja kõik. Selle asja nimi on viisakus. Minu jaoks on täiesti mõeldamatu teistsugune käitumine. Ma ei saa aru, mida siin üldse vaielda on, võõras kodus ilma loata ei viibita, seda enam mingi masinaga maurata elamist segi.
F-250XLT 7,3D
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas uputaja »

Nigut lollakad oma eramaaga. kaks porist triipu peal ja kisa taevani.

Saad tead kes oli, mis edasi? läed sauna taha ja lööd rusikaga ja ütled kurat? Või saunas saad praalida, et oleks raisa kätte saanud, oleks täiega ära tagunud v?

Ihmesed teevad endale ise tühjast stressi :D
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas v6sa »

uputaja kirjutas:Nigut lollakad oma eramaaga. kaks porist triipu peal ja kisa taevani.
...
Ihmesed teevad endale ise tühjast stressi :D
Just-just, lollakad, eksole. :blend

Ühel hetkel juhtud triibud tõmbama kellegi endast suurema ja kiirema maale. Selgita siis talle ka, et ta nigut lollakas on.

Eesti asusutustihedus on <30 inimese ruutkilomeetril. Üks ruutkilomeeter on 100 ha. Ja ikka ei mahuta ära...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
414 AVM
Rock Crawler
Postitusi: 637
Liitunud: K Aug 23, 2006 10:58 am
Asukoht: Nõmme

Re: Sigatsemine Ambla metsas

Postitus Postitas 414 AVM »

DJ2012 kirjutas:Tahaks küsida mis need jäljed sulle seal võsavahel teevad nagunii on heinamaa niitmata nüüd leidsid paar jälge ja maailma lõpp käes.Kuradi maahomanikud nüüd ei tea mis ära teeks kui keegi paar jälge maha jätab.Kas tahate hauda kaasa võtta selle maalapikese et kõik peab ilus ja korras olema.Olen ise ka lapikese maa omanik ja ümberringi on naabrimehed kes ei lähe segaseks kui mõned jäljed võsaservas on.Ma saan tõesti aru kui keegi viljapõllu maha sõidab jah vot see on sigatsemine aga siin lihtsalt ja soolitselt on keegi võsaservas sõitnud. Sa pole isegi võsa suutnud maha võtta metsahooldusest rääkimata . See on niitmata võsaserv, see inimene tegi sulle teene et su võsa sealt põllupeale edasi ei kasvaks.Ole hea tee sellest kohast pilt juuli kuus ja vaata kas suudad neid jälgi kusagilt veel tuvastada. Mind ajavad sellised lödipüksid jumala närvi kohe sai jupikese maad ise nagunii ei ole midagi selleks teinud kellegi vanaisa pärandus tagastatud maad ja nüüd ei tea mis ära teeks.Ma sõidan iga aasta enda ilusale õuele kevadel ja sügisel sellised vaod sisse et jeep ka on kinni jäänud suvel ei ole midagi näha peab muru sama valuga niitma ühtegi jälge ei ole näha.
KAS NEED JÄLJED RIKUVAD TERVIST .SÖÖGIISU KADUS ÄRA.MAAILMAS ON PALJU ROHKEM JA ILUSAMAID VÄÄRTUSI KUI SU SITANE VÕSASERV, KUHU SA KINDLASTI VEAD OMA PRÜGI JA SITTA! JA LAS NEED POISS JA TÜDRUK SÕIDAVAD SEAL KÄISID LIHTSALT VÄIKESI EESTLASI TEGEMAS ,VÄHEMASTI EI KISU KUSKIL BALTIJAAMAS NARKOTSI JA EI SÜSTI . ON TUBLID JA TEGELEVAD KAS VÕI MUDAS MÜTTAMISEGA.
Jah ma olen enne selliste jobudega kokku puutunud kui mu väike tütar sõitis ATV ühe jobu maaka teepeal inimene läks lihtsalt kadedusest lolliks et ei tohi ja ei tea mis kõik juhtub rikub tee ära ja ei tea veel mida. Aga ei juhtunud midagi lihtsalt ongi sellised jobud lödipüksid ja tiblad kellele on see omand nii pähe löönud et vähe pole.
JA KUI SULLE EI MEELDI SEE PANE OMA MAALE AED ÜMBER EHITA KOHE SELLINE AED NAGU OLI BERLIINI MÜÜR JA LASE VOOL KA SISSE ET KEEGI EI TUNGIKS SULLE SINNA MAAPEALE JA ISE EI SAAKS KA VÄLJA. NÜÜD VÕIKS ÖELDA ET VANAD INIMESED JNE TÄPSELT NII ONGI MIDA VANEMAKS SEDA LOLLEMAKS LÄHEME NAGU HAUDA TAHAKS OMA MAAD KAASA VÕTTA ET SELLE PEAL KEEGI EI TOHI SÕITA.
Nüüd võiks arvata et ma maaomandit ei austa austan küll aga siis kui maaomanik on seleks kõik teinud et keegi tema maale ei tuleks, aiad ,märgid jne.
VOT NII MINA OLEN RÄÄKINUD JA NIMI ON MUL ERVI.
Parimat kõigile hulludele maaomanikele ja rahunege maha loodus parandab ennast nii et varsti ei ole mingeid jälgi näha
See on arrogantsuse ülim vorm. Või siis olematu lastetuba, üdini sisseimbunud eelmine riigikord või lihtsalt ükskõiksus kõige vastu mis pole oma.
Ja keelekasutuse järgi otsustades pole tegemist just teravaima pliiatsiga 4x4.ee seltskonnas.
PS. Paluks siia Landy ja võimalusel ka foorumi omanike arvamust, kas selline ongi "meie" tase.
Uku Velbri +372 56 48 43 78
Isuzu D-Max 2,5 TwinTDi Double Cab LSX AT'16
Isuzu D-Max 3,0 TD Double Cab LSX AT '08. Ex
Isuzu D-Max 3,0 TD Space Cab LS AT'05. Ex
Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas donalds »

pigem tekkib siin point, selles juba, et kui sa auto uksed lahti jätad ja see ära varastatakse on su enda syy... või kuidagi nii...
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
tcumen
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: K Okt 10, 2007 9:19 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas tcumen »

donalds kirjutas:pigem tekkib siin point, selles juba, et kui sa auto uksed lahti jätad ja see ära varastatakse on su enda syy... või kuidagi nii...
Et kui ma pole oma maatükki ümbritsenud elekrtifitseeritud tara ja keelumärkidega, siis võib sinna siseneda kes iganes, millal iganes, millega iganes ja võib seal korda saata mida iganes? Selline paralleel?
Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas donalds »

mitte päris, aga midagi sellist, igamees pole kahjuks ilgem it või nutifoni vana, kes oskab igalpoolt kohe uurida kas on eramaa või ei... 90% eesti elanikest ei tea ja ei oska vaadata, kust maalt kelle maa jne... mitte et ma nagu õigustaks neid tegusi... kõik siin ilmas ei sünni tarkadena...
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
tcumen
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: K Okt 10, 2007 9:19 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas tcumen »

Seda muidugi. Aga inimene peab siiski seadust tundma. On ju vana tõde, et seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest.
Tänaste seaduste järgi tohib mootorsõidukiga väljaspool avalikke teid liigelda vaid maaomaniku loal.
Marjuline-seeneline või muu käsitsi liikleja tõesti ei pea tähistamata maal liiklemiseks mingit luba küsima, aga loodusele või omanikule kahju mittetekitamise nõue on ikkagi.
Nõus, mõningase ebamäärasuse see jätab, kui pole märgistatud, kus see avalik tee nüüd lõpeb.
Aga maastikule minek tähendab automaatselt teelt lahkumist ja koheselt ka maaomaniku luba, olgu see omanik eraomanik või nt. RMK. Või kes iganes.
Niipalju lastetuba peaks nüüd ikka igal sohvril olema, et aru saada, kusmaalt tee otsa saab ja maastik algab.
Onju?
Viimati muutis tcumen, R Apr 29, 2016 8:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas TiitR »

donalds kirjutas:mitte päris, aga midagi sellist, igamees pole kahjuks ilgem it või nutifoni vana, kes oskab igalpoolt kohe uurida kas on eramaa või ei... 90% eesti elanikest ei tea ja ei oska vaadata, kust maalt kelle maa jne... mitte et ma nagu õigustaks neid tegusi... kõik siin ilmas ei sünni tarkadena...
See nüüd ka üsna rumal jutt. See, et sa ei oska või ei taha enne kuhugi ronimist endale selgeks teha, kelle maale võid sattuda, ei vabasta nüüd küll kohustustest. Umbes nii, et rallin kuhugi suvaliselt rööpad sisse ja maaomaniku pahameele peale käratad, et mine p*rsse, ma ei oska nutitelefonis surfata või Maa-ameti lehelt eelnevalt otsida, kuhu sattusin?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Landy »

Ermaaal väljaspool teid, radu või jägi sigatseme on kindlasti taunimist väärt. Eriti elamute vahetus läheduses ja noorendiku piirkonnas.
Selle teemal ülbistemine ja teema algataja kallal näägutamine siin foorumis on samuti äärmiselt kohatu!

Olles ise ka väikest viisi maaomanik võin samas öelda, et pehemel maal rööbaste osas maaomaniku poolt välja öeldu on üle dramatiseeritud (tegu pole ju golfi muruga).
Panen näiteks siia paar pilti, kus üleeelmsel kevadel oma maal puid välja vedasin ja korralikud kohati sillani ulatuavad rööpad tekitasin. Pärast sai peenamat oksapuru sisse loobitud ja kõrgemadmättad kannaga allapole toksitud.
Sel kevadel käisin neid rööpaid otsimas, ei leidnud. Otsisin tähelepanelikumalt ja avastain mõingad ebatasasused ja okasa otsad.

Pilt
Pilt
Pilt
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”