Andke nõu TIGi soetamisel

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 130
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas tt75 » K Apr 04, 2018 8:23 pm

Eelpool läks jälle teemast välja ja lahmimiseks,
kuid minu tuleviku ostu valikud oleks:"FROONIUS" ,"ESAB 2200 ac/dc caddy" või "EWM"(müüb selline firma nagu Anapol), need kõik 220v aparaadid ja ampreid üle 200,lisaks peal "puls "reziim.

PS.praegu keevitan sõbra keevitusega mis soetatud aircomist ja nimeks tal "JAVAC astor 201p ac/dc puls".Selle eeliseks teiste samalaadsete ees on kindlasti hind,kuid kvaliteet on natuke kahtlane(ennem karantiiaja lõppu hakkas elektroonika jukerdama ja hf süüde ei tahtnud töödata),kuid ajab täiesti asja ära,st.saab keevitada küll.
kui mõningad haukujad siit teemast välja jätta ,siis tundub täitsa konstruktiivne arutelu,mida endalgi harimise mõttes hea lugeda!!!
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 757
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas MetsaVikat » K Apr 04, 2018 8:29 pm

Härrased, milleks nüüd selline üksteisele ära panemisele. Keegi pole väitnud, et DC-ga ei saa keevitada alumiiniumit, on võimalik jah, heeliumiga, ise proovinud pole.
Nüüd, tooks paar asja, dc masinal sagedust muuta ei saa, vähemalt minu omal ei saa, sorry kui eksin. Pulse on muu asi. Sagedusega muudetakse kaarleegi laiust, kes keevitanud, teab. Teine asi, kuidas DC oksiidi puhastab, jälle ise pole proovinud, prooviks järgi, aga pole heeliumi. Kuhu ma jõuda tahan, on see, et AC-ga on sul parameetreid päris palju mida muuta saad, et saaksid kõige paremini alu tükid kokku jne. DC-ga saad ka, aga AC ikka selle jaoks. EN ja EP jne.
Varsti tuleb mees ja ütleb, et misasja, elektrood on ainuke õige asi millega keevitada ja millega saab kõike keevitada.
Ärge maha lööge, minu arvamus ja siiamaani arusaam TIG ja Alu teemal. Mul kogemust vähe, aastake kodugaraažis.

Teemasse ka, praksil ilmselt õigus, et kodu üle 200A väga tihti vaja pole, ning kui väga väga vaja, siis heeliumiga saab funki juurde anda, pidi mõjuma küll. Aga, kui 1f vool kipub kehva olema, mul on, siis 3f aparaat parem.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas LauriJ » K Apr 04, 2018 8:31 pm

Ma ei ütle ka, et pole võimalik DC-ga alumiiniumi keevitada. Ma olen tavalise MIG keevituse ja argooniga ka üritanud alumiiniumi keevitada - tuli paras käkk aga kokku jäi.

Sul on selles suhtes õigus, et DC-ga ja Heeliumiga on see võimalik (paksu metalli siis):


Aga algaja, kes tahab kodus autole mingi alumiinium detaili toota, ei ole mõistlik DC masinat soovitada ju. :cheers
TR3 "ZukMy" , Defender 110, MB G-wagun W463 OM606, Volvo C304, LC150
Estonian Offroad Team
Kasutaja avatar
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 980
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas smurhv » K Apr 04, 2018 10:57 pm

Just algaja ei peaksi seda müügimeeste juttu kuulama ja proovima hoopis alternatiive. Balloon heeliumit osta ei ole midagi, võrreldes sellega kui kallid hinnad AC masinatel on. Kusjuures dc-ga saab palju kiiremini keevitada alut kui ac-ga. Iseasi on see millised poorid sinna sisse jäävad. Oksiidi saab ka muudmoodi pãrast maha detailidelt. On ka probleeme ja see on temperatuur.
Profid suudavad TIGiga 0,5mm plekki ka sirgelt kokku lasta, suudavad ka õhemat alu sellega kokku lasta. Asja mõte on vahe peatustes ja maha jahutamises. Juba ainuüksi korralik keevituslaud (hästi paks laua plaat) mängib suurt rolli, selline mida tavalises kodugaraazhis polegi, mille külge aheldamine hoiab tempi madalana. Kolmas teema on detailide eelkuumutamine enne TIGiga tööd.

NB. Ja moded võiks su nime alla panna tõesti selle eesli jutu, mida välja kãisid. Nii lihtsalt nalja viluks :mrgreen:
Y61
#540 Mudmen
MustVälk
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas MustVälk » K Apr 04, 2018 11:00 pm

LauriJ kirjutas:Ma ei ütle ka, et pole võimalik DC-ga alumiiniumi keevitada. Ma olen tavalise MIG keevituse ja argooniga ka üritanud alumiiniumi keevitada - tuli paras käkk aga kokku jäi.


Meil tööjuures vaid migiga lastaksegi alu kokku. Pole aega kellelgi Tigiga lasta. :mrgreen:
Selleks kõvemad Froniused. Aga nendest on ka palju kõvemaid Froniusi DTC ja Syncropulsiga.
Aga lasevad tüübid niisama ja õmblus meenutab kaugelt Tigi oma.
Robot laseb meil täitsa üks ühele Tigi välimusega toodet välja. :D :D
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas LauriJ » K Apr 04, 2018 11:42 pm

smurhv kirjutas:NB. Ja moded võiks su nime alla panna tõesti selle eesli jutu, mida välja kãisid. Nii lihtsalt nalja viluks :mrgreen:

Enne pead oma 15min väite ära tõestama, siis panen ise. Suurelt ja punaselt. Toon sulle sarnase junni nagu tolles videos oli ja kui 15min pärast on täpne tükk valmis siis läheb allkiri teele - kui ei ole, siis võid ise panna mingi vastava allkirja. Võin tulla Tallinnasse kohale ning filmida, kui soovid. Kui sellega hakkama saad, oled teinud oma firmale kõva reklaami. Usun, et päris palju kliente tuleks juurde kohe.

Lisaks ütle üks väide, mida ma olen öelnud, mis pole tõsi keevituse kohapealt? Väidan veelkord, et teema algatajale ei sobi DC masin alumiiniumi keevitamiseks. Profi ja tehase jutuga võid kuupeale minna.

Sa ütled, et müügimehi ja tehasesoovitusi pole mõtet ka kuulata. Keda siis ometi veel? Tuleb sinu kui profi juurde, sa soovitad osta 1700€ eest DC masin (mis tehase juttude järgi ei sobi alumiiniumi keevitamiseks) ja heeliumi pudel. Kui asi välja ei tule, siis ütled, et oleks vaja ka korralik keevituslaud osta ning lisaks kuskile kooli minna? Ja siis ikka ei tule välja, sest materjal jääb poorne ning oksiidikiht ka peal? Ja see on siis Sinu arust parem lahendus, kui soovitada AC/DC pilli, millega saad kõikide polaarsuste vahel valida? :roll: Kes see loll üldse AC keevituse välja mõtles, kui seda vaja pole?

Toon veel välja, miks DC ei sobi hobikasutajale alu keevitamiseks (lükka ümber need väited kui soovid - selleks foorum ongi) :
1. Vajab korralikku väljaõpet
2. Heelium on poole kallim ja seda kulub palju rohkeb, kui Argooni - rahaliselt palju kulukam
3. Argoon on palju universaalsem kaitsegaas
4. DC + He saad keevitada ainult puhast alumiiniumi. Valualumiiniumi ei kannata kuna puhastust ei toimu, seega võid ära unustafa valuvelje, sidurikoja, mootorikaante vms keevitamise -mida tavaliselt ikka hobigaraazis teha tahetakse.
TR3 "ZukMy" , Defender 110, MB G-wagun W463 OM606, Volvo C304, LC150
Estonian Offroad Team
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 757
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas MetsaVikat » N Apr 05, 2018 6:58 am

smurhv kirjutas:Just algaja ei peaksi seda müügimeeste juttu kuulama ja proovima hoopis alternatiive. Balloon heeliumit osta ei ole midagi, võrreldes sellega kui kallid hinnad AC masinatel on. Kusjuures dc-ga saab palju kiiremini keevitada alut kui ac-ga. Iseasi on see millised poorid sinna sisse jäävad. Oksiidi saab ka muudmoodi pãrast maha detailidelt.


Tekkis mõni küsimus:
1: Kuidas poorne keevitus kvaliteetne on?
2: Kuidas DC kiirem saab olla? Seda enam, et kui ütled, et peab maha jahutama ja peatuma jne. See vajadusel suht tavaline, vahet pole kas ac või dc
3: Oksiid peab ikka enne ära põlema, mitte pärast relakaga maha. Selles selle AC suht suur mõte ongi, et oksiid tuuakse pinna peale ja sealt, sorry kui eksin, elektronidega pommitatakse ja põletatakse välja. Võin lauses suht eksida, aga põhimõtteliselt peaks nii olema. Seadetes ongi,oleneb masinast, Elektron positive ja elektroni negative, sealt saad valida kummale poole need liiguvad. Ühega pommitad sügavale, teiseg puhastad pealt. Minu teada DC seda teha ei suuda.

Detaili eelkuumutamine pole vajalik teatud paksuseni. Kui masin jääb lahjaks, siis kuumutatakse ning on ka teisi variante, kus vaja eelkuumutada.


Lauriga nõus. Kui DC osta, siis on sul vaja heeliumit ning argooni ka,sest tahad ju muid asju ka keevitada kui alu, roostevaba,rauda, mis iganes. Pole peale sattunud, et heeliumiga kõiki saaks keevitada. Ning suur heeliumi pudel on päris kirve hinnaga. Sorry, kui eksin, et heeliumiga kõike keevitada ei saa.Lugupidamisega Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
Taav
Mudder
Postitusi: 56
Liitunud: L Veebr 13, 2016 6:20 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas Taav » T Apr 17, 2018 9:49 am

Tänan vastanuile!

Pole mul mingit praktilist kogemust TIGiga, vaatanud weldingtipsandtricks jms õppevideoid ning üks asi jäi siiski sõelale, heakene küll, see 3 faasi 3ks faasiks, polegi nii tähtis kui kannatab ka sidurikoda 230v peal teha, aga mis karjuma jäi on ikkagi see, et olgu AC alu jaoks, puhtalt juba keevituskvaliteedi parandamiseks s.h. oksiidist tingitud poorsus või siis puhtalt mugavus.

Kui alumiinium ning autode puhul põhiliseks on alu sulamid, siis milleks üldse hakata jebima ka katsetama DCga, kui on teada et AC töötab ning pärast saab ehk öösel magadagi teades et keevised jäid pidama.

Kui nii säästupoliitika peale minna, et DC aparaat tuleb odavam kui AC, siis võiks öelda, et MIGile alu keevitamiseks tarvikud oleksid ju veelgi odavamad, iseasi kas sellega normaalselt auto juures keevitab, mis toobki tagasi tingimuste juurde, milleks võiks olla lihtsus, mugavus, kvaliteet.

PS! Ei eeldagi et algaja mingit kvaliteeti saab aga milleks enda elu raskemaks teha ja hakata katsetama seadetega mis pole selleks otseselt mõeldud?

See on siiski vaid minu arvamus, seega kõik ei pea nõustuma.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 130
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas tt75 » T Apr 17, 2018 12:57 pm

Minu soovitus oleks ikkagi tig ac/dc puls ,ja vähemalt 230 amprit ,soovitatavalt mingi normaalse firma aparaat.
Mõtlesin minagi kunagi ,et milleks tig aparaati vaja ,kui saaks mig-iga hakkama,kuid kui proovisin ära siis veendusin,et selle mig-iga on ikka alut keevitada paras "jebundra",küll jooksis alu traat vedavate rullide juures puntrasse ,küll sulas traat düüsi kinni jne.Teoreetiliselt ja praktiliselt saab,kuid....?
Kui sul pidevat alu keevitust vaja pole,siis pole sul ilmselt seda tig aparaati üldse vaja.Ma arvan,et see vähene kogus alu keevitust leiad sa siit foorumist ka kui vaja(nagu selgus,siis on siin foorumi kasutajate seas palju tig-iga keevitajaid).Lisaks sellele et,kui sa ostad selle tig aparadi,siis pead sa kohe rentima argooni,soetama alu täitetraadi ja mis peamine hakkama alles "ÕPPIMA"alu keevitust,ennem kui saad minna vastutusrikkamate detailide keevitamise juurde.
Tõsi ta on ,et kui sa tig-iga keevitamise (nagu weldingtips.com)käppa saad,siis on oma tööd ikka nauditav vaadata küll,aga selleks on vaja ,nagu siin varasemast öeldi, harjutada ,harjutada,harjutada,ja mis veel peamine osata seadistada keevitusaparaati(on seal üksjagu seadistatavaid erinevaid parameetreid).Aga see on muidugi sinu enda otsustada kas osta see aparaat või mitte!
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas Praks1 » T Apr 17, 2018 11:30 pm

Argooni balloon on võimalik Airokist välja osta ,või rentida umbes 30-euri aasta .
Proto
53951597
Kasutaja avatar
Jünger
unistus piimanäärmetest
Postitusi: 787
Liitunud: N Okt 25, 2007 2:24 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas Jünger » N Apr 19, 2018 3:41 pm

Lauri, lepi oma kaotusega, et sa oled loll ja ei tea asjast midagi.
Eelmine aasta kukepeal ju sai selgeks, et härra näol on tegemist tõsisema metallimehega, kes ei suuda hetkegi ilma raske rauata olla, terve võistlusauto erinevaid puure ja nelikant torusid täis.


Kaspar
Mudane aastast 2005.
"IF IT CARN'T BE FIXED WITH A HAMMER, IT MUST BE AN ELECTRICAL FAULT"
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas Praks1 » R Apr 20, 2018 12:32 am

Ma olen omanud Tig keevitust suht vähe aega ja seega ka alu keevitmamist 0
Esimene asi kui ostate kasutatud pilli,tehke restart kogu masinale,ja selles seades keevitab ka igasugu metalle väga edukalt.
ärge vaevake oma pead,et alu ei keevita hästi,et vb on hz vale jne
tegelikult on isegi lambi seadega seda võimalik teha .asi on liigutuses jne kinni.Täna sain isegi sisenurga teemast aru,kuidas ilus õmblus jääb
Proto
53951597
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 130
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas tt75 » R Mai 04, 2018 10:17 pm

Nüüd annaks siis väikese nõuande tulevastele TIG keevituse ostjatele,nimelt sai siis sõbra keevitus millel nimeks JAVAC astor 201p ac/dc puls ja mis soetatud aircomist ,remonti viidud .Hakkas teine mingisugust imelikku kärsakat välja ajama ,ei julgenud lõpuni lasta sest ei ole kindel kas tehakse pärast karantiikorras korda või ei(masin peaaegu 1a vana),või leitakse mingi ettekääne et ise oled valesti kasutanud.Lisaks esines sellel aparaadil mingi anomaalia et ükshetk enam ei võtnud kaarleeki ülesse ei hf ega puutesüütega.
Seega kui plaanite osta endale aparaati,siis ikka korralik firmakas.

Küsimus ka laiale ringile:kas kellelgi on kogemusi KEMMPI mastertig MLS2300 ac/dc või KEMPPI mastertig MLS3003 ac/dc? Müüb selline firma nagu "RKR seadmed",ja tundub et neil on joutube`s korralik tutvustus video kus seletatakse lahti kõik paneeli funktsioonid ja parameetrid.
MustVälk
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas MustVälk » L Mai 05, 2018 12:35 am

tt75 kirjutas:Küsimus ka laiale ringile:kas kellelgi on kogemusi KEMMPI mastertig MLS2300 ac/dc või KEMPPI mastertig MLS3003 ac/dc? Müüb selline firma nagu "RKR seadmed",ja tundub et neil on joutube`s korralik tutvustus video kus seletatakse lahti kõik paneeli funktsioonid ja parameetrid.


Kuskil rohkem kui aasta kasutasin 2300 masinat. ac/dc ei kasutanud.
Tööd sai sellega teha küll ja kordagi kuskile remonti ei vedanud.
Jõudis minuni palju kasutatud kujul ja peale käpa kulu osade vahetust ja enda jaoks paremaks tuunimist midagi rohkemat ei teinud. :)
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

PostitusPostitas Praks1 » L Mai 05, 2018 11:23 am

Mul on MLS 2300 Ac/dc,ja ei ütle ühtegi halba sõna.
Proto
53951597

Mine “Tahan osta aga ?”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist