Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas TiitR »

airport kirjutas:Aitah info eest , aga ma juba tegin valikut - LC , põhjus - käin kalale , ja jahile , ja ma miskipärast arvan et LC on õige valik !
Aga kõik soovitajad on teretulnud :)
Ei taha kuidagi Toyotsi maha teha (omasin LC120 pea 4a.), käin samuti jahis, kuid arvan, et need käigud teeb sama eduliselt ära ka GC (jõudsin isegi GC-ga paar korda jahti, kuigi jah 20" velg, madala rehviga väga metsa ei sobi), samas pole sa ju 24/7 metsas või jõeääres, ehk linna sattudes tunned vahet Jeep´i kasuks 8)
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas LauriJ »

https://youtu.be/9XzdYl5iCYQ
Siin kirjeldab RAM 1500 Ecodiesel-il (sama mootor, mis GC-l) viga. Pm Nukkvõlli ja kütusepumpa käitav hammasratas tuleb lahti ning klapid käivad pähe.

Üldiselt mina arvan, et kui valida uut autot salongist ning sõita sellega lihtsalt garantii lõpuni ja siis välja vahetada, siis valiksin Jeep-i. On mugavam, ökonoomsem, võimsam, parema kiirendusega, vaiksem jne. Toyotal pole mitte midagi sinna vastu panna - lärmab, võtab kütust palju, on ebamugav ning edasi ka ei liigu. Kasutatud peast valiksin Toyota arvatavasti. Siis hakkavad teised nüansid juba rolli mängima nagu igast juppide vastupidavus (Toyotal on igast veermiku osad ikka korralikult üle dimensioneeritud) ning Land Cruiser hoiab kindlasti oma hinda ka paremini kui GC. Eks sel länkaril ole ka igast pisivigu ning halbu isendeid (neid on ostetud ikka sitaks, mõni paha eksemplar Eesti peale ning kõik rahvas kuuleb sellest ja teeb siis järelduse, et LC on pask).
Kui võtta näiteks nädalavahetuse Kukepea võistlus, siis ülekaalukalt olid võistlusautode veduriteks Toyotad, enamuses 150-ed. Kui lähen mõnele metsameeste ühis jahile, siis julgelt 90% masinapargist on Toyotad. Kui vaatan näiteks Austraalia "maailma rändurite" videoid või foorumeid, siis enamus inimesi valib jälle Toyota. Ju siis on loodud kestma.

Ahjaa....Toyota hooldus on ka esinduses jube kallis. Osatakse juppide ning kuluosade (näiteks õlid) eest ikka korralikult raha kasseerida. Poest on sama õli liitri kaupa isegi odavam osta (olen suht kindel ,et esindus saab tegelt ikka väga odavalt selle Castroli kätte).
airport
Rock Crawler
Postitusi: 542
Liitunud: P Apr 21, 2013 9:02 pm

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas airport »

Ei taha kuidagi Toyotsi maha teha (omasin LC120 pea 4a.), käin samuti jahis, kuid arvan, et need käigud teeb sama eduliselt ära ka GC (jõudsin isegi GC-ga paar korda jahti, kuigi jah 20" velg, madala rehviga väga metsa ei sobi), samas pole sa ju 24/7 metsas või jõeääres, ehk linna sattudes tunned vahet Jeep´i kasuks 8)[/quote]

Vot , sellepärast ei taha Jeep , praegu mull ka jeep commander millel on 20 velg , ja kurad ei taha sellega metsa sõita :) ja jõe ääres käin ka tihti , mulle ei meeldinud üks asi , kui ma võtsin GC proovisõidule - kui tõstad auto maksimaalsed , siis pead väga ettevaatlikult metsas sõita , muidu lööb amorti :( , esindus mees ütles ka , et see tõstmine ainult et mingi asi üle sõita .
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas TiitR »

airport kirjutas: , mulle ei meeldinud üks asi , kui ma võtsin GC proovisõidule - kui tõstad auto maksimaalsed , siis pead väga ettevaatlikult metsas sõita , muidu lööb amorti :( , esindus mees ütles ka , et see tõstmine ainult et mingi asi üle sõita .
A proovi länkarit tõsta :wink: , parimal juhul saad vaid tagumikku kergitada. Kuid ega see GC (WK2) mingi väga offroad pill pole tõesti, pole selleks mõeldudki, tõstmine pigem seenel käigul ootamatult ette sattunud kraavikese ületamine. Mina enda omaga "hiilisin" küll kõrgeks tõstetuna looma söödaplatsile ja ega sa sellisel ronimisel väga kihutada saagi.
Aga mul on hoopis teistmoodi küsimus või tähelepanek. Nimelt olen täheldanud linnas palju LC(120)150-ga ringi kulgejaid noori naisterahvaid. Tean ka ühte perekonda, kus noor heledapäine naisterahvas pargib tööajal kesklinnas ja tööpäeva lõpus käib oma väikelapsel lasteaias järel, samas mehel on uuem A6 ja mõlemad autod pargivad pea igal õhtul maja ees - seega mees kalamees/jahimees pole. Et mis ses länkaris sellist on...kena, ilus või seksikas? Mugav vaid linnas kärutada kindlasti mitte kõige otstarbekam ja mugavam auto.
Kasutaja avatar
Leedu
katseaeg
Postitusi: 412
Liitunud: R Jaan 26, 2007 12:07 am

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas Leedu »

Lc naisele sest omajagu plekki ümber ja aakuutest vaatab ilusti üle... Lapsed mahuvad sisse koos vankrite(ka suurt vankrit ei pea kokku pakkima) ja jalgratastega. Suhteliselt valimatult võib ka linnatänavatel (aukudes) ilma et midagi pudeneks.
Talasilda ja Tugevat Raami!

Võistlussüütu mudamatkaja alates 2002
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas TiitR »

Leedu kirjutas:Lc naisele sest omajagu plekki ümber ja aakuutest vaatab ilusti üle... Lapsed mahuvad sisse koos vankrite(ka suurt vankrit ei pea kokku pakkima) ja jalgratastega. Suhteliselt valimatult võib ka linnatänavatel (aukudes) ilma et midagi pudeneks.
Kõik õige, maasturist (k.a linnamaasturist) on tõesti parem ülevaade, samuti on need tavaliselt ruumikamad, kui sõiduautod, kuid miks just länkar? On ju ka teisi kõrgemaid, ökonoomseimaid, nobedamaid, jne.. maastureid. Ok, aukude koha pealt vb. küll, kuigi meil Tartu kandis on suht korralikud tänavad ja kestavad KIA-d ka :D
Aga ei, las ta jääb. Lihtsalt huvist mõtlesin kõva häälega.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Minu meelest Toyotade üks suur pluss on see, et kui seal juhtubki midagi katki minema, siis osatakse see esinduses niimoodi korda teha enamasti, et järgmised 100 000 km sama asi katki ei lähe, kui just ise ära ei lõhu.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
Leedu
katseaeg
Postitusi: 412
Liitunud: R Jaan 26, 2007 12:07 am

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas Leedu »

TiitR kirjutas: kuid miks just länkar?.
Pole ju tegelikult väga vahet kas suv võtab 9.8 või 11.1 liitrit sajale, või 13 või 15...
Kiireks sõitmiseks on teised pillid. Aga nii 3.0 kui 2.8 LC saavad 100-150kmh ilusti hakkama. Kiirteel, tõsi küll tahaks rohkemat.. 2.8 on parem kui 3.0, käigukast toimetab oluliselt paremini.

Andrusel õigus et kui mingi sitt ventikasse lendabki, siis esindus teeb korda ja pikaks ajaks. Meeldiv koht on ka Toyrem.

Aga põhiline on see et tahaistmele mahub LCs turvatool, häll ja 1 täiskasvanu ka. Lisaks võid ka kõige suurema lapsevankri kokku panemata pagassi virutada.
3 meetriseid prusse saab ka vedada salongis, kui väga vaja on :D
Talasilda ja Tugevat Raami!

Võistlussüütu mudamatkaja alates 2002
Kasutaja avatar
suitsukala
Fitting 38"
Postitusi: 288
Liitunud: L Apr 16, 2016 7:04 pm
Asukoht: Saaremaa, Kärla

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas suitsukala »

ja lisaks kõigele ei jää tegelikult land cruiser ka maastikul väga hätta - crawl funktsioon toidab päris hästi, testitud männikul.
Jeep Comanche Laredo '88
Igapäevaselt Austraalias - PS v e-mail, kui vaja kätte saada.
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 671
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas TarviR »

Räägitakse siin, et LC võrreldes jeebuga palju kütet võtab. Kui vähe see jeebuk siis võtab? viimase 11 kuu 3.0 lc keskmine mul 10.5, suur osa linnasõitu. bfg AT rehv ka all, sinna lähevad kindlasti mingid kümnendikud kui mitte rohkem.
D4D+R6+V6
Kasutaja avatar
freelander
Fitting 44"
Postitusi: 424
Liitunud: E Veebr 04, 2008 9:20 am

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas freelander »

Tahaks kohe ise proovida seda kütusekulu. Olen sõitnud mõne lc150ga ja enamus sõitu linnas alla 12 ei näinud numbreid. Okei kui väga ökotada siis saab vb 11 hakkama aga see juba venimine mitte sõitmine.

Wk2 184kw võtab linnas üle 10, maanteel võimalik sõita 8,5 kandis. Keskmine pigem 10. See siis sõites mitte venides.
Eelmine mudel peaks rohkem võtma kuna kast tunduvalt rohkem ajast maas.
Maanteerehviga.
Patrol y61, om648, 38"
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 671
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Toyota land cruiser 150 3.0 d VS Jeep Grand cherokee 3.0 d 177 kw

Postitus Postitas TarviR »

mnjah. mul kompuutri näit muidugi. tankimisest tankimiseni mõõtnud ei olegi linna tingimustes aga suvel Balkanil käies tuli küll arvutuslik ja kompuutri näit üsna samasse auku. auto siis lc120.
selle 10.5 sees ongi ka see sama trip aga ka kogu muu elu sh võistlusaouto vedamine treileril mööda Eestit. Muuseas 7200 km mööda Euroopat tuli kompuutri keskmine 10.1.
D4D+R6+V6
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”