Rehvidest, TÜV-ist ja juriidilistest probleemidest

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

AsTroSS
Fitting 44"
Postitusi: 491
Liitunud: L Mai 16, 2009 10:01 pm
Asukoht: linna lähedal maal

Rehvidest, TÜV-ist ja juriidilistest probleemidest

Postitus Postitas AsTroSS »

Kõik me teame,et miilitsatega tuleb sekeldusi ja ülevaatust ei saa kui rehvid turritavad tiiva alt välja.
Teame ka ,et rehvid PEAVAD olema kaetud.

Kehtiva seaduse järgi määrab autode tehnonõuded Teede-ja Siseministri määrus :

Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded [RTL 2006, 84, 1537 – jõust. 4.12.2006]

Olen seda määrus uurinud nii eest kui tagant ja siiani ei ole veel leidnud kohta kus oleks kirjas ,et rehvid peavad olema kaetud.!!

Kas mõni tegelane teab selle määruse punkti,mis käsitleb probleemi 'rehvid peavad olema kaetud' ?


Mind huvitavad faktid, mitte kuulujutud 'Naised saunas rääkisid'
Dodge Ram T25
Dodge Ram T35

Kui suureks saan ,siis ostan KRAZ 255B ......
Kasutaja avatar
yanekk
I live off from the mud
Postitusi: 1840
Liitunud: P Mär 11, 2007 4:49 pm
Asukoht: haapsalu

Re: TÜV ja rehvid peavad olema kaetud?

Postitus Postitas yanekk »

AsTroSS kirjutas:Kõik me teame,et miilitsatega tuleb sekeldusi ja ülevaatust ei saa kui rehvid turritavad tiiva alt välja.
Teame ka ,et rehvid PEAVAD olema kaetud.

Kehtiva seaduse järgi määrab autode tehnonõuded Teede-ja Siseministri määrus :

Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded [RTL 2006, 84, 1537 – jõust. 4.12.2006]

Olen seda määrus uurinud nii eest kui tagant ja siiani ei ole veel leidnud kohta kus oleks kirjas ,et rehvid peavad olema kaetud.!!

Kas mõni tegelane teab selle määruse punkti,mis käsitleb probleemi 'rehvid peavad olema kaetud' ?


Mind huvitavad faktid, mitte kuulujutud 'Naised saunas rääkisid'
Lugesin kah seaduse veel korra läbi,pole nagu sellist punkti.
AGA ilmselt hakkavad tegelased jonnima sellega,et tehase velg+rehv ei ole masinast laiem.
Ja seaduse järgi ei tohi panna masinale suuremaid rehve kui tehas on ette näinud.

Fordil on tehase mõõt 255x70x16 ja isegi natuke suurem 265x70 rehv on tegelikult keelatud masinale alla panna.
Sellise vastuse sain mina maanteeametist.

Haiged seadused.
Pakun autoremondi teenust Haapsalus.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Postitus Postitas TiitR »

See on tõesti natuke haige seadus sellisel kujul. No mingi % erinevust võiks ju ikkagi olla lubatud? Minu länkaril on tehasemõõt 265/65R17, samas kasutavad paljud länkari mehed ka 265/70R17 (metsas ju hea kui vähe kõrgem) ja suveks mul üldse 275/60R17.
Variant oleks ju ka veel selline, et tuleks kasutada reg. tunnistusse märkimise süsteemi, kus näiteks veokatel on passis selgelt kirjas, et 295/80R22,5 VÕI 315/80R22,5 (et siis lubatud 2 erinevat mõõtu)...kuid siin hakkab mängima jälle spido taatlemise paber vms. :roll:
P.S yanekk, sina pead küll midagi muud välja mõtlema :D
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1226
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heints »

Minul juhtus selline huvitav asi, et kui moogi arvele võtmas käisin olid all juba traktori rehvid. ARK taat vaatas rehvi küljelt numbrid ja kirjutas need südamerahuga teh passi.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: TÜV ja rehvid peavad olema kaetud?

Postitus Postitas PSV »

Olen seda määrus uurinud nii eest kui tagant ja siiani ei ole veel leidnud kohta kus oleks kirjas ,et rehvid peavad olema kaetud.!!

Kas mõni tegelane teab selle määruse punkti,mis käsitleb probleemi 'rehvid peavad olema kaetud' ?

Jutt on keskel:

Kood 602. Kerest väljaulatuvad osad (eksterjöör)

12) rattamutrid/poldid, rummud, rehvid ja ratta ilukapslid ei tohi ulatuda välja rõhtsa kere puutepinnaga piiratud alast. Erandjuhtumil, kui see on põhjendatud, peavad eelloetletud väljaulatuvate osade ümardusraadiused olema vähemalt 5 mm ja need ei tohi ulatuda välja rohkem kui 30 mm;
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kala »

siis nad veel võivad sellega ka ära teha et auto on laiem kui tehnilises passis :evil:
56157755
Kasutaja avatar
inseneer
Legod Varuosadest
Postitusi: 2560
Liitunud: N Nov 18, 2004 3:14 pm
Asukoht: Tallinn ja Harjumaa 534O8157

Postitus Postitas inseneer »

kala kirjutas:siis nad veel võivad sellega ka ära teha et auto on laiem kui tehnilises passis :evil:
Loomulikult võivad, ja isegi teevad.
I. Nikker, rikutud alates 2001 +372534O8157
http://imedepold.ee/
aivo141
Off Roader Wannabe
Postitusi: 20
Liitunud: T Jaan 05, 2010 1:53 pm

Postitus Postitas aivo141 »

inseneer kirjutas:
kala kirjutas:siis nad veel võivad sellega ka ära teha et auto on laiem kui tehnilises passis :evil:
Loomulikult võivad, ja isegi teevad.
:D mina kui ostsin endale selle hukatuse (TROOPER`I) siis läksin kohe politsei jaoskonda,parkisin oma auto maja ette ja küsisin otse. Näe sellise auto ostsin ja öelge mulle kas ma võin tänaval liigelda sellega?
Autol all siis 31" 11.5 R15 MT rehvid. Auto laius teh.passis 1650mm aga rehvidega 1750mm.
Üldiselt üksikasjadesse laskumatta öeldi mulle et kui teepeal kätte saame siis ikkagi ära teeme.
Samas soovitati minna ARK`i ja panna teh.passi sisse et sellised rehvid on all.
oli isuzu trooper 2,8 TD 1990a.
Kasutaja avatar
kickstart
Mudder
Postitusi: 56
Liitunud: T Aug 19, 2008 2:09 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas kickstart »

kas tõesti ongi nii lihtne, et lasen lihtsalt passis sisse kanda, mis rehve parasjagu tahan??
@quattro projekt
Kasutaja avatar
marxkoll
Rock Crawler
Postitusi: 980
Liitunud: K Mai 30, 2007 10:28 pm
Asukoht: Lääs

Postitus Postitas marxkoll »

Ei :bang:
Isehakanud loodusesõber!!! Mees kes ei karda väljakutseid!!!
Margus +37256633834
Kasutaja avatar
Ergo K
Fitting 38"
Postitusi: 275
Liitunud: L Aug 08, 2009 11:33 am

Postitus Postitas Ergo K »

Ei tea mis masinatel neid rehvimõõte teh.passi märgitakse ? Minu GC-l pole rehvidest seal mingit märget, seega paigaldan mida tahan :roll: :D .
Meenus ka eelmise autoga TÜV-s käik, kus üks onu arvas, et liiga laiad "rullid" all, aga teine kohe parandas, et teh passis märge puudub ja asi oli igati legaalne !
Jeep GC 4,7 WJ 99a.
Jeep GC 2,7 WJ 02a.
Kasutaja avatar
kickstart
Mudder
Postitusi: 56
Liitunud: T Aug 19, 2008 2:09 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas kickstart »

krt...vaatasin enda 4runneri passi niisama nalja pärast üle ja EI leidnudki passist mingit tehase rehvi mõõtu....
tekib sama küsimus, et millistele autodele see siis kirjutatud on????
@quattro projekt
Kasutaja avatar
Taavi_C303
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: T Aug 23, 2005 4:48 pm
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas Taavi_C303 »

Äkki nendel, mis on arvel tarbesõidukina? Olid vist N kat sõidukid.
Kasutaja avatar
yanekk
I live off from the mud
Postitusi: 1840
Liitunud: P Mär 11, 2007 4:49 pm
Asukoht: haapsalu

Postitus Postitas yanekk »

kickstart kirjutas:krt...vaatasin enda 4runneri passi niisama nalja pärast üle ja EI leidnudki passist mingit tehase rehvi mõõtu....
tekib sama küsimus, et millistele autodele see siis kirjutatud on????
Ole õnnelik,et kõikidel masinatel pole nõutud rehvimõõdu kandmist teh.passi.
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

Olen seda juba kuskil korduvalt kirjutanud...

Sõiduk peab vastava valmistaja juhendile. Valmistaja on ette näinud, millised rehvid sinna alla sobivad, vastav tabel on ka autol kuskil olemas.
Registreerimistunnistusele vanasti rehvimõõte ei märgitud, see aga ei tähenda, et on antud luba anarhismile. Vajadusel vaadatakse järgi tehase andmebaasist, mis on igas TÜ punktis olemas. Kui on põhjendatud vajadus, siis tuleb saata avaldus Maanteeametisse ja peale lubavat otsust märgitakse tehasemõõtudest erinev mõõt regtunnistusse.

Kui tänaval kontrolli käigus ka rehv hambu jääb, siis on tegemist ohtliku veaga ja tee läheb erakorralisele ülevaatusele. https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13275786 Mõõtude märke ja siltide puudumise korral võib kontrollija teavet küsida maanteeametist või TÜ punktist. Kahtluse korral alustatakse menetlust, vormistatakse protokoll ja andmeid täpsustatakse hiljem. Kõik on tahtmise ja suhtumise küsimus.

Ka velgede vaheflantsid pole lubatud.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”