MB GL vs RRS

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
nooruk
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: T Nov 17, 2015 8:01 pm

MB GL vs RRS

Postitus Postitas nooruk »

Tere

Olen uurinud palju välismaa foorumeid ning pilt enam-vähem mõlema masina koha pealt selge. Aga siiski tahaksin küsida, mida arvate teie kui panna need kaks masinat võrdlusesse. Aastaks nii 08-10.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: MB GL vs RRS

Postitus Postitas TiitR »

nooruk kirjutas:Tere

Olen uurinud palju välismaa foorumeid ning pilt enam-vähem mõlema masina koha pealt selge. Aga siiski tahaksin küsida, mida arvate teie kui panna need kaks masinat võrdlusesse. Aastaks nii 08-10.
Ja mida see väljamaa pilt siis ütles?
Miks küsin? Oli omalgi siin natuke aega tagasi silmapiiril 1 2008a. RRS, kuid enne kui jõudsin muu tehnilise poole uurimise peale, tõmbasin kõne Landy´le ja hea oli, et kõne tegin. Sain palju targemaks, et see RRS pole üldse poolvend RR-ile, kus bemmi tehnika, jne. Kõige ägedam, et iga suurem liigutus (näit. mootori rihma vahetus) eeldab kere maha monteerimist raamilt. Ok, rihmavahetust teed suht harva, kuid kui peaks veel mootori juures midagi minema, siis jälle hakkad keret maha kruvima. Samuti see 140kw mootor oli (ma ei mäletagi enam millise automargi oma), kuid suht õnnetu ja janune ning jõuetu, kuna kaalub see RRS suht palju.
Kui juba Roveri poole vaadata, siis, nagu Landy´gi soovitas, RR-i ja 3.0d poole.
MB GL-i kohta ei oska midagi rääkida.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: MB GL vs RRS

Postitus Postitas v6sa »

RRS kohta ei tea midagi.

GL kohta on paar rahulolevat kasutajat teada. Suur ja mugav. Hea käruvedur, kuid küsib kütust juurde. Eriti kappi järel vedades.

Suurim mure on pädeva hoolduse puudumine väljaspool Tallinnat ja ega Tallinnaski hõisata ole. Silber jookseb vähegi keerukama juhtumi puhul lati alt läbi ja hakkab ajusid vahetama. RAkveres on olnud eredaid hetki ja hea diagnostik toimetab ka Kadrinas.

Endiselt ei loe suvalised diagnostikavidinad MB andmeid muretult:(

Üldiselt on jõuka inimese sõiduriist, kes hindab mugavust ja vaikust ning on nõus selle eest vastavalt maksma.

Pealegi kasutab MB mitmeid omapäraseid lahendusi, mis kas meeldivad või mitte. Tee proovisõit ja seejärel otsusta.

Suurim mure on V-diislite õlijahuti mõneeuroste tihendite lekke likvideerimiseks vajalik tundidepikkune lammutamine. Aga kui see on tehtud, siis on jälle muretu. Märku annab sellest sidurikoja rajoonis olev õli, mis ei pärine vända otsatihendist, vaid ploki pealt algavast drenaažiavast.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Alari
Fitting 38"
Postitusi: 383
Liitunud: P Okt 26, 2008 7:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: MB GL vs RRS

Postitus Postitas Alari »

GL-i kohta leiab infot siit : http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=49&t=72507
RRS-i kohta leiab olulisema info siit : https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... f=5&t=6104

RRS-i asemel vaata parem suurt Range Rover-it, oluliselt murevabam auto, omade agadega muidugi.
10+- aastat vana luksusmaasturit ostes soovitan ma diislid üldse välistada, endal elu lihtsam.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: MB GL vs RRS

Postitus Postitas Landy »

Alari kirjutas:GL-i kohta leiab infot siit : http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=49&t=72507
RRS-i kohta leiab olulisema info siit : https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... f=5&t=6104

RRS-i asemel vaata parem suurt Range Rover-it, oluliselt murevabam auto, omade agadega muidugi.
10+- aastat vana luksusmaasturit ostes soovitan ma diislid üldse välistada, endal elu lihtsam.
Väärt soovitsus!
Tõesti 2002-2006 a. RR L322 BMW 3,0L R6 mootoriga on kordades murevabam ja hulga soodsam pidada, kui RRS
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”