Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

demo
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Mär 12, 2019 11:06 pm

Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas demo »

Tere!

Olen 4x4 maailmas täiesti roheline nii et kõik abi oodatud:).

Silma on jäänud selline masin (https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3017236) ja tekkis küsimus - kas keegi teab antud autot, on kuulutust näinud ja lausa omanikuga suhelnud ja oskab midagi arvata kas see on üle hinnatud. Vaid kuulutuse järgi muidugi tehnilise koha pealt ei saa midagi suurt öelda.
Tean et auto on liikunud teedel viimastel aastatel ja pole nö müttamise masin olnud.
Kui keeruline/kallis/odav on sellisele masinale varuosasid saada?
Kas see mootor on töökindel?
Mida peaks ja suudaks algaja vaadata-kuulata-näppida selle masina juures et mitte ostuga pange kukkuda?
Mis oleks auto õiglane hind kui ta oleks heas korras, et võiks laupäeva-pühapäeva kulgemiseks osta pikemaks ajaks?

Oleksin abi eest tänulik!
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas amevier »

Konkreetset autot ei tea, aga vanad Toyotad on töökindlad ja vastupidavad pillid üldiselt. Enne sööb rooste, kui tehnika järgi annab.
Varuosadest on kindlasti väga raske leida asendust kereplekkidele.
Mootor on vabalthingav pada ja jaksab kaugele sõita.
Vaatama peaks ikkagi peamiselt roostet. Piltidelt on näha, et alt on mingi musta möginaga üle tuisatud, kas kaitseks rooste eest või rooste varjamiseks, seda peakski vaatama. Samas ega täiesti roosteta Toyotat sellise raha eest tõenäoliselt ei saagi.
Tähelepanu peaks pöörama ka jõuülekannete lõtkudele ja kastide õlid maanteel soojaks sõitma ja kuulama peale seda, mis häält kastide laagrid tühikäigul teevad.

Lisan veel, et kui plekkides ja raamis roosteauke pole, siis on hea hind.
Plekkide koha pealt parandan ennast - lävekarpide ja tagatiiva remkomplekte on saada, aga need esitiibasid küll leida pole.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
demo
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Mär 12, 2019 11:06 pm

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas demo »

Okei, väga viis info minu jaoks, aitüma amevier!
Jah ja see lõtkude ja kõik veoga seonduv on minu jaoks tume, eks proovin tunde järgi...

Kas sellele on mõtet ka tähelepanu pöörata kui palju musta tagant viskab ja millal viskab?
Soojana pidi auto ikka vajama eelsüüte äraootamist, ma ei tea kas see on normaalne?
Kas siis osasid plekke nagu kogu maailmast pole saada või lihtsalt nö kergematest kanalitest pole saada?
Kas klaase on saada?

Leidsin kellegi soovitused auto24 foorumist mida vaadata bj40 puhul. Keegi võib kommenteerida kui miskit seda vajab.
Mind ennast huvitaks kuidas kontrollida kompressiooni (tean kuidas kontrollida võrri oma:D) ja survet radikas.
---Ega rohkem ei oskagi soovitada, kui kontrolli mootorit , kompressioon, lekked, surve radikas jms. Jõuülekandes ei tohi olla undamisi ja lõtke. Käi auto all ära ja loksuta kardaanid ja hoovad läbi. Käigud peavad käima kergelt ja kangid peavad fikseeruma kindlalt, mitte ujuma ja ise välja viskama. Vedrud peaks ikka ülespoole kikkis olema mitte tagurpidi lääpas. Kindlasti lülita asfaldil sisse esivedu ja proovi manööverdada, kui hakkab ragisema vms. siis :(
Kere osas kipuvad raami ja kere ühendused (uuemal HJ kummipatjadel) ära väsima. Kere roostele ei tasugi tähelepanu pöörata kui just auke sees ei ole, asi ju täisraamil.---
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas amevier »

Musta viskab siis kui segu rammus on, nt kütust peale keeratud või saab vähe õhku, õhufilter umbes vms.
Küünaldele peab kuuma andma igal käivitusel, see norm.
Klaase peaks kasutatuna ka leidma, klaas ei roosteta ju.
Esitiibade kohta puusalt lastes arvaks, et võib ju kuskil olla, Jaapanis, Austraalias, jne. Jaapanist tellides oleks ühe teise Toya tiib läinud ca 750 usd. Esindusest võib isegi soodsamalt saada, 10 a tagasi oli, hind vist ca 400 euri kanti. Aga kui olemasolevad on korras, siis tuleb neid tupsutada ja korras hoida ja polegi midagi otsida vaja.

Leitud jutt kõik õige.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas puhvel »

Vaatasin ajaviiteks pilte .... see must mõginas ilmselt ikka rooste peitmiseks lastud ja koheselt pilte tehtud.
XC 70
demo
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Mär 12, 2019 11:06 pm

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas demo »

Ühesõnaga rooste osas pean luubi alla võtma, et väga pekkis poleks.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas al »

Tühja nende kereplekkide roostamisest. Vaata raami sisekülgi, mis on tagasillast-ratastest tagapool. Kui raam on ok (ja ei ole midagi peale mögistatud) siis oled jackpoti saanud ja kui auto vähegi liigub, on muu juba koogitükike.
Kriitilised roostekohad: esiklaasi raam, eriti ülaserv, uste, eriti tagumiste alumine pool. Must suits viitab kas pekkis pihustitele või pumba hoovastiku kiilumisele start asendisse. Keerab süüdet ja annab topeltportsu diislit.
demo
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Mär 12, 2019 11:06 pm

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas demo »

Saan ma õieti aru, et kui käivitada külmalt siis võib alguses musta visata, aga kui on juba mootor sõitnud ja soe - kuidas siis on? Nt niisama koha peal tuksudes milline peaks olema suits, siis gaasi kohapeal surudes milline ja kuidas sooja mootoriga maanteel sõites kas peaks ka suht suitsuvaba olema või...? :)
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas al »

Käivitades viskab musta v. sinist, see on ok, aga kui mootor soe, siis ei tohiks tühikäigul midagi olla. koormuse alla gaasi põhja vajutad, siis on väike must talutav. Sinine vine nii tühikäigul kui sõites pole ok pihustid vms. Kas õhufilter on paberist, või traadipusa õli sees?
demo
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Mär 12, 2019 11:06 pm

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas demo »

Okei, püüan siis seda suitsuasja ka vaadata. Ma ei tea millest õhufilter on muidu.
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas amevier »

Kas keegi tunneb kuulutuses oleva pildi järgi selle mootori ära?
3,4 peaks olema 3B, aga mnt-ameti lehel on 2,5 kirjas. Kapotialuse birka järgi on seal ka 2,5 ja VM vahel.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas al »

Kiire ja kauge pilt ütleb, et 3,4 (ja õliga õhufilter).
NB: kui soetad, siis pane võrdsed akud...
demo
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Mär 12, 2019 11:06 pm

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas demo »

Ma panin ka tähele et mnt-ametis on teine mootor kirjas. Ma tean et mootor on vahetatud, samas väidetavalt oli peal olnud sama 3,4L mootor. Ma ei tea kas sellest kusagil probleeme ka tekib et kirjas üks ja peal teine...
Küsimus algas mul sellest et tahtsin teada kas see mootor on rihma või keti või millegi muuga ja saan aru et hammakatega on.
Kui konkreetsemaks läheb siis vaatan akusid.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas Landy »

demo kirjutas:Ma panin ka tähele et mnt-ametis on teine mootor kirjas. Ma tean et mootor on vahetatud, samas väidetavalt oli peal olnud sama 3,4L mootor. Ma ei tea kas sellest kusagil probleeme ka tekib et kirjas üks ja peal teine...
Ega muud probleemi pole, kui et tähelepanelikust ülevaatustpunktist võidakse koju tagasi saata.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
demo
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Mär 12, 2019 11:06 pm

Re: Kas keegi teab müügis olevat BJ73-e?

Postitus Postitas demo »

See jah tore poleks.
Kas põhimõtteliselt on võimalik ka ümberregistreerimine teise mootoriga? Mingil moel on ta ülevaatustel käinud, sest selle mootoriga on sõitnud mingi 7 aastat juba. On see mingi keeruline ja kallis protseduur? Mootoreid ju ikka teisi pannakse.

Ma saan aru, et siis on protseduur lihtsam kui panna autole teine mootor, mida on samale keretüübile tehasest paigaldatud. Kas keegi teab kuidas ma saaks teada kas seda hetkel peal olevat 3,4L diislit on samale keretüübile tehases paigaldatud?...
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”