Eramaal parkimine - parkimine ja lepingud

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas LR90 »

Aastal 2003 Tallinna Lauluväljakul toimunud "Saku Lätte" ajal oli mul
juhus kui minu auto oli pargitud kõrval asuva "Oru Hotelli" parklasse,
nina ninas nagu tavaliselt. Minu vastas auto pargiti tagant kinni nii et
ta ei saanud ära sõita. Poole võistluse ajal tuli mulle telefonikõne kus
paluti mul auto eest ajada et teine saaks välja sõita.
Vaevalt "Oru" töötaja teadis minu telefoni nr. ilmselt helistati politseisse
ja sealt saadi see.
Niiet kõik on kinni selles politseinikus kelle peale sattud.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas kala »

see lugu väheke teine,europarki orgunnitud oli see auto sinna ette,aga tuttaval naisterahval ei pidanud närv vastu ja näitas dokumenti,ning nüüd saab tagant järgi kõik trahvid ka veel ära maksta,maksis ka vedamise eest,kuna ma keset päeva ei saanud seda eest ära tõmbama minna.
Aga tore oleks ikkagi teada,mis kaasneb sellega kui tõmbad kellegi auto eest ära?
Ainuke asi vist kohtukeiss ja auto omavoliline kasutamine???
Sama saaks ka parkla halduri/puksiirijuhi vastu esitada,kuna parkimise mitte maksmise eest ei tohi ära vedada.
56157755
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Kilpkonn »

Landy kirjutas:
Kilpkonn kirjutas:
Landy kirjutas:Tegu eravaldusega ja seega tsiviilvaidlusega. Õigus päärduda kohtusse. Seejärel saate 3 aasta pärast teda, kas saha sinna ette parkimine oli õiguspärane või mitte.
Sa väidad, et kui ma teisaldan sinu auto oma aeda ja keeldun seda sulle tagasi andmast, siis sul politseisse pole mõtet helistada, kuna minu aed on minu eravaldus?
Või kui ma võtan sinu õuelt muruniiduki, viin oma aeda, siis pole tegu vargusega?
Su võrdlus pole pärisris täpne.
Sa teisaldad minu auto, mis on pargitud tädi Maali krundile ja millele sa haldusteenust osutad ning viid selle onu Evaldi platsile...
On küll täpne. Kui sa tuled tagasi sinna, kuhu sa oma auto parkisid, ja seda seal enam pole, siis on sul täiesti õigus politsei välja kutsuda, sest on igati õige eeldada, et see on varastatud. Ja mingi vastus politsei poolt sellele, et nad ei viitsi kohale tulla ja vaadaku sa ise, kuidas edasi, pole aktsepteeritav. Kas nad tulevad viie minuti või kolme tunniga, ei puutu asjasse, aga kohale nad peavad tulema.
Piisab, et ma ARVAN, et see on varastatud. Ma ei pea teadma seda.
O|||||||O
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas CaveMan »

Kilpkonn kirjutas: On küll täpne. Kui sa tuled tagasi sinna, kuhu sa oma auto parkisid, ja seda seal enam pole, siis on sul täiesti õigus politsei välja kutsuda, sest on igati õige eeldada, et see on varastatud. Ja mingi vastus politsei poolt sellele, et nad ei viitsi kohale tulla ja vaadaku sa ise, kuidas edasi, pole aktsepteeritav. Kas nad tulevad viie minuti või kolme tunniga, ei puutu asjasse, aga kohale nad peavad tulema.
Piisab, et ma ARVAN, et see on varastatud. Ma ei pea teadma seda.
Kui sa helistad politseisse, nagu ilmselt ka enamuses teevad, siis saad sa sealt teada, et auto ei ole ärandatud vaid teisaldatud selle ja selle poolt ja pöördu sinna ja sinna. Politsei kohale tulemiseks ja näpujälgede võtmiseks ei ole mingit vajadust, kuna auto teiseldaja asukoht on nendel teada.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Kilpkonn »

CaveMan kirjutas: Kui sa helistad politseisse, nagu ilmselt ka enamuses teevad, siis saad sa sealt teada, et auto ei ole ärandatud vaid teisaldatud selle ja selle poolt ja pöördu sinna ja sinna. Politsei kohale tulemiseks ja näpujälgede võtmiseks ei ole mingit vajadust, kuna auto teiseldaja asukoht on nendel teada.
Usu mind, ma saaks sinna selle politsei kohale.
O|||||||O
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas tyyp07 »

kala kirjutas: Sama saaks ka parkla halduri/puksiirijuhi vastu esitada,kuna parkimise mitte maksmise eest ei tohi ära vedada.
Kas ta mingi paberi sai selle koht? Seal peaks ka sellel juhul mingi paragraaf vedamise kohta olema. Aga minutead ei tohiks nagu ära vedada kui ei takista liiklust või ei pargi keelavate märkide all.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Landy »

Minu teda saab teisaldada vaid kohaliku omaviletsuse või politsei poolt/korraldusel.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Landy »

Riigikohtu lahend muudab eelkirjutatut:
http://majandus24.postimees.ee/3630239/ ... teisaldada
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas eerik2 »

Seoses artikli all olevate kommentaaridega, tekkis ka minul küsimus, et kellel on ikka õigus teisaldada Liiklusseaduse alusel? Vaatasin järgi:

Liiklusseadus:
§ 92. Sõiduki kinnipidamine
....
(2) Sõiduki võib teisaldada valvega hoiukohta ka siis, kui sõiduk on pargitud:
1. nii, et see on ohtlik teistele liiklejatele või häirib oluliselt liiklust;
2. nii, et see kahjustab teed või haljasala;
3. selleks keelatud kohas nii, et see segab tee, haljasala, hoonete või rajatiste hooldustöid;
4. puudega inimese sõiduki parkimiskohale liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaardita;
5. kõnniteel, ohutussaarel või eraldusribal, välja arvatud liikluskorraldusvahendiga tähistatud parkimiskohtades;
6. õue ja teega külgneva ala sissesõidul, samuti garaaži kasutamist takistav sõiduk garaaži sissesõidul;
7. teisaldamist tähistava liiklusmärgiga märgistatud alale õigusvastaselt;
8. ühissõidukirajale.
...
(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud juhtudel on sõiduki teisaldamise õigus politseiasutusel ja kohalikul omavalitsusel.
[RT I, 31.12.2010, 3 - jõust. 01.07.2011]

(51) Eratee omanikul on õigus nõuda sõiduki teisaldamist käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud juhtudel politseiasutuselt või kohalikult omavalitsuselt.
[RT I, 31.12.2010, 3 - jõust. 01.07.2011]

Seaduse järgi ei või EuroPargi tegelased autot kuidagimoodi puutuda.
F-250XLT 7,3D
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Maaks »

eerik2 kirjutas:Seaduse järgi ei või EuroPargi tegelased autot kuidagimoodi puutuda.
Ühelt poolt on seadus aga teiselt poolt riigikohtu lahend, mis on ülevam sellest seadusest kuniks ei ole uut kohtulahendit :wink:
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas eerik2 »

Väga huvitav ikkagi, et kohus ei järgi seadust... Loomulikult on sigadus, kui jätad parkimise eest maksmata. Kohus olekski võinud just need kulud välja nõuda. Aga teha otsus, mis pole seadusega kooskõlas..? Sellisel juhul peaks koheselt muutma ka seaduse sõnastuse.
F-250XLT 7,3D
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas FlammablE »

Natuke arusaamatu lahend. Põhimõtteliselt võimaldab eraparklates tuima näoga kõik rikkujad teisaldada ilma pikemalt mõtlemata. Lisaks võimaldab asuda majandust elavdama läbi teisaldamisega tegeleva tütarfirma. Samuti pole enam vaja juurelda selle üle, kellega tegelikult leping sõlmiti, sest kui auto omanik või vastutav kasutaja vastupidist ei tõesta, loetakse nemad vastutavaks. Kuna MNT endiselt ei jaga vist infot välja, siis ongi lihtsam auto teisaldada, kui üritada pärast ähvardades mingeid leppetrahve kätte saada. Ühesõnaga edaspidi saab vaielda peamiselt märkide paigalduse üle, või siis soovitada parklaomanikul üles otsida autot ilma edasiste lepingute sõlmimise õiguseta laenanud Sudaani kodanik Muhamed. Paraku on väga vähe tõenäoline, et keegi mingit kohtuteed viitsib ette võtta, kui ta auto samal ajal kuskil parklas idaneb.
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas smurhv »

FlammablE kirjutas:Natuke arusaamatu lahend. Põhimõtteliselt võimaldab eraparklates tuima näoga kõik rikkujad teisaldada ilma pikemalt mõtlemata. Lisaks võimaldab asuda majandust elavdama läbi teisaldamisega tegeleva tütarfirma. Samuti pole enam vaja juurelda selle üle, kellega tegelikult leping sõlmiti, sest kui auto omanik või vastutav kasutaja vastupidist ei tõesta, loetakse nemad vastutavaks. Kuna MNT endiselt ei jaga vist infot välja, siis ongi lihtsam auto teisaldada, kui üritada pärast ähvardades mingeid leppetrahve kätte saada. Ühesõnaga edaspidi saab vaielda peamiselt märkide paigalduse üle, või siis soovitada parklaomanikul üles otsida autot ilma edasiste lepingute sõlmimise õiguseta laenanud Sudaani kodanik Muhamed. Paraku on väga vähe tõenäoline, et keegi mingit kohtuteed viitsib ette võtta, kui ta auto samal ajal kuskil parklas idaneb.
Siin on kindlasti suur vahe kas auto kuulub juriidilise nimele või füüsilisele isikule.
Endal ka mitu trahvi tasumata mingist vanast ajast ja olen nendega ise vaielnud telefoni teel. Õnneks enam ei helistata. Samas tavaliselt viimasel ikka tasun parkimise eest, ei viitsi nendega jännata. Kõige hullem on see kui unustad auto parkima nii et ise oled ammu kuskil mujal. Eelmine kuu näiteks maksin kindalsti 60 eurot europargile niisama raha. Kogu ettevõtte parkimisekulu oli ca 400.- sellest kuskil 300.- läks edagari tasuta bussisõidu ja TTV eelarvesse :D. Tore.
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Landy »

Maaks kirjutas:
eerik2 kirjutas:Seaduse järgi ei või EuroPargi tegelased autot kuidagimoodi puutuda.
Ühelt poolt on seadus aga teiselt poolt riigikohtu lahend, mis on ülevam sellest seadusest kuniks ei ole uut kohtulahendit :wink:
Tegelikult oleks vaja siia kõrvale nüüd täpset riigikohtu lahendi teksti, sest ajakirjanud üldistab VÄGA suures ulatuses,
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas FlammablE »

Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”