Tartu - Odessa

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaatorid: jr, ennukas, Daniel, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, hulkur, kala, Moderators

AbiRaud
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: R Sept 30, 2016 6:31 pm
Asukoht: Tartumaa

Tartu - Odessa

PostitusPostitas AbiRaud » L Apr 21, 2018 9:00 pm

Tere.

Kas keegi on lähi minevikus läbi Valgevene Ukrainas käinud ... autoga !?
Huvitaks olukord piiril Läti-Valgevene ja Valgevene-Ukraina. Mis tuleks koju jätta ja mis koguses võib
kütust varuda Valgevenest lahkudes, mõlemal suunal.
Huvitavad ka üldised muljed Ukrainast ja Valgevenest - ennekõike seal autoga liigeldes.

Plaan juuli lõpus Mustas meres suplemas käija. 8)

Kalju
margus61
Zootramm
Postitusi: 606
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas margus61 » P Apr 22, 2018 7:06 am

Valgevene kohta leiab siit üht-teist praktilisi infokilde, kui jätkub kannatust välja sõeluda:
karavanide kokkutulek 2017
karavanide kokkutulek 2016
vreps
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas vreps » P Apr 22, 2018 12:41 pm

Pole minu asi kellegi marsruuti arvustada aga kui Valgevenest on soov otse läbi sõita siis see mõnesaja kilomeetrine kokkuhoid võrreldes läbi Poola minekuga ei tasu juba nende piiriületus protseduuride pärast ära. Ise olen sõitnud ka otse Eestist Odessasse välja läbi Poola aga õigem on enne Ukraina piiri mõnes motellis ööbida. Kui on aga soov batka riigis mõni päev veeta ja tõdeda,et kõik mida meie peavoolumeedia paaniliselt halvustades väidab on vale siis on teine asi. Kütus on odav ja igal pool üks hind,teed on head kõik muu ka odav ja korralik, nö. kord on majas ja ka miilits ilmaasjata ei tülita. Kui mingi jamaga hakkama saad ära neile pappi paku muidu satud päris tõsisesse jamasse :lol: Seevastu Ukraina derzaavas saad ikka kokkuleppele ja alati tuleb väita, et mul niipalju sulli pole aga vot niivähe on. Politseiautodel, ka eravärvides, on teist värvi numbrid. Kütust Ukrainasse vedada küll pole mõtet, jewroliidu poole tagasi tulles loomulikult paak täis lasta. Vana joodikuna ma hohollide riigis nii odava viina joomisest keeldusin ja tarbisin ainult kohalikku konjakit, shustovi tehase omad on tipptase. Õlu on väga hea, vein ka, toidukohad ot i do aga meie jaoks ikka soodne. Trassil ära võltskalamarja endale pähe määrida lase. Vene vanasõna ütleb, et kust hoholl on läbi käinud seal pole juudil enam midagi teha. Vot see peab meeles olema. Aga need kes nõukaaega näinud ja vene keelt oskavad kaifivad sealset värki täiega, palju ägedam puhkus kui mingi jewropaketiga soojal maal. Kohapeal elamiseks on õigem leida mingi erakas kus saad õhtul väljas istuda ja karastavat jooki nautida. Odessa rannad on suht räpased ja riietuskabiinist võid seinale kleebituna leida näiteks pesukaitsmeid või muid huvitavaid asju. :roll: No ja need limanid linna ääres kus inimesed ennast mudaga kokku määrivad haisevad ka.
vreps
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas vreps » P Apr 22, 2018 7:41 pm

:lol: Ei no mis ma ikka siin targutan, see kassinimeline kõiketeadja paneb asjad guugli kaudu paika. Lisaks ainult, et kui batka riigis on kütusehinnad kõikjal ühesugused siis hohollistanis on hinnad suurte kõikumistega erinevate firmade tanklates ja mingi statistiline keskmine ei kehti. Seal on see konkurentsinimeline asi reaalselt olemas mitte nagu meil. Nagu ma ennist kirjutasin, kui Valgevene on ainult läbisõiduks ei tasu see väike kokkuhoid piiriületuse ebamugavuse tõttu ära.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2336
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas helar » P Apr 22, 2018 9:39 pm

Mõlemad on ägedad. Aga puhtalt ainult läbisõidu mõttes jätaks by välja. Ukraina on selline mõnus ajamasin.. Soovitan seal GPS pakutu kaardiga üle kontrollida. Oli meil juhus kui födelaalmaanteel sõites forsseerisime mitukümend km jõe põhja. Hinnad muidugi mõnusad seal. Kui juba niikaugel, vaata korra rumeeniasse ka. Mõnus kontrast ukrainaga.
Sinine Datsun -Y61
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2326
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas totu » P Apr 22, 2018 10:16 pm

Käisime paari aasta eest, ilma Valgeveneta. Poola ring ei ole suur aga tasub ära, kui Valgevene ise eesmärgi osa ei ole. Põhimõtteliselt altkäemaksu ei andnud ja korra karistas ka ära, piiril (Ukraina-Moldova) puistati umbes 3 tundi, rõve, palav ja närviline. See, et megaodav, nomaitea. Leidsime ka ööbimiskoha ca. 40 eurikuga ja siis oli ka hinnas hommikusöök lahustuva kohviga, "naturalnõi" tuli juurde osta. Aga kindlasti on üldine taust odavam kui meil. Kindlasti soovitaks väisata Tsenivtse linna, Odessas kesklinn OK, kõik selle ümber paras kloaak. Emotsiooni saab kogu riigist kuhjaga, ennekõike nostalgilist, jäi tunne, et peale liidu lagunemist hakkasime meie vaikselt edasi minema, nemad jäid alguses seisma ja hakkasid siis vaikselt tagasi vajuma. Üsna levinud on EUga paaritumise ootus, saaks igasugused toetused jms. voolama ja ise ei peakski väga punnitama. Väga masendavad on teed, kohati tundub, et viimased lapid pandi asfalti 1991 aastal. Samuti ei tähenda 3x6 meetrine turistiatraktsiooni tahvel magistraaltee ääres muud, kui et tee ääres on tahvel, midagi muud ei pruugigi olla. Turist ei ole seal liiga oodatud ja kindlasti oleks kasulik mõned ukrainakeelsed sõnad ära õppida, teatud põhjustel ei räägi suur osa kohalikke vene keelt, põhimõtteliselt ja ühtlasi on see ainuke võõrkeel, mida nad oskavad. Meil sai maanteemaastikusõidust (värdsõna, mille tähendus saab Ukrainas selgeks) sedavõrd siiber, et mängisime plaanid ringi ja suundusime Odessast otse Rumeeniasse (niikuinii tahtsime Doonau delta matka teha aga ukraina poolel oli kogu Doonau äär üsna kaoses) ja veetsime mõned päevad seal, nemad on suutnud mõne aastaga uskumatu hüppe teha ja kui aega on, soovitan sama teha. Ja mõistlik on kasutada suuri piiripunkte.
PS: kirjutamise ajal tekkis sarnane post vahele :D
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
amevier
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas amevier » P Apr 22, 2018 11:22 pm

Minu kogemus sealkandi piiripuktidest selline:
Peedivad ainult ukrainlased ja ka suurtes punktides, eriti kui ägedama autoga oled on neil huvitav vahtida seda igalt poolt. Statistika nii kaks peedistamist ühe mittepeedistamise vastu.
Valgevene piirikad pole kunagi peetinud, neil on ametlikult peet olemas - täidad väikestel paberilipakatel venekeelset ankeeti ja peab mitme aknakese juures järtsus seisma.
Väiksestest piiripunktidest on väga hea suhtumisega Rumeenia-Ukraina ja Rumeenia-Moldaavia punktid, mõlemal juhul elab mõlemal pool piiri sama rahvas.
Land Cruiser KZJ95
Kasutaja avatar
amevier
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas amevier » P Apr 22, 2018 11:28 pm

Valgevenega on nii, et tavaturistina pole seal midagi eriti vahtida.
Seal on maa eraomandi puudumise ja suurte metsaalade tõttu ülihea offroadida-sahvaaritada. Odav kütus ja viin, suur ja puhas (loe: tasuta) armastus.
Land Cruiser KZJ95
vreps
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas vreps » E Apr 23, 2018 10:36 am

Eks see piiripeedistus sõltub joppamisest ja piiritöötaja tujust ka. Näiteks poola-ukraina ületuse puhul on neil üldjuhul mõlemal pool suht savi, ukrainast poola küsib hoholl samagonka oruzie jest ja kogu moos, ta teab, et poolakas kontrollib jewruliitu sisenejaid korralikult. Samas on suurtes punktides euroautodel eraldi rida ja asi võib piirduda ainult paberite näitamisega. Ise olen näinud kuidas kohalikke piirikaubanduse viljelejaid peeditakse ja auto algosadeks võetakse, meil vene piiril on sellega võrreldes kökimöki.

Aga mis sellesse suurde, puhtasse ja tasuta puutub siis ukraina naised on ilusamad kui valgevenes :lol:

Odessa kohta on siin eespool kõik täpselt ära öeldud, lisaks ainul, et ega Odessat kohapealgi Ukrainaks peeta, see on rohkem nagu mingi hoopis teistmoodi saareke riigis. Ma soovitan ka lääne ukraina poole hoida, mulle nt. meeldib Lviv, on selline vana Habsburgide impeeriumi jäänuk ilusa kesklinna ja väga heade kohvikutega nagu Viinis.
honkomees
Rock Crawler
Postitusi: 995
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas honkomees » E Apr 23, 2018 3:53 pm

vreps kirjutas:...
Aga mis sellesse suurde, puhtasse ja tasuta puutub siis ukraina naised on ilusamad kui valgevenes :lol:
... Ma soovitan ka lääne ukraina poole hoida, mulle nt. meeldib Lviv, on selline vana Habsburgide impeeriumi jäänuk ilusa kesklinna ja väga heade kohvikutega nagu Viinis.

Vanasti küll olid ukrainlannad kenad :?
Aga see Lviv, mul mälestused aastast ca 1980, ei tahtnud keegi linna pääl vene keeles suhelda :cry:
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
AbiRaud
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: R Sept 30, 2016 6:31 pm
Asukoht: Tartumaa

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas AbiRaud » E Apr 23, 2018 11:29 pm

Tänud väärt info eest...
Sellest annab juba järeldusi teha, võimalik , et ka teatud muudatused teekonna suhtes.
Elame näeme ... Vast muljetan kui ring tehtud saab 8)

Edu ja elame edasi !
ott1
Mudder
Postitusi: 50
Liitunud: R Veebr 23, 2007 5:57 pm
Kontakt:

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas ott1 » K Apr 25, 2018 10:13 am

Tere,
2013 aastal käidud Poltaavas ja ka läbi Poola. Piiril olime u. kell 1 öösel ja aega kulus u. 1h.
Teede olukord siis oli küll alla igasugust arvestust. Kiiev - Zitomir kaherealisel teel selline löökauk, et 2 velge kõverad ja rehv pilbasteks.
Seda küll sõiduautoga. Tankimiseks varuks mina sularaha kuna tagasiteel enne piiri olevas tanklas keelduti Baltikumi kaarte vastu võtmast ning samuti ei tahetud ka eurosid näha. Enne käisin küsimas muidugi seest, et kas kaardiga maksta saab. Lahkelt öeldi ja jaa saab ikka. Paak täis ja maksma ning...Lõbus oli leida öösel inimene kes suudaks ja tahaks 100 eurot grivnadeks vahetada.
Tagasiteel oli piiril ika korralik järjekord ja lõpuks tuli veel vahetuse üleandmine. Ajakulu piiril kokku 6-7 tundi. Piirile siis E373 mööda liginetud mõlemal korral.
algaja
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2336
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas helar » K Apr 25, 2018 10:50 am

totu kirjutas: Väga masendavad on teed, kohati tundub, et viimased lapid pandi asfalti 1991 aastal. Meil sai maanteemaastikusõidust (värdsõna, mille tähendus saab Ukrainas selgeks) sedavõrd siiber, et mängisime plaanid ringi ja suundusime Odessast otse Rumeeniasse (niikuinii tahtsime Doonau delta matka teha aga ukraina poolel oli kogu Doonau äär üsna kaoses) ja veetsime mõned päevad seal, nemad on suutnud mõne aastaga uskumatu hüppe teha ja kui aega on, soovitan sama teha. Ja mõistlik on kasutada suuri piiripunkte.


Kusjuures see soovitus on mõistlik kõrva taha panna. Just aja planeerimise suhtes. Kohati on teed ikka UKR väga perses. Sõitsime patrolitega ühte teelõiku pool päeva nii ,et üle teise käigu ei kannatanud kohe kuidagi sõita. Ka suured Zillid ja Uraalid otsisid teed :D Sõidukaga oleks seda lõiku raudselt päevake sõitnud ja ilmselt oleks normaalselt pilpaid lennanud.
Maanteemaastikusõit on täpselt see õige sõna :D
Sinine Datsun -Y61
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2326
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas totu » R Apr 27, 2018 1:35 pm

Jupike kiirteed, kusjuures oli ka paremaid ja mõni veidi hullem ka.
Manused
kiirtee.jpg
kiirtee.jpg (187.34 KiB) Vaadatud 1487 korda
Tehtud, mõeldud.
vreps
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Tartu - Odessa

PostitusPostitas vreps » E Apr 30, 2018 11:55 am

irw, ma võiks mõne veel ägedama vist limanide vahelise nn. kiirtee pildi leida. Meil eraldus vw caravellel ka mingil trassilõigul sumpa pott torudest aga esimese külasepa juures keevitasime tagasi, mingit pulli peab ju ka saama muidu läheb selline pikk sõit igavaks. Sularaha omamine on igas riigis võiks õelda kohustuslik, see maksa kaardiga on meie kallite svennsonitest pangaonude haige iba millest teadaolevalt isegi enamus euroopast midagi ei arva. Muide paari päeva tagune kogemus Lätist näitas, et tanklas sularahas kütuse eest makstes tuli hind viis prossu odavam.

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist