Grandi küljekarbid

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Grandi küljekarbid

Postitus Postitas Ints »

Kas 2006a Grand Cherole on kuskilt osta valmis küljekarpe (nii sisemised kui välimised),või peab meister need ise valmis väänama?
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Grandi küljekarbid

Postitus Postitas puhvel »

WJ Grandile leidsin "Alvadist"
XC 70
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: Grandi küljekarbid

Postitus Postitas Ints »

Alvadi ei anna WH jaoks ühtegi küljekarpi. :(
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Grandi küljekarbid

Postitus Postitas puhvel »

Sellisel juhul näen kahte võimalikku varianti

WJ-i karbid vägisi WH külge väänata või see WH kiirelt minu WJ-i vastu vahetada üksühele :)

Tegelt tuleks ehk kindlaks teha kui palju ja kas on erinevust WJ -WH karpidel.
XC 70
kadjakas2000
Rock Crawler
Postitusi: 863
Liitunud: N Okt 28, 2010 10:55 am
Asukoht: Männiku slumm

Re: Grandi küljekarbid

Postitus Postitas kadjakas2000 »

Tere

Miskid koodid neile peaks olema 0488-101 ja 0488-102.
Nt:
https://raybuck.com/product/2005-2010-j ... gers-side/

Klokkerholmi valikus puuduvad WK-le kõneks olevad tükid.
Ka KiviAuto ei näita miskit.

Edu ja asju!
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Grandi küljekarbid

Postitus Postitas MrMägilane »

Ma eile sportlikust huvist kaasa googeldades leidsin midagi toppartsist, aga kuna kohal neid kuskil pole ja tellimise kohta midagi ei öelda, siis ei hakanud kirjutama, täna on neil jälle varuosakataloogil mingi tarkvaraline brainfart. Aga vb sealt uurida.
Hind oli muidugi mõistlik 260€ kanti tükk...
Õige aeg karbid üldse maha lõigata ja karprauast korralikud rocksliderid ehitada :D
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Metsakutsu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: R Juun 05, 2020 10:42 pm

Re: Grandi küljekarbid

Postitus Postitas Metsakutsu »

Just käisin oma wk/wh1 täpselt sama teema läbi, mõlema poole karbi vahetus. Küljekarpe suht raske saada ning kui saab siis ikka rõvedalt kallis. Pigem lase meistril valmis teha.

Esialgu oli plaan panna nelikkant toru aga oeldi kohe ära, et ei mahu ära (täpselt ei mäleta mis seal see põhjus oli).
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Grandi küljekarbid

Postitus Postitas poiss »

Ahoi!
Nende igat tõugu cherode karbid on lahti lõikamisel nagu kapsapead, lible libles kinni. Venitatud siselehe paksus varieerub piilari alt 2 mm-st 0,8 mm-ni. Millele omakorda liidetakse ülekattega jälle järgmine paksem tükk rauda. Nii punktidega kui ka liimiga. Ja kõik need lehed on omavahel seotud karbi alumises servas välis ja siseosaga. Mingise nelikanttoru sinna korralikult külge keevitamine on hullem ona kuubis. Kuna antud masinatel on ka karp kere kandev osa, saab vastava laiusega karbi leidmisel praadida kinni vaid välimise ja sisemise pleki heal juhul. Sisu jääb kõik lahti, kui just ukseaugus kõike lahti ei puuri ja seest välja uuesti vastavalt kinni ei prae. Eeldusel, et kõik detailid on mega sirgelt ühel joonel maha lõigatud ja karp alla toetama pandud. Karbi seina paksusega ei saa ka liiale minna, kuna proovige T-liitega praadida kokku nt 4 ja 0,8 mm.
Praktiliselt oleks isetegijatele soovitus teha uus karp kuni 1mm plekist, kas või jupi kaupa vs lükata masin mõnest keretöödid viljelevast garage uksest sisse.

Ps. Ma olen ka nn mõne “nelikanttorukarbi” tegemisel käe valgeks saanud. Mäletan 2xchero, 2patroli ja 2xlc70. Saan tuua näite kahe lc 70 ne põhjal. Võrdlemiseks nt Rockslider (Uputaja) vs originaal (Aadi) piltidega mul fb galeriis olemas. Äkki aitab kedagi, kes kahtleb kumba tahta.

Päikest!
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Grandi küljekarbid

Postitus Postitas MrMägilane »

Ise küpsetasin justnimelt 4mm seinaga toru. Kõige odavama handymanni migiga kusjuures. Ei ütleks, et kahe käega uuesti tahaks teha, aga mingi üüber keberniit ka ei olnud. Keskosa kokkusidumiseks on vähemalt kaks varianti- keevitada loominguliselt lehtmetall (plekk-metall- misiganes soovitud paksus) sisekarbist välimise servani ja siduda keskelt kas siis punktidega, lõigata sooned vms variant ning pärast karp kahest äärest peale keevitada. Teine variant, mida ma olen näinud ja töötab väga hästi on võtta kaks poole väiksema dimensiooniga karprauda (e nt 60x120 asemel 60x60 2tk) ja keevitada eraldi, keskelt korralikult kinni ja siis teine karp kõrvale ja omavahel kinni. Teoorias jääb isegi tugevam veel. Eks see nelikandist karbi ehitamine on natuke teistsugune tegevus kui tavaline remont ja nõuab veidi loomingulisemat lähenemist et kõik sõlmed valmis fabritseerida. Sõltub ka natuke sõiduki otstarbest, kui auto on maal suvilas käimiseks, tahad ehk vähe siledamat välimust, mina kõõlun tihti metsas kändude-kivide vahel ja metsamasinate jälgedes, siis tegin karbid mis külmunud mullakamaka vastu sõites mõlki ei lähe. Kui originaalosa võtta pole, siis on leiutamist mõlemat pidi niikuinii.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”