Ülevaatuspunktid

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Landy kirjutas:Tea kas äkki õnnestuks vanematele diislitele (nende ellu jätmiseks) äkkimingi pöörete piiraja peale aretada?
Teed pedaali alla reguleeritava piiramiskpoldi mis ei lase pedaali "liiga" põhja vajutada :roll:
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
orejaP
Rock Crawler
Postitusi: 516
Liitunud: N Veebr 21, 2008 10:30 pm
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas orejaP »

OT :roll: aga siiski
Tartus üks mõistlik ülevaatuspunkt on ka Jaama 161. Vend oli igati mõistlik. Oled ise inimene ja ollakse sinuga ka inimene. Sarniiri pärast oleks võinud mind tagasi ka kutsuda aga vajadust pole ju - vahetan sellegi poolest ära :wink:
GC 4,7 162 kW -03
Ex kallimad: xj 4,0 HO; Y60 2,8 85kW
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Ülevaatuspunktid

Postitus Postitas kalleo »

10 aastat teemaalgatusest möödas :) ja sai kah Sobra keskuse juures käidud. Lahe! Ja miks ma sinna enam edaspidi ei lähe...
Pole ju normaalne, et vanakooli mehed vanakooli massinat ei tunne, kuidas muidu seletada seda, et üritatakse tagaveoga lahtiste rullide pealt maha sõita, wänt! Kaamera oli tegelt kogemata tööle ununenud :) Aga muu ülevaatamine tipp-topp! Kapotet ei kergitatudki, tossu mõõdeti õues silma-kõrva-nina meetodil, pidureid kontrolliti ühe ratta kaupa :D Sellegipoolest ei lähe sinna enam tagasi --- ega nüüd vist ei oodata mind ka!

2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Ülevaatuspunktid

Postitus Postitas TiitR »

Mina jälle käisin Aardla tn ÜV punktis ja pidin ise lisarullid alla vedama, kuna ülevaataja oli see päev üksi ja selline 65+ vanuses. Ei tahtnud talle seal infarkti tekitada, kuna olin järjekorras üle tunni aja oodanud. Aga tehnika on seal tasemel, kogu protsess käib ikkagi läbi OBD ja piinlikult jälgitakse kõiki etteantud nõudeid (rehvid, istekohtade arv, jne..).
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Ülevaatuspunktid

Postitus Postitas vreps »

kalleo kirjutas:10 aastat teemaalgatusest möödas :) ja sai kah Sobra keskuse juures käidud. Lahe! Ja miks ma sinna enam edaspidi ei lähe...
Pole ju normaalne, et vanakooli mehed vanakooli massinat ei tunne, kuidas muidu seletada seda, et üritatakse tagaveoga lahtiste rullide pealt maha sõita, wänt! Kaamera oli tegelt kogemata tööle ununenud :) Aga muu ülevaatamine tipp-topp! Kapotet ei kergitatudki, tossu mõõdeti õues silma-kõrva-nina meetodil, pidureid kontrolliti ühe ratta kaupa :D Sellegipoolest ei lähe sinna enam tagasi --- ega nüüd vist ei oodata mind ka!


Kuidagi arusaamatu on Su probleem oma vanakooli massinaga ja lahtiste rullidega. Video on ka aastast 2013. Ma leian, et teed inimestele liiga ja seda mitmel põhjusel. Esiteks see tossu mõõtmine õues ei tea mis meetodil oli tõenäoliselt lihtsalt torude tahmast puhtaks puhumine, et sees saada adakvaatne näit ja seda nad teevad antud ülevaatuspunktis kõikide autodega. Huvitav, et kinupilt selle kohta puudub. Pidurite kontroll ühe ratta kaupa on pideva nelikveo teema ja seda on siin foorumis ka lahatud. TiitR just siinsamas kurtis, et pidi ise ühes teises kohas lisarulle vedama. Kas see on siis mugavam ja õigem variant kliendi jaoks, ma saadaks sellise ülevaatuspunkti kus poole tõõst ise ära tegema pean hoobilt sinna kus päike ka ei paista. Need mehed seal lihtsalt ei hakka riskima ja lähevad kõikide maasturite puhul kindla peale välja.
:lol: Nüüd võiks mulle esitada toreda süüdistuse, et olen selle kohaga seotud ja kaitsen omasid, sest vähemalt kolm mulle kuuluvat autot käivad ka seal korralisel ülevaatusel.
numerus stultorum, infinitus est
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”