Millist 12V vintsi valida Come up või Gew?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
vintsu
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:28 pm
Asukoht: pärnu

Millist 12V vintsi valida Come up või Gew?

Postitus Postitas vintsu »

Töös on vaja 2-3 tonniseid masinaid pidevalt sikutada aga millist valida?

1.Kas valida Come Up DS-9.5 12V 9500 lbs, ülekandearv 159:1, Motor 12V : 3,730 w / 5 hp ?

http://www.maasturid.ee/index.php?page= ... t&Itemid=6

2.Või valida hoopis: Seilwinde 12 Volt 4536 kg GEW 10000, 4536kg 5,5PS 294:1 9,2mmx26m 63mmx228mm 570x180x173 34,08kg 12V

http://www.penzingers-shop.de/Seilwinde ... 882_x2.htm

Muidugi ülekandearv tundub teisel poole suurem, kas see on töökindlam, sest kiirus pole mul oluline vintsimisel!?
vintsu
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:28 pm
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas vintsu »

Tundub, et Come Up vintsidega on rohkem kogemusi, kuid mis on nende põhiline tüüpviga otsa saamisel? Või on levinum mähiste liiga kuumaks kütmine :D
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17320
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

vintsu kirjutas:Tundub, et Come Up vintsidega on rohkem kogemusi, kuid mis on nende põhiline tüüpviga otsa saamisel? Või on levinum mähiste liiga kuumaks kütmine :D
*Laagrid kipuvad aeg-ajalt ära surema.
*Mitte just väga levinud, aga minul ja veel paaril inimesel on hea ja sujuva vabajooksu (free spool) saavutamisega raskusi olenud. (See võib olla ka tingitud oskamatusest. kuigi määre on õige olnud.)

*Ka on olnud ostades partiides probleeme originaalatrossi kvaliteediga. Kipuvad lambist katkema
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
vintsu
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:28 pm
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas vintsu »

Aga mis eelise see ülekandearv annab- ühel vintsil 159:1 teisel 295:1?

Loogikat kasutades töötab suurema ülekandearvuga vints sama KW mootoriga suurema tõmbejõuga ju... aga ma pole praktik ja tahaksin kinnitust sellele leida!?
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Jah, teoreetiliselt nii ongi. Aga mootor on suur küsimärk. Toodud on mingi võimsuse number aga keegi ei tea mis pingetel on seda mõõdetud, palju on mootori väändemoment ja kas see suureneb pöörete langedes, või hoopis väheneb, mingil määral mõjub siia ka inerts ja redukotri sisekaod. Kokkuvõttes arvan, et Come Up on oluliselt kiirem vints ja koormuse all kiirus väheneb tunduvalt aga jõud ei saa otsa. See teine on kindlasti oluliselt aeglasem ja koormusel ei vähene kiirus nii märkimisväärselt.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ei tea kas sobib siia aga Järve autopoes täna hommikul vaatasin seisid miskisugused vintsid. Üks oli markeeringuga 8000 ja teine 9500. Mis firma toodang ei panud tähele, kiire oli kah. A hinnad olid minu meelest imelikult odavad, kui ma nüüd midagi sassi ei aja. Välja nägid küll suhteliselt vintsi moodi, kui seal põrandal vedelesid. Et, kui keegi "head ja odavat " asja tahab võib ju minna ja terasemalt üle vaadata selle pakkumise.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Movistar »

Andrus Michelis kirjutas:Ei tea kas sobib siia aga Järve autopoes täna hommikul vaatasin seisid miskisugused vintsid. Üks oli markeeringuga 8000 ja teine 9500. Mis firma toodang ei panud tähele, kiire oli kah. A hinnad olid minu meelest imelikult odavad, kui ma nüüd midagi sassi ei aja. Välja nägid küll suhteliselt vintsi moodi, kui seal põrandal vedelesid. Et, kui keegi "head ja odavat " asja tahab võib ju minna ja terasemalt üle vaadata selle pakkumise.
Äkki oli selle vintsi nimi " GAME OVER" ?
seff
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: R Veebr 21, 2003 7:43 pm

Postitus Postitas seff »

Movistar kirjutas:
Andrus Michelis kirjutas:Ei tea kas sobib siia aga Järve autopoes täna hommikul vaatasin seisid miskisugused vintsid. Üks oli markeeringuga 8000 ja teine 9500. Mis firma toodang ei panud tähele, kiire oli kah. A hinnad olid minu meelest imelikult odavad, kui ma nüüd midagi sassi ei aja. Välja nägid küll suhteliselt vintsi moodi, kui seal põrandal vedelesid. Et, kui keegi "head ja odavat " asja tahab võib ju minna ja terasemalt üle vaadata selle pakkumise.
Äkki oli selle vintsi nimi " GAME OVER" ?
Geim overi all sa vist pidasid silmas extreme terrain :roll:
Kasutaja avatar
leek
Fitting 44"
Postitusi: 492
Liitunud: E Apr 04, 2005 12:01 pm
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas leek »

järvel ben-is müüakse torin-it!
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”