topeltmoraal

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

topeltmoraal

Postitus Postitas tanel »

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=393789
Ida-Eesti päästekeskuse direktor Ailar Holzmann tõdeb, et päästjatelt kahe viimase aasta jooksul ära võetud miljonite tõttu tuleb vähendada teenuse pakkumise mahtu.
ĢKomando ei saa nõnda töötada, et ühel päeval on seal keegi valves ja teisel mitte. Ka pole suuremat kasu ühemehelisest meeskonnast. Parem tugev tullesukeldajaga professionaalne meeskond, kes jõuab kohale pisut hiljem,ģ ütleb ta.
Mul isiklikult tekkis selle peale küsimus, miks kurat nõutakse sõidukites kustutite olemasolu ja tehakse trahvi? Parem tugev vahupaagiga professionaalne meeskond, kes jõuab kohale pisut hiljem?
:no

Üldse, huvitav tendents on see, et igal tasandil proovitakse igasugust esmast kaitse- ja teovõimet surmata. Kaitseväge pole vaja, parem las tuleb naato. Kohalikku tuletõrjet pole vaja, parem las tuleb suur brigaad kaugelt. Metsatalus pole kodu kaitseks kaheraudset ka vaja, parem las tuleb politsei maakonnakeskusest. Jne.

Kelle huvides on elementaarsete oskusteta ja tehniliste vahenditeta abitu kodanik...?
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Samas meie luuletajast siseminister soovitab end autonoomsete enerigakandjate ja -andjatega ning kogu riigistruktuuridet sõltumatusks eluks vajalikuga varustada.

Ehk teisisõnu, et kui kogu riika su ümbert kokku kukb, suudaksid sina enda varude ja varustusega (härimatult) edasi eksisteerida.

Selle ideoloogiga järgi peaks metsatatu omanik või väikesaarel elaja kodus/perekonnas pidama ühte parameedikut, vabatahtliku pritsumeest ja kaitseliitlast ning koos vajaliku varustusega.

P.S.
Ilmselt tuleb maale lisaks valminud (tuletõrje)tiiigile ka mootorpump hankida.
Viimati muutis Landy, R Sept 10, 2010 10:47 am, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
karu
True Off Roader!
Postitusi: 1488
Liitunud: P Nov 11, 2007 8:42 pm

Re: topeltmoraal

Postitus Postitas karu »

tanel kirjutas:Kelle huvides on elementaarsete oskusteta ja tehniliste vahenditeta abitu kodanik...?
Ega see polegi kellegi huvides, lihtsalt sealt hea raha võtta oma erakonna propakandakulude katteks arvan
Tel 56224693
samodelkin
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: R Aug 01, 2008 4:55 pm
Asukoht: Laitse

Postitus Postitas samodelkin »

Minul on kodus, nii garaaži seinal, kui köögis, suuremat sorti (veoauto/bussi) tulekustuti. Juba viimased 10 aastat!
Tuleb välja, et ma ei olegi kiiksuga... :D
Kasutaja avatar
suzi
Fitting 38"
Postitusi: 334
Liitunud: N Juun 01, 2006 7:38 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suzi »

Härrased, millest riik elab? Ikka maksudest. Kes seda maksavad? Ikka teie ja meie ise. Ehk siis, et saada paremat teenust peaks rohkem makse maksma (tarbima). Praeguste maksude/tarbimise juures saate seda teenust mida hetkel saab.

Ja on ju elementaarne, et sul on kodus vähemalt 2tk, 5kg pulberkustutit. Või olen mina millestki valesti aru saanud? Uppuja päästmine on ennekõike uppuja enda asi. On palju tahetud, et keegi sul pidevalt käest kinni hoiab ning keelab-käseb-aitab-päästab.
Viimati muutis suzi, R Sept 24, 2010 4:25 pm, muudetud 1 kord kokku.
Aitan palju oskan...
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Postitus Postitas LR90 »

samodelkin kirjutas:Minul on kodus, nii garaaži seinal, kui köögis, suuremat sorti (veoauto/bussi) tulekustuti. Juba viimased 10 aastat!
Tuleb välja, et ma ei olegi kiiksuga... :D
Lisaks kustutitele on mul kodus oma tuletõrjuja (poeg töötab päästes) :)
Aegajalt käib küll "hüppes" aga... .
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
samodelkin
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: R Aug 01, 2008 4:55 pm
Asukoht: Laitse

Postitus Postitas samodelkin »

suzi kirjutas: Ja on ju elementaarne, et sul on kodus vähemalt 2tk, 5kg pulberkustutit. Või olen mina millestki valesti aru saanud? Uppuja päästmine on ennekõike uppuja enda asi. On palju tahetud, et keegi sul pidevalt käest kinni hoiab ning keelab-käseb-aitab-päästab.
Mitu head aastat tagasi käis mul külas tuletõrjeinspektor. Mitte ainult minul. Tõenäoliselt ikka selle mõttega, et riigikassat täita. Vaatas ja imestas see inspektor siis, et tema oma pika staaži jooksul, näeb küll esimest korda, et kellelgi on kodus tulekustuti köögi seina peal! Pealegi ei nõudvat seda ükski seadus, ega eeskiri! Tänu sellele “kustutivaimustusele” jäi nii mõnigi ehituslik möödalaskmine, tema poolt lihtsalt “märkamata”!
(pole siiski minu projekteeritud/ehitatud, projekt ka veneaegne.)
Nii mõneski kohas, oli kuulda, et “täitis kassat”.
Ja pole minagi näinud kellelgi kodus tulekustutit seina peal rippumas...
Nii, et ei ole sugugi elementaarne, julgen väita!
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Aasta lõpus kolib minu autost üks korras 2Kg kustuti tuppa (10 a. täis ja rohkem ei pikendata, kuigi korras). Teine samasugune, mis küll noorem, kuid rooste plekkidega sai tänavu ka viimast korda just rooste tõttu kleepsud peale. Kevadel läheb ilmselt maale valvesse. .
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
410
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 197
Liitunud: N Juul 07, 2005 10:02 pm
Asukoht: Viimsi Statoili "naaber",nüüdsest Nõmme

Postitus Postitas 410 »

Landy kirjutas:Aasta lõpus kolib minu autost üks korras 2Kg kustuti tuppa (10 a. täis ja rohkem ei pikendata, kuigi korras). Teine samasugune, mis küll noorem, kuid rooste plekkidega sai tänavu ka viimast korda just rooste tõttu kleepsud peale. Kevadel läheb ilmselt maale valvesse. .
no mis autos ikka selle 2 kg kustutiga teha kui viimane auto mida sai kustutada ,selleks kulus 4 tonni vett-oli uuem mersu sõiduauto,
kuna töötan pritsumehena siis on neid autosi ikka
omajagu kustutatud kus need autos nõutud kustutid on kohe algul tühjaks lastud ja siis on ikka telefon 112 mis siis at algul ainult natuke suitsu oli
Chevrolet G30 van 6,2D V8
Chevrolet K30 6,2D V8
GMC Safari AWD
Jeep Commander
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

410 kirjutas:...no mis autos ikka selle 2 kg kustutiga teha kui viimane auto mida sai kustutada ,selleks kulus 4 tonni vett-oli uuem mersu sõiduauto,
kuna töötan pritsumehena siis on neid autosi ikka
omajagu kustutatud kus need autos nõutud kustutid on kohe algul tühjaks lastud ja siis on ikka telefon 112 mis siis at algul ainult natuke suitsu oli
kunagise pritsumehena sellega täitsa päri, pole ma neid mõttetusi autosse ega koju soetanud, niikuinii selleks ajaks kui vaja läheb on vurts väljas ja ega sul pidevalt kontrollida niikuinii meeles ei ole. Ja effekt on ka 0-lähedane. Ainuke efektiivne käsikustuti on meie keskkonnasõbralikus öiroriigis keelatud, see hladooni või mingi sarnase nimega asjaga toimiv.
Autode plasti ja muu sodi põlemine on kindlasti tunduvalt keskkonnasõbralikum kui suts seda gaasi, mis samas põleva õli hetkega kustutab.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Mis te nüüd sellist lolli juttu ajate.
Kui meil Suvesõidul ei oleks kustutit kaasas olnud, oleks tõenäoliselt auto lihtsalt metsa all maha põlenud. Kahekilosest kustutist kulus ära vast pool. Õnneks oli veel teinegi kahekilone kaasas (nagu reeglid ette näevad) ja õnneks saime väga kiiresti ka jaole. Kuid käte või mullaga poleks seal ikkagi midagi enam teha olnud, sest leegid ampsasid päris isukalt juba kummivoolikuid jms kapoti all.
Nii et väita, et väiksed kustutid on autos mõttetud ja efekt nullilähedane, on küll rumalus.
Ei taha pritsumeeste tööd alahinnata - otse vastupidi, aga see on mõnevõrra üllatav, et oma ala spetsialistid on kustutite kasutamise suhtes nii skeptilised.

Pärast suvist intsidentsi sai igaks juhuks veel üks kolmekilone CO kustuti lisaks pandud :!:

Edit: kui pole meeles kontrollida kustuteid, siis selleks on meil TÜV mehed, kes igal aastal kustutil silma peal hoiavad 8)
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
samodelkin
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: R Aug 01, 2008 4:55 pm
Asukoht: Laitse

Postitus Postitas samodelkin »

tarmo kirjutas: Edit: kui pole meeles kontrollida kustuteid, siis selleks on meil TÜV mehed, kes igal aastal kustutil silma peal hoiavad 8)
Siinkohal tahaks küll "kustutite kontrollimise" koha pealt sõna sekka öelda!
Käisin minagi just tehnoülevaatuse tarvis seda kontrolli tõendavat kleepsu saamas. Muidu surve oli sees ja seier rohelise peal.
Uhmerdas siis kontrollija mõned minutid seda kustutit kummivasaraga, kleepis kleepsu peale ja kirjutas allkirja juurde. Oligi kogu kontroll. Kleepsu eest siis küsiski 45.- eeku.
Selline mulje jäi, et see seadusenõue "tulekustutite igaaastase kontrolli asjus" ikka nende kontrollijate endi teenimisvõimaluse tarbeks on loodud! :roll:
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Kustutite ja nende efektiivsuse ning kasulikkuse teemal on arutletud:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=243 ... ht=kustuti
ja
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=162 ... ht=kustuti
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Postitus Postitas ardi »

Kas poleks mõistlik korraldada 4x4 liikmete seas õppepäev suurele auditooriumile.Kutsuda päästeametist lektor,kes õpetaks mismoodi tuekustutit kontrollima peaks ja annaks tunnistuse kursuse läbimise kohta.
Siis on ju omal ise õigus kustutit kontrollida ja sellele vastav kleeps kleepida.
Ma oleksin täitsa nõus selle 45kr õppepäeva eest andma.Ja kui huvilisi oleks ütleme 50.Siis saaks nii lektorile ka korralikku tasu maksta.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
marguso
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: P Okt 12, 2008 7:10 pm
Asukoht: Raplamaa-Tallinn

Postitus Postitas marguso »

ardi kirjutas:Kas poleks mõistlik korraldada 4x4 liikmete seas õppepäev suurele auditooriumile.Kutsuda päästeametist lektor,kes õpetaks mismoodi tuekustutit kontrollima peaks ja annaks tunnistuse kursuse läbimise kohta.
Siis on ju omal ise õigus kustutit kontrollida ja sellele vastav kleeps kleepida.
Ma oleksin täitsa nõus selle 45kr õppepäeva eest andma.Ja kui huvilisi oleks ütleme 50.Siis saaks nii lektorile ka korralikku tasu maksta.

päästeamet selliseid kursuseid ei tee ja ei anna ka välja sellist tunnistust.
paraku ei tohiks eestis keegi üldse sellist tunnistust välja anda, aga nojahhhh.................

huvitav kas 50x45 eeku on koolitajale piisav tasu. ei usu.

ja huvitav kuidas sa näiteks veendud, et kustutis on ikkagi surve. manomeeter rohelise peal jne. või kui kustuti vajab hooldust lähed ikka hooldusesse.

muideks, et ise kustutit kontrollida (jahh eesti rehepapp leiab ikka seadusest augu, et jokk teha) pead ikka väga täpselt kinni pidama tootja poolsetest juhistest. need on ülimuslikud. huvitav, kust sa need saad?

pluss veel 100 muud asja.

see asi on naeruväärne juba
suzuki Kingquad. Polnud paha pill. YamahaGrizzly 700. Hea asi. Mulle meeldib.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”