Rehvidest, TÜV-ist ja juriidilistest probleemidest

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Mina käisin lihtsalt ARK'ist läbi ja oligi muudetud. See oli 3 aastat tagasi.
+372 5028488
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Movistar »

Kas tehniline pass on spetsiifilist laadi sõlm 4x4 liikuri juures? :D
HM Racing Team
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas PARUN »

Igastahes viljandi ark'is ei vahetatud. Soovisin passi 265/75 r16 hilux'ile, aga pandi ikka orig kitsekeele mõõt :evil:
Põhjendus lihtne, et tehas näeb nii ette.
Kõnetraat 51922951
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

PARUN kirjutas:Igastahes viljandi ark'is ei vahetatud. Soovisin passi 265/75 r16 hilux'ile, aga pandi ikka orig kitsekeele mõõt :evil:
Põhjendus lihtne, et tehas näeb nii ette.
Siis tuleb ametliku esindja/edasimüüja paberiga tagsi minna, kus soovitud mõõt kirjas on.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
eimuu
Off Roader Wannabe
Postitusi: 49
Liitunud: K Veebr 04, 2009 9:36 pm

Postitus Postitas eimuu »

Landy kirjutas:
PARUN kirjutas:Igastahes viljandi ark'is ei vahetatud. Soovisin passi 265/75 r16 hilux'ile, aga pandi ikka orig kitsekeele mõõt :evil:
Põhjendus lihtne, et tehas näeb nii ette.
Siis tuleb ametliku esindja/edasimüüja paberiga tagsi minna, kus soovitud mõõt kirjas on.
Kas see tähendab siis seda, et näiteks 265/75 r16 on maksimummõõt või tohib edaspidi ainult seda mõõtu rehve kasutada?
käsi kullas, perse mullas!!!
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

eimuu kirjutas:Kas see tähendab siis seda, et näiteks 265/75 r16 on maksimummõõt või tohib edaspidi ainult seda mõõtu rehve kasutada?
Ametlikult ikka ainult seda, mis passis kirjas on.
Aga minul nt on RAM'i puhul passis kirjas 2 erinevat mõõtu ja olen veel kastikatel seda näinud, et lubatakse mitu.
Ehk siis teoreetiliselt on võimalik kuidagi saada ka mitu rehvimõõtu sinna...

Mul need kaks on küll eri velje suurusega, aga reaalselt on ka rehvi diameeter ühel juhul veidi suurem, kui teisel juhul (ca 2-3 cm).
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas igiliikur »

Mis aastast või mis põhimõttega seda rehvimõõtu sinna panema hakati? Mul ei olnud 97 Chevy passis seda ja ei ole ka 93 Pajero omas ühtegi märget...Ilmselt siis pane alla mida tahad, peaasi, et koopast välja ei tule?
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

igiliikur kirjutas:Mis aastast või mis põhimõttega seda rehvimõõtu sinna panema hakati? Mul ei olnud 97 Chevy passis seda ja ei ole ka 93 Pajero omas ühtegi märget...Ilmselt siis pane alla mida tahad, peaasi, et koopast välja ei tule?
Kas need Chevy ja Pajero on N1(G) ehk väikeveokid?
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Postitus Postitas Kilpkonn »

2007 välja antud passis pole sellist kohtagi.
Märkuste all, kus see võiks veel teoreetiliselt olla, pole ka kirjas miskit. Kategooria M1G.
Kasutaja avatar
Kents
Off Roader Wannabe
Postitusi: 22
Liitunud: N Apr 08, 2010 2:27 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kents »

2009 a pass, esmane reg. eestis 2007, M1 sõiduk ja ei näe kuskil sellist kirjet. Mind huvitab nüüd aga selline asi. Kus kohast saab politsei oma info uuest aastast kui passi enam kaasas ei pea olema? Kas neile kuvatakse täpselt sama passi info mis minul (vastavad lahtrid tühjad) või saavad ksukilt näiteks ARK'i infost, kus kirjas on et 91 -94 explorer tohib ainult selline rehv all olla?
Explorer XL 1992a
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Kilpkonn kirjutas:2007 välja antud passis pole sellist kohtagi.
Märkuste all, kus see võiks veel teoreetiliselt olla, pole ka kirjas miskit. Kategooria M1G.
2009 välja antud passis on küll märkuste koht ja just nimelt seal need andmed ongi märksõnaga "REHVIMÕÕDUD".
Ja veel - see kõik ei puuduta M1 või M1G kategooria sõidukeid, vaid ainult N1, N1G, N2, N2G jne sõidukeid ehk väikeveokeid või veoautosid.

M1 sõidukite omanikud, ärge külvake siin segadust. Teil ei peagi olema neid mõõte passis.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
Taavi2101
Fitting 38"
Postitusi: 253
Liitunud: T Apr 07, 2009 9:51 am
Asukoht: Järsi-Assaku-Tallinn 56502393

Re: märkused tehnilises passis

Postitus Postitas Taavi2101 »

eimuu kirjutas:Huvitav et ülevaatusel see probleeme ei tekitanud?!
Kui mina oma Patroliga ülevaatusel käisin ja ülevaataja käest küsisin, et kas 33" võib all olla
ütles kutt, et vahet pole, sa võid ju ülevaatuseks alla kruvida mida iganes.
Aga kui politsei on nüüd siin lähedal ja avastab selle siis saan mina arvatavasti kinga.
Mul passis pole kah rehve kirjas ja sain uue passi mais see aasta.
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas igiliikur »

tarmo kirjutas:
igiliikur kirjutas:Mis aastast või mis põhimõttega seda rehvimõõtu sinna panema hakati? Mul ei olnud 97 Chevy passis seda ja ei ole ka 93 Pajero omas ühtegi märget...Ilmselt siis pane alla mida tahad, peaasi, et koopast välja ei tule?
Kas need Chevy ja Pajero on N1(G) ehk väikeveokid?
On M1G, neil siis ei pea olema. Jälle targem. N1 on mul peugeot partner, sellel on mõõdud passis (2001a.)
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
ReneK
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 197
Liitunud: L Sept 08, 2012 8:53 am
Asukoht: Lõuna-Eesti (Põlva, Võru)
Kontakt:

Re: Rehvidest, TÜV-ist ja juriidilistest probleemidest

Postitus Postitas ReneK »

Ma kakun korraks seda vana teemat üles.
Minagi seisin nüüd probleemi ees, et ametlikult saaks paigaldada suurema rehvi.

Kui kohalikud spetsialistid (ARK ja tehno ekspert) olid veel üsnagi lootustandvalt huvitatud teemast ja otseselt probleemi ei tõstnud, siis Tallinna peakontor, kuhu ka ise helistatud sai oli tuimalt "Ei" suhtumisega. Põhjendused, et oluliselt suurendab maastikuvõimalust ja ka toorias sõidan madalamate pööretega lubatud kiirustel (ehk võiks nagu väike kütusesäästmine kah olla) ei lugenud miskit rolli. Tootja ei luba, siis meie ei viitsi kah süvendega, kas alternatiiv oleks hea või ei.

Võtsin kõne margi esindusse, et ehk nemad oskavad aidata. ja rääkisin nendega. Väga positiivne suhtumine ja vägagi asjakohane vestlus oli. Kuid ka nemad tõdesid, et neil, kui margiesindusel pole õigus väljastada, et näiteks minu VIN koodiga masinale võib suuremaid paigaldada. Ja samas anti ka mõista, et see ei ole esimene kord, kui keegi soovib masinat teha võibolla paremaks, kuid jääb jällegi ARK taha kinni. ARK (maanteeamet siis nüüd üldisemalt), mis peaks toimima just sellise organisatsioonina, mis süvenenult peaks just selliste probleemide ja võimalustega tegelema lükkab sujuvalt probleemi "margiesindus pole kinnitanud ja jutul lõpp" enda kaelast ära.

Ehk siis praegu on suluseis, kas teha ja karta, et võidakse maha võtta ja korduv ÜV määrata või jätta pooleli või ajada jonni edasi ja uurida siiski võimalike lahendusi. Viimast tundub, et hetke banaani vabariigis ei eksisteeri.
Korteriühistute haldus- ja juhtimisteenus Põlva- ja Võrumaal. http://www.kinnistuhaldus.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Rehvidest, TÜV-ist ja juriidilistest probleemidest

Postitus Postitas v6sa »

Kivi maaletooja kapsaaeda - nad on teinud Sinu autole tüübikinnituse just nende rehvidega, jätmata alternatiive.

Sinul on nüüd kolm võimalust:
1) ajada maaletooja kaudu välja uus tüübikinnitus kõnealusele sõidukile, mis võimaldaks alternatiivseid rehvimõõte (väga väheusutav, et selle tegemiseks on neil soovi);
2) teha enda sõidukile üksiktüübikinnitus (mis maksab kenakese kopika);
3) sõita tuima näoga ringi soovitud rehvidega (eeldab rehvimõõdu puudumist passis ja üldiselt siledat autot).

On ka võimalus kolida sinna, kus kedagi miski ei koti, kuniks pappi jätkub. :roll:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”