Pakettakende tihendid

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Pakettakende tihendid

Postitus Postitas ahto42 »

Tere,
Eelmine eluasemeomanik oli vist need aknad glaskekist tellinud u 12 aastat tagasi ja nüüd rõduuksest pakane puhub sisse. Tundub, et tihend on soones.
Kust võiks Tartust selliseid asju leida mõistliku hinna eest.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas metsapoolne »

Võid proovida neid silikoonida. Kui sellest abi ei ole ja vajavad vahetust (ilmselt pole neid aknaid selle aja jooksul hooldatud) siis peaks ilmselt tegema kindlaks MILLISTE tihenditega tegu on. Kui ei ole keevitatavad tihendid siis võid tihendist tüki kaasa haarata ja käia läbi Fixusest.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas honkomees »

metsapoolne kirjutas:... (ilmselt pole neid aknaid selle aja jooksul hooldatud) ....
mul linnakorteris, kus lapsed nüüd pesitsevad, ka Glaskeki aknad nii aastast 2000-2001 umbes ja pole ma mingit hooldust teinud. Sealt küll midagi sisse ei puhu.
Küsimus - milles seisneb nende pakettakende hooldus? Paigaldaja ja müüja küll midagi ei rääkind.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
a1
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: P Veebr 15, 2009 8:26 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas a1 »

honkomees kirjutas:milles seisneb nende pakettakende hooldus?
Ma sain kunagi kampaania raames Glaskekist kaasa hoolduskomplekti: aknapesuvedelik, puhastuslapid, lukuõli ja ka silkoonõli.
See viimane on tihenditele määrimiseks, et need elastsed püsiks.
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas smurhv »

Otsi netist aknamehed vms selline firma. 4 akna hooldus, paika regull, uued tihendid suurusjärk 60 eurot. Just lasin teha oma kodus. Pole vahet mis ettevõtte toodang sul on
Y61
#540 Mudmen
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas margus61 »

smurhv kirjutas:Otsi netist aknamehed vms selline firma...
Ilmselt see: https://www.aknavennad.ee/ Aitäh vihje eest, mul omal ka regullida vaja ja ilmselt saab abi.
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas poiss »

Koostöö pealinna keki alutehasega 6aastat. Paigaldasin allhankijana kõike mida tehas tootis nii meil kui piiri taga.
Ega plastik palju erine. Üks schüco toodang kõik. Tihend tuli kõik suurest rullist. Otsi antud brändi tihendi kolleksioonist!
Keki avatavatel ustel/akendel oli topitav tihend. Tõmba ots lahti ja lõika jupp maha. Saad aru milline profiil on. Selle jupiga kuhugi akna tootja juurde. Tavaliselt tihendi pikkus paigaldusel olenevalt ava kõrgusest/laiusest tublisti pikem. Ehk siis umbes ukse kõrgusel a 2m tihend 2,5m. Siis ei venita nurkasid lahti. Paigaldada keskelt otste poole pressides vastupidi liikumissuunale. Nii surud tihendi kokku mitte ei venita vahele. Selleks ka pikem tihend. Kui pole tihendi paigaldus rulli, saab seda vahele triikida nt kipsinoa peaga. Vahetuv soe ja külm tõmbab ikka tihendi kokku ajapikku. Tavaliselt paigaldati antud tihendid juba tehases ja kvaliteet sõltus monteerija oskusest/tujust/töö mahust/jne.
Objektidel keki alu aknaid klaasiti, liistutati ja paigaldati klaasitihendid. Tänapäeval tuleb tavaliselt juba koostatud aken tehasest välja.
Ehk oli abiks!
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas ahto42 »

Tegemist jah rõduga, mis käib tihedamini lahti kui aknad.

Nii et kaubandusest ei olegi sellist tihendit saada?
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas metsapoolne »

honkomees kirjutas:
metsapoolne kirjutas:... (ilmselt pole neid aknaid selle aja jooksul hooldatud) ....
mul linnakorteris, kus lapsed nüüd pesitsevad, ka Glaskeki aknad nii aastast 2000-2001 umbes ja pole ma mingit hooldust teinud. Sealt küll midagi sisse ei puhu.
Küsimus - milles seisneb nende pakettakende hooldus? Paigaldaja ja müüja küll midagi ei rääkind.
Sisuliselt hooldus koosnebki lukkude ja muude liikuvate osade õlitamises ning tihendeid tuleb kergelt puhastusvahendi lapiga ära puhastada ning kui kuivanud siis silikooniga samamoodi lapiga kergelt üle käia. Ja tõesti kergelt, nühkida ei ole eriti soovitatav, kuna see lõhub tihendite pinda. Silikoon täidab tihendi ajapikku tulevat puudujääki. Kui aga need tihendid on õesti seal 15+ aastat vanad siis ega need hooldusegi korral sul kaua vastu ei pea ja paratamatult hakkavad läbi ajama. Kumm muutub rabedaks ja hakkab pragunema ja katkema. Siis on juba vajalik vahetus.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas honkomees »

metsapoolne kirjutas:... Kui aga need tihendid on õesti seal 15+ aastat vanad siis ega need hooldusegi korral sul kaua vastu ei pea ja paratamatult hakkavad läbi ajama. Kumm muutub rabedaks ja hakkab pragunema ja katkema. Siis on juba vajalik vahetus.
No siiani on täitsa ok, ka Glaskeki poolt antud termomeeter sise- ja välistemperatuuride päeviku pidamiseks töötab siiani ... ja pealegi mul maal aastal 1975 remondi käigus paigaldatud puitaknad, ilma paketita ja tihendita, ainult kord 5-6 aasta tagant värvitud ja ei hakanud ka viimaste remontide ajal, 15 ja 3 aastat tagasi eri maja osades, neid vahetama, kuna toimivad korralikult. Mingi mikro õhuliikumine ilma tihendita akna puhul ikka on, kuid ei häiri.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas poiss »

A ja teemasse veel. Ei ütle, et akna tihendi pesemine ja väike regull mõtetu on. Igaüks teab mille eest maksab.
Aga ära vajunud ust ja akent ei reguleerita hingedest. Sealt käib kaltsutaavi moodi pisike peenhäälestus. Klaaspaketiga kiilutakse aken õigesti käima. Aegamööda annab raam järele ja seda tuleks uuesti teha. Mis aga eeldab liistud ja tihendid tuleb ära võtta. Kui klaasi vahetus vaja ette võtta, tuleks kokku toppida uute kiiluklotside ja tihenditega. Kiilumisel on 1mm juba suur number. Paketid on 99,9% mõõdust väljas paar milli. Või on klaasid omavahel nihkes, mis kuuma päikese käes kohale vajuvad. Garantii 2 aastat käivad nad kõik aga 10 on juba tubli saavutus. Seda raskem on aknale varuosa leida. Profiilid muutuvad umbes iga viie aasta tagant.

Ps. AhhsaMait võib sulle Plasto plastikakende hingeelust peensusteni rääkida kui kaubale saad.
Googelda kes kasutab schüco materjale ja sealt leiad ka tihendi omale. Vaja profiilist läbilõiget. Vedeleb kodus igasugu tihendikera lõppusi. Ehituspoest saad heal juhul mummukestega erivärvilisi kummikesi.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
kadjakas2000
Rock Crawler
Postitusi: 863
Liitunud: N Okt 28, 2010 10:55 am
Asukoht: Männiku slumm

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas kadjakas2000 »

Kasse on sihuke tihend?
Pilt
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas poiss »

See peaks olema klaasi ja liistu vahele topitav tihend. Kui ma esmase postitaja murest õigesti aru sain on tal paunakesega ning T keelega tihend ukse lengi külge. Vähemalt minu eelmises kodus oli selline.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas ahto42 »

Pilt

Selline nagu valge sellel pildil. Minul on musta värvi.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Pakettakende tihendid

Postitus Postitas poiss »

Selline peaks olema jah, see alumine profiili minev osa võib keki akendel ka jäik T olla. Paigaldamine viimasega on raskem aga see ei tule lengist nii kergelt välja. Võidi paigaldada ka ainult rõduukse alumisele riiglile e lävepakule.
Vaatasin oma varusid ja mul enamus jäigad fassaadi klemmi tihendid erinevatele klaasipaksustele vedelemas.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”