Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

14H8
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Veebr 12, 2017 11:22 am

Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas 14H8 »

Tere, otsin omale võimalikult pommikindlat pilli. Auto ostu hind võiks võimalikult väikene olla kuna ma olen (töötav) üliõpilane ja eelarve on üpris pisike (vastasel juhul ostaks bloweriga K30'ne), auto ei pruugi stockis eriti võimekas olla kuid kindlasti võiks tal olla pikemas perspektiivis arengu ruumi ja põhilised sõlmed võimalikult tugevad.
Eeldused oleks diisel (või siis lihtne swapi võimalus), manuaal, (tala)sillad mis kannataks ca. 33 tolliseid rehve ja tagumisse silda lukku (esialgu ehk kemppi, hiljem midagi muud).
Igasugused lisavarustused ei koti absoluudselt, mida vähem neid on seda vähem asju mis võivad pekki minna. Ja üldiselt on ongi jäänud silma mulle XJ ja Disco 1, Olen mõnda aega turgu jälginud ja tundub et ca 1.5k eest paremat toorikut et saa.

Panen siis kirja mõned küsimused aga ka infot mis ma olen siiani leidnud. Ootuseks et info kas kinnitatakse, lükatakse ümber või pakutakse alternatiive ;)

Sillad ja luku võimalused, eeldus siis ca. 33 tollised rehvid ja tagasillas lukk. Esimesed sillad on esialgu suht savi kuna ette lukku ei tule.
XJ'l on taga Dana 35 mis vist peaks pidama küll? Tean et tagaveolistel Volvodel on Dana 30 ja peavad 400 heppa ja slikke küll (mõnda aega).
Aga millist reaktsiooni Disco võllidelt oodata on?
Ja mis oleks kõige soodsam lukkude valik?
XJ: RWD Volvo pealt G80 locker ca. 200 eur?
Disco1: DAK lukk ca 350 eur?

Mootorid(eelduseks on diisel):
XJ: VM 425: kehva mainega ja mulle täiesti tundmatu pumbaga. On ta reaalselt väga sitt või kannatab sõita? On tal mingeid pumba näppimis võimalusi ka?
DIsco1: 200 Tdi, tundub igati norm traktori mootor, Bosch VE pump suureks plussiks.

Vedrustuse kohapealt olen aru saanud et Discol on see väga hea, XJ jääb selle kohapealt tänu oma tagumistele lehtedele Discole alla. Aga kuidas on tõstega? Discole ma kujutan ette et esialgu oleks kõige säästlikum vedrudele spacerid teha ja amordi kinnitust alla poole tuua. Kõlab lihtsalt ja odavalt. XJ'ile ette spacerid ja taha pikkemad kiiged?

Kuidas on mootori swappimis võimalusega? Oleks hea kui saaks oma olemasoleva R6 diisli koos kastiga realiseerida. Kuna puudub eelnev kokkupuude vahekastidega siis valgustage mind kuidas v.kast üldse k.kasti otsas üldse istub ja kui väga neile mõnda muud k.kasti külge annab pookida? Kardaan käigukasti ja vahekasti vahel teeks swapi lihtsalks aga see on vist rohkem 2.MS aegne teema(Gaz,Uaz)?


Kindlasti on ka muid aspekte või autosid ka mis mul on kahe silma vahele jäänud ja oleksin väga tänulik kui keegi neid mainiks.

Ühe asjana küsiks veel sildade vahetamise kohta, kas esisilla vahetamine erinevate autode eeldab sillas suuri (nt. pikkus) modifikatsioone seoses diffri ja vahekasti joondumisega?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Landy »

1) 1,5K eest saad sa üsna roostest puretud (diislemootoriga) Disco I -e. Seda just kere tagaosas. Bensuka võid leida selle raha eest paremas seisukokrras
2) 33" rehav ja tagasilla lukk, selle peale solvuvad tagumised pooltelejd varsti ära. Saad Ashcrofti tugevdatud jupid asemele osta. Esisillas hakkavad püsikiirusliigendid ja poolteljed ka ilma lukuta 33" ratta peale üsna ruttu solvuma. Saad jällegi Ashcrofti sponsoreerida ja teise auto ostuhinna juurde panna. Ilma lukkudeta kannatavad sillad mitte eriti karmi kasutuse korral eduklat kuni 265/75 R16 rehvi. ( eeldab kere lõikumist)
3)200Tdi Discosid liigub siseturul vähe, enamus ikkagi 300tdi mootoritega siinmail müügis.
Väldi 90kW elektroonilise pumba varsiooni ja eelista 83 kW varaianti ( nn. ühe jutme mootor)
Nii manuaal (kuni 1994 sügis LT 77 ja ja edasi R380), kui automaat ( Vanakooli ZF)kannatavad off-roadi sõita
Tehnika sama, mis legendaarsel Defenderil.
Peamiseks off-road võimkust pärssivaks asjaks on pikk perse e. nigel lahkumisnurk.

Kui soovid detailsemat analüüsi Land Rover-ite kohta, siis helista mulle!
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Landy »

Kui A24- s panna massturitete otsingus filter 1700 peale ( jätsin 200 eur tingimisruumi),siis ega just liiga suurt valikut pole:
http://www.auto24.ee/kasutatud/nimekiri ... &otsi=otsi

Vahel liigub ka siin imehindadega asju:
https://www.facebook.com/groups/188680094806664/
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
parakas
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: N Juul 16, 2015 4:14 pm

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas parakas »

Võimalusel võtta aega kaalumiseks ning mõistliku tooriku müüki jõudmiseks ning raha kogumiseks...

Ise kipitasin ca 1.5a 4x4 foorumit, auto24 ja muid välismaised foorumitest igapäevaselt infot ammutades... enne kui soetasin endale hobika, mille mark polnud alguses üldse sõelalgi.
Kasutaja avatar
Kult
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 190
Liitunud: E Dets 10, 2012 7:42 pm
Asukoht: Roela

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Kult »

Ma julgen ka disco 1-e soovitada. Endal mitu isendit olnud ja katki on läinud sillajupid ainult siis kui asfaldi peal on saanud paarutada.
Enda discol praegu 305/70/16 rehv ja veel pole ära lõhkunud midagi, säästutõste 6cm, koopaääri tikksaega õgvendatud.
Kere jah roostetab enamusel.

Enda oma ka müüa kui huvi on 1K hind(ilma vintsi ja katuseraamita), kere tagaosa mäda, aga muidu tehniline pool ok. Juhiiste ka ära vajunud. Sobib rohkem metsa pilliks.
Pilt
5I65692
Kasutaja avatar
suitsukala
Fitting 38"
Postitusi: 288
Liitunud: L Apr 16, 2016 7:04 pm
Asukoht: Saaremaa, Kärla

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas suitsukala »

Võta see sama disco ära ja tee keretöid ülejäänud 500 eest, säästutõste juba tehtud ja saad hakata piire kompama, mida auto talub ja mida mitte... jeepi diisli võtaks valikust ära, pigem vaata 4.0 bensukat
Jeep Comanche Laredo '88
Igapäevaselt Austraalias - PS v e-mail, kui vaja kätte saada.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Landy »

Ahoi kodanik 14H8!
Kasutaja Kult pakutavat masinat on LR klubi väljasõitudel nähtud ja liikus seal suht kenasti.
1KEUR eest on seal mainat veel küllaga. ( Eriti kui rauad ja rehvid külge jäävad)

Kui endal keevitus käpas, siis saad tagasihoidliku eearvega kere joksu. Kui lased teha, siis arvesta ca 1K EUR kere ja muu kohendamiseks juurde.
Kusjuures tean ühte masinat mille pealt lähiajal suht rooste vaba kere üle peaks jääma (koos kogu sisuga).

NB! Arvesta, et tegu on Disco I esimese generatsiooni masinaga ( pre 1994 sept.) millele paljud 1994-1998 jupid ei sobi. (Eesti järeturul liigub pruugitud juppe piiratud koguses).
Ja see, et silla osad pragu katki läindu ei oole ei tähenda, et need (üle)homme ei võiks minna, Kult-il on lihtsalt jopanud. :twisted:
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
14H8
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Veebr 12, 2017 11:22 am

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas 14H8 »

Suured tänud tagasiside eest!
Aga ega kellegil XJ'i kohta pajatada ole?
Kasutaja avatar
Urvo
ega nii ei saa ju rallit sõita, krt
Postitusi: 941
Liitunud: K Veebr 26, 2003 2:19 pm
Asukoht: Tartu

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Urvo »

XJ on igal juhul etem, kui Disco 1. Kui saad vähegi korraliku kerega variandi, siis on sõidumõnu, vastupidavus ja varuosade hinnad vägagi mõistlikud. Chero puhul muidugi vaadata ainult 4.0 ja automaatkastiga varianti. Know-how'd meil juba Eestis mägedena.

XJ'l on enamikel vähemalt stockis tagasillas LSD olemas ning kestab 32-33" rehvi ära küll. Lisaks on ta kergem, mis annab maastikul liikumisel olulise eelise. Tõusunurgad on samuti paremad.

Disco selline aiatraktori moodi asi, millega hea farmis tööd teha :)
Viimati muutis Urvo, E Veebr 13, 2017 11:24 am, muudetud 1 kord kokku.
Urvo Männama, offroad since 2001.
19' Wrangler Rubicon JL; 82' CJ-8 Scrambler; TR3;
Kasutaja avatar
rannamees
Rock Crawler
Postitusi: 692
Liitunud: L Okt 10, 2009 1:04 am
Asukoht: L-Virumaa

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas rannamees »

14H8 kirjutas:Suured tänud tagasiside eest!
Aga ega kellegil XJ'i kohta pajatada ole?
1.reegel- VM diislist hoia eemale! Raske, lärmakas, jõuetu, janune ja mis peaasi, laguneb kui kurat!

Mina Sinu olukorras võtaks selle-http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2442965
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
----------------
GC WK 3,0
ex- WJ 4,7, Dakota 3,9; GC WJ 4,7; Frontera Sport; GC WJ 2,7
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Landy »

Jeepi puhul pead arvestama, et see on seest tilluke nagu tikutops ja mõnel võib seal kalstrofoobia tekkida. Disco pakiruumis võib lühem kodanik püsti tantsu vihtudavõi sinna pool lamba farmi sisse toppida.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Kännuämblik
Fitting 38"
Postitusi: 245
Liitunud: E Juul 21, 2008 9:10 am
Asukoht: Aespa/Kiisa
Kontakt:

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Kännuämblik »

Landy kirjutas:Jeepi puhul pead arvestama, et see on seest tilluke nagu tikutops ja mõnel võib seal kalstrofoobia tekkida. Disco pakiruumis võib lühem kodanik püsti tantsu vihtudavõi sinna pool lamba farmi sisse toppida.
Olen 193cm pikk ja mahun sinna xj ära küll
http://kannuamblik.sauropol.com/
Alansi MudDrag 2008 III koht Rahvamaasturi klassis
Kasutaja avatar
Kännuämblik
Fitting 38"
Postitusi: 245
Liitunud: E Juul 21, 2008 9:10 am
Asukoht: Aespa/Kiisa
Kontakt:

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Kännuämblik »

14H8 kirjutas:Suured tänud tagasiside eest!
Aga ega kellegil XJ'i kohta pajatada ole?
Kui soovid võin sulle enda xj kõrval pikalt rääkida
http://kannuamblik.sauropol.com/
Alansi MudDrag 2008 III koht Rahvamaasturi klassis
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Landy »

Kännuämblik kirjutas:
Landy kirjutas:Jeepi puhul pead arvestama, et see on seest tilluke nagu tikutops ja mõnel võib seal kalstrofoobia tekkida. Disco pakiruumis võib lühem kodanik püsti tantsu vihtudavõi sinna pool lamba farmi sisse toppida.
Olen 193cm pikk ja mahun sinna xj ära küll
Mina enda 188 cm-iga ei ole end seal tagaistmel küll kunagi eriti inimlikult tundnud. Kui eesistuajd end mugavalt paika sätivad,siis on taga juba väga kitsas olla. Sisse-välja ronimine tagauksest ei ole just kõige mugavam. Varuratas pakiruumis võtab ka praja portsu ruumi ära.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Kännuämblik
Fitting 38"
Postitusi: 245
Liitunud: E Juul 21, 2008 9:10 am
Asukoht: Aespa/Kiisa
Kontakt:

Re: Ostuabi: XJ vs Disco 1 või hoopis midagi muud?

Postitus Postitas Kännuämblik »

Landy kirjutas:
Kännuämblik kirjutas:
Landy kirjutas:Jeepi puhul pead arvestama, et see on seest tilluke nagu tikutops ja mõnel võib seal kalstrofoobia tekkida. Disco pakiruumis võib lühem kodanik püsti tantsu vihtudavõi sinna pool lamba farmi sisse toppida.
Olen 193cm pikk ja mahun sinna xj ära küll
Mina enda 188 cm-iga ei ole end seal tagaistmel küll kunagi eriti inimlikult tundnud. Kui eesistuajd end mugavalt paika sätivad,siis on taga juba väga kitsas olla. Sisse-välja ronimine tagauksest ei ole just kõige mugavam. Varuratas pakiruumis võtab ka praja portsu ruumi ära.

Mina pidasi silmas juhi kohta mis on mugavam kui discol
http://kannuamblik.sauropol.com/
Alansi MudDrag 2008 III koht Rahvamaasturi klassis
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”