Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

xxstenxx
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: T Nov 07, 2017 9:53 pm

Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas xxstenxx »

Müüsin oma vana Patroli maha ja oleks plaan osta uuem Patrol 2003a masin, auto on sõitnud 207000km, eestist ja üks omanik, mida tuleks vaadata mis on selle 3.0tdi nõrgad kohad? Ei ole selle uuema Patroliga nii kursis, ehk oskate nõu anda.

Parimat Sten
56509713
Kasutaja avatar
uuki
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 194
Liitunud: L Jaan 14, 2017 4:21 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas uuki »

pane googleisse zd30ddti ja tee omad järeldused. austraalia foorumid täis granaadi heietusi. 50/50 šanss kas lendab õhku või mitte. kilometraaš väga ei loe. Eeldused mitte õhku lendamiseks on egr plokk ja turbo juhtimine manuaalse peale. Karteri tuulutusele õlipüüdur teeb ka ainult head. 2003 aasta masinad iseenesest peaksid juba paremas seisus olema. suuremad probleemid olid esimeste 116 kw mootoritega. Ise ostsin jaanuaris mootori kapremondi läbinud 2001 aasta isendi. Augustis lendas metsast seenelt tulles turbo ja peale turbo vahetust lendas mootor. Iseenesest nautisin masinat nii kaua kui teda oli. Võimekas ja täiesti igapäeva sõidetav ka 33" mudakaga ning ei vaja tõstet selleks.. Pikka maad mugavam sõita kui näiteks 99 aasta universaal focusega. Parklates loomulikult tasub kuhugi kaugemasse nurka parkida enda sisenemis/väljumis mugavuse huvides. Minu jaoks oli suur pluss taga laudauksed. igati mugavam kui üks suur küljele avanev luuk. Endal plaanis järgmiseks vaadata 118kw isend, oleneb loomulikult milleks vaja. Minul rohkem igapäevasõiduk millega saab nädalavahetusel minna sinna kus teid ei ole.
Patrol y61 pikk 33" mudakas (granaat lõhkes)
59007666
xxstenxx
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: T Nov 07, 2017 9:53 pm

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas xxstenxx »

Kas ostes kuidagi annab seda EGR-i või turbot midagi kontrollida või vaadata ka?
Kasutaja avatar
uuki
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 194
Liitunud: L Jaan 14, 2017 4:21 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas uuki »

kahtlen, et väga keegi eestis selliseid asju ette võtnud on. vaata austraalia foorumeid. saad väga palju ja head infot mida kus ja kuidas vaadata. Turbo puhul esimene vihje oleks turbo kell ja väljalaske gaaside temp andur. annab väga palju head infot mis su mootor teeb.
http://www.cardiagnostics.be/-now/Nissa ... -%20BW.pdf
Patrol y61 pikk 33" mudakas (granaat lõhkes)
59007666
Kasutaja avatar
uuki
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 194
Liitunud: L Jaan 14, 2017 4:21 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas uuki »

egr probleem on et nõgitab sisselaske täis. ise puhastasin 0.5 cm randi nõgi vahepeal ära, ja andsin ikka vahelduva eduga masinale kuuma ka, mitte ei teinud ainult nn. ökosõitu madalat töristamist.
Patrol y61 pikk 33" mudakas (granaat lõhkes)
59007666
xxstenxx
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: T Nov 07, 2017 9:53 pm

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas xxstenxx »

Käisin masinat vaatamas ja proovimas, seest on nagu uus, väga hoitud ja sõidab ilusti, loomulikult minek on paras venimine aga see ei olegi mul tähtis, talvel vaja kindlasti tööle saada, kui peaks paks lumi olema ja mul põhiline käruvedajat vaja. Masin on ilusti korraliselt hoolduses käinud ja tundub aus, hinda küsitakse 7300.- mis ei ole väike summa.
Sellepärast tahakski infot enne kui osta, mida peaks jälgima ja murekohad.
Kasutaja avatar
uuki
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 194
Liitunud: L Jaan 14, 2017 4:21 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas uuki »

3.0 116 kw ei tohiks küll venida kui asjad korras. mul oli 33 mudakas alla ja peetis kõrgsurve pump ning kui ikka vajutasid siis liikus. enda arvamus, et nende hinnaklass rohkem ikka 5.5 kanti. kui võimalik võta tiiva plastlaiendid ära. ja siis hakka alles edasi vaatama
Patrol y61 pikk 33" mudakas (granaat lõhkes)
59007666
xxstenxx
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: T Nov 07, 2017 9:53 pm

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas xxstenxx »

Ütleme nii et edasi astus minna küll, aga sellist teravust kyll ei ole.
Kasutaja avatar
uuki
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 194
Liitunud: L Jaan 14, 2017 4:21 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas uuki »

mis mootori pealt üleminek on, kui sul kogemus 2.8-ga siis peaks vahe ikka märgatav olema. Loomulikult ei saagi eeltada, et 2.480 tonni kaaluv auto liigub nagu 1.3 tonni kaaluv auto.
Patrol y61 pikk 33" mudakas (granaat lõhkes)
59007666
xxstenxx
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: T Nov 07, 2017 9:53 pm

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas xxstenxx »

Mul oli plaan lasta auto Carservice poolt üle vaadata.Suhtlesin seal Vahuriga seoses eelmise autoga ja tundus asjalik koht. Loomulik, et sõiduautoga ei tasu võrrelda.
Kasutaja avatar
uuki
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 194
Liitunud: L Jaan 14, 2017 4:21 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas uuki »

kui lased kuskil üle vaadata, siis tasub egr maha võtta, ei ole suur töö. intercooler maha ja saabki egri kätte. kui ikka sisselaske poolne ots nõgitanud siis see ohumärk. zd30ddti mootori puhul soovituslik õlivahetusvälp olenevalt kasutusest 5000 kuni 10000, tasub kõrva taha panna. Minu läbisõidu juures tähendas see, et aastas vähemalt 3 õlivahetust.
Patrol y61 pikk 33" mudakas (granaat lõhkes)
59007666
xxstenxx
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: T Nov 07, 2017 9:53 pm

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas xxstenxx »

Ma seda Egr-i asja uurin, unustasin mainida et isend on manuaal, see oli yks tähtis tegur minu jaoks.
xxstenxx
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: T Nov 07, 2017 9:53 pm

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas xxstenxx »

lasta üldse EGR eemaldada?
Kasutaja avatar
uuki
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 194
Liitunud: L Jaan 14, 2017 4:21 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas uuki »

egr plokitakse vaheplaadiga pluss lilblika eemaldus. link mis jagasin tasub läbi lugeda. Austraalias patrol väga levinud ja kogemusi rohkem. Meil eestis y61 rohkem pintsaklipslase maastur, seal ikka mõeldud tuhandete kilomeetrite läbimiseks tühermaal.
Patrol y61 pikk 33" mudakas (granaat lõhkes)
59007666
Kasutaja avatar
uuki
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 194
Liitunud: L Jaan 14, 2017 4:21 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Sooviks nõu 2003a Patroli ostul!

Postitus Postitas uuki »

Lühidalt mootori kohta, algus aastatel kutsuti masinad tagasi sest õlivarras oli liiga pikk. Peale tagasikutsumist läks 6 liitiri asemel 8 liitrit mootoriõli õlivahetusel sisse :D Nissan lihtsalt lõikas õlivarrast lühemaks. :eek
Patrol y61 pikk 33" mudakas (granaat lõhkes)
59007666
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”