Eurokolonialism

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaatorid: jr, ennukas, Daniel, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, hulkur, kala, Moderators

Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

Re: Eurokolonialism

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » P Jaan 14, 2018 1:33 am

Pealegi on kassikese info lihtsalt vale, just praegu on Saksa Euronicsi hind samamoodi 1899€. Kuna uus mudel on peale tulemas, ongi selline ühtlustatud hind nendel.)

no vot siin kohas sa eksid, kui sa vaatad oma ekraanitõmmist siis seal hinna kohal on kiri lokales online angebot aus.:Radeberg.
Kõik õige 1899e maksab sama mudel saksas Radebergis Euronicsis.
Minu hind aga pärineb Kempteni Euronics S Kraus poest ja on täpselt see nagu kirjas oli.
Seega nagu näed, Saksamaa on nii suur ,et ka sama asi samas ketis võib maksta erinevat hinda.

Lisainfoks siis Kempten asub Baieri liidumaal, saksa jõukamas piirkonnas ja Radeberg asub Dresdeni külje all endisel Ida Saksa territooriumil.
Nagu me kõik teame on Saksamaal palgalõe just endise ida ja lääne saksa vahel.
Lasanjet ja muda on alati vähe
honkomees
Rock Crawler

PostitusPostitas honkomees » P Jaan 14, 2018 8:28 am

usamosse kirjutas:... Hinnaga mängida saab nende brändidega millel pole konkreetses riigis ametlikku esindust. Kui esindus näeb et hinnad on brändi müügile ebasoodsad, võetakse ahnitsejalt müügiõigus ära.

vat see paistab küll tõsi olevat. Endal mitu kogemust, kõige vanem üle 15 a tagant kui leppisime müüjaga kokku sae hinna ja siis tulin mingi päev rahakotiga poodi ning müüja vaikselt sosistas, et ärme hinnast räägi, tal olla maaletooja esindajad sees. Viimastel aastatel olen ilma mingi probleemita saanud tööriistadele ühest poest letihinnast -38% soodusega hinnapakkumise, arvatavasti on ka siin letihind see esindaja soovitatud hind. Sellistest kogemustest lähtuvalt olen iga vähegi asisema ostu puhul marssinud poe juhataja või projektimüügi juurde ja küsinud soodukat, 95% juhtudel ka saab korraliku % alla.
Arvatavasti on ka need müüjad, kes kodukale hindu välja ei pane sama probleemi ees - et hästi müüa tuleb seda teha esindaja hinnast soodsamalt ja selle lahendamiseks siis link "Küsi hinda".
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!

PostitusPostitas heints » P Jaan 14, 2018 11:48 am

Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 44"

PostitusPostitas usamosse » P Jaan 14, 2018 11:53 am

Hea küll, võtan sõna tagasi - kassike ei valetanud, vaid lihtsalt vassis. euronics.de leht on automaatse asukohatuvastusega, mis arusaadavalt ei toimi eesti aadressilt minnes, sel juhul paneb leht ette odavaima piirkonna. Et saada kalleim hind, on vaja see ise valikutes häälestada, mis tähendab et kasutaja otsis teadlikult, meelega kallist hinda.
Ausalt öeldes, kuigi baierimaa bemmpead võivad rikkad olla, on idiootsus maksta juba vahetuva toote eest esialgset hinda - 2799€ on hind mis kehtis toote lanseerimisel kaubandusse. Aga see selleks.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler

PostitusPostitas ahto42 » P Jaan 14, 2018 12:08 pm

Mina olin 11a tagasi +/-elektroonikas tööl. Keskmine % jäi 25-35 vahele. Üle 50 oli väga harv juhus, siis kui sandmangrupp oma ladu tühjendas. Seda nii valges kui ka mustas kaubas. Lisaks veel müüja palk sõltus ka mingil määral sellest kui suur oli tema isklik katte%. Tänapäeval ostab inimene allahindlust, nagu autodega läbisõitu. Kui ikka 70% saab alet teha, siis pole vaja palju mõelda, paljus seda kasumit peal on. Üldiselt suured ketid ei ole hinnapaindlikud. Väiksemad kohad teevad personaalse pakkumise, aga ikkagi, mingi miinimumkate peab peale jääma, millest allaoole jääv ei kata omakulusid. Ega valgus laes tasuta ei ole, soe müügisaal samuti, pluss veel ruumirent, prügivedu jne. Ja kõigesurem kulu- palk.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõukurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » P Jaan 14, 2018 1:11 pm

usamosse kirjutas:Hea küll, võtan sõna tagasi - kassike ei valetanud, vaid lihtsalt vassis. euronics.de leht on automaatse asukohatuvastusega, mis arusaadavalt ei toimi eesti aadressilt minnes, sel juhul paneb leht ette odavaima piirkonna. Et saada kalleim hind, on vaja see ise valikutes häälestada, mis tähendab et kasutaja otsis teadlikult, meelega kallist hinda.
Ausalt öeldes, kuigi baierimaa bemmpead võivad rikkad olla, on idiootsus maksta juba vahetuva toote eest esialgset hinda - 2799€ on hind mis kehtis toote lanseerimisel kaubandusse. Aga see selleks.

No jah usamosse eeldada ,et teised valetavad ja vassivad näitab küll sinu taset.See on õige, et saksa euronic leht kasutab asukohatuvastust.
aga su ülejäänud seletus on vale ja seda väga lihtsal põhjusel.Minul on seadmetes asukohatuvastus turvakaalutlustel keelatud, ning kui sellistel tingimustel lüüa
sellel lehel sisse teleka mark saadki hinna 2799 eur.Ei mingit kallima hinna otsimist.Ka on ilmselge ,et ka Baierimaal Kempenis, kui poepidajale
jääb neid telkaid kätte ja selle hinnaga ei osteta siis ta ka langetab hinna soodushinnaks 1899.- eur.Poepidajtel on alati probleem, et enne uue kauba saabumist on vaja vana maha müüa , et saada raha uue kauba ostuks.Sellest ka margiuuendustel ja rõivapoodides kollektsiooni vahetusel suured allahindlused .Laojäägid mida pole enam võimalik maha müüa või järgmiseks hooajaks seisma jätta müüakse maha sellisse soodustusega, et kaup läheb tarbijale tunduvalt alla omahinna.
Eks jälle kogused mida tuleb alla omahinna maha müüa sõltuvad sellest kui täpselt suudab kaupmees prognoosida koguseid mida ta sisse ostab.Kaupmees kes arvestab pidevalt koguseid valesti ( rohkem kui tegelikult suudab müüa) lähebki lõpuks pankrotti.Mingit osa kauppa ei suudagi poepidajad ära müüa ja see läheb kahjumisse.Ega jaekaubandus pole üldse kerge ära, seal on vaäga palju tegureid ja lepinguid ,ning tingimusi millega pead arvestama!

(Ausalt öeldes, kuigi baierimaa bemmpead võivad rikkad olla, on idiootsus maksta juba vahetuva toote eest esialgset hinda)
Sinu jaoks on idiootsus maksta vahetuva toote eest vana hinda aga bayerimma rikkaid nimetada bemmpeadeks :D. Bayerimaal on piisavalt inimesi kellel on raha nii palju ,et ta jalutab poodi sisse ja ostabki 2799 euriga selle teleka ja see ,et kuskil Drezdenilähedal või internetis see sama asi maksab 1899 eur teda ei koti.
tema jaoks on 1000 euri nagu sinu jaoks 10eur. :lol: piltlikult öeldes- Rikka bayerlase jaoks oled sina bemmpea ,kes ei oska raha teenida.
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » P Jaan 14, 2018 4:35 pm

Majandusanalüütik: riigilt said tünga kõik - emad, pensionärid, "noorrikkad". Ja sellest teavitamine oli valeinfo levitamise meistriklass

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ma ... d=80773455
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler

PostitusPostitas TarviR » P Jaan 14, 2018 6:15 pm

CÄÄRFIILD kirjutas:
usamosse kirjutas:.Minul on seadmetes asukohatuvastus turvakaalutlustel keelatud, ning kui sellistel tingimustel lüüa
sellel lehel sisse teleka mark saadki hinna 2799 eur..

Seadme asukohatuvastus ei mängi mingit rolli, Kõikide maade ip aadresside blokid on avalik info, kui lähed Telia, Elisa, Tele2 võrgust, on sinu asukoht kaupmehele teada.
Lisaks on veel miljoon trikki kuidas veebileht saab teada Sinu brauseri käest infot. Näiteks eelistatav keel jne jne.

Muidu läheksid aga Netflicsi ja ütleksid, et oled USA-st. Või saksast ja saaksidki kõike vaadata. Geoblokeeringute vastu võitlemiseks on olemas ainult üks lihtne viis, kasutad vpn teenust mille lõpp punkt asub soovitud kohas. Sama lugu ka siis, kui tahad veebilehele oma asukohta valetada.
D4D+R6NA
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » P Jaan 14, 2018 7:36 pm

TarviR kirjutas:
CÄÄRFIILD kirjutas:
usamosse kirjutas:.Minul on seadmetes asukohatuvastus turvakaalutlustel keelatud, ning kui sellistel tingimustel lüüa
sellel lehel sisse teleka mark saadki hinna 2799 eur..

Seadme asukohatuvastus ei mängi mingit rolli, Kõikide maade ip aadresside blokid on avalik info, kui lähed Telia, Elisa, Tele2 võrgust, on sinu asukoht kaupmehele teada.
Lisaks on veel miljoon trikki kuidas veebileht saab teada Sinu brauseri käest infot. Näiteks eelistatav keel jne jne.

Muidu läheksid aga Netflicsi ja ütleksid, et oled USA-st. Või saksast ja saaksidki kõike vaadata. Geoblokeeringute vastu võitlemiseks on olemas ainult üks lihtne viis, kasutad vpn teenust mille lõpp punkt asub soovitud kohas. Sama lugu ka siis, kui tahad veebilehele oma asukohta valetada.

Kõik õige , kuigi ma pole mingi IT mees siis neid asju tean.
Aga kui mina lähen euronics.de lehele siis ilmub eraldi alla riba tekstiga euronics. de wants to track your physical location, seda ma ei luba.
aga üleval paremas nurgas on tekst- Ihr Standort: 87439 Kempten,mis tõlkes tähendab -teie asukoht 87439 Kempten.
Seega füüsilise asukoha trakkimise keelamisel paneb euronics minu asukohaks Kempteni.Ühesõnaga kuidas on tehtud saksa euronics leht me ei tea, leht on mõeldud siseriiklikus kasutamiseks ja ju siis sellest tingitud eripärad.Igatahes kui mina lähen sinna lehele ja trakimist ühekordselt ei luba saan alati oma adsukohaks Kempteni ja kui ma otsin konkreetse toote hinda annab ta mulle selle toote hinna Kempteni Euronicsi poes, poovisin seda nüüd korduvalt, tulemus ikka sama.
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 44"

PostitusPostitas usamosse » P Jaan 14, 2018 10:09 pm

CÄÄRFIILD kirjutas: No jah usamosse eeldada ,et teised valetavad ja vassivad näitab küll sinu taset.See on õige, et saksa euronic leht kasutab asukohatuvastust.
aga su ülejäänud seletus on vale ja seda väga lihtsal põhjusel.Minul on seadmetes asukohatuvastus turvakaalutlustel keelatud, ning kui sellistel tingimustel lüüa
sellel lehel sisse teleka mark saadki hinna 2799 eur.Ei mingit kallima hinna otsimist.

Vaata kiisu, mul on ka keelatud tracking. Ja minu puhul suunab euronics just sinna kus on hetkel minu öeldud hind. Kiisu jutust lähtudes oleks mina pidanud olema see kes otsis odavaimat hinda, mitte kallimat. Mina pidin otsima kallimat hinda spetsiaalset taga ja leidsin küll - kui Kempteni kirjutasin. Ma muide läksin elus esimest korda üldse euronicsi saksa lehele tänu kiisule, nii et ma ei teadnud sellest lokaliseerimisest enne midagi kui kiisu siin seda mulle ninale viskama hakkas. Kuid see jutt et kaupmees saab igal juhul teada kuskohast kunde uksele koputab, ei ole päris igal pool 100% tõene. Kui see toimiks euronics.de lehel nii nagu Tarvi kirjeldas, ei tuleks mulle vastuseks palvele mind lokaliseerida
Screen Shot 2018-01-14 at 21.31.34.png
Screen Shot 2018-01-14 at 21.31.34.png (9.93 KiB) Vaadatud 486 korda

Mis tähendab et "lokaliseerimine ei ole võimalik". Ma usun küll et Saksa ja võibolla veel mõne lähiümbruse riigi asukohad lokaliseeritakse, kuid kui euronics.de ei oota kundet Eestist onlines ostma, siis pole mõtet ka tema geoplokke keti serveris hoida. Serveri logide järgi saab muidugi teada, kuid see tähendab siiski et keegi konkreetselt hakkab logides tuhlama ja tausta otsima.

Kuid sel tehnilisel jural puudub niikuinii mõte, sest ma korra ütlesin - Antista äriettevõttena ei ole enam ammu eesti kaupmees vaid esindab üleeuroopalist ketti kogu selle kaasneva äriloogikaga. Millal see +/- ära kadus, 2003 vist. Jah enne seda oli Sandman Grupp mis võttis üle kohalikke poode ja pani need +/- nime alla kokku, oli suht kohalik ja korralik äri.
See põhimõte millele tähelepanu juhtisin, sai ju ka teiste poolt kinnitust. Et seda ei kinnita ametlik statistika, on nähtavasti kurb tõsiasi, kuid ega seda statistikaametit saagi puhta kullana võtta. Õigupoolest, statistikaameti puhul kuuleb kõige tihedamalt seda veneaegset ütlust et "paber kannatab kõike".
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » P Jaan 14, 2018 11:30 pm

Vaata usamosse mina ei ole sind süüdistanud ei valetamises ei vassimises, ega pole ka öelnud ,et sinu hind mis euronics.dest on vale, pole ka eeldanud ,et sa peaks otsima soodamat või kallimat hinda.Ma seletasin sulle ära ,et nii minu pakutud hind kui ka sinu pakutud hind on õige ,lihtsalt Saksamaal on
sams ketis erinevates piirkondades erinev hind. ei teadnaud ka mina seda varem.Selle asemel ,et nagu normaalne inimene teeks vabandaks, et asjatult süüdistasid alguses valetamises ja hiljem vassimises asud sina mosse jälle tegema järeldusi mida oled oma peaga välja mõelnud ja mind järjekordselt süüdistama( Kiisu jutust lähtudes oleks mina pidanud olema see kes otsis odavaimat hinda, mitte kallimat)-ei tea kust sa minu jutust seda küll välja lugesid :shock:
igatahes see näitab veelkordest sinu taset, elementaarne viisakus on sinu jaoks võõras mõiste.Õige on sinu arvamus ja sinu järeldused, teisi võib vabalt
solvata ja süüdistada.

Kõigepealt kui mina tõin ära hinna saksa euronicsis siis selle peale sa teatasid ,et ma valetan-(Pealegi on kassikese info lihtsalt vale, just praegu on Saksa Euronicsi hind samamoodi 1899€. Kuna uus mudel on peale tulemas, ongi selline ühtlustatud hind nendel.)
Kui ma peale seda selgitasin sulle, et hinnad ongi erinevad nagu välja tuleb siis sa süüdistasid mind vassimises-(Hea küll, võtan sõna tagasi - kassike ei valetanud, vaid lihtsalt vassis. euronics.de leht on automaatse asukohatuvastusega, mis arusaadavalt ei toimi eesti aadressilt minnes, sel juhul paneb leht ette odavaima piirkonna. Et saada kalleim hind, on vaja see ise valikutes häälestada, mis tähendab et kasutaja otsis teadlikult, meelega kallist hinda.)
Järjekordselt tedmatta kuidas leht toimib oli esiemene asi mind süüdistada vassimises.
Nüüd siis oli koht kus normaalsel inimesel on viimane võimalus vabanda valetamise ja vassimises süüdistamise pärast, aga ei usamosse paneb edasi, set tema on kõige targem ja teab kõike_ (Kiisu jutust lähtudes oleks mina pidanud olema see kes otsis odavaimat hinda, mitte kallimat)

Aga jah usamosse sinu jaoks on tõestus kelleki külajutud, mitte faktid ja üks vahenditest teiste solvamine ja süüdistamine valetamises ja vassimises.
Aga pane samas tempos edasi, kindlasti on ka sul oma auditoorium kes su külajutte kuulavad.Aga kui arvad ,et sinu süüdistused minu kohta mind kuidagi puudutasid siis eksid :floff
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 44"

PostitusPostitas usamosse » E Jaan 15, 2018 1:26 am

Ma näen et ikka väga on puudutanud, ega siis muidu sellist olmepasas suplemist poleks siin tekkinud. Ütle mida muudab põhimõtteliselt see kas mingi ebasobivalt otsitud toote hind oli kuskil see või see? Oli milline see oli, see ju ei muutu et eesti kaupmees kes saab, keerab hinnale kirvega otsa mis tahab. Kas see et ka mõni teine kinnitas omi tähelepanekuid hinnakujundamise osas selliselt mis haakus minu ütlemistega, on siis kohe külajutt? Sinu toodud näide ei päde mitte ühegi hinnaga, sest tegemist on rahvusvahelise ketiga. Seda et tegu on rahvusvahelise ketiga, sa ju ometi teadsid (või oli juhus et kogemata võrdlesid ühte ja sama ketti)? Kuidas annaks seda panna ühele pulgale Järva Tarbijate Ühistuga, millisest näitest see olmepasas sulistamine algas...

See suuremate asjade pisiasjade kaudu soosse uputamine selleks et asja sisulisest küljest midagi arutada ei oleks, on levinud võte poliitikutel.
See moment et ehituskaupade hinnad Eestis ja Lätis erinevad tervelt 1/3, ei pälvinud mitte mingit tähelepanu. Aga minu kui eraisiku ost kuskilt pälvis üle kahe lehe vahtu. Ja kokkuvõtteks tehti selgeks et olin loll kuna ei ostnud patriootlikult, Eestist. Ja pean veel vabandama, kuna julgesin oma peaga välja mõelda järeldusi - krt kelle peaga mõeldud järeldusi siis on lubatud esitada? Statistikaameti omi või?

Ma vabandan CÄÄRFIELD'i ees, et ma oma peaga julgen järeldada. Võibolla ta ei vassinud, olime mõlemad sakslaste leheehituse lõksus ja kukkus kummaliselt välja. Kummaline, aga võimalik järelikult.

Kurvem uudis on et minul see oma peaga mõtlemine ei taandu, sotside ja siiruviiruliste ametlikes vaadetes kahtlen jätkuvalt üha rohkem.
Ja selles valguses võtan üsna tõsiselt süüdistust minu suunal, millele pole ka nagu ei faktoloogiat või vabandust tulnud - nii elementaarne kui see viisakus siis on.
CÄÄRFIILD kirjutas: Sinu postitus on hea näide sellest kuidas tegelikult just infosõda käibki. ---
no sinu tekst sobibks ideaalselt mõne Vene propagandakanali avalehele.

Siit ei tasu nüüd järeldada et mingi selgitus korda läheb. Oli lihtsalt silmiavav kogemus.
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » E Jaan 15, 2018 2:14 am

Vaata usamosse ma rääkisin elementaarsest viisakusests teiste inimeste vastu, mida sul pole.
Ma ei näe ka selles postituses ,et oleks vabandanud minu alustetu süüdistamise eest valetamises ja vassimises.
Küll aga on su postitus jälle täis mõtetut vahtu, enese õigustamist....
usamosse-(Oli milline see oli, see ju ei muutu et eesti kaupmees kes saab, keerab hinnale kirvega otsa mis tahab. Kas see et ka mõni teine kinnitas omi tähelepanekuid hinnakujundamise osas selliselt mis haakus minu ütlemistega, on siis kohe külajutt?) Vabandust usamosse, kui sinu teadmised jae ja hulgikaubanduse toimimisest Eestis ja hinna kujundusest piirduvad sinu poolt toodud väitega nn kirvehinnast, mida paar poes käinut ka takka kiidavad siis pole mõtet sinuga antud teema pikemalt arutledagi( kirvehind... ongi külajutu tase).
Seega minu vastus on sulle järgmine ja minu jaoks on see teema lõppenud.

Pilt
vreps
Mudder

PostitusPostitas vreps » E Jaan 15, 2018 11:39 am

8) Mulle nii meeldib, kui hakatakse jahuma sobivusest vene propaganda lehele ja Putini armastusest. Ma ei tea kuidas on teistega aga minu jaoks määratleb selline sapi pritsimine ja statistilise demagoogia kasutamine ära kodaniku kuuluvuse.
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 44"

PostitusPostitas usamosse » E Jaan 15, 2018 12:25 pm

Järjekordselt on keegi kes on kui ülitark rünt ise ja kõik teised on lollid kes ei tea midagi. Külajutust räägib see kes ise oma statistikaloenguid pole ühegi viitega "tõestanud", kuid teiselt seda eeldatakse kuni eraelu ostudeni välja.

Viisakusest räägib see kes teistele fakk näitab (kuidagi küüniline on peale seda veel oodata mingit vabandust) ja jalaga perse virutab. Päris nagu moodne tolerast siis, pole midagi öelda. Või siis et "käige minu sõnade, mitte tegude järgi".
Ma pole foorumis niisuguseid asju kordagi teinud, hea kui vahel harva mõni klassikaline emotikon midagi ilmestab.

Ja minu jaoks on oluline just see point - olgu opponent kui tahes erudeeritud (kass seda kahtlemata on), kui ta esindab hetkel valitsevat klikki oma vaadetelt, siis uputatakse mõnuga ebamugavad probleemid pisiasjade sohu kuna nad teavad et selles soos saab valge mustaks rääkida. Seejuures ise mitte midagi tõestamata. Ja peamine - pole vaja ebamugavast probleemist rääkida. See on teema läbuks muutmise eesmärk.

PS - vreps, väga hästi öeldud - just statistiline demagoogia.

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist