Eramaal parkimine - parkimine ja lepingud

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Landy »

Vol 2.
http://www.tallinnapostimees.ee/935382/ ... -teisaldab

Samas riigkohtu otus seda kasutada ei luba....
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas MeelisV »

nägin täna lukustatud rattaga autot ja hakkasin mõtlema
lukul puudusid igasugused märgistused - ettevõtte kohta ja kontakttandmed
ehk kui keegi pahatahtlik mul kojamehe vahelt selle "narkokotikese" ära võtab siis ei tea ma midagi
kes pani ja kellega kontakteeruda, et ära võetaks jms.
samas võib mul olla kiire ja sellega piiratakse minu eraomandi kasutusõigust jne.

ise ma ei pea hirmu tundma sest omateada mul selliseid luukeresid kapis ei ole aga need kelle on maksmata pileteid hulgi ära visatud peavad hakkama vist autol numbrimärki vahetama 8)
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas FlammablE »

See on neil uus(või tegelt vana) äriidee :wink: . Kui saavad korra andmed teada(kutsud politsei selle jaburuse peale, maksad trahvi, vaidlustad või alustad kohtuteed), siis saad elu lõpuni mingite kadunud lipikute pärast inkassost kirju. Neid inkassofirmasid on hulgim, keda esitatud nõuete vettpidavus üldse ei huvita, sest kümnest üks ikka maksab ja ülejäänutele saab viimases hädas saata vabandava kirja, et klient on neile sellised võlgnikud edastanud. Ja krediidiinfot kardavad kõik. Pärast tõestad kohtus, et ei ole kaamel.
Muidugi kõige lihtsam on parkimise eest maksta ja poe ees kell peale panna, mitte pärast oma pead vaevata.
Aga kui akurelakaga sõpra ei ole, siis 30 euri jätaksin iga kell enne lukuabile, kui neile paskaakidele. Ja pärast see agregaat visake pagassi ja viige kuusakoskisse :mrgreen:
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas MeelisV »

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Landy »

Europark-i uued tüüptingimused:
http://uus.europark.ee/index.php?page=terms-et_EE
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas kala »

On kellegil sarnast kogemust olnud?
Üks naisterahvas parkis oma autot europark parklas ja kuna ta ei maksnud siis veeti see puksiiriga europarki maaalusesse parklasse, ning pargiti kastikas lumesahaga ette,selle nalja eest küsitakse 135 eurot :lol:
Kas selle kastika võib sealt sama tuimalt eest ära tõmmata?
Politsei oli öelnud talle,et katsugu oma jõududega hakkama saada.
Oleks enda auto seal kinni,siis ei mõtleks ja oleks selle saha minema vedanud sealt parklast,aga kuna pole minu auto,ega minu naine siis pani mõtlema väheke,et mis sellega kaasneda võib? :D
56157755
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas tyyp07 »

Aga mis alustel nad selle sõiduki sealt parklas ära vedasid? Saan aru, et ei seisnud ju kuskil keelava märgi mõjupiirkonnas?
Rikkus ta mõnda punkti siin kirjeldatutest?


III Parkla kasutamine

3.1. Üürnikul on õigus kasutada Parklat Lepingus sätestatud ulatuses (sh ajal ja kokkulepitud arvu sõidukite tarbeks) kooskõlas Lepingu tingimuste, Üldtingimuste ja Parkla Parkimistingimustega, kui sellised on kehtestatud. Üürileandjal on õigus kasutada ülejäänud ulatuses Parklat ja parkimiskohti ise või anda need kolmandate isikute kasutusse. Üürnikul ei ole õigust nõuda Üürileandjat igal korral konkreetse ja/või sama parkimiskoha kasutamise võimalust, vaid tal on õigus kasutada mistahes vaba parkimiskohta Parklas.

3.2. Parkimine ja liiklemine toimub sõidukijuhi omal vastutusel. Üürileandja ei vastuta parkimise ajal ja liiklemise käigus sõidukile tekitatud kahju eest.

3.3. Üürnik peab Parklat ja parkimiskohta kasutama heaperemehelikult ja vastavalt sihtotstarbele, s.o sõiduki parkimiseks. Sõiduk tuleb parkida tavaliselt mõistlikult eeldataval viisil selliselt, et parkimine ei vähendaks Parklas parkimiskohtade arvu ega takistaks Parklas liiklemist.

3.4. Parklas tohib parkida üksnes registreeritud ja omal jõul sõitvat tavapärase sõiduauto suurusele vastavat ratastel liikuvat sõidukit, millel ei ole järelhaagist.

3.5. Üürnik peab Parklat ja parkimiskohta kasutades alluma kõigile Üürileandja töötajate korraldustele ja Üürileandja poolt kehtestatud Parkla Parkimistingimustele.

3.6. Üürnik kohustub liiklema Parklas ja parkima sõiduki viisil, millega ei ohustata ega kahjustata Parklat, seal asuvaid isikuid ega mistahes vara.

3.7. Üürnik tagab, et pargitav sõiduk on ohutu, sellest ei lähtu ümbritsevale keskkonnale negatiivseid mõjutusi, sellega ei transpordita kergestisüttivaid materjale, ohtlike jäätmeid vms.

3.8. Kui Üürniku tegevus Parklas, sh sõiduki parkimisel, rikub Lepingus, Üldtingimustes ja/või Parkimistingimustes sätestatud korda, on Üürileandjal õigus määrata Üürnikule iga rikkumise eest kuni 60 EUR suuruses Leppetrahv ja Üürnikul on sel juhul kohustus maksta talle määratud Leppetrahvi vastavalt Lepingus sätestatule. Lisaks leppetrahvile on Üürnik kohustatud hüvitama Üürileandjale või kui kannatanu on kolmas isik, siis kolmandale isikule kogu tekitatud kahju.

3.9. Lisaks Üldtingimuste punktis 3.3. või 3.6. sätestatule on Üürileandjal juhul, kui Üürniku sõiduk on pargitud valesti ja/või selliselt, et võib ilmneda ohuolukord, tekib või võib tekkida oluline kahju või sõiduk takistab teisi Parkla kasutajaid, sh vähendab Parklas parkimiskohtade arvu, ja/või liiklust, õigus Üürniku sõiduk Üürniku vastutusel ja kulul teisaldada või lasta teisaldada. Sarnaselt võidakse sõiduk teisaldada õigusaktides sätestatud juhtudel või kui selleks esineb avalik huvi.

3.10. Üürileandja kohustub tagama omal kulul Parkla korrasoleku ja puhastamise vastavalt tavapärasele keskmisele standardile. Üürileandjal on õigus teostada Parklas ilma etteteatamiseta mistahes hooldus- ja remonttöid, sealhulgas vähendades ajutiselt parkimiskohtade arvu Parklas, korraldades sellised tööd Üürnikke võimalikult vähe häirival viisil. Üürnik kohustub selliseid hooldus- ja remonttöid taluma ning mitte esitama sellistest töödest tekkivatest võimalikest Parkla kasutamisega seotud ebamugavustest tulenevalt Üürileandja vastu pretensioone ega nõudeid. Hooldus- ja remonttööde teostamiseks on Üürileandjal õigus nõuda Üürnikult sõiduki ümberpaigutamist, sellest eelnevalt mõistlikult teatades (muuhulgas loetakse nõuetekohaseks teavitamiseks Parklasse vajaliku informatsiooni ülespanekut).

3.11. Parkimismaja kasutamisel kohustub Üürnik järgima Parkimismaja lahtiolekuaegu. Parkimismaja lahtiolekuaegade välisel ajal on Üürnikul võimalik Parkimismajja pääseda ainult Parkimiskaardi abil vastavalt Parkimismaja tehnilistele võimalustele. Parkimismaja lahtiolekuaegade välisel ajal on muul moel Parkimismajja sisenemine keelatud.

3.12. Üürileandja ei ole kohustatud Üürnikule Parkimiskaardi puudumise korral ja/või teisiti, kui Parkimismaja tehnilised võimalused lubavad sissepääsu võimaldama ega vastuta mistahes kahju, ebameeldivuste vms. eest, mis tekivad Üürnikule tulenevalt asjaolust, et Parkimiskaardi puudumise tõttu ei õnnestu Üürnikul Parkimismajja pääseda.


Ja saha jõuga eemaldamine ilmselt midagi head kaasa ei too.
Viimati muutis tyyp07, N Veebr 28, 2013 2:03 pm, muudetud 1 kord kokku.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
peeter123
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 119
Liitunud: T Sept 25, 2012 8:21 pm

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas peeter123 »

Kuna europargi trahve maksma ei pea...siis mina lohistaks selle auto sealt eest ära...
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas tyyp07 »

peeter123 kirjutas:Kuna europargi trahve maksma ei pea...siis mina lohistaks selle auto sealt eest ära...
Sellega saad lihtsalt mõne teise hagi endale kaela.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
peeter123
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 119
Liitunud: T Sept 25, 2012 8:21 pm

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas peeter123 »

Ei saa...ma olen europargilt saanud 100 trahvi vähemalt...ja pole ühtegi maksnud...kuna neil ei ole õigus neid nõuda...need kes maksavad siis maksavad ise on lollid...sellest olnud mitmeid saateidki kus öeldakse, et pm ei ole vaja neid maksta kuna need ei jõua kuhugi:P
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas tyyp07 »

Ma rääkisin sulle auto lohistamisest mitte parkimise eest maksmisest...
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Kilpkonn »

kala kirjutas: ... ning pargiti kastikas lumesahaga ette...

... Politsei oli öelnud talle,et katsugu oma jõududega hakkama saada....
Mismõttes? Et keegi pargib mu auto kinni (st. takistab liiklust) ja politsei ütleb, et katsugu ma oma jõududega hakkama saada? Ma arvan, et siis tuleb uuesti küsida, valjema häälega ning kui ka sellele ei reageerita, siis küsida uuesti politseiniku nime ja hiljem kirjalikku seletust veidi kõrgemalt sellisele vastusele.
O|||||||O
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Landy »

Tegu eravaldusega ja seega tsiviilvaidlusega. Õigus pöörduda kohtusse. Seejärel saate 3 aasta pärast teda, kas saha sinna ette parkimine oli õiguspärane või mitte.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Kilpkonn »

Landy kirjutas:Tegu eravaldusega ja seega tsiviilvaidlusega. Õigus päärduda kohtusse. Seejärel saate 3 aasta pärast teda, kas saha sinna ette parkimine oli õiguspärane või mitte.
Sa väidad, et kui ma teisaldan sinu auto oma aeda ja keeldun seda sulle tagasi andmast, siis sul politseisse pole mõtet helistada, kuna minu aed on minu eravaldus?
Või kui ma võtan sinu õuelt muruniiduki, viin oma aeda, siis pole tegu vargusega?
O|||||||O
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Parkimine ja lepingud

Postitus Postitas Landy »

Kilpkonn kirjutas:
Landy kirjutas:Tegu eravaldusega ja seega tsiviilvaidlusega. Õigus päärduda kohtusse. Seejärel saate 3 aasta pärast teda, kas saha sinna ette parkimine oli õiguspärane või mitte.
Sa väidad, et kui ma teisaldan sinu auto oma aeda ja keeldun seda sulle tagasi andmast, siis sul politseisse pole mõtet helistada, kuna minu aed on minu eravaldus?
Või kui ma võtan sinu õuelt muruniiduki, viin oma aeda, siis pole tegu vargusega?
Su võrdlus pole pärisris täpne.
Sa teisaldad minu auto, mis on pargitud tädi Maali krundile ja millele sa haldusteenust osutad ning viid selle onu Evaldi platsile , mille sa ka haldusteenust osutad ning blokeerid selle äraviimiseks OÜ Mõhk&Tölpa sõidukiga.
Politseisse saab loomulikult avalduse teha, sest tegu on sinu vallasasja volitamata kasutamise (või mis selle autovarguse nimi tänapäeval oligi). Samas kui auto avalikult ligi pääsetavs kohas, siis kätte saamiseks ei pea politsei midagi tegema, ta vaid menetleb seda juhtumit omas tempos.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”