4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
krss
Mudder
Postitusi: 72
Liitunud: N Jaan 20, 2005 3:54 pm
Asukoht: Tallinn

4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas krss »

Sellest on siin varem juba nii palju juttu olnud, aga kuna sellised mölakad tekitavad oma käitumisega probleeme ka normaalsetele maasturiomanikele, siis see teema vist ei lõpe iial. All pilt ühest järjekordsest imbetsillist, kes kasutab oma maasturit selleks, et läbilõigatud tee kõrvalt ronida kohta, kus iga täie mõistusega inimene peaks aru saama, et sinna pääsemist on piiratud. Selle taha ei saa samuti pugeda, et puudub "eramaa" silt, kuna igasugune silt hävitatakse paari päeva jooksul. Ka see auto läbis tee, millest on kraav läbi kaevatud, mitmes kohas vallid ette tõstetud (ja neid siis labidaga kohendatud, et ikka läbi pääseks). Varem tehtud aiad on lihtsalt lõkkeks tehtud, metallpiirded tangidega läbi lõigatud jne.

Pilt

Kui lõhutakse loodust, saab mõni "vähem roheline" öelda alati, et loodus on isetaastuv ressurss, aga kuna sinna viiakse maasturite või ATV-de abil (loogiline järeldus, sest muul viisil sealt läbi ei pääse) ka massiliselt prügi, vanu autorehve jpm, lasub vastutus selle reostamise eest paratamatult ka nendel, kes seal prügihunnikute vahel ainult loodust lõhuvad, ise otseselt saastamata. Sellepärast ei ütlegi, et need konkreetsed jõmmid seda tegemas käisid, aga kui tegeled keelatud tegevusega, siis keegi ei tule pärast kontrollima, kas sina konkreetselt selle prügi oma autost välja viskasid või tegi seda seal keegi teine. Pidevalt saab politseile edastatud nende infot, kes sel viisil nende "musta nimerkirja" satuvad ja sellepärast neid ka mujal rohkem peedistatakse. Lihtsalt arvestage sellega, kui omale jamasid kaela otsustate tõmmata. Alati on alternatiiv käia metsades, kus sõitmine keelatud ei ole ja kus pole ka ohtu, et kellegi teise poolt looduse reostamine niiviisi ekslikult teie kraesse määritakse. Mina vean aga igal aastal tonnide viisi välja nende lagastajate toodud prügi ja istutan tuhandeid uusi puid mahasõidetud noorte istikute asemele, vean kantmeetrite viisi vett nende kastmiseks jne ning arvestage omakohtuga, kui vahele jääte, seda on saanud tunda päris paljud ja päris valusalt :twisted:

Pilt

PS: võtan oma teravad väljendid antud maasturiomaniku puhul tagasi juhul, kui tegemist oli tänastel talgutel osalejaga, kes sealt hoopis prügi välja käis vedamas. Paraku ei õnnestunud mul tuvastada küll seda, et mõni prügihunnik kellegi teise tõttu täna seal vähenenud oleks.
Viimati muutis krss, L Mai 07, 2011 10:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
tannu01
Mudder
Postitusi: 83
Liitunud: N Dets 18, 2008 6:40 pm
Asukoht: Muuga ja Rebala

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas tannu01 »

Nii,mina olen see maasturi omanik kes seal käis,ja elan seal lähedal!Ei viinud ma sinna mingit prahti,ega midagi!Käisin seal lihtsalt vaatamas,luurel kuna olen seal ennemgi saanud kratist kinni võtta neilt,kes sinna sodi ja muud viivad.Päris palju on muidu puitu viidud sinna ja selle lähedusse,ja tõesti olen seda välja vedanud ja ära põletanud :evil: (Muidugi võimaluste piires,aga siiski) .Olen isegi sinna ära lohistatud blokid tagasi vedanud! :poff Ja ei ole ma mingi mölakas,ega kah imbetsillist :wink:
Viimati muutis tannu01, L Mai 07, 2011 11:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
Tanel--5031498 "4X4PESA"
- Mitsubishi L-200
Kasutaja avatar
krss
Mudder
Postitusi: 72
Liitunud: N Jaan 20, 2005 3:54 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas krss »

Selge pilt, väga tore et ausalt kirjutasid. Nagu lubasin, võtan Sinu osas oma sõnad tagasi ja vabandan (ja ühtlasi kustutan Sinu pildi esimesest postitusest). Teema tegin eelkõige selle tagamõttega, et igaüks, kes läheb teadlikult keelatud kohta, peab arvestama ka valusate tagajärgedega, kui vahele juhtub jääma, olgugi et tema seal võibolla lihtsalt uudishimust käib. Võta ühendust, saame kokku, leiame võimaluse paremini neile mölakatele kanna peale astuda, kes natuke teistel eesmärkidel seal käivad :evil:
tannu01
Mudder
Postitusi: 83
Liitunud: N Dets 18, 2008 6:40 pm
Asukoht: Muuga ja Rebala

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas tannu01 »

Jeap teeme nii.
Tanel--5031498 "4X4PESA"
- Mitsubishi L-200
virgo
True Off Roader!
Postitusi: 1247
Liitunud: R Dets 10, 2004 7:16 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas virgo »

krss kirjutas:Leiame võimaluse paremini neile mölakatele kanna peale astuda, kes natuke teistel eesmärkidel seal käivad :evil:
Ma loodan siiralt, et te "kanna peale astumisega" jääte mõistuse ja legaalsuse piiridesse...muidu võib saada "4x4-piirete lõhkujatest" hoopis "4x4-omakohtu kuningad" kuulsus.
Muidu aga edu õige asja eest seismisel.

Päikest
Virgo
Mudas alates 2003.
Kasutaja avatar
krss
Mudder
Postitusi: 72
Liitunud: N Jaan 20, 2005 3:54 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas krss »

Vist võtsin liiga vara sõnad tagasi. Eile läksin sinna pahaaimamatult välismaa turismigrupiga. Kõrgem plats, kus looduse pildistamise huvilised oma kaamerad statiividele tavaliselt ülesse seavad, oli ära lõhutud (mitte küll hullusti), maas vedeles värske (tolmukorrata) samasugune õllepurk nagu SELLEL PILDIL teie auto kõrval... Inimeste jaoks, kes tulid loodusesse piiratud territooriumil, lootuses elus esimest korda kaameraga metsikult elavat metslooma tabada, oli see üllatus sama ebameeldiv, kui minugi jaoks. Eks nüüdsest otsime selleks mõne teest kaugemal oleva platsi. Teie auto jälgi mööda üritas juba järgmine sinna metsa ronida, õnneks jäi kinni ja politsei jõudis kiiresti kohale, kes ka kohapeal kohe protokolli vormistas. Songermaa, mille jätsite sinna ja veel mõnessegi teise kohta, see oli puutumata aastakümneid (isegi ATV ja rattakrossi radadel osatakse püsida, sealt kõrvale minemata) ja õrna liiva peal kulub seal sambla taastumiseks 5+ aastat ja selleks, et sinna autodega ei mindaks, on sinna ette tehtud mitmesse kohta poole- kuni meetrised kraavid-vallid, mis tänu 4x4 huvilistele on osaliselt laiali kühveldatud ja/või laugeks sõidetud, nii et nüüd pääseb sinna ka kõrgema sõiduautoga. Küsimus polegi selles, kelle maal miski toimub, aga kuna tegemist on kaitsealal oleva kaevandusmaastikuga ja sinna pääsemist autodega on väga üheselt mõistetavalt piiratud, siis mis oleks Sinu arvates õiglane lahendus tekkinud olukorrale? Kuna Sinu lõbutsemine KEELATUD KOHAS ja endast rämpsu jätmine loodusesse (st Sina roolis tõenäoliselt ei joonud, jälgi oma sõpru!) käib otseselt minu rahakoti arvelt, siis mis peaks mind nüüd motiveerima teist tehtud piltide põhjal politseisse MITTE avaldust kirjutama? Sama küsimus ka teistele, kuna ma eeldan, et tannu on mõistlik inimene ning mõistlikust lahendusest huvitatud ja mõistlike inimeste puhul ei ole vajalik teha mingisugust näidispoomist, aga kuna neid (sh ka enne teda sinna minevaid) jälgi mööda lähevad sinna nüüd ka teised, siis probleem on natuke suurem kui lihtsalt lõhutud pinnas või autost väljapoetatud õllepurk.
virgo kirjutas:Ma loodan siiralt, et te "kanna peale astumisega" jääte mõistuse ja legaalsuse piiridesse...muidu võib saada "4x4-piirete lõhkujatest" hoopis "4x4-omakohtu kuningad" kuulsus.
Mõistuse ja legaalsuse piiripeal mängides ei ole vaja teha seda ilmtingimata maastikuautoga esinedes ja 4x4.ee-d reklaamides :lol: . Mu oma kodu ei läinud kaevanduse alla ainult tänu sellele, et oskasime õigel hetkel väga radikaalselt ja illegaalselt tegutseda ja see, et mina nüüd tean tannu autot, ei takista teistel kohalikel sellel klaase puruks laskmast, kes teda võõraks peavad. Lihtsalt kui rikud ise seadust ja lähed keelatud/piiratud kohta, arvesta sellega, et mitte kõik ei palu alati abi politseilt ega pane pilti foorumisse, vaid võivad tegutseda kõigepealt ja alles pärast selgitusi küsida. Nagu naabri aeda õunaraksu minnes, üle aia ronimise järel on raske tõestada, et taskus olev õunasüda koduaiast pärineb.
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas margus61 »

Soovitaksin jahimeeste ja ka fotograafide poolt kasutatavast rajakaamerast abi otsida, krss. Nt. selline on minul maal sissesõidu tee peal: link.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas TiitR »

margus61 kirjutas:Soovitaksin jahimeeste ja ka fotograafide poolt kasutatavast rajakaamerast abi otsida, krss. Nt. selline on minul maal sissesõidu tee peal: link.
Ei aita ka need rajakaamerad. Meil viidi nimelt paar nädalat tagasi metsast 2 kaamerat lihtsalt minema...tross hammustati ilmselt läbi ja läinud olidki...krdi vargad ma ütlen! :evil:
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Tuleb panna selline kaamera, mis pildi mobiilile saadab.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
raunts92
Mudder
Postitusi: 90
Liitunud: T Aug 04, 2009 11:55 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas raunts92 »

Nii, käisin ka mina täna korra metsavahel ja mis ma nägin-hunnik musti prügikotte :evil:
See praht on sinna täna viidud igatahes.
Pilt
Pilt
kurb vaadata kohe, muidu lõkkeplats kus jaanituld tehakse asub umbes 1km eemal, ei saa aru miks sinna seda sodi ei viidud?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas TiitR »

Andrus Michelis kirjutas:Tuleb panna selline kaamera, mis pildi mobiilile saadab.
Andrus, 1 kaamerates töötaski EMT-i võrgus ja saatis pildid otse telefoni, kuid streikis meil natsa ja kadunuks nad jäid.
tannu01
Mudder
Postitusi: 83
Liitunud: N Dets 18, 2008 6:40 pm
Asukoht: Muuga ja Rebala

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas tannu01 »

krss kirjutas:Vist võtsin liiga vara sõnad tagasi. Eile läksin sinna pahaaimamatult välismaa turismigrupiga. Kõrgem plats, kus looduse pildistamise huvilised oma kaamerad statiividele tavaliselt ülesse seavad, oli ära lõhutud (mitte küll hullusti), maas vedeles värske (tolmukorrata) samasugune õllepurk nagu SELLEL PILDIL teie auto kõrval... Inimeste jaoks, kes tulid loodusesse piiratud territooriumil, lootuses elus esimest korda kaameraga metsikult elavat metslooma tabada, oli see üllatus sama ebameeldiv, kui minugi jaoks. Eks nüüdsest otsime selleks mõne teest kaugemal oleva platsi. Teie auto jälgi mööda üritas juba järgmine sinna metsa ronida, õnneks jäi kinni ja politsei jõudis kiiresti kohale, kes ka kohapeal kohe protokolli vormistas. Songermaa, mille jätsite sinna ja veel mõnessegi teise kohta, see oli puutumata aastakümneid (isegi ATV ja rattakrossi radadel osatakse püsida, sealt kõrvale minemata) ja õrna liiva peal kulub seal sambla taastumiseks 5+ aastat ja selleks, et sinna autodega ei mindaks, on sinna ette tehtud mitmesse kohta poole- kuni meetrised kraavid-vallid, mis tänu 4x4 huvilistele on osaliselt laiali kühveldatud ja/või laugeks sõidetud, nii et nüüd pääseb sinna ka kõrgema sõiduautoga. Küsimus polegi selles, kelle maal miski toimub, aga kuna tegemist on kaitsealal oleva kaevandusmaastikuga ja sinna pääsemist autodega on väga üheselt mõistetavalt piiratud, siis mis oleks Sinu arvates õiglane lahendus tekkinud olukorrale? Kuna Sinu lõbutsemine KEELATUD KOHAS ja endast rämpsu jätmine loodusesse (st Sina roolis tõenäoliselt ei joonud, jälgi oma sõpru!) käib otseselt minu rahakoti arvelt, siis mis peaks mind nüüd motiveerima teist tehtud piltide põhjal politseisse MITTE avaldust kirjutama? Sama küsimus ka teistele, kuna ma eeldan, et tannu on mõistlik inimene ning mõistlikust lahendusest huvitatud ja mõistlike inimeste puhul ei ole vajalik teha mingisugust näidispoomist, aga kuna neid (sh ka enne teda sinna minevaid) jälgi mööda lähevad sinna nüüd ka teised, siis probleem on natuke suurem kui lihtsalt lõhutud pinnas või autost väljapoetatud õllepurk.
virgo kirjutas:Ma loodan siiralt, et te "kanna peale astumisega" jääte mõistuse ja legaalsuse piiridesse...muidu võib saada "4x4-piirete lõhkujatest" hoopis "4x4-omakohtu kuningad" kuulsus.
Mõistuse ja legaalsuse piiripeal mängides ei ole vaja teha seda ilmtingimata maastikuautoga esinedes ja 4x4.ee-d reklaamides :lol: . Mu oma kodu ei läinud kaevanduse alla ainult tänu sellele, et oskasime õigel hetkel väga radikaalselt ja illegaalselt tegutseda ja see, et mina nüüd tean tannu autot, ei takista teistel kohalikel sellel klaase puruks laskmast, kes teda võõraks peavad. Lihtsalt kui rikud ise seadust ja lähed keelatud/piiratud kohta, arvesta sellega, et mitte kõik ei palu alati abi politseilt ega pane pilti foorumisse, vaid võivad tegutseda kõigepealt ja alles pärast selgitusi küsida. Nagu naabri aeda õunaraksu minnes, üle aia ronimise järel on raske tõestada, et taskus olev õunasüda koduaiast pärineb.
Nii,selle õllepurgi kohta ei oska ma kahjuks midagi õelda,kuidas ta välja sai ja miks küll välja viskasid või poetasid.Aga sellepeale saavad tuttavad riielda.Ei jälginud ise kahjuks kah seda,oleks näinud oleks lasknud ära võtta.Jah ei tea miks oli üldse sealt paarist kohast teest kõrvale ronida vaja,kahjuks ei oska õelda. Jah,kahjuks olen süüdi selles ja ei hakka midagi ennast välja vabandama.Teen seal homme tiiru peale ja korrastan selle jama.Olen krss-iga ühenduses ja loodan, et minuga see jama lõppeb siinkohas ära.Ei tahaks nagu kuskile musta nimekirja jääda. :(
Tanel--5031498 "4X4PESA"
- Mitsubishi L-200
Kasutaja avatar
krss
Mudder
Postitusi: 72
Liitunud: N Jaan 20, 2005 3:54 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas krss »

tannu01 kirjutas:Teen seal homme tiiru peale ja korrastan selle jama.Olen krss-iga ühenduses ja loodan, et minuga see jama lõppeb siinkohas ära.Ei tahaks nagu kuskile musta nimekirja jääda. :(
Ega sõprade puhul jah eeldame kõik, et tegemist täiskasvanutega, et ei pea neile lapsehoidjaks olema. Aga tannu suhtumise puhul ei olegi mingit jama, juhtub kõigil kes vähegi tegutsejad ja minu poolt vaid respekt, et inimene on valmis vastutama nii sõnades kui tegudes ega hakka tagasi ajama. Nagu juba kirjutasin, probleem on natuke laiem kui see konkreetne "metsaskäik" ja loodan väga tannu kui kohaliku abile, et seal tulevasi probleeme enneteda.

Tänud "margus61", olen ammu midagi sellist otsinud, aga pole sobivat leidnud. Hinna poolest see samuti igati vastuvõetav, kui vaid oma funktsiooni hästi täidab (st jääb ise märkamatuks ja suudab ka pimedas piisava kvaliteediga pilti teha).
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Neil kaameratel on probleemiks pildistamise kaugus objektist. St objekt peab suht lähedal olema, eriti pimedas. Mingid erinevused tehnilistes andmetes on, et seda peaks ostes jälgima. Ja parem jah on pilt mobiilile saada, siis tead vähemalt millist masinat või kodanikku taga ajada, kui sodi maas ja kaamera läinud.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
Myrgel
Rock Crawler
Postitusi: 707
Liitunud: K Mai 17, 2006 11:08 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4x4, metsade lagastajad, piirete lõhkujad

Postitus Postitas Myrgel »

Andrus Michelis kirjutas:Neil kaameratel on probleemiks pildistamise kaugus objektist. St objekt peab suht lähedal olema, eriti pimedas. Mingid erinevused tehnilistes andmetes on, et seda peaks ostes jälgima. Ja parem jah on pilt mobiilile saada, siis tead vähemalt millist masinat või kodanikku taga ajada, kui sodi maas ja kaamera läinud.
Siis on hea kaamera paigaldada mõne "pudelikaela" juurde, kus teada, et auto kindlasti läbi sõidab. Teine kaamera panna kohta mille heaolu jälgida tahad. Siis on teada nii auto, nr, kui ka lindis sigatsemine. Ei tea kuidas konkreetse kaameraga on, aga paljude teiste tundlike kaamerate häda on see, et pimedas ajavad tuled tundlikuse lolliks. Ehk siis kui tuled otse kaamerasse suunata, siis kaamera arvutab pildi keskmise järgi, et väljas on valgem kui tegelikult on ja keerab ava kinni. Tulemuseks on kaks helendavat rõngast ja msut pilt. Sama kehtib ka registreerimistunnuse kohta. Numbrivalguse pirnid "pimestavad" kaamera ära ja number paistab pildis kui üks suur hele laik.

Päikest:
Urmas

P.S. Ehk seletad millega täpsemalt tegu on, et koht kuum nii offroaderite kui fotograafide seas. Ning mis on sinu roll kogu selles mängus? Huvi oleks teada mis elukas on kaitsealune kaevandusala ja mida seal kaitsta on?
Toyota Land Cruiser LJ70 TR2
www.myrgel.com
Vasta

Mine “Häbinurk”