Pajero Sport

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
alar107
Off Roader Wannabe
Postitusi: 32
Liitunud: P Sept 25, 2011 10:03 am

Pajero Sport

Postitus Postitas alar107 »

Tered. Pajero spordi 98a 73kw väntvõlli kiilu pesa kulunud.Proovitud lappida aga peale 3000km jälle rihmaseib loksub. Kas kellelgi oleks pakkuda väntvõlli või oleks targem kergem vahetada mootor. Aitäh
Selline oli kiilu pesa
Selline oli kiilu pesa
Screenshot_20191208_201502_com.android.gallery3d.jpg (659.23 KiB) Vaadatud 2108 korda
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Pajero Sport

Postitus Postitas vreps »

Audi R5 mootoritel on samasugune tobe süsteem. Lahendusena lõigati sinna vända otsa uus kiilupesa. Õigete riistade puhul polnud ka mootorit vaja maha võtta. Ma ei tea kuidas on pajerol aga audi puhul on väga oluline õige pingutusmoment ja samuti käib rihmaratta ja vända otsa vahele imeõhuke nn. teemantseib mis ei lase rihmarattal nihkuda, kindlasti pandi uus spets otsapolt mis oli nn.veniva keermega.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Pajero Sport

Postitus Postitas ibra »

Uus kiilusoon ei päästa seal midagi, väntvõlli ots on jumala õhtul.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2863
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Pajero Sport

Postitus Postitas totu »

Tööstusmasinatele pakutakse peetis avade jaoks sõrmekomplekte ja vist olen näinud ka võllidele mingit lahendust. Võlli ja pesa (antud juhul rihmaratas) vahele surutakse lõhega koonus. Ilmselt selle võlliga jääb väike vibra aga väntvõlli mitte vahetamisel ongi hind. Ja kui hästi läheb, on vibra märkamatu. Usun, et normaalne treial teeks selle ka valmis. Välimise koonusega hülss võlli peale. rihmaseibil sama kraadiga koonus sisse ja otsapoldiga kinni. Tasub proovida?
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
Maasturid
Legod Varuosadest
Postitusi: 1956
Liitunud: R Veebr 20, 2004 12:48 pm
Asukoht: Roosna-Alliku GSM:513 2551
Kontakt:

Re: Pajero Sport

Postitus Postitas Maasturid »

totu kirjutas:Tööstusmasinatele pakutakse peetis avade jaoks sõrmekomplekte ja vist olen näinud ka võllidele mingit lahendust. Võlli ja pesa (antud juhul rihmaratas) vahele surutakse lõhega koonus. Ilmselt selle võlliga jääb väike vibra aga väntvõlli mitte vahetamisel ongi hind. Ja kui hästi läheb, on vibra märkamatu. Usun, et normaalne treial teeks selle ka valmis. Välimise koonusega hülss võlli peale. rihmaseibil sama kraadiga koonus sisse ja otsapoldiga kinni. Tasub proovida?
Usu Arvet sa ei taha olla see remondimees kelle juurde hiljem tuleb selline masin remonti ja klient räägib, et ostis auto aga mootor ei käi nagu päris hästi ja siis lõpuks leiad sealt sellise asja.
Olen aastatega Mitsudel seal väntvõlli otsas näinud igasugu aretisi.
Selle pildi põhjal pole seal muud valikut kui väntvõlli ja kõige sinna otsa käivate osade vahetus.
http://www.maasturid.ee
*Toomas Kärp = Maasturid = Radadel aastast 2004
* Wildtrak 2.0 Bi-turbo
* LC120
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”