Kastikas, aga milline?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

tammex
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: P Nov 12, 2017 9:14 am

Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas tammex »

Tere
Vajadus oleks tööasjade ajamiseks kasutada "kastikat" ehk siis korrektne väljend vist pick-up´i.
Uurin, kas keegi saab soovitada, millist marki võiks eelistada, kui masinat kasutatakse järgnevalt:
sõit ca 80% mööda maanteed ja 20 % mööda põllu ja metsa äärt, suurtesse mülgastesse ja võimeid võrdlema ei roni.
Kastika vajadus pigem seepärast, et alatihti vaja vedada asju, mida pakiruumi panna ei taha (vahel ka tavalist haagist).
Ja et laiskus sisse harjunud, siis on automaatkast ka teretulnud.
Kulutada saaks ca 15-18t.
Tänud ette.
Erikoff
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: P Jaan 06, 2013 1:53 pm
Asukoht: Pääsküla/Nõmme/Laagri/Männiku

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas Erikoff »

Dodge Ram
Jeep GrandCherokee 2011 overland
Jeep GrandCherokee 285/75R16 Special track, 12000lbs vints.
Dodge RAM
F15
Mida võimsam Jeep, seda kaugemale on Patrolit vaja ! :lol:
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas TiitR »

Näiteks:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2405036
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2678024

Kuigi mina lisaks sinna veel ka Amaroki, kuid automaadi eest tahavad natuke rohkem raha saada.
tammex
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: P Nov 12, 2017 9:14 am

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas tammex »

Kas Nissan, Isuzu ja Ford on samuti kaalumist väärt selles kontekstis?
tommm
Mudder
Postitusi: 96
Liitunud: T Sept 13, 2016 5:15 pm

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas tommm »

Eks igaüks kiidab oma, aga olles olnud laias laastus sarnase lähteülesandega, siis minu kaardistustöö ja proovisõitude tulemused olid järgmised:

Hilux - veoauto ja täielik kits sõita (2012). 3,0 mootor jõuetu ja automaatkast uimane. Tundus mulle kõigist kõige ülehinnatum, ei saa sellest fenomenist aru.
L200 - välimuse peab endale maha müüma, faceliftiga hakkab juba enamvähem looma. Eeliseks võimalus pidevat nelikut kasutada. Salong kehva, ei tundunud ka see 131kw mootor midagi erilist.
D-Max - sattus juhus, et tegin proovisõitu tutika 3,0 täislaks variandiga. See oli nii uimane ja undas igast asendist, et oma eelarvesse jäävad eelmise generatsiooni mudelid välistasin kohe.
Amarok ja Ranger(al 2013)- jäid eelarvest välja.
Landy kuulutas facebookis, et Põllul taastatakse ühte defekat, käisin palusin hr Inseneerilt analoogiga proovisõitu. Keerasin põllult välja paremale, esimesest teeotsast vist isegi sõitsin mööda, aga järgmise risti peal keerasin resoluutselt tagasi :) Toredad autod vaadata, aga endale koju ei tooks.

Lõpuks tõin endale 3,0 mootoriga D40 Navara. Konkurentsitult kõige normaalsem sõita, kolmese mootoriga kaasneb alati ka nahktuba, BOSE heli jms. Kõige normaalsem salong, müraisolatsioon, seitsme käiguline kast jnejne. Sarnases seades oleks ainuke konkurent V6 Amarok, aga siis peaks hinna juba rohkem kui kahega korrutama.

Antud eelarves saab ilmselt üsna mõistliku isendi. Tasuks otsida juba vahetatud intercooleriga masin, esinduses küsitakse selle eest ulmeraha, B osana mingi 500+KM vist oli. Minu oma oli 240k sõitnud ja cooler leemendas, see saatus pidada antud katelt tabama varem või hiljem. Muidu mootor väga hea (550NM) ja vähemate muredega kui tavaline 2,5. Maanteel lust sõita, 80-140 käib väga kiiresti kui parema jalaga elegantne nõks teha. Kütusekulu ka hea. Miinuseks on see, et Euroopas ei ole teda tehase tagalukuga saada.

Oli üsna sile pill ja osteti ta mul suht kiirelt käest ära. Mõtlesin, et oligi liiga viisakas maale oksapesu jaoks ja ostsin facelifti eelse D40. Ka tore masin, aga korra 3,0 proovinuna ikka kripeldab, korralikult.
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas amevier »

Nissaniraisad korrodeeruvad meie kliimas hirmsasti.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas honkomees »

Eks jah iga lits kiidab oma ... ma pika valimise peale 2009 valisin Isuzu hinna ja kvaliteedi võrdluses. Meie jahiseltskonnas on samavana Navara ja käib minu omaga samas töökojas hoolduses-remondis, ainult umbes 3x korda sagedamini ja 5x kallimalt (st suuremate riketega). Ise välistaks konkreetselt Nissani ja tegelikult ka Amaroki, valikusse jääks jaapanlastest Hilux, Isuzu ja Mitsu. Kui mitte see pedevälimus, siis tõenäoliselt valiks Mitsu, hinda arvestamata.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
GC
Rock Crawler
Postitusi: 545
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas GC »

Ära pane pahaks, aga mõttetu teema!
Vali oma lemmikud välja ja tee kõigiga proovisõit.
Tasub proovida ka neid, mis esmalt valikust välja jätsid!
Mul üks tuttav kunagi välistas jaapani autod ... aga hiljem nendega ainult sõitiski!
gaz fs 1
tammex
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: P Nov 12, 2017 9:14 am

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas tammex »

Tänud kirjutamast!
Olen nõus, et tuleb valida see, mis taskukohane ja meeldib ning maailma parimat kastikat ei ole olemas (või siis on naabrimehe oma).
Samas lootsin, et seoses sellise teeolude jaotuse korral (80% tee ja 20% põld) on mõni mark eelistatum.
Ja oleks ju rumal teiste kogemusi mitte kuulata, seda enam, et tegeliku auto olemuse saad teada alles peale paarik kuud sõitu.
Sukeldun siis sobiva isendi otsingutesse.
AsTroSS
Fitting 44"
Postitusi: 491
Liitunud: L Mai 16, 2009 10:01 pm
Asukoht: linna lähedal maal

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas AsTroSS »

Erikoff kirjutas:Dodge Ram
Diiselversioonide puuduseks on tohtu kaal ja väike kandevõime
Dodge Ram T25
Dodge Ram T35

Kui suureks saan ,siis ostan KRAZ 255B ......
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas metsapoolne »

Soovitaks ka lihtsalt vaadata, mis meeldib ja kindlasti proovida sõita. Alles hiljuti oli vaja sõita tutika hiluxiga ja ma olen pisike inimene.. lisasid on masinal palju, mootor aga suht jõuetu. Iste ilus tore aga mugavalt end ikka ei tunne sest toetada ennast ei saa kuhugi- käetoed on sisuliselt selja taga ja selleks peavad nad mul vähemalt poolteist meetrit olema või istuma küljega.. Ilma erinevaid autosid proovimata pärast kahetsed.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Erikoff
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: P Jaan 06, 2013 1:53 pm
Asukoht: Pääsküla/Nõmme/Laagri/Männiku

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas Erikoff »

Ma sõitsin vähe vanema hiluxiga 2010+ täpselt ei mäleta. Aga see kogemus oli jube. Oli talv ka muidugi. Igatahes sellel 4wd auto rešiimi ei olnud, tagaveoga pole sellega talvel midagi teha kui vanarauda kastis ei ole.

Kastikate puhul on küll minuarust 4wd auto rešiim kohustuslik.
Jeep GrandCherokee 2011 overland
Jeep GrandCherokee 285/75R16 Special track, 12000lbs vints.
Dodge RAM
F15
Mida võimsam Jeep, seda kaugemale on Patrolit vaja ! :lol:
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas honkomees »

Erikoff kirjutas:Ma sõitsin vähe vanema hiluxiga 2010+ täpselt ei mäleta. Aga see kogemus oli jube. Oli talv ka muidugi. Igatahes sellel 4wd auto rešiimi ei olnud, tagaveoga pole sellega talvel midagi teha kui vanarauda kastis ei ole.

Kastikate puhul on küll minuarust 4wd auto rešiim kohustuslik.
harjumuse asi, ilma 4wd auto režiimita kuival asfaldil sõidad tagaveoga ja muidu jäiga neliveoga - mina alustasin omal ajal uaz 452 kastikaga ja see režiimivahetus üsna automaatseks sisse harjunud. Tõsise auto juures ma ei usalda neid igasugu "auto" süsteeme. Linnamaastur on teine tera, aga ka sellega sõidan peamiselt kas esivedu või jäik 4WD.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas TiitR »

Erikoff kirjutas:Ma sõitsin vähe vanema hiluxiga 2010+ täpselt ei mäleta. Aga see kogemus oli jube. Oli talv ka muidugi. Igatahes sellel 4wd auto rešiimi ei olnud, tagaveoga pole sellega talvel midagi teha kui vanarauda kastis ei ole.

Kastikate puhul on küll minuarust 4wd auto rešiim kohustuslik.
Kui oled harjunud pideva nelikuga kulgema, siis tõesti, kastikaga (suuremalt jaolt nendest) tuleb jah natuke ümber õppida, eriti talvel. Kuid sellega harjub ja õpib suht kähku - esimene pool talve on harjutamise aeg ja ülejäänud juba "naudid" :D . Kuid kui ihaleda pideva nelikuga kastikat, siis jääb sõelale vaid Amarok (parandage, kui eksin). USA-katest suurt ei tea, kuid eeldan, et ka need on lülitava nelikuga?
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kastikas, aga milline?

Postitus Postitas metsapoolne »

Mu chevyl on ka tagavedu pluss eraldi kolm lülitavat reziimi- 4auto, 4hi ja 4low. Talvel lume ja libedaga neli auto. Samas mul on peale automaat käigukasti ka 3 käiku millega mängida, kui asi kusiseks läheb. Ei laida...Samas DSC võiks olla aga puudust ka ei tunne. Tänu sellele ja enda oskamatusele * driftida* viis see mind paar talve tagasi sõidukaga kraavi niiet isegi heameel et chevyl seda ei ole.

Endale nelikut otsisin siis sai ka proovitud igasugu asju, mitte küll kastikat sest mul ei ole praktilist vajadust selle järele, kuid siiski suuremapoolseid masinaid: paar aastat vana land cruiser (istumisalune on saast- nagu bussis istuks ja tuge ei ole), tutikas hilux (jällegi tuge kerel puudub ja käsi ei saa toetada pluss kitsas on salongis isegi minusugusel kääbusel), mitut grand cherokeed mis olid vast ainukesed mis peale chevy sobisid aga nad ujuvad ikka palju rohkem teel...

Mis ma selle jutuvadaga öelda tahan- sa leiad endale sobiva masina proovimiste peale aga pole vast olemas ideaalset autot ja miski asi jääb sind kokkuvõttes ikkagi häirima. Seega valida sellest solgimerest parim kala...Pane kriteeriumid endale paberil paika ja mine ja proovi järgi, saad selgeks, mis rohkem sobib.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”