Mõningate lõunanaabrite ohtlikud võtted motospordis

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Myrgel
Rock Crawler
Postitusi: 707
Liitunud: K Mai 17, 2006 11:08 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Mõningate lõunanaabrite ohtlikud võtted motospordis

Postitus Postitas Myrgel »

Tahaks hirmsast hoiduda üldistamisest - eriti rahvuse põhjal, aga ikka ja jälle kuuled kusagil lõunanaabrite halvast ja vahel ka ohtlikust käitumisest võistlusrajal. On ka meie meeskond kord ühtede kohtunike ja pealtvaatajate keelitamisi ning kainet mõistust eiranud lätlaste ekipaazi tõttu ohtu seatud, kui viimased tahtsid meie ümber läinud masinat järve katuse peale sõita. Lugesin nädalavahetusel motospordi võistlusel toimunud traagilises õnnetuses osalenud Eno Juuli seletusi biker.ee foorumis ja POSTIMEHE refereeringut sellest. Eno on oma kirjutises küll väga korrektne, aga ridade vahelt võib lugeda mis seal tegelikult toimus. Hukkunud noor fotograaf Anna-Liisa Udumäe oli kolleeg keda mul kunagi küll au kohata ei olnud, aga sellegipoolest tekitas kogu see asi minus raevu. Kas see ka õigustatud on teab vaid "ootamatult trajektoori muutnud" lõunanaaber.. Ärge pikka viha pidage, aga pidin lihtsalt oma arvamuse antud temaatikas välja ütlema..

Urmas
Viimati muutis Myrgel, K Aug 17, 2011 12:26 am, muudetud 2 korda kokku.
Toyota Land Cruiser LJ70 TR2
www.myrgel.com
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Lätlaste ohtlikud võtted motospordis

Postitus Postitas 007 »

... mh mida sa ridade vahelt lugesid?? Juhtub ka parematel, et kurv läheb pikaks (Hamilton, Vettel, Rossi jne). Selliste kiiruste juures on laksud kerged tulema ma väga ei paneks praegu siin asju mingisse segasesse patta! Teiseks fotograaf ilmselt oli teadlik riskidest. Peale selle ma ei usu, et mõni võistleja nüüd vaga sihtis teda just oma rattaga jne jne. Sitt lugu lihtsalt minuarust muud midagi. Igatahes noorest inimesest on kahju. Tagantjärele targutusena võib öelda, et tegu pole esimese ega viimase fotograafiga, kes hea pildi saamise nimel ronib sinna kuhu vbl poleks vaja! Pärast kõik räägivad jälle, et näe tiiger oli süüdi tappis inimese ära.

... ja ei pea viha. Lihtsalt minu arvamus asjast.
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
Kasutaja avatar
srock
True Off Roader!
Postitusi: 1187
Liitunud: K Veebr 20, 2008 9:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Lätlaste ohtlikud võtted motospordis

Postitus Postitas srock »

Siin ehe videojupp sellest kuda Trapenes (Läti) 2011 üks fotgraaf otsis oma otsa, läbi selle kuda saada head pilti.Roolis oli naispiloot ja kui ma temaga pärast vestlesin,ütles et täitsa hull fotgraaf ikka küll,et ronib siukese koha peale pildistama.Seega ta oli üsna sokis,esimene mõte oli tal ,et nüüd laip järgi. Video ise siin: http://www.youtube.com/watch?v=GqQYu4L5 ... re=related
Team Mudarakett TR-3 ** 51 91 41 41 Rene
Sitaks offroadi aastast 2008
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Lätlaste ohtlikud võtted motospordis

Postitus Postitas TiitR »

Väga kahetsusväärne ja kurb lugu selle kauni fotograafi,- ja modelliga :? ..kuid leian, et teema pealkirja peaks siiski ära muutma, kuna selline otsene "rünnak" rahvuse vastu pole hetkel õigustatud - seal rajal oleks eksimas olnud mis/kes iganes rahvusest sportlane. Ja nagu juba artiklistki läbi käis, siis tegu oli motospordiga ja seal juhtubki apsakaid (mis konkreetsel juhul lõppes küll traagiliselt)...kui ei juhtuks, oleksid kõik esimesed!
Viimati muutis TiitR, E Aug 15, 2011 10:39 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Myrgel
Rock Crawler
Postitusi: 707
Liitunud: K Mai 17, 2006 11:08 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Lätlaste ohtlikud võtted motospordis

Postitus Postitas Myrgel »

007 kirjutas:... mh mida sa ridade vahelt lugesid?? Juhtub ka parematel, et kurv läheb pikaks (Hamilton, Vettel, Rossi jne). Selliste kiiruste juures on laksud kerged tulema ma väga ei paneks praegu siin asju mingisse segasesse patta! Teiseks fotograaf ilmselt oli teadlik riskidest. Peale selle ma ei usu, et mõni võistleja nüüd vaga sihtis teda just oma rattaga jne jne. Sitt lugu lihtsalt minuarust muud midagi. Igatahes noorest inimesest on kahju. Tagantjärele targutusena võib öelda, et tegu pole esimese ega viimase fotograafiga, kes hea pildi saamise nimel ronib sinna kuhu vbl poleks vaja! Pärast kõik räägivad jälle, et näe tiiger oli süüdi tappis inimese ära.

... ja ei pea viha. Lihtsalt minu arvamus asjast.
Jutt ei olegi kurvi sirgeks võtmisest vaid sellele järgnenud "ootamatu trajektoori muutmisest" mis tuli hetkel kui eestlane hakkas lõunanaabrist mööda sõitma.

Urmas
Toyota Land Cruiser LJ70 TR2
www.myrgel.com
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Lätlaste ohtlikud võtted motospordis

Postitus Postitas 007 »

Myrgel kirjutas:
007 kirjutas:... mh mida sa ridade vahelt lugesid?? Juhtub ka parematel, et kurv läheb pikaks (Hamilton, Vettel, Rossi jne). Selliste kiiruste juures on laksud kerged tulema ma väga ei paneks praegu siin asju mingisse segasesse patta! Teiseks fotograaf ilmselt oli teadlik riskidest. Peale selle ma ei usu, et mõni võistleja nüüd vaga sihtis teda just oma rattaga jne jne. Sitt lugu lihtsalt minuarust muud midagi. Igatahes noorest inimesest on kahju. Tagantjärele targutusena võib öelda, et tegu pole esimese ega viimase fotograafiga, kes hea pildi saamise nimel ronib sinna kuhu vbl poleks vaja! Pärast kõik räägivad jälle, et näe tiiger oli süüdi tappis inimese ära.

... ja ei pea viha. Lihtsalt minu arvamus asjast.
Jutt ei olegi kurvi sirgeks võtmisest vaid sellele järgnenud "ootamatu trajektoori muutmisest" mis tuli hetkel kui eestlane hakkas lõunanaabrist mööda sõitma.

Urmas
... reeglina sellisele "lõikamisele" järgnebki järsk manööver. Nagu öeldud on kiirused suured ja siis juhtubki kõik äkki. Kõigil on rull peale keeratud ja pedaal matis jne jne. Minu kommentaari mõte seisnes selles, et seal lenksu taga oleks võinud samahästi olla näiteks eestlane. Ja ikkagi ennekõike leian, et fotograaf riskis, mis paraku ei tasunud ära ja lõppes halvasti. Olen nõus ühe eelkirjutajaga, et topicu sõnastus pole kõige korrektsem!
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
Kasutaja avatar
Myrgel
Rock Crawler
Postitusi: 707
Liitunud: K Mai 17, 2006 11:08 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mõningate lõunanaabrite ohtlikud võtted motospordis

Postitus Postitas Myrgel »

Muutsin pealkirja poliitiliselt korrektsemaks.

Võibolla tõesti on motospordihärrad kõnealusest riigist ühed abivalmivad ja härrasmehelikumad tegelased meie kontinendil ja paha Urmas teeb neile kõvasti liiga. Ja ehk on mööda sõitvale tsiklile ettekeeramine normaalne füüsikaline jätk kurvist väljumisele. Kuid samas äkki ka mitte.. Võta nüüd kinni! Eks igal ühel on õigus oma arvamusele ja nägemusele.

Jõudu:
Urmas
Toyota Land Cruiser LJ70 TR2
www.myrgel.com
Kasutaja avatar
hans
Rock Crawler
Postitusi: 505
Liitunud: E Mär 17, 2008 8:39 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mõningate lõunanaabrite ohtlikud võtted motospordis

Postitus Postitas hans »

Vilosius, niipalju loogiline, et mulle sõideti Riias esimesel ringil tagarattasse. eelnevalt olin võitnud Superbike kvalifikatsiooni lätlaste enda liivakastis.... peale reedeseid trenne külastas meie boksi üks kohalik "autoriteet", kes avaldas väga emotsionaalselt arvamust, et meie, eestlased sõidame väga "ohtlikult". seda kuulis veel 2 eestlast pealt, seega ma ei liialda. ja meile anti teada, et juhul kui me "ohutumalt" sõitma ei hakka, siis võib juhtuda, et keegi sõidab kedagi rajalt välja. see "ohtlik" tähendas lätlase jaoks sisuliselt seda ilmselt, et tema pojast ei oleks tohtinud rajapeal mööda sõita(Tomiga koos tegime trenni ja meie enda arust koos sõites oli see trenn nagu trenn ikka, nagu pärnus või ükskõik kus mujalgi). kvalifikatsiooni ja võistlusele see kodanik ei tulnud.

ei oska öelda, et kas juhus v mitte, kuid mulle sõideti esimesel ringil üpris ebameeldivas kohas tagarattasse. jama lugu on see, et siklil mootor selle kukkumise tulemusel kottis ja saaremaa jäi vahele(ehk isegi hea, et nii läks).

niipalju kui vanemate ja kogenumate käest on tagantjärgi kuulda olnud...siis see ei olevat üldse imekspandav meie lõunapoolsete naabrite puhul. sealmaal pidavat see võidusõidukultuur juba pikemat aega selline...algeline olema.


See on Biker. foorumist kopitud.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”