Biodiisel ja kust osta

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
EleCTriC1
Fitting 38"
Postitusi: 219
Liitunud: L Dets 06, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Biodiisel ja kust osta

Postitus Postitas EleCTriC1 »

Olen proovinud leida kohta Tartus kus biodiislit müüdaks...

Kuulnud, et Go oili Mergi diisel miski biodiisli ja muukomponentide segu on.

Kas Tartus biodiislit on saada või mitte?

või peaks toiduõlipeale mõtlema hakkama?
1 rool, 2 paaki, 3 kojameest, 4 ratast, 5 uust, 6 silindrit, 7 istet, 8 topsihoidjat Pilt
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Postitus Postitas Praks1 »

Lihtsalt infoks teistele,et biodiisel ei sobi vanadele autodele(hakkab lekkima)kõikvõimalikest kohtadest,proovitav auto meil oli 97a audi 1,9 td.
Millel vahetasime pärast pumba tihendeid jne.Scanial lekkisid ka väljalaske kolled sellest diislist jne.0 kraadiga on käivitamine juba suht hapu.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
EleCTriC1
Fitting 38"
Postitusi: 219
Liitunud: L Dets 06, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas EleCTriC1 »

Nagu mina olen arusaanud ja kuulnud siis pigem vastupidi, ei sobi teine uuemate autodega... 97a audikohta ytleks, et täitsa keskealine
1 rool, 2 paaki, 3 kojameest, 4 ratast, 5 uust, 6 silindrit, 7 istet, 8 topsihoidjat Pilt
Kasutaja avatar
RAMBO
True Off Roader!
Postitusi: 1337
Liitunud: E Aug 13, 2007 8:50 am
Asukoht: Kodusadam on Rapla tel.56 740 725

Postitus Postitas RAMBO »

Praks1 kirjutas:Lihtsalt infoks teistele,et biodiisel ei sobi vanadele autodele(hakkab lekkima)kõikvõimalikest kohtadest,proovitav auto meil oli 97a audi 1,9 td.
Millel vahetasime pärast pumba tihendeid jne.Scanial lekkisid ka väljalaske kolled sellest diislist jne.0 kraadiga on käivitamine juba suht hapu.
Vastupidi,97 1,9 on pigem liiga uus ja see 0 kraadi jut ei pea ka paika.Kuni -10 siis on käivitamisega raskused.
Piis.
Veoteenus ja auto transport Raplapuksiir@gmail.com +372 567 40 725
ITst MITTE MIDAGI.
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Postitus Postitas Praks1 »

Igaljuhul proovige julgelt,mina ei taha seda sitta enam näha ja kui juhtub seda paaki jääma külmaga siis edu lusikaga välja kaevamisel,ise võttsin scanni paagi maha,et sooja viia.

Piodiisel määrib rohkem,seega ka lekkib rohkem,vana pumba tihendid ei suuda seda kinni hoida+väljalase tilgub sellest jamast (scanial).

kasutasime seda umbes 3-4 tonni ja lõpu põletasin lihtsalt katlas
Proto
53951597
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kala »

ma dodge ramil olen kasutanud,muud ei olnud midagi,ainult kütuse filtri ajas umbe
56157755
WotS
Off Roader Wannabe
Postitusi: 49
Liitunud: R Dets 03, 2004 5:13 pm

Postitus Postitas WotS »

Tere.

Kahjuks on biodiislist liiga vähe veel räägitud.

Kas mitte peamine põhjus,miks hakkavad lekkima tihendid pole asjas ,et biodiisli sisse pannakse metanooli,mis on piiritus ja diislikindlad tihendid ei kannata piiritust?

Kuskile võiks panna sticky topicu,et OTSE PAAKI ei tohi valada biodiislit kuna see lihtsalt liiga paks. Vaja on eelsoojendust ning teisi filtreid.
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas PARUN »

Valage aga paaki. Ise sõitsin kunagi igivana G2, millel istus ees 1,6 40kw mootor. Midagi polnud häda, sõitis nagu vana kurat. Ostsin seda siis favora tanklast.
Kõnetraat 51922951
uniclic
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: R Mai 21, 2010 3:29 pm
Asukoht: Pärnu, Tõstamaa

Postitus Postitas uniclic »

Biodiisel on well, aga threadi pealkiri.... :D
Naerdud sai nii, et enam ei ole midagi müüa.
Kasutaja avatar
EleCTriC1
Fitting 38"
Postitusi: 219
Liitunud: L Dets 06, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas EleCTriC1 »

uniclic kirjutas:Biodiisel on well, aga threadi pealkiri.... :D
Naerdud sai nii, et enam ei ole midagi müüa.
Asjalik jutt!

Ilmselt tuleb ise ära katsetada, seega kus seda tartus naturaalsemal näol saada oleks?
1 rool, 2 paaki, 3 kojameest, 4 ratast, 5 uust, 6 silindrit, 7 istet, 8 topsihoidjat Pilt
Kasutaja avatar
RAMBO
True Off Roader!
Postitusi: 1337
Liitunud: E Aug 13, 2007 8:50 am
Asukoht: Kodusadam on Rapla tel.56 740 725

Postitus Postitas RAMBO »

EleCTriC1 kirjutas:
uniclic kirjutas:Biodiisel on well, aga threadi pealkiri.... :D
Naerdud sai nii, et enam ei ole midagi müüa.
Asjalik jutt!

Ilmselt tuleb ise ära katsetada, seega kus seda tartus naturaalsemal näol saada oleks?
Naturaalset saad säästu marketist 13.90 liiter. :twisted:
Veoteenus ja auto transport Raplapuksiir@gmail.com +372 567 40 725
ITst MITTE MIDAGI.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Postitus Postitas v6sa »

Oeh...

Jälle aetakse segi pressitud õli ja biodiisel. Need on kaks erinevat vedelikku!

Biodiisel on konkreetse protsessi tulemusena tekkinud vedelik, mis meenutab plusskraadidel vägagi tavalist diislikütust, kuid filtreeritavustemperatuur on vaid +5 ja hangumistemperatuur -5. Või vähemalt sellised peaksid need olema standardi järgi.

Pressitud (ja vähemalt setitatud, soovitavalt filtreeritud) õli on nii kümmekond kraadi kõrgemate (soojemale poole) näitajatega.

Tavadiisliga segunevad mõlemad, kuid kipuvad paari kuu jooksul taas kihistuma. Eriti kole on see liiga lühikest aega settinud või suisa settimata olluse korral...

Mehaanilise pritsega mootorid söövad üsna valutult, kuigi vedelik lahutsab efektyiivselt lahti kogu soga, mis süsteemis on ja see omakorda koguneb filtrisse, umistades selle. Mõnel kodanikul on olnud probleeme tihendite ja voolikutega, mõnel mitte. Minu pereuniversaalil sulas ära üks asendusvoolik, tehasevoolikud on senini korras.

Biodiislit täna eraisik osta ei saa - tootmisvõimsusi ei jätku. Kui keegi teab, kust saab standardikohast vedelikku osta liitrikaupa, andku teada.
Õlimüüjaid jätkub, kuid seda kaupa ma väga ei soovitaks - seni pole mina veel saanud "filtreeritud" õli, mis ei oleks kuuga 10% soga põhja setitanud... Õnneks on mul russ, milles seda soga põletada :twisted:

Elektripumbaga masinatele ei soovita, kuid mõni on edukalt kasutanud... :roll:
Andruzka
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: N Juun 17, 2010 1:55 pm
Asukoht: Harjumaa 5088077

Postitus Postitas Andruzka »

Biodiislit täna eraisik osta ei saa - tootmisvõimsusi ei jätku
Ei ole tõsi. Paldiskis seisab terve tehas jõude, mille aastavõimsus on 100 000 tonni biodiislit. Küsimus on pigem b-diisli tootmiseks vajamineva tooraine ebamajanduslikult kallis hinnas. See tehas peaks olema täna sweedpanga oma ,niiet, kes tahab saab omale selle tehase osta.

http://web.archive.org/web/200805080343 ... diesel.ee/
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Postitus Postitas v6sa »

Andruzka kirjutas:
Biodiislit täna eraisik osta ei saa - tootmisvõimsusi ei jätku
Ei ole tõsi. Paldiskis seisab terve tehas jõude, mille aastavõimsus on 100 000 tonni biodiislit. Küsimus on pigem b-diisli tootmiseks vajamineva tooraine ebamajanduslikult kallis hinnas. See tehas peaks olema täna sweedpanga oma ,niiet, kes tahab saab omale selle tehase osta.

http://web.archive.org/web/200805080343 ... diesel.ee/
Mu sõnastus oli segane, vabandan. :oops:
See Paldsiki tehas oli ju puhas rohepesu - seeme sisse, solk meile ja kütus Saksamaale. Seoses rapsiseemne hinnatõusu ja Saksamaa maksuuuendusega on see pusinässplaan negatiivse kasumiga...

Siiski ei saa eraisik täna 20 l biodiislikütust kusagilt osta - tehased, mis veel toimivad, on ette müünud kogu oma toodangu.

Kui keegi teab mõnda legaalset müüjat, palun mulle teada anda (ei, ma ei tööta MKM heaks;).

Õlimüüjaid on küll.
martinkark
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: T Juul 13, 2010 7:09 pm

Postitus Postitas martinkark »

Kes/kus teab kust saaks odavalt või tasuta kasutatud või kasutamata rapsi vms õli.
Tegin endale ise kodus biodiislit ja minu sierra sõitis üsna eduliselt sellega. St vahest aru küll ei saanud. Vb kütusekulule tuli suts otsa
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”