Hüdrofori rõhust

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Jeepu
Fitting 38"
Postitusi: 323
Liitunud: E Jaan 23, 2006 12:21 pm
Asukoht: Metsanurme küla

Postitus Postitas Jeepu »

v6sa kirjutas:Igaks juhuks küsin üle: kas veerõhk oli ikka nullis? ehk pump välja lülitet ja kraan lahti.

Vett ju teadupärast maiste vahenditega kokku suruda ei anna...
Proovisin rõhku pumbata mõlemitpidi, s.t. nii ilma veesurveta kui surve sees. Kuna sinna hüdrofoori ei anna mitte grammigi sisse pumbata, siis arvan, et vist on see membraan kesta küljes ikka kinni. Ventiil on korras. Kuna torude maailm on suht pikk, imemispoolel 40mm suht jäme toru ja süsteemi kuulub ka elektriboiler, siis annab veetorustik mingil määral ka rõhku akumuleerida ja pump ei lülitagi ennast väga tihedalt sisse. Aga eks ma kontrolli ta ikka üle ja vajadusel vahetan, et kõik vastu talve ok oleks ja ei peaks -10 kraadiga pumpa remontima hakkama.
//
Terv.Priit
Kasutaja avatar
Arto
SuurPäälik
Postitusi: 1245
Liitunud: N Sept 09, 2004 8:45 pm
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Postitus Postitas Arto »

Mina soovitaks kõigile paigaldada sagedusmuunduriga pumbad, pole vaja paakidega jamada.
Arto Künnapas, Ratturid meeskonna roolikeeraja , maasturisõltlane alates 2004.
MB230GE, Nissan Navara, Volvo TGB1314
offroad.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Postitus Postitas v6sa »

Jeepu kirjutas: Proovisin rõhku pumbata mõlemitpidi, s.t. nii ilma veesurveta kui surve sees. Kuna sinna hüdrofoori ei anna mitte grammigi sisse pumbata, siis arvan, et vist on see membraan kesta küljes ikka kinni.
...
Terv.Priit
Kas kraan kah lahti oli? Õhule peab ju ruumi tekkima, vett kokku suruda ei anna.... Vaevalt see kott nüüd niimoodi saab kesta külge liimuda, et 6+ bar seda lahti ei suru...

Seepärast küsin, et mina oleksin oma veeautomaadi äärepealt garantiisse tarinud. Õnneks taipas minu muret kuulnud naabrimees minult õiget küsimust küsida ja ennäe, kraani avamise järel hakkas ka õhk paaki minema. :oops:
Kasutaja avatar
Jeepu
Fitting 38"
Postitusi: 323
Liitunud: E Jaan 23, 2006 12:21 pm
Asukoht: Metsanurme küla

Postitus Postitas Jeepu »

v6sa kirjutas:Kas kraan kah lahti oli? Õhule peab ju ruumi tekkima, vett kokku suruda ei anna.... Vaevalt see kott nüüd niimoodi saab kesta külge liimuda, et 6+ bar seda lahti ei suru...
Seal oleks pidanud ruumi olema küll õhul minna, torustik oli vahepeal lahti ka. Aga auto jalgpumbaga võimatu midagi juurde lüüa, mitte grammigi ei lähe sisse. Nagu ventiili taga mingit ruumi polekski.

Mis puutub sagedusmuunduriga pumpa, siis arvan, et need vähe liiga kallid minu suvilasse. Kui ma ei eksi, siis need ka kaevusisesed? Ma ei taha aga põhimõtteliselt mingeid jurakaid oma vanasse puurkaevu toppida. Pärast hakka neid sealt välja puurima.

//
Terv.Priit
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas PARUN »

Jeepu kirjutas:
v6sa kirjutas:Kas kraan kah lahti oli? Õhule peab ju ruumi tekkima, vett kokku suruda ei anna.... Vaevalt see kott nüüd niimoodi saab kesta külge liimuda, et 6+ bar seda lahti ei suru...
Seal oleks pidanud ruumi olema küll õhul minna, torustik oli vahepeal lahti ka. Aga auto jalgpumbaga võimatu midagi juurde lüüa, mitte grammigi ei lähe sisse. Nagu ventiili taga mingit ruumi polekski.

Mis puutub sagedusmuunduriga pumpa, siis arvan, et need vähe liiga kallid minu suvilasse. Kui ma ei eksi, siis need ka kaevusisesed? Ma ei taha aga põhimõtteliselt mingeid jurakaid oma vanasse puurkaevu toppida. Pärast hakka neid sealt välja puurima.

//
Terv.Priit
Keera parem ventiil välja ja vaata mis toimub, see kummikott ei saa mingi valemiga sinna kinni kleepuda.
Kõnetraat 51922951
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas igiliikur »

See kummikott kleepub väga edukalt sinna sisse kinni ja nii kõvasti, et tõmba või katki... Minul on igatahes soovitatud 1,5 atti sisse panna.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas PARUN »

igiliikur kirjutas:See kummikott kleepub väga edukalt sinna sisse kinni ja nii kõvasti, et tõmba või katki... Minul on igatahes soovitatud 1,5 atti sisse panna.
:shock:
olen neid katkiseid kotte küll näinud, aga ei ühtegu mis oleks mingit moodi sinna kinni kleepunud :shock:
Rõhust veel niipalju, et kummikoti rõhk peab olema nõksa väiksem kui hüdrofori tõõleminemise rõhk. Soovitavalt jah 1,5 bar
Kõnetraat 51922951
Kasutaja avatar
sass
Fitting 38"
Postitusi: 212
Liitunud: K Mai 05, 2004 1:37 pm
Asukoht: Nõmme

Postitus Postitas sass »

see nõksa väiksem on 0,2 bar i madalam sisselülitusrõhust. 1,5 bar ei ole mingi näitaja kõik sõltub reguleeritud survest. On ka pumbajaamu kus alumine piir 4 bar i siis sellest 1,5 jääb ilmselgelt väheks.

Koti kleepumisest niipalju et vägagi kleepub seina külge kinni,nii et 9 bari seda lahti ei surunud ja nii palju kordi.


Sass@ 12 aastat pumpadega jamanud

küsimuste korral võib mulle alati helistada. 56652402
Sander"sass"Pärn,team mudapart,piloot,eesti karikasari 2007 VI koht(TR1).
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”