Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas Landy »

Vaid kuu aega on jäänud uue liilklusseaduse kehtima hakkamiseni ning tekkis küsimus. Kas lisaks minule on siin foorumsi veel inimesi, kes endale Kood 96 load teha plaanivad?

Vaja läheb selle koodiga lubasid juhul, kui plaanis moodustada alla 3500 kg autost ning 750kg (kerghaabisest) suurema massiga hagisest autorong mis ületab 3500kg.

Näiteks saab kuni 2750KG autoga vedada kuni 1500kg haagist.

Viiteks ARK vastus järelpärimisele:
------------------------------------
<Toivo.Kangur@mnt.ee>
kuupäev 17. detsember 2010 9:45
teema Ed: Uus liiklusseadus


Tere,

uue liiklusseaduse jõustumisel on tõepoolest võimalik taotleda kuni 4250 ka täismassiga B-kategooria autorongi juhtimisõigust. Selleks tuleb taotlejal liiklusregistri büroos edukalt sooritada sõidueksam B-kategooria autorongiga, mille täismass on suurem kui 3500 kg ning mis ei ületa 4250 kg. Autorongi koosseisu kuuluv haagis ei tohi olla kerghaagis ehk selle täismass peab olema suurem kui 750 kg. Autokooli läbimine ei ole nõutav. Sõidueksami eest tuleb tasuda riigilõivu 400 krooni, uuel aastal 25,56 eurot. Sõidueksami võib sooritada ka oma autoga (ja nõuetekohase haagisega).

Pärast edukat sõidueksami sooritamist väljastatakse isikule juhiluba, millele märgitakse kood 96 (juhiloa tagaküljele B-kat tähise kõrvale). Viimane tähendabki seda, et isik võib juhtida kuni 4250 kg täismassiga B-kategooria autorongi.

BE-kategooria autorongi juhtimisõiguse taotlemisel see eelist ei anna, va praktilise sõidukogemuse olemasolu natukene väiksema autorongiga.

BE-kategooria autorongi juhtimisõiguse taotlemiseks tuleb läbida vastav autokooli kursus, mis koosneb vähemalt 3st teooriatunnist ja 2st õppesõidutunnist (a´45 minutit). Liiklusregistri büroos tuleb edukalt sooritada teooria- ja sõidueksam.


-------------------------------
Mida üldse kujutab endast (mida sisaldab) BE kartegooria sõiduekam, mis tuleb Kood 96 jaoks ära teha?
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Trykk
Rock Crawler
Postitusi: 625
Liitunud: P Sept 12, 2010 11:11 pm
Asukoht: Pärnu

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas Trykk »

Landy,
kas ma saan õigesti aru. Lähen ARK-i, sõidan linnapeal ja tagurdan boksi auto ja haagisega, mille registri massid ületavad 3500kg, maksan selle eest 25,56 (pärast ilmselt ka uute lubade eest) ja siis võin vedada mis tahes haagist, kui mass ei ületa 4250kg?

ARK-i kirjas juttu täismassist. Täismass ehk registrimass? Registrimass ehk tühimass + kandevõime?

Marti
Marti +372 523 0582
LC 70 & 80
PUR vahu ja puistevilla paigaldus www.soojustuskeskus.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2860
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas totu »

Trykk kirjutas:Landy,
kas ma saan õigesti aru. Lähen ARK-i, sõidan linnapeal ja tagurdan boksi auto ja haagisega, mille registri massid ületavad 3500kg, maksan selle eest 25,56 (pärast ilmselt ka uute lubade eest) ja siis võin vedada mis tahes haagist, kui mass ei ületa 4250kg?

ARK-i kirjas juttu täismassist. Täismass ehk registrimass? Registrimass ehk tühimass + kandevõime?

Marti
Täismass= valmistaja poolt lubatud max. kandevõime + tühimass.
Registrimass= reg. tunnistusele märgitud kandevõime+ tühimass.
Need väärtused ei pea kattuma aga võivad.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas Landy »

Trykk kirjutas:Landy,
kas ma saan õigesti aru. Lähen ARK-i, sõidan linnapeal ja tagurdan boksi auto ja haagisega, mille registri massid ületavad 3500kg, maksan selle eest 25,56 (pärast ilmselt ka uute lubade eest) ja siis võin vedada mis tahes haagist, kui mass ei ületa 4250kg?
Jah, Täpselet nii see ongi.
Mul ongi praegu kuripoosne olukord, et Daciaga saan kuni 1300 KG vedada, ilma 3500kg lõhki ajamata, kuid maasturite puhul läheb iga vähegi suurema haagisega see maagiline piir lõhki.
Kuna meeltu suuri treilereid poel lähiajal plaanis vedada ja E-koolituse jaoks hetekel raha napib, siis aitaks see 96 kood ka esilagu hädast välja.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
coeng
Fitting 38"
Postitusi: 230
Liitunud: P Veebr 13, 2011 1:38 pm
Asukoht: Rae vald.

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas coeng »

Ootame esimeste julgete tagasisidet- kuidas eksam välja nägi, missugused nõuded olid jne. Siis teab mis ees ootab :)
Jeep Commander 3.0 crd 2007
Jeep Grand Cherokee 4.0 1993
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas TiitR »

Trykk kirjutas:Landy,
kas ma saan õigesti aru. Lähen ARK-i, sõidan linnapeal ja tagurdan boksi auto ja haagisega, mille registri massid ületavad 3500kg, maksan selle eest 25,56 (pärast ilmselt ka uute lubade eest) ja siis võin vedada mis tahes haagist, kui mass ei ületa 4250kg?

ARK-i kirjas juttu täismassist. Täismass ehk registrimass? Registrimass ehk tühimass + kandevõime?

Marti
Krt, selle peale oleks pidanud ametimehed ammu tulema, milleks on vaja koos rekkameestega koolis käia, kui tiritakse vaid sõiduauto haagist? :thumb: ...igatahes, hoian samuti silma peal teemal ja vajadusel ründan olukorda 8)
Kasutaja avatar
Valge Hiir
MudDrag MaaleTooja
Postitusi: 1214
Liitunud: T Juul 05, 2005 3:17 pm
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas Valge Hiir »

TiitR kirjutas:
Trykk kirjutas:Landy,
kas ma saan õigesti aru. Lähen ARK-i, sõidan linnapeal ja tagurdan boksi auto ja haagisega, mille registri massid ületavad 3500kg, maksan selle eest 25,56 (pärast ilmselt ka uute lubade eest) ja siis võin vedada mis tahes haagist, kui mass ei ületa 4250kg?

ARK-i kirjas juttu täismassist. Täismass ehk registrimass? Registrimass ehk tühimass + kandevõime?

Marti
Krt, selle peale oleks pidanud ametimehed ammu tulema, milleks on vaja koos rekkameestega koolis käia, kui tiritakse vaid sõiduauto haagist? :thumb: ...igatahes, hoian samuti silma peal teemal ja vajadusel ründan olukorda 8)

BE ju ka täna olemas.
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas Landy »

Valge Hiir kirjutas:
TiitR kirjutas: BE ju ka täna olemas.
Hind ja sisu olulsiselt erinevad.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas Landy »

Kuna varsti vaja harjutama hakata,siis leidsin selle teema üles:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=5&t=25527
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ega see BE miski ületamatu sooritus ei ole. Rohkem rahakulu ja naljategu.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
nohik
Fitting 38"
Postitusi: 288
Liitunud: L Dets 16, 2006 11:11 am
Asukoht: Tallinn

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas nohik »

Andrus Michelis kirjutas:Ega see BE miski ületamatu sooritus ei ole. Rohkem rahakulu ja naljategu.

Julgeks sama väita ka CE kohta. Jällegi natuke suurem aja ja raha kulu, aga ei midagi võimatut. Igal juhul mõistlikum kui BE. Kisub muidugi jälle teemaks kellele ema kellele tütar. Soovin Landy´le edu ning anna teada, kuidas ARK´is kulges.
Kasutaja avatar
Trykk
Rock Crawler
Postitusi: 625
Liitunud: P Sept 12, 2010 11:11 pm
Asukoht: Pärnu

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas Trykk »

Mina ei ole BE-d ega CE-d läinud tegema selle pärast, et pole olnud tahtmist kogu seda testide-eksamite protsessi uuesti läbi teha (Ckatiga koos ei saanud E-d teha).
Kui valikud on, kas teha B või C k atile E juurde, valin loomulikult C.
Täna ma veoautoga ei sõida ja sellega kokku ei puutu.
Kui saab puhtalt sõidueksami sooritamisega 4250kg autorongi juhtida, siis mina olen käsi. Lahendaks praegu pakibussi taga kompressori vedamise probleemi.
Marti +372 523 0582
LC 70 & 80
PUR vahu ja puistevilla paigaldus www.soojustuskeskus.ee
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas Landy »

Neile,eks "puhast" E-kati soovitavad, siis asi pole mitte tahtamtuses, avid hetekle finatsvõimalustes(autokool+riigolõivud). Kunagi kindlasti plaan. Kood 96 lahendaks aga kaile probleemi, kus ca 100 kg lõhki minev autorong võib paksu pahandust kaela tuua.

Näiteks Land Rover 90 puhul saab ca 300 kg juurde (sõltuvalt mudelist).
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas tarmo »

Iseenesest ilmselt asjalik lisaväärtus see kood 96, aga ise küsimus on, et kas sa tõesti tahad Daciaga 2 tonnist haagist ringi vedada? :shock: :twisted: ´

Ma olen olude sunnil pidanud mõned korrad sarnaste autodega rasket käru vedama ja kuigi meeldiv see ei ole. Eriti maanteel.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kood 96 lubade tegemine e. "poolik E-kat"

Postitus Postitas v6sa »

tarmo kirjutas:Iseenesest ilmselt asjalik lisaväärtus see kood 96, aga ise küsimus on, et kas sa tõesti tahad Daciaga 2 tonnist haagist ringi vedada? :shock: :twisted: ´

Ma olen olude sunnil pidanud mõned korrad sarnaste autodega rasket käru vedama ja kuigi meeldiv see ei ole. Eriti maanteel.
Ilmselt on siin pigem küsimus selles, et Dacia täismass on >2 tonni. Seega läheb 1500 kg täismassiga haagis (ehk koormat ~1 tonn) juba rõõmsalt lõhki. Mõnesaja kilo võrra, kuid siiski lõhki.

Sama teema tekib paljude maasturitega - mõnesaja kiloga lõhki.

Ma ei usu, et pooleteisttonnist haagist oleks Daciaga kehvem vedada, kui mõne alamõõdulise linnamaasturiga. Igatahes E-klassi MB veab kahetonnist täitsa valutult. 8)
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”