Suurim lubatud haagise mass

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas tarmo »

Aga minu meelest on liiklusseaduses: https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021
paragrahvis 34 (§ 34. Sõitjate- ja veosevedu) lõigus (11) selgelt kirjas järgnev:

(11) Autorongi või masinrongi koosseisus oleva haagise tegelik mass ei tohi ületada haagise suurimat massi, mis on veduki registreerimisel määratud.

Kas see võiks olla see, mida sa otsid?
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Movistar »

tarmo kirjutas:Aga minu meelest on liiklusseaduses: https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021
paragrahvis 34 (§ 34. Sõitjate- ja veosevedu) lõigus (11) selgelt kirjas järgnev:

(11) Autorongi või masinrongi koosseisus oleva haagise tegelik mass ei tohi ületada haagise suurimat massi, mis on veduki registreerimisel määratud.

Kas see võiks olla see, mida sa otsid?
Registrimass on 3500 kg. Tegelik mass ei tohi seda ületada.
Suht loogiline aga mitte päris see.
Kas ma võin sõidukile järele haakida haagise ,millele on lubatud sappa haakida haagis kuni 2950 kg , haagise registrimassiga 3500 kg ja haagisel on veos mille kaal on teadmata ?(krt kui palju haagiseid ühes lauses :) )
Kas ma olen automaatselt LE rikkuja või on politsei kohustatud enne igasuguse trahvi määramist veenduma,et haagis koos veosega kaalub rohkem kui lubatud 2950 kg ?

Kuidagi nii mõtlesin :)
HM Racing Team
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas tarmo »

See lause "(11) Autorongi või masinrongi koosseisus oleva haagise tegelik mass ei tohi ületada haagise suurimat massi, mis on veduki registreerimisel määratud." on natuke segane tegelt.
Aga mulle jäi mulje, et "haagise suurim mass, mis on veduki registreerimisel määratud" käibki selle arvu kohta, mis on veduki passis. Mitte haagise täismassi kohta.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Ax »

Ja nii ta ongi. Autole millel suurim lubatud täismassiga haagis on 2950kg ei või haakida sappa
3500kg täismassiga haagist.
Selle tegid patrulli mehed selgeks.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas v6sa »

Ax kirjutas:Ja nii ta ongi. Autole millel suurim lubatud täismassiga haagis on 2950kg ei või haakida sappa
3500kg täismassiga haagist.
Selle tegid patrulli mehed selgeks.
Millise lõike alusel?

Autorongi koostamisel ei loe, mis on passis kirjas. Loeb, see, mis konksus ripub. Samas on piisavalt kordnikke, kes neljarattalise haagise korral E-katti nõuavad. Säärasega kohtumine saab muidugi meeldejääv kogemus olema. Eriti olukorras, kus haagisel oleva koorma mass on veose iseloomu tõttu raskestimääratav... :lol:

Haagise täismass tuleb mängu B-katiga trikitades, kuid see pole hetkel teemaks.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas sirr »

V6sal on õigus. Liiklusseadusest võib välja lugeda just nii, et sa vastutad selle eest, et sul ei ole konksu otsas suuremat tegelikku massi, kui su autoga tohib vedada. See, milline registri- või täismass on haagise paberites ei puhu pilli, kuni sa seda ületanud ei ole.

Kusjuures, sina ei pea tõestama, et su haagise koorma kaal vastab lubatule. Kui neil on kahtlus, peavad nemad seda tõestama.

Aga samas ei tasu unustada minu poolt pinnitud politseinike sõnu:
sirr kirjutas:Niipalju infot veel, et "kiusasin" oma küsimusega ühte politseipatrulli, kelle oma poe juurest tabasin. Nende väide oli see, et tegu on õiguslikult lahtise teemaga ning vastuse saamiseks tuleb oodata esimest kohtulahendit. Ütlesid, et nemad trahvi ei tee ja sellega ei pedereeri aga nad ei saa seda lubada kõigi ekipaažide eest.
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas v6sa »

sirr kirjutas: ...
Kui neil on kahtlus, peavad nemad seda tõestama.
...
Jep. Ning ootategi sõbralikult kaalubussi...

Või nõustud aja säästmiseks kiirmenetlusega...

Lahtine on asi küll. Oleks lihtne, kui kaotataks kogu see massijama ära: on autole konksu otsa lubatud mass ja punkt. Kuni 3500 kg eluskaalu: B-kat koos praeguse erandiga vaid kerghaagise puhul. 3500+ kilo - haagiseluba.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas sirr »

Ma joriseks siia otsa - milleks seda BE nalja üldse vaja on? Kes julgevad ja oskavad sõita, need sõidavad ja kes ei oska, neil pole reeglina vajagi. Ma käisin läbi BE kursuse (koos C-ga). Null infobitti, mis ma seal targemaks sain. Ja eksamil kukkus läbi ainult üks tibi, kes tõesti ei suutnud 15 minuti jooksul käruga ümber nurga tagurdada...

Ehk siis kogu see BE nuss on üks teadlik kodanike pedereerimine ilma nähtava eesmärgita. Peale autokoolidele laekuva papi ja riigilõivude...

Mu kunagistest kannatustest ja asja nõmedusest saab lugeda siit: http://gryhvel.blogspot.com/2009/09/kui ... basid.html
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas boob »

sirr kirjutas:Ma joriseks siia otsa - milleks seda BE nalja üldse vaja on? Kes julgevad ja oskavad sõita, need sõidavad ja kes ei oska, neil pole reeglina vajagi. Ma käisin läbi BE kursuse (koos C-ga). Null infobitti, mis ma seal targemaks sain. Ja eksamil kukkus läbi ainult üks tibi, kes tõesti ei suutnud 15 minuti jooksul käruga ümber nurga tagurdada...

Ehk siis kogu see BE nuss on üks teadlik kodanike pedereerimine ilma nähtava eesmärgita. Peale autokoolidele laekuva papi ja riigilõivude...

Mu kunagistest kannatustest ja asja nõmedusest saab lugeda siit: http://gryhvel.blogspot.com/2009/09/kui ... basid.html
Ma eelmisel aastal tegin ka BE ära, kogemused küll palju paremad. Kuna BE on täiendõpe, siis 3 tundi teooriat ja 2 tundi sõitu on ette nähtud. Koolis sai käidud, küsimusi sai kõvasti küsitud ja teste sai lahendatud ka niipalju, kuni oli julge tunne sees. Teooria MNT büroos läks kiirelt, loogiline ju, kui asjad selged on. Enne MNT eksamisõitu sai kooli auto ja käruga kohale vuratud ja käsi soojaks sõidetud, polnud ka probleemi, kolmveerand tundi kulus kokku ja kaaned käes.

Kas ma sain ka targemaks? Ei. Tubli ja tark nagu ma olen, siis mingit uut infot ei õnnestunud saada, küll aga sai koolis olles saadud vastused nii mõnelegi minu jaoks hallis alas olevale asjale, samuti ka õppesõit ei jooksnud mööda külgi maha, ka seal oli mõni "vigur", millest on hiljem kasu olnud.

Sõidust veel niipalju, et minul käis nii õppe kui eksami sõit kaubikuga, millel suur tendiga autotreiler sabas, seaduses pidi olema mingi miinimum mõõt kärule ette antud. Ka juhatati mind MNT eksami ajal nii mõndagi kitsaskohta ja ühes nõelasilmas pidin linnavahel ka manöövreid sooritama, tõenäoliselt oleks nii mõnigi sedasi "kergelt" käruload saanud mees seal ka niisama sõites hädas olnud, aga hoolimata kõigest sai eksam sooritatud vigadeta.

Ja teemasse tulles on peale BE kategooria omandamist saanud sõita treileriga omajagu ning ka politseiga kokkupuuteid on olnud rohkem kui üks, kui treileril on peal miniekskavaator või auto ja siiamaani pole kaalumise või norimisega juhuseid olnud. Ekskavaatoril vaadati kaalu pirka pealt, auto puhul ei tahetud sedagi näha. Käru registrimass on kõvasti üle vedukauto lubatu, kuid reaalne mass on jäänud alati lubatu piiridesse, seega kõik ok.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1226
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas heints »

v6sa kirjutas:
sirr kirjutas: ...
Kui neil on kahtlus, peavad nemad seda tõestama.
...
Jep. Ning ootategi sõbralikult kaalubussi...

Või nõustud aja säästmiseks kiirmenetlusega...

Lahtine on asi küll. Oleks lihtne, kui kaotataks kogu see massijama ära: on autole konksu otsa lubatud mass ja punkt. Kuni 3500 kg eluskaalu: B-kat koos praeguse erandiga vaid kerghaagise puhul. 3500+ kilo - haagiseluba.
Nõustudki ,et kaal on üle ja kui otsus käes siis vaidlustad kohtus ,et ajasid segamini ja enam pole millegagi tõestada võimalik ,et kaal üle oli.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas tyyp07 »

sirr kirjutas: Ma käisin läbi BE kursuse (koos C-ga).

OT-na küsiks, et miks ei teinud CE-d? Oleks asjast kõvasti rohkem kasu ja rahaliselt kah sellel ajal vist ühte auku.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas sirr »

tyyp07 kirjutas:OT-na küsiks, et miks ei teinud CE-d? Oleks asjast kõvasti rohkem kasu ja rahaliselt kah sellel ajal vist ühte auku.
Elementaarne Watson, CE-d ei saa teha kui sul C-d pole. Kõigepealt pead C katti 2 aastat taskus soojendama kui tohid E-d tegema hakata. Eesti seadused noh! :D
Kusjuures rahaliselt ei ole samasse auku. ca 10K krooni oli tollal vahet.

Ja heinzile ütleks, et eesmärk on ikka muretult ja probleemivabalt liigelda, kui et kohtuid mööda käia ja ii enda kui kohtusüsteemi aega debiilsuste peale raisata...
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Movistar »

E saab teha kohe peale c-d,
Endal nii tehtud.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas tarmo »

sirr kirjutas: Elementaarne Watson, CE-d ei saa teha kui sul C-d pole. Kõigepealt pead C katti 2 aastat taskus soojendama kui tohid E-d tegema hakata. Eesti seadused noh! :D
Koos C-ga ei saa teha jah CE-d, aga mingit 2 aastast staaži nõuet küll ei ole. Ma ei usu, et ka kunagi olnud on.

Ax - patrullid on sama moodi inimesed ja kuigi liiklusseadus on neile tähtis töövahend, ei tea nad seda sugugi peast ja tõlgendavad kuidas soovivad, vajadusel...
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
fanatt
Fitting 38"
Postitusi: 318
Liitunud: T Veebr 07, 2012 12:27 pm
Asukoht: saaremaa

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas fanatt »

Movistar kirjutas:E saab teha kohe peale c-d,
Endal nii tehtud.
Mul sai ka villand selle käru massiga jändamisest võtsin tarvitusele sellise abinõu:
Manused
DSC_0050.jpg
DSC_0050.jpg (53.9 KiB) Vaadatud 4105 korda
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”