TIG keevitus

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: TIG keevitus

Postitus Postitas uputaja »

Huvi pärast küsin- Kaskellelgi on kogemusi Froniuse apastraatidega? Magicvawe 230i

Hinna poolest veidi sootsam kui Kemppi. Aga kuis päriselus toimimine on?
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: TIG keevitus

Postitus Postitas tt75 »

uputaja kirjutas:Huvi pärast küsin- Kaskellelgi on kogemusi Froniuse apastraatidega? Magicvawe 230i

Hinna poolest veidi sootsam kui Kemppi. Aga kuis päriselus toimimine on?
No froniuse puhul sa ka ilmselt ei pea pettuma,eks need preemium klassi masinad on peaaegu kõik oma karakteristikutega ühte auku.Ma ei lugenud selle magicwave 230i kohta kusagilt seda välja kas ta on ac/dc masin.Ma küsisin spetsiaalelektroodi as-ist pakkumist magicwave 2200-le ,ja tehti soodushind 4200-eur Samas näit .kemppi 2300 mls ac/dc oli netipoes miskit 3800-3900 eur.Ainus aparaat mida mina ei ostaks oleks telwin.Nagu ma siin varasemalt olen kirjutanud keevitan praegu sõbra hiinakaga millel nimeks javac astor 200ac/dc ja ajab see ka asja ära ,kuid käis juba ka karantiis.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: TIG keevitus

Postitus Postitas uputaja »

AC DC masin ikka.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: TIG keevitus

Postitus Postitas tt75 »

Praeguseks asi niikaugel,et sai toodud see kemppi mastertig 300ac/dc gen endale koju ära ja eks nüüd tuleb see menüü endale korralikult selgeks teha ja ainult keevitamisele takka anda!
Tänud kasutajale "LauriJ " Praksi uue aparaadi vihjete eest,sai eile natuke lähemalt tutkimas ja proovimas käidud seal kiilis,ning tänud kasutajale "Raulz"ile Priidu nr.-i eest .
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: TIG keevitus

Postitus Postitas enx »

uputaja kirjutas:Huvi pärast küsin- Kaskellelgi on kogemusi Froniuse apastraatidega? Magicvawe 230i

Hinna poolest veidi sootsam kui Kemppi. Aga kuis päriselus toimimine on?
Alumiinium laeva ehitajate seas Froniuse masinad popid (Mig).
Mudelit ei tea, pillid maksavad 10+k euri ja nagu aru saanud olen siis alu keevitamisel raske vastast leida.

https://www.youtube.com/watch?v=N8iDnHp5bkI
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: TIG keevitus

Postitus Postitas LR90 »

Küsiks asjatundjate käest, kuidas suhtuda sellesse?
https://www.youtube.com/watch?v=y0uZO9vwE5o
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: TIG keevitus

Postitus Postitas LauriJ »

Mida sa keevitama hakkaksid sellega?
Raulz
Rookie
Postitusi: 4
Liitunud: K Veebr 12, 2020 7:25 am

Re: TIG keevitus

Postitus Postitas Raulz »

Asjatundja suhtub sellesse nii, et traadikeevitusest TIG-i saamine eeldab vooluallikalt, et tegemist oleks multiprotsessilise vooluallikaga ehk sellisega, millel on olemas nii traadi- kui elektroodkeevituse võimalus. Samuti peab masin võimaldama muuta käpa polaarsust, kuna traadi ja elektroodiga on käpp üldjuhul plussis (DC+), aga TIG-ga peab olema käpp miinuses (DC-).

Seega:
- tavalisest ainult traadikeevitusest TIG-i ei saa;
- masinal peab olema elektroodkeevituse (MMA) režiim, sest elektroodi ja TIG-i volt/amper karakteristik on enam-vähem sama;
- kuna kõik tänapäevased invertertehnoloogial põhinevad traadi- ja elektroodkeevitused väljastavad üldjuhul ainult alalisvoolu, siis ka ülaltoodud tingimuste täitmisel saab videos olnud masinaga keevitada TIG-ga ainult alalisvooluga (DC), mis omakorda tähendab, et alumiiniumisulameid nii keevitada ei saa (ei hakka nüüd keegi siin rääkima, et kaitsegaasiks heeliumi kasutades õnnestub mingil moel kaks alumiiniumi tükki kuidagi moodi kokku sulatada - sest me räägime siin keevitamisest, mitte metallide kuidagi moodi kokku saamisest);
- suur traadikeevituse käpp peene ja täpse TIG-i töö jaoks on väga suur ja ebamugav;
- traadikeevituse vooludüüsist volframelektroodi hoidja tegemine kaldub igavusest tekkinud mõtte poole - eks elus võib ju igasuguseid asju proovida, kui aega üle on;
- traadikeevituse käpast väljuv kaitsegaas ei tule sealt kindlalt nii ühtlaselt, kui normaalse TIG-i töö jaoks vaja on;
- kuna kõigil tõsiseltvõetavatel firmadel on elektroodkeevituse külge sobivad kraaps-süütega TIG-i käpad olemas, mis võimaldavad TIG-meetodil väga hästi keevitada, pole mingit mõtet hakata traadikeevituse käpast midagi ümber ehitama.

Aga video tegemisega oli vaeva nähtud, tubli, kuigi oleks võinud seal siis juba kõigist nüanssidest rääkida.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: TIG keevitus

Postitus Postitas tt75 »

LR90 kirjutas:Küsiks asjatundjate käest, kuidas suhtuda sellesse?
https://www.youtube.com/watch?v=y0uZO9vwE5o
Siinkohal nõustun kasutajaga "Raulz",et ei ole mõtet tegeleda igasuguse "huinjaaga".Kui raha normaalse aparaadi jaoks napib,siis ajab see hiinakas ka asja ära.Ma ise mõtlesin,et peaks maale ostma n.ö. kombo keevituse mis jääbki statsionaarselt kohapeale ja ei hakka linna vedama kui koju tulen.Saab kätte kusagil 600eur-kanti ja youtube videotest tundub et toimetab küll (keevitab isegi Al-i.)Tehnilist iseloomustust lugedes kannatab ka voolu kõikumisi jne.

https://www.grovers.ru/catalog/MIG-MAG- ... mig-200-c/
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”