Erateed-ja maad ning kaardid

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

Vasta
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas maksipoiss »

Krundile sisenevate teede tähistamist siltidega (kus on ka omaniku tel. nr et saaks vajadusel suhelda) ma mõtlesingi, mitte okastraat aia tegemist ümber krundi.
Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas donalds »

Saad aru, et oled idikas kui lähed eramaale ja ise seda ei tea, et seal eramaa... Sellest juba siin juttu olnud. Ei pane keegi silte, saad tina kohe... :lol:
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
Kasutaja avatar
t4nel
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: T Juun 02, 2015 8:06 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas t4nel »

Ei ole ju väga keeruline aru saada, et kui RMK silti pole siis on tegemist suure tõenäosusega kellegi eramaaga :mrgreen:
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Landy »

maksipoiss kirjutas:Krundile sisenevate teede tähistamist siltidega (kus on ka omaniku tel. nr et saaks vajadusel suhelda) ma mõtlesingi, mitte okastraat aia tegemist ümber krundi.
Homme saab minu tagasihoidlik maavaldus vastavad sildid teeotstesse (Koos kontaktnumbriga).
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas donalds »

Üks hr. Vähemalt teeb selleks midagi, mitte ei looda, et igal mehel viimase peal tehnika ja ajud autos on :lol:
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
Kasutaja avatar
iiripilli
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: L Veebr 20, 2016 3:01 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas iiripilli »

Ega jah,tähistamata kinnistu piire on looduses sageli raske märgata kuid iga mees või naine peaks oma kinnistu piire ikka teadma. Kui oma kinnistult lahkuda siis on üsna tõenäoline, et asutakse võõral maal ja kui omal maad pole siis ollakse kogu aeg võõral maal ... lihtne ju?
Land Cruiser PZJ75
Mob: 5624kolm844
Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas donalds »

Just, venemaal? Paljudel eesti elanikest yldse mingi maalapp on, peale korteri aluse nn mõttelise osa... Ja palju linnades elab? Aga mis ikka vaielda. Targematel on autodes navid koos maaameti kaartidega kastraat, mis iganes piiridega lahti koguaeg... Või teavad peast seda, on ikka ikaldus :lol: peab kah seda pähe õppima hakkama, et probleeme vältida, terve eesti :lol:
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
Kasutaja avatar
iiripilli
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: L Veebr 20, 2016 3:01 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas iiripilli »

Venemaale võib ka minna ja paljud käivadgi seal.
Aga see teema vist on ERA teedest ja maadest kui õigesti olen aru saanud. Eestis on väga palju ka riigi maid kus kõik segamatult viibida võivad!
Ei tea kas niinimetatud põliskapitalistlikes riikides suhtutakse teise kodaniku territooriumi kuidagi teisiti? pole kunagi Saksa põllumeestega ise suhelnud
Land Cruiser PZJ75
Mob: 5624kolm844
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Landy »

donalds kirjutas:Üks hr. Vähemalt teeb selleks midagi, mitte ei looda, et igal mehel viimase peal tehnika ja ajud autos on :lol:
Kuni aasta alguseni olid kahelpool minu maavadust "omanikuta " kinnistama maad, kui paraku on need nüüd katastrinumbrid külge saanud.
Kahjuks on mu maavaldus nii tilluke. et endale offroadimise jaoks on kaks 200 m pikka kasutuseta maajuppi ja kogu moos. Oleks suurmaaomanik, siis kindlasti leiduks seal ka mõni "avalik" maasturi rada.

Endise metsaveo umbtee otstesse (mis tänaseks minu õueala läbib) läheb homme selline märk.
eravaldus_small.jpg
eravaldus_small.jpg (47.5 KiB) Vaadatud 6063 korda
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Landy »

iiripilli kirjutas: tea kas niinimetatud põliskapitalistlikes riikides suhtutakse teise kodaniku territooriumi kuidagi teisiti? pole kunagi Saksa põllumeestega ise suhelnud
Nii mõneski riigis võid loata eramaal ja teel seiklemise eest premal juhul politsei, halvemal juhul soola või tina saada. (Aga seejuab eraldi teema)
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas v6sa »

Landy kirjutas:
iiripilli kirjutas: tea kas niinimetatud põliskapitalistlikes riikides suhtutakse teise kodaniku territooriumi kuidagi teisiti? pole kunagi Saksa põllumeestega ise suhelnud
Nii mõneski riigis võid loata eramaal ja teel seiklemise eest premal juhul politsei, halvemal juhul soola või tina saada. (Aga seejuab eraldi teema)
Euroopas tina just ei pakuta, aga Šotimaal praktikal viibides olin korduvalt "me oleme Edingurghist ja me maksame" stiilis tegelaste ja kohalike konfliktide tunnistajaks. Seega, linnastuva maailma probleem võõrale maale sigatsema trügimine on.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas honkomees »

donalds kirjutas:... Targematel on autodes navid koos maaameti kaartidega kastraat, mis iganes piiridega lahti koguaeg... Või teavad peast seda, on ikka ikaldus :lol: peab kah seda pähe õppima hakkama, et probleeme vältida, terve eesti :lol:
ega need maa-ameti kaardid aeglasema (loe maakohas mobiilse interneti) ühendusega lahti ei tule, vähemalt minu kodukohas. ja räägime ikka kaardile märgitud teedest, seda kaardilt välja ei loe, kas omanik lubab sel teel liigelda või mitte. Samuti sõites kaardi järgi ei saa sa kusagilt kinnistunumbri järgi teada delikaatseid isikuandmeid elik omaniku nime ja telefoni.

Aga nagu juba korduvalt räägitud on konflikt inimeste peades ja eelkõige linnainimeste vs küla uusasukate arusaamade vahel. Ka minu tagasihoidlikku maalappi läbib üks kunagine külatee, mida pidi kogu meie küla rahvas poodi käis, lastena kooliteed astusime jne. Praeguseks on suurem osa ühisomandis olnust kinnistust müüdud ja uusomanik ladustas metsa ülestöötamisel oksavaalu vanale teekohale ja mina enam ei pääse seda pidi järve äärde.
Samas ei näe mina endal olevat mingit MORAALSET ÕIGUST mitte keelata liiklust traditsiooniliselt kogukonna poolt kasutatud teel, mis läbib minu kinnistut ja minu õue täpselt välistrepi eest. Vanad külateed läbisidki kõiki taluõuesid, vähemalt meie kandis. Sõitja tegi värava lahti ja pani enda järel kinni, et kariloomad ja kodulinnud hulkuma ei pääseks ja oligi kõik.
Kahjuks on tänaseks nii külarahvas suures osas mittekohalikku päritolu kui ka liiklejad hoopis teised.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas CaveMan »

Ei maksa ka unustada, et eramaa ja eratee on erinevad terminid ning eramaad läbiv tee ei pruugi alati eratee olla. Sellega maaomanikud vahel patustavad, kui neile ei meeldi, et nende maad läbivat teed ka teised kasutavad ja märgi ette panevad kuigi neil selle tee kasutamise keelamiseks õigust ei ole.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Rannug
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: T Apr 24, 2012 8:36 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Rannug »

honkomees kirjutas: ... järgi teada delikaatseid isikuandmeid elik omaniku nime ja telefoni.
Omaniku nimi ja telefon ei ole delikaatsed isikuandmed.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas honkomees »

Rannug kirjutas:
honkomees kirjutas: ... järgi teada delikaatseid isikuandmeid elik omaniku nime ja telefoni.
Omaniku nimi ja telefon ei ole delikaatsed isikuandmed.
:lol: aga avalikult ei jagata, nii et katastrikaardist tolku pole.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”