Akupank/starter, kust osta?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas v6sa »

smurhv kirjutas:Nii et matkale kaasa autosse ehe surmariist
Nagu ka nuga, HiLift või veniv köis - kõik need tapavad sobivates oludes. :twisted:

Oluline öeldi eelpool ära. Lisan juurde, et kuna tasuta lõunaid ei ole, siis kipuvad tuntumad nimed harvem üllatama.

Samuti kardavad need asjad kolkimist. Peamiselt eelmainitud kõrge energiatiheduse tõttu - väike läbilöök ja edasine on puhas keemia.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas puhvel »

v6sa kirjutas:
smurhv kirjutas:Nii et matkale kaasa autosse ehe surmariist
Nagu ka nuga, HiLift või veniv köis - kõik need tapavad sobivates oludes. :twisted:

Oluline öeldi eelpool ära. Lisan juurde, et kuna tasuta lõunaid ei ole, siis kipuvad tuntumad nimed harvem üllatama.

Samuti kardavad need asjad kolkimist. Peamiselt eelmainitud kõrge energiatiheduse tõttu - väike läbilöök ja edasine on puhas keemia.
Ole hea ja nimeta tuntumaid nimesid, huvi on täiesti tekkinud.
XC 70
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas BlueStang »

Mul on näiteks StartMonkey400 kasutusel, juba mitu aastat sõidab kaasas - eriti metsa minnes. Kannatab seista aasta ilma laadimata ja saab teha 20+ käivitust. Kahjuks ei saa kasutada akupangana, sest muid otsi küljes pole, kui käivituse ots ja laadimise oma.
Pilt
Ohutuse kohapealt - enne voolu otstest välja ei anna, kui tunenb ära, et on aku külge ühendatud ja paar aastat tagasi jäi korra kapotti kinni lüües vahele. Nüüd on "vähe lapik", aga toimetab igati eeskujulikult (so far).
Aga 200st ei tasu vótta - ikka 400ne, kui on vaja ka poolikmootorist suuremat vaja käima tõmmata :)
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas ardi »

Mina tellisin sellise hiinaka paar nädalat tagasi, täna sain kätte. Proovisin, töösoe Navara läks käima ilma akuta, ainult stardiabi pealt.
https://www.aliexpress.com/item/Multi-f ... 4c4dUEI3FE
Muidu stardiabide kohta on ka jutuubis igasugu videosid. https://www.youtube.com/watch?v=6VQo7uw ... OAcSDEw_Ns
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas TiitR »

ardi kirjutas:Mina tellisin sellise hiinaka paar nädalat tagasi, täna sain kätte. Proovisin, töösoe Navara läks käima ilma akuta, ainult stardiabi pealt.
https://www.aliexpress.com/item/Multi-f ... 4c4dUEI3FE
Töösoe auto läks käima ilma akuta? Töösoe mootor läheb ka praktiliselt kutu akuga käima?
Kuidas see hiinakas on? Küsin, kuna ma sealt mitmeid elektroonika vidinaid tellinud ja 50% petta saanud, kuna need krdi hiinlased valetavad mahtu ka 50% suuremaks. Näiteks metsakaamera akud valetati 10x suuremaks, (3800mAh oli tegelikult ca. 400mAh ainult ja prügimäe kaup pmst.).
Kasutaja avatar
kirsa
Mudder
Postitusi: 80
Liitunud: T Okt 22, 2013 7:28 pm
Asukoht: Tartumaa.

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas kirsa »

Tere.
Testisin - 18' kraadiga meh. pumbaga 2.8 patroli peal Noco gb70 ära. Töötab. Vaevaliselt aga siiski. Arvestades seda et 2x küünlaid ette ja järelsoojendus ei tööta. Mögiseb ja bogiseb aga käib.
Lubavad küll et 8.0 bensuka ja 6.0 diisli tõmbab käima aga ma olen õnnelik isegi selle tulemusega.
Ütleme nii et meie oludes on gb70 miinimum diislite puhul. Teiste brändide kohta kaasa rääkida ei oska.
Plussideks võib välja tuua:
Usb out(2.1A)
Usb in 5v(2.1Amax)
12v out(15A) sigareti süütaja adapter kaasas.
Korralikud krokud.
Hea lamp.
14v in(3Amax)sigareti süütaja adapter kaasas
Miinusteks:
Krokud ei käi küljest ära nagu gb40-l.
Võiks olla eraldi krokud et laadida otse aku pealt(juba tehtud).

Terv.
Kasutaja avatar
surramurramaa
Rookie
Postitusi: 13
Liitunud: T Mai 22, 2007 9:42 am
Asukoht: Tallinn

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas surramurramaa »

Kui LI-PO ga asjad on nii tuleohtlikud siis miks mobiilid ei ole rauast nagu seda akupanka soovitakse panna metall karpi. Ei ole midagi nii tuleohtlik siis oleks ju rohkem kuulda. Läptopid ja ka tahvlid kõik ju Lipod.
kui tahad sõita pead ka autot tundma ning hoidma eemale depresiivsetest linnadest mis ei ole maasturite jaoks.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas v6sa »

surramurramaa kirjutas:Kui LI-PO ga asjad on nii tuleohtlikud siis miks mobiilid ei ole rauast nagu seda akupanka soovitakse panna metall karpi. Ei ole midagi nii tuleohtlik siis oleks ju rohkem kuulda. Läptopid ja ka tahvlid kõik ju Lipod.
Ja ilmselt kaapelaudu loobitakse suvalistelt istme taha või pakiruumi, tööriistade ja relvade vahele... Pealegi ma ei ole märganud, et keskmine kaapelaud oleks võrreldava energiamahuga. :lol:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas olli »

Lipo üks suurim probleemide põhjustaja on see, kui aku jääb 100% täis laetuna rohkem kui paariks päevaks seisma. Akupanga/käivitusabi puhul vägagi reaalne kasutusjuhtum. Eriti tõenäoline on see probleem nende Lipo akude puhul, mis on disainitud väga suure voolutugevuse jaoks (30C ja rohkem). Jällegi käivitusabi teema. Läpaka ja telefoni akud ei pea andma välja rohkem kui 1C voolu, need on juba ehituse poolest palju ohutumad. Ja kolmanda asjana on elementide üldine kvaliteet. Ei saa võrrelde Applet, kes toodab sadu miljoneid seadmeid ja seal kasutatavaid elemente suvalise hiina akupanga tootjaga. Võib ise pakkuda, kumb tõenäolisemalt paugu ära teeb. Või kummal juhul tootjal on rohkem põhjust oma toote ohutuse pärast muretseda :D
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas puhvel »

Ehk soovitab keegi tänase päeva seisuga mida osta.
Asi vahepeal unarusse jäänud.
Korralikku tahaks, peab suvalise auto käima vedama ja muud funksioonid nagunii.
Võimalikult ohutu ka muidugi.
XC 70
lible
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 171
Liitunud: E Veebr 28, 2011 8:13 pm
Asukoht: Saku

Re: Akupank/starter, kust osta?

Postitus Postitas lible »

Minu hääl läheb NOCO GB70-le. Seni on kõik käivitamise katsed positiivselt lõppenud.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”