Eurokolonialism

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaatorid: jr, ennukas, Daniel, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, hulkur, kala, Moderators

Kasutaja avatar
usamosse
Rock Crawler

Re: Eurokolonialism

PostitusPostitas usamosse » R Jaan 12, 2018 10:28 pm

Ohjah. heints, ühistul on e-pood, kus iga artikli saadavus igas müügikohas olemas, arvutad rea kokku ja ongi teada palju on laos ning kui artikkel on laoseisus nulli läinud, kaob artikkel ka e-poest. Ei mingit siseinfot, ei mingit häkkimist või tont teab mida. Lihtsalt avaldatud andmete lugemine ja mõne numbri liitmine.
Aga kuna te siin teete selgeks et meie kaupmees toob seljas ükshaaval hiinast need asjad kohale, siis siin ma ei oska midagi lisada. Minu näide oli selline, ning ma ei tunne end kohustatuna andma aru kolmandatele isikutele oma privaatostude osas. Kas heints midagi usub või mitte jätab mind küll külmaks.
Saksa metallist... Need tooted tehakse usa firma frantsiisi alusel kõik hiinas, kvaliteet sõltub sellest mis silt on tellitud, juhendid on lihtsalt eri keeltes ja teksti mõte ning pildid on 1:1 kõigil.
Aga aitab offtopicust. Kardulad ja aatompommid on huvitavamad :).
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » R Jaan 12, 2018 11:28 pm

Sitaauguriigid. :shock: :idea: :lol: :lol: 8)

Trump: miks me laseme inimestel sitaauguriikidest siia tulla?

http://tv.delfi.ee/uudised/maailm/video ... d=80766521
Lasanjet ja muda on alati vähe
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!

PostitusPostitas heints » R Jaan 12, 2018 11:45 pm

Kui 5 päevaga müüakse 16 puulõhkujat teeb see 3,2 tk päevas.Jätame rehkendusest välja et tõenäoliselt 1 jaanuaril puulõhkujaid ei müüdud, muidu oleks päeva keskmine 4 tk.Korrutame 3,2 tk päevas 365 ja saame ,et aastas müüb üks pood 1168 puulõhkujat ehk 23,3 konteinerit,see on uskumatud 1,9 konti kuus. Kuna poode ja erinevaid lõhkujate mudeleid on palju võib selle uhe poe ja mudeli müüginumbri 10 korrutada. Saame et aastas müüakse Eestis 11680 puulõhkujat ehk 233 konteineritäit. Uskumatu aga 10 aastaga on pea igal kümnendal Eestlasel oma puulõhkuja. Arvestades ,et umbes 60% elanikest elab suurtes linnades ja puid ei lõhu tuleb välja et 10 aastaga on igal neljandal maal elaval inimesel oma puulõhkuja. Selline tohutu puudelõhkumine mõjub ju laastavalt meie metsadele. Lisaks tuleb ju need puud kõik ära põletada millest tekkib tohutu toss ja sudu.Lisaks on puude lõhkumine ka füüsiliselt koormav ja niigi vähest tööjõuressurssi raiskav. Uskumatu aga Eesti looduse säästmiseks tuleks puulõhkumismasinate müük ära keelata. Lisades veel inimesed kes kirvega puid lõhuvad on katastroof vältimatu.

Kui sa ühtegi viidet ei pane ongi su jutt see sama 60\40 millest eespool juttu oli. Minule pole vaja midagi tõestada
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » L Jaan 13, 2018 12:58 am

usamosse kirjutas:Kuniks mammonahaigus järele ei anna, ei saagi sündima 3 ja enamat last perre. Proovige teha selgeks et asju, sealhulgas ka pangaarvet te surres kaasa ei võta. See ogar ahnus on takistus mis rikub palju asju ära, mitte ainult sündivuse.
Kui tarbekaupade osas vanas euroopas on juurdehindlused eriti mitte üle 17-20%, siis meil võtab kaupleja rahulikult 50% ja enam, seejuures pidades seda juba miinimumiks, millest vähem võttes ta ei olegi ärimees. Meil on ära kadunud üks termin: liigkasuvõtmine. Saksas või Itaalias läheb tavaline kohvikupidaja kohtusse kui selgub et ta juurdehindlus ületab 20%, enne seda juba hakatakse nägusid tegema. Vaadake ehitusmaterjalide hindu meil ja Lätis toodetel mis toodetud neist riikidest väljaspool ja arvestage et need on maksustatud ainult käibemaksuga, ei mingit aktsiisi mis saaks hindu moonutada. Tulemus... Lätis on hind vähemalt kolmandik odavam kui meil (1/3 on nagu 33%).

.

Kuule usamosse kust sa võtad ,et meil võtab kaupleja 50% ja enam, paluks siis viiteid mitte mingit lihtsalt külajuttu :wink:

Mida ütleb aga statistikka: Jaekaubandus, v.a mootorsõidukid ja mootorrattad-Kaubanduslik juurdehindlus, % 28,3 %. Arvesta ,et see protsent on käibest millest kaubandusettevõtted katavad oma kulud, maksavad palgad ..... ja kui midagi üle jääb teenivad ka kasumit.

Kui sa arvad ,et jaekaubandus on eestis mingi tulus ära siis sa küll eksid. Näiteks Coop Eesti 2015 a käive 487,8 miljont ja kasum 13 miljonit.
Stocmann Eesti käive 52 milj ja kasum mingi miljon euri. Kas sa pead selliste kasumimarginaalidega äri tulusaks?
Kasutaja avatar
usamosse
Rock Crawler

PostitusPostitas usamosse » L Jaan 13, 2018 2:23 am

heints kirjutas:Kui 5 päevaga müüakse 16 puulõhkujat teeb see 3,2 tk päevas.Jätame rehkendusest välja et tõenäoliselt 1 jaanuaril puulõhkujaid ei müüdud, muidu oleks päeva keskmine 4 tk.Korrutame 3,2 tk päevas 365 ja saame ,et aastas müüb üks pood 1168 puulõhkujat ehk 23,3 konteinerit,see on uskumatud 1,9 konti kuus. Kuna poode ja erinevaid lõhkujate mudeleid on palju võib selle uhe poe ja mudeli müüginumbri 10 korrutada. Saame et aastas müüakse Eestis 11680 puulõhkujat ehk 233 konteineritäit. Uskumatu aga 10 aastaga on pea igal kümnendal Eestlasel oma puulõhkuja. Arvestades ,et umbes 60% elanikest elab suurtes linnades ja puid ei lõhu tuleb välja et 10 aastaga on igal neljandal maal elaval inimesel oma puulõhkuja. Selline tohutu puudelõhkumine mõjub ju laastavalt meie metsadele. Lisaks tuleb ju need puud kõik ära põletada millest tekkib tohutu toss ja sudu.Lisaks on puude lõhkumine ka füüsiliselt koormav ja niigi vähest tööjõuressurssi raiskav. Uskumatu aga Eesti looduse säästmiseks tuleks puulõhkumismasinate müük ära keelata. Lisades veel inimesed kes kirvega puid lõhuvad on katastroof vältimatu.

Kui sa ühtegi viidet ei pane ongi su jutt see sama 60\40 millest eespool juttu oli. Minule pole vaja midagi tõestada

Vabustav iba. Oleksid võinud selle arvutamise asemel lihtsalt õlut juua, oleks sul endal vähemalt hea olnd.

See et üks kett müüs oma süsteemist ühe mudeli välja, ei tähenda et see ongi igapäevane normaalsus.
Kui ma hakkan enda ümbruses lugema, siis on igal teisel puulõhkuja, ilma mind arvestamata. Muidugi, tuleb kohe brüsseli vangikongi saata sellised tagurlased. Lampi oskab igaüks arvutada, aga kas sa teadsid müügiperioodi algusaega? Ei, sest ma ei öelnud seda, selle 5 päeva imesid sa krt teab millest välja.

Isand kass, ma olen tööstuskaubanduses tööl olnud 8 aastat, olen isiklikult müünud telereid mille kate oli 76%. Ja palju muud jura täiesti segaste protsentidega. Te kõik olete korduvalt selles süsteemis käinud ja raudselt on vähemalt midagi teil sealt ostetud, tahan sellega öelda et see pole mingi üksik keldripood. Kas jutt kvalifitseerub ainult siis kui esitan kliendi ostumüügi tseki koos firmale esitatud invoice'ga? Vabandust väga, mul pole voli niisuguseid konkreetseid andmeid esitada, kuna see tekitaks mulle tõsiseid probleeme mida mul vaja pole. Elu ei ole nii lihtne et absoluutselt kõigele leidub netis viide (kui oleks, oleks tore sest maailm oleks siis teistsugune).

Te võite Trumpi siunata söögi alla ja peale, kuid ka seal ei esita teie niisugust viidet mis midagi tõesti väärt oleks, delfi viited jagunevad samuti selle 60/40 reegli alla edukalt. Panete viite kus on videos kuulda ja näha kuidas ta seda ütleb, usun. Kuniks keegi loeb tummfilmile peale, ei usu. Ja kas arvate et meil on valitsuses asjad kuidagi viisakamad? Riigikogu kõnepuldist on tulnud ja võib vabalt veel tulla perssesaatmine, pole mingit kinnist olekut vaja selleks, käib avalik kõnetool kah. Ja ei mingit vastutust sellise käitumise eest - vaat et antakse veel medal selle eest.
Aga Trump, kelle armust meil on praegu liitlasväed pidevas esindatuses päris kena koosseisuga, tuleks muidugi maha võtta sest võibolla ütleski krõbedamalt...
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Kontakt:

PostitusPostitas uppund kana » L Jaan 13, 2018 9:35 am

Juurdehindlusega on nii ,et 70% on miinimum. Mina panen mõnele vidinale 200% AGA seejuures pakun ikkagi odavaimat paigaldajahinda siinpool sood ja rikkaks pole saanud nagu võite ise veenduda. Riidekaltsud on tegelt tuima 250% otsa hindlusega eriti need mis Poolast kohale veetakse. Olen näinud autovaruosa müüate katteid korra nii juhuslikult......ma parem ei räägi :D
TR1-Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........seljakotiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
maksipoiss
Rock Crawler

PostitusPostitas maksipoiss » L Jaan 13, 2018 10:18 am

Aga mitte keegi krt. ei keela ju ksf Jaanil ja Usamossel olemast esimesed eesti ärimehed Eestis (mõned Lätis juba on) kes teenivad käibe pealt. Teised ilmselt lihtsalt ei julge veel, kuna kardavad et turg on kole väike ja ei vea omadega välja . Vaja lihtsalt, et keegi õige tee reaalselt päriselus ette näitab 8)
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!

PostitusPostitas heints » L Jaan 13, 2018 12:03 pm

Kirjutasid nii. Selle aasta alguse esimese nädalaga (05 kuupäeva õhtu seisuga) müüs näiteks Järva Tarbijate Ühistu konkreetset mudelit 16tk. Aasta algab ju 1 kuupäevaga? 1 kuupäevast 5 kuupävani on 5 päeva? Või on sul miski oma kalender ja maa on ka lapik? Tegelikult on ju puulõhkumise kõrgaeg suvel ja siis ostetakse veel rohkem masinaid ja tõesti väib koguni igal teiseleestlasel oma olla.
Aga hakka ise müüma. Kui saksas maksab 199e ja eestis 384. Võiksid hinnale otsa panna poole vähem kui Eesti jaekauplejad. Teeniksid aastaga 1080400e. Jah üle miljoni euro,sest kõik ostaksid ju sinult kuna sinu puulõhkuja oleks tervelt 92.50 odavam kui teistel. Ja kõige toredam selle äri juures on see ,et pole vaja täita ühtegi vastikut euronormi. Teed oma e poe ja isegi kraanikaussi pole vaja investeerida, ainuke kulu on ühe merekonteineri rent kus kolu hoida. Isegi kui maksad kogu kasumi endale palgaks jääks iga kuu lõpuks kätte üle 30000 euri. Ärisoont paistab sul olevat teed ära?
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » L Jaan 13, 2018 12:53 pm

[quote="usamosse"][quote="heints"]

Isand kass, ma olen tööstuskaubanduses tööl olnud 8 aastat, olen isiklikult müünud telereid mille kate oli 76%. Ja palju muud jura täiesti segaste protsentidega. Te kõik olete korduvalt selles süsteemis käinud ja raudselt on vähemalt midagi teil sealt ostetud, tahan sellega öelda et see pole mingi üksik keldripood. Kas jutt kvalifitseerub ainult siis kui esitan kliendi ostumüügi tseki koos firmale esitatud invoice'ga? Vabandust väga, mul pole voli niisuguseid konkreetseid andmeid esitada, kuna see tekitaks mulle tõsiseid probleeme mida mul vaja pole. Elu ei ole nii lihtne et absoluutselt kõigele leidub netis viide (kui oleks, oleks tore sest maailm oleks siis teistsugune).

Ma ei tea küll kus poes sa töötasid ja kust oma 76% andmed võtsid ja mis aastatel sa poes töötasid.Me ikka räägime tänase aja seisust mitte mingist 10 a tagusest ajast, selle ajaga on turg Eestis palju muutunud
Minu andmed pärinevad statistikametist ja on keskmised näitajad aastal 2016.Keskmine näitaja 28,3% tähendab ju keskmist juurde hindlust, muidugi väiksed tegijad ja poed panevad rohkem otsa ja suured ketid jälle vähem.See on ju igaühe valik kas ta ostab kingad väikepoest kes on ostnud neid kingi sisse
5 paari ja saanud nad sama hinnaga mis poekett müüb tarbijale ,ning siis kliendile paneb 100% otsa või ostab suurest ketist ja saab normaalse hinnaga..
Sama asi kehtib ju ka Saksas ja mujal, põhjus ikka sama väike pood ostab hulgimüüjalt väikseid koguseid ja saab väga viletsa hinna, suurkett ostab kümmneid krdi suuremaid koguseid ja saab märkimisväärset soodustust ja see mõjutab ka hinda tarbijale oluliselt.

Kui rääkida nüüd televiisoritest siis üks näide

Euronics eesti poes QE55Q7C Samsung 55'' Ultra HD QLED-teler - normaalhind 2299. eur ja soodushind 1899 eur
Täpselt sama Samsungi QE55Q7C televiisor Saksa Euronicsis hind 2 799 eur ja ei mingit soodusmüüki antud mudelile.
või näiteks
Nutitelefon Apple iPhone 7 Plus / 128 GB Eesti euronics 899.99 ja Saksa euronics 1009.00
külmik Liebherr CN4813-20 Eestis normaalhind 599.99 soodushind 499 ja Saksas 734.00

Hillfigeri jope Eestis Denim dream poeketis 279.00 soodushind 195.30 täpselt sama jope saksas Hillfigeri poes 279.00 ja soodushind 195.00
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » L Jaan 13, 2018 4:27 pm

uppund kana kirjutas:Juurdehindlusega on nii ,et 70% on miinimum. Mina panen mõnele vidinale 200% AGA seejuures pakun ikkagi odavaimat paigaldajahinda siinpool sood ja rikkaks pole saanud nagu võite ise veenduda. Riidekaltsud on tegelt tuima 250% otsa hindlusega eriti need mis Poolast kohale veetakse. Olen näinud autovaruosa müüate katteid korra nii juhuslikult......ma parem ei räägi :D

No jah sinu mahtude juures, 2017 a kuukäive keskmiselt 2982 eur, siis sinu odavam paigaldushind tasandab ära selle sinu 200% ja 70% juurdehindluse
vidinate osas.Samas sinu odavam paigaldushind on ju loomulik kuna tööjõumaksud 0.

Kui sa aga teeksid suuremaid objekte 40, 100 tuhat või mida iganes siis sinu 70% ja 200% seadmetele otsa ei toimiks lihtsalt kõik konkurendid pakuks sinust odavamalt.
vreps
Got ARB and Nitrous?

PostitusPostitas vreps » L Jaan 13, 2018 4:33 pm

Ma kuulun ka sellesse seltskonda kes väidab, et meie kaupmehed panevad kirvest letihindadega. Näiteks täpselt sellesama kassikese poolt väljatoodud 7+ ifööni müüs üks siinne operaator mul firmale mõni kopikas alla 700 evrorubla koos kõikide maksudega ja ilma igasuguste tingimusteta. Samuti on lepinguliste klientide allahindlused keskeltläbi 35-40 protsenti tavapärane jupipoodides kui ka ehituspoodides. Isiklik rekord kliendialet saada oli ühe tsirkulatsioonipumbaga mille letihind oli u.280 ja kätte sain 127.80. Ja mitte keegi neist müüjatest ei nuta, et kasu ei teeni ja nälg leivakotis. Lihtsalt tavainimeselt kooritakse niipalju, et lepingulistele klientidele müüdava asja nö. õiglane hind kaupmehe leivalt võikihti küll õhemaks ei võta. Mul on välja kujunenud arvamus,et Poola kaupluste hinnad päris hea võrdlusmaterjal.
Kasutaja avatar
CÄÄRFIILD
I live off from the mud

PostitusPostitas CÄÄRFIILD » L Jaan 13, 2018 6:05 pm

vreps kirjutas:Ma kuulun ka sellesse seltskonda kes väidab, et meie kaupmehed panevad kirvest letihindadega. Näiteks täpselt sellesama kassikese poolt väljatoodud 7+ ifööni müüs üks siinne operaator mul firmale mõni kopikas alla 700 evrorubla koos kõikide maksudega ja ilma igasuguste tingimusteta. Samuti on lepinguliste klientide allahindlused keskeltläbi 35-40 protsenti tavapärane jupipoodides kui ka ehituspoodides. Isiklik rekord kliendialet saada oli ühe tsirkulatsioonipumbaga mille letihind oli u.280 ja kätte sain 127.80. Ja mitte keegi neist müüjatest ei nuta, et kasu ei teeni ja nälg leivakotis. Lihtsalt tavainimeselt kooritakse niipalju, et lepingulistele klientidele müüdava asja nö. õiglane hind kaupmehe leivalt võikihti küll õhemaks ei võta. Mul on välja kujunenud arvamus,et Poola kaupluste hinnad päris hea võrdlusmaterjal.

Ok Nutitelefon Apple iPhone 7 Plus / 128 GB Eesti euronics 899.99 - sina said operaatorilt 700 euriga.
Operaatorid teevad mobiilimüügis allahindlusi mingitel tingimustel või mingitele oma klientidele.
Sinu näite puhul- ok ma ei tea kui palju täpselt operaatorid siiseostuhinnale juure panevad mobiilide puhul
aga seda tean küll ,et selliste soodukate puhul on marginaal väike.
Telia internetipoes maksab see telefon -hind 899.- eur ( soodushind 849 eur kuna vana mudel)
Ok Telia müügihind oli ca 900 eur, maks maha 750 eur -oletame ,et Telia pani siiseostule juurde 28% , seega sisseost 540 eur.
Sina said 700 euriga, maks maha 583 euriga ( sisseost oli 540 eur) sina said 7% juurdehindlusega. Sina said soodsamalt ja ka operaator ei jäänud nulli müügiga.
Kampaaniate eesmärk ikka kliente juurde meelitada ja vanadele klientidele soodukat pakkuda. Ei ole ju operaatoritel moblamüük põhityegevus- 95 prosse käibest tuleb ikka mujalt.

Eesti turgu ei saa võrrelda mingil juhul poola turuga, poolas on 38 miljonit elanikku ja turg kordades eesti turust suurem, samas on ka tööstusriik ja põllumajandusriik. Poola kaubandusketid ostavad kaupu kordades suuremates kogustes kui eesti ketid ja saavad ka soodamat hinda....
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!

PostitusPostitas heints » L Jaan 13, 2018 6:41 pm

Aga suures plaanis pole vahet palju i phone maksab kuna see pole mingi inimõigus mida peaks tagama. Mina müün aegajalt osasid teenuseid nulli või kahjumiga ,et konkurendilt klienti üle lüüa või lihtsalt konkurenti kottida aga samas võib ka hind olla aegajalt letihinnast kõrgem kui näen rahateenimise kohta. Konkurentsi tingimustes ongi normaalne ,et müüd selle hinnaga millega tahad ja kliendid hääletavad jalgadega. Tänapäeval on e kaupemise alustamine lihtne ja igaüks võib proovida kui lihtne on poodi pidada 20% juurdehindluse või 200%. Aga selge on see,et 1,3 miljonit elanikku paneb siseturule suunatud äridele piirid ette võrreldes riikidega kus on 40 või 80 milli inimest.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Kontakt:

PostitusPostitas uppund kana » L Jaan 13, 2018 7:13 pm

CÄÄRFIILD kirjutas:
uppund kana kirjutas:Juurdehindlusega on nii ,et 70% on miinimum. Mina panen mõnele vidinale 200% AGA seejuures pakun ikkagi odavaimat paigaldajahinda siinpool sood ja rikkaks pole saanud nagu võite ise veenduda. Riidekaltsud on tegelt tuima 250% otsa hindlusega eriti need mis Poolast kohale veetakse. Olen näinud autovaruosa müüate katteid korra nii juhuslikult......ma parem ei räägi :D

No jah sinu mahtude juures, 2017 a kuukäive keskmiselt 2982 eur, siis sinu odavam paigaldushind tasandab ära selle sinu 200% ja 70% juurdehindluse
vidinate osas.Samas sinu odavam paigaldushind on ju loomulik kuna tööjõumaksud 0.

Kui sa aga teeksid suuremaid objekte 40, 100 tuhat või mida iganes siis sinu 70% ja 200% seadmetele otsa ei toimiks lihtsalt kõik konkurendid pakuks sinust odavamalt.

Ma ei tahagi suuri asju teha...... ja ülepea oled mõnest asjast sootuks valesti arusaanud. Las jääb, igaühel oma PS. MINU ettevõte maksab tööjõumakse.
TR1-Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........seljakotiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
usamosse
Rock Crawler

PostitusPostitas usamosse » P Jaan 14, 2018 1:00 am

CÄÄRFIILD kirjutas:Kui rääkida nüüd televiisoritest siis üks näide

Euronics eesti poes QE55Q7C Samsung 55'' Ultra HD QLED-teler - normaalhind 2299. eur ja soodushind 1899 eur
Täpselt sama Samsungi QE55Q7C televiisor Saksa Euronicsis hind 2 799 eur ja ei mingit soodusmüüki antud mudelile.

Vabandust väga, aga Antista ei ole eriti eesti kaupmees tegelikult. Ja miks peab võrdlema just Euronicsit kus iganes?

Pealegi on kassikese info lihtsalt vale, just praegu on Saksa Euronicsi hind samamoodi 1899€. Kuna uus mudel on peale tulemas, ongi selline ühtlustatud hind nendel.

Knaiteki hind on täna sel teleril 1699€ Eestis. Paneb sott peale ja võtab ON-OFFist kohe kaenlasse.
UK hind 1448,60€ (£1,289.00 incl. delivery)
Itaalias 1450€
Saksas 1589€
Hispaanias 1730,82€
Prantsusmaal 1799€

Aga kallimaks on läinud, sest Saksas sai teda ka 1339€ eest enne detsembrit.
Screen Shot 2018-01-14 at 00.22.01.png
Screen Shot 2018-01-14 at 00.22.01.png (54.88 KiB) Vaadatud 478 korda

Screen Shot 2018-01-14 at 00.30.37.png
Screen Shot 2018-01-14 at 00.30.37.png (161.37 KiB) Vaadatud 478 korda

Samsa brändiga on see jama et sellisega niisugust võrdlust pole mõtet teha, kuna konkreetselt Samsal on olemas Eesti esindus, mis jälgib hinnataset piirkonnas. Hinnaga mängida saab nende brändidega millel pole konkreetses riigis ametlikku esindust. Kui esindus näeb et hinnad on brändi müügile ebasoodsad, võetakse ahnitsejalt müügiõigus ära.

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist