Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas Ints »

3 Gen Grand Cherokeed oled proovinud?
Patroli jätaksin valikust välja.Pidasin Y61 päris mitmeid aastaid.Liiga suur,raske ja uimane.Lisaks üldteatud probleemid kõrgsurve pumbaga ja roostetamisega.
xcmh
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Jaan 07, 2019 9:39 pm

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas xcmh »

amevier kirjutas::roll:
Võid ju õelda, kui su arvates teen ülekohut selle ajastu kastikatele ja peaksin neile uue võimaluse andma. Või mõtlesid sa ennist veel varasemat põlvkonda?
Ints kirjutas:3 Gen Grand Cherokeed oled proovinud?
Patroli jätaksin valikust välja.Pidasin Y61 päris mitmeid aastaid.Liiga suur,raske ja uimane.Lisaks üldteatud probleemid kõrgsurve pumbaga ja roostetamisega.
Tänud soovituse eest! GC WK generatsiooni pole proovinud ning eelarvesse mahuvad neist ka vist ainult kehvemad.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas honkomees »

xcmh kirjutas:
honkomees kirjutas:Eks iga lits kiidab oma ... kastikat.
seega võin D-maxi täitsa soovitada, töökindlus on mul olnud väga hea võrreldes jahikaaslaste nissanitega, mis alailma remondis. Sõidumugavus on rahuldav, ma olen teinud pikki Venemaa otsi a la üle 1000 versta jutti, eelistades seda kastikat sõidukale.
Hilux on vist veel töökindlam ja L-200 kohta ei oska öelda, kellelgi tuttavatest pole pikka aega olnud.
Mis aasta mudeliga tegu ja palju sellise Venemaa otsa peal rüüpab ka?
....
mu oma on aastast 2009, pikkadel sileda asfaldi otstel 7 liitri kanti sõltuvalt jala raskusest, oma alalisel tööteel, mis on künklik ja kurviline vanaaegne maantee aga 8 ja talvel veel tsipa otsa, aga keskmist üle 10 pole mingi valemiga saanud (kui keskmise sees on ka jahis stangega lume lükkamised üsna pikka maad ja lihtsalt sügavas lumes sõitmised jms).
Muide, vähemalt mulle tundub D-Max üsna pehme vedrustusega olevat näituseks Hiluxiga võrreldes.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
xcmh
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Jaan 07, 2019 9:39 pm

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas xcmh »

honkomees kirjutas:
xcmh kirjutas:
honkomees kirjutas:Eks iga lits kiidab oma ... kastikat.
seega võin D-maxi täitsa soovitada, töökindlus on mul olnud väga hea võrreldes jahikaaslaste nissanitega, mis alailma remondis. Sõidumugavus on rahuldav, ma olen teinud pikki Venemaa otsi a la üle 1000 versta jutti, eelistades seda kastikat sõidukale.
Hilux on vist veel töökindlam ja L-200 kohta ei oska öelda, kellelgi tuttavatest pole pikka aega olnud.
Mis aasta mudeliga tegu ja palju sellise Venemaa otsa peal rüüpab ka?
....
mu oma on aastast 2009, pikkadel sileda asfaldi otstel 7 liitri kanti sõltuvalt jala raskusest, oma alalisel tööteel, mis on künklik ja kurviline vanaaegne maantee aga 8 ja talvel veel tsipa otsa, aga keskmist üle 10 pole mingi valemiga saanud (kui keskmise sees on ka jahis stangega lume lükkamised üsna pikka maad ja lihtsalt sügavas lumes sõitmised jms).
Muide, vähemalt mulle tundub D-Max üsna pehme vedrustusega olevat näituseks Hiluxiga võrreldes.
Tänud info eest, võtan selle arvesse!
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas RistoRR »

Sorento peab vastu küll... EELDUSEL, et suudad tera sõkaldest eraldada ehk siis hooldatud isendi leida. See aga on juba hulk raskem. Tegu oli ju siiski LC 120 vastu astuva autoga, aga maksis sellest murdosa. Seepärast ka igasugu mitte "autopeded" kel raha vähe, aga maasturit tahtsid, selle ka soetasid. Ja siis kohe käest lasid...
Muidu käru veab hästi, ronib kaugele ja teepeal sõita on ka täitsa norm.
Fronterat ei pakuks vaenlaselegi...
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas olli »

Sellise suht väikse läbisõidu juures ei ole D22 ka midagi väga hullu mu arvates. Eriti kui sõidud enamasti asja ette lähevad ning niisama kruisimiseks teised võimalused. On üsna vastupidav ja soodne. Juppe liigub ja väärtust hoiab hästi. 98kw mootor on piisavalt äkiline ja jalgu ei jää ka 110kmh juures. Ainult saaleremont vaja lasta ära teha kui ajalugu teadmata (~500 eur), siis järgmised 100k km mureta.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas TiitR »

xcmh kirjutas:
Mugavuse koha pealt olen kogenud seda, et 2004. a D22, 2000. a B2500, 2006. a BT-50 kõik sellised rappuvad ja kolisevad elukad, mis tekitasid tunde, et kohe kukub kardaan alt ära (võib olla ka tingitud sellest, et tehniliselt kehvas korras).
Rappuvad kõik need kastikad - tühi kast ja lehtvedru pole eriline sõiduauto. Pane 300kg põder kasti ja sõidad mööda auklikut kruusa, kui siidi (rool ka kohe palju kergem :) ).
Amarok üllatas vaid oma sõiduautolikkusega, ka tühja kastiga.
Ronny25
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: K Dets 22, 2010 7:31 pm
Asukoht: Klaasipealinn

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas Ronny25 »

RistoRR kirjutas: Fronterat ei pakuks vaenlaselegi...
Bensukas oli küll kalla ja talla pill. Kallata tuli kaskmiselt 14 muidugi. Läbivuselt ja sõiduomaduselt oli ka hea ja käru vedas ka mõnuga. Diislit ei ostaks, need on nii otsas lihtsalt. Pumbad ikalduvad ja saale jookseb kinni, mis lõppeb pooleks vändaga....
tommm
Mudder
Postitusi: 96
Liitunud: T Sept 13, 2016 5:15 pm

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas tommm »

Eks sõiduelamust määrab rehv ka omajagu.

Tõin möödunud sügisel 2009 kolhoosnik Rangeri Tallinnast Saaremaale, neljarealisel 110 ja peale neljarealise lõppu sai mõistetud, et kodust sai natuke hilja liikuma hakatud. Tuli vist keskmiseks kuluks täispaagi meetodil midagi 8 lõppu, maksimum 9 selle otsa peale.
Terve tee mõtlesin, et miks kurat ma nende Nissani kastikatega enne sõitsin - Ford küll täitsa plank, aga ikka rohkem nagu "sõiduauto".

Hiljem sai vahetatud 235/75/15 AT rehv 31x10,5x15 MT (Nissanitel analoogse mõõduga rehvid olnud) vastu ja vana hea tuttav kastika tunne oli tagasi. Kastiga sõiduauto on tõesti (asfaldirehviga) Amarok nagu varem mainiti.
Preester
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: T Veebr 07, 2017 12:46 pm

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas Preester »

Ronny25 kirjutas:
RistoRR kirjutas: Fronterat ei pakuks vaenlaselegi...
Bensukas oli küll kalla ja talla pill. Kallata tuli kaskmiselt 14 muidugi. Läbivuselt ja sõiduomaduselt oli ka hea ja käru vedas ka mõnuga. Diislit ei ostaks, need on nii otsas lihtsalt. Pumbad ikalduvad ja saale jookseb kinni, mis lõppeb pooleks vändaga....
Mul bensukas 2,2 lühike 2 generatsiooni Frontera ja keskmine kulu metsas jahil käies keskmiselt tankimisest tankimiseni 11 sajale. Maanteel suvel maastikurehvidega ca 9 sajale. Ja jahil käies ei ole maastikul lühikesest Pajerost ja vanast kandilisest ja lühikesest Land Cruiserist maha jäänud. Minu Frontera on viimase viie aasta jooksul "kalla ja talla" pill olnud. Igapäevaselt sõidan ja nädalavahetustel jahil.
Kasutaja avatar
killer666
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 171
Liitunud: K Sept 05, 2007 8:30 am
Asukoht: Ida-virumaa :D

Re: Õelge, et ma ei pea Fronterat ostma

Postitus Postitas killer666 »

RAMBO kirjutas:Ei pea Fronterat ostma! Laguneb nagu opel ikka ja seda sealt kus kõige vähem oodata oskad. 2,2d pumbad nõrgad ja puudus nendest meie maal. Kui aga peaksid ikkagi Frontera kasuks otsustama siis kasutatud varuosi saad minult!

Terv.
RAMBO
See ainult viimase aasta 88kw kus on psg16 pump , 85 kw on aga psg 5 ja võid panna suvalise astra, vectra zafira 2.0-2.2 pumba 30€.
Postitan ainult asjalikke postitusi ;)
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”