Land Cruiser 100

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
JJRR
Mudder
Postitusi: 77
Liitunud: N Nov 22, 2012 5:37 pm
Asukoht: Tallinn

Land Cruiser 100

Postitus Postitas JJRR »

Tere!


Üritasin otsinguga leida antud autost ülevaatliku teemat aga ei leidnud, seega pole teemat või ei osanud otsida.
Mõnda aega on olnud mõte minna land Roverilt üle Toyota Land Cruiser 100-le, esiteks sellepärast, et ta on suurem ning ruumikam, teiseks, ehk ka natuke töökindlam ja vastupidavam. Land Cruiseri, kui sellise mudelivalikut on aga TLC 120 pole päris minu maitse, TLC 80 on algusaastatel nii arhailise salongiga, et tahab päris kõvasti harjumist, uuem 80 jälle küllaltki hinnas, seega TLC 100 tundub selline omamoodi huvitav valik. Müügis neid väga pole ja mis on, need tunduvad parajad kühvlid. Pole päris täpselt arusaanud, kas nende halb olukord tuleneb kallitest ülalpidamiskuludest või neid lihtsalt ei remondita ja tarbitakse lõpun? Kuidagi ahtake on nende turg.

Igatahes, ootan tagasidet, kellel antud isenditega on kokkupuuteid ja oskab nende hingeelust midagi rääkida.
margus11
Rock Crawler
Postitusi: 652
Liitunud: E Apr 23, 2012 11:10 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas margus11 »

Autolehes oli juttu kunagi. http://www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2332
LC 100 on ikka väga vastupidav,ruumikas ja mugav.Kes sellise korra ostnud,see naljalt korralikku isendit maha ei müü.Sellepärast ka müügis neid vähe.Originaaljupid kestavad ikka ulmekaua.Minu auto on küll väheke teistsuguste sildadega aga aasta jooksul vahetasin ainult ühe rooliotsa ja kõik.Ja sõidan ikka metsas,mägedes,mudas mitte asfaldil ainult.Tavaliselt on LC100 suure läbisõiduga aga 400000km+ pole sellele mootorile mingi näitaja,kui muidugi hooldused korralikult tehtud.
LC105, LC61
Kasutaja avatar
JJRR
Mudder
Postitusi: 77
Liitunud: N Nov 22, 2012 5:37 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas JJRR »

See, et keegi ei näe põhjust enda toimivat ja korralikku isendit müüa, oli mul kolmas variant peas.

Sinu autol on teistsugused sillad, seega ma eeldan, et sul on TLC 105? Selle auto ma välistasin enda jaoks, nii tema saadavuse, kui sellega kaasneva hinna pärast juba. Ma kujutan ette, kui TLC 100 on nö igikestev, siis 105 täites samaväärset eesmärki 100-ga, kestab veel kauem. Neid artikleid ma olen jõudnud juba lugeda ja vaadanud ka erinevaid tutvustusi, kuid mõne omanikuga suheldes, oleks info kindlasti pädevam. Mind huvitaks diisel ja automaat, kuigi ka manuaal kastiga isendeid olen müügis kohanud, siis eelistaks ikkagi automaati.
margus11
Rock Crawler
Postitusi: 652
Liitunud: E Apr 23, 2012 11:10 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas margus11 »

Käisin kunagi ühe manuaalkastiga sajaga Elkes ostueelset ülevaatust tegemas.Pumbas oli miski viga,sidur ja odomeetrit oli keritud 100000 vähemaks.Küsisin omanikult,et miks ta nii tegi,et pole vahet sellel autol see 100tuhat siia-sinna.Punastas ja oli vait.Tasub minna kontrolli.Päris põhjalikult vaatati üle,nimekiri sai üsna pikk mida kontrolliti.Kui väga offroadi ei tee siis automaat hea.Ise arvan,et talvel ja mudas manuaaliga parem.Kindlasti vaidleb keegi vastu aga see minu arvamus.
LC105, LC61
Kasutaja avatar
JJRR
Mudder
Postitusi: 77
Liitunud: N Nov 22, 2012 5:37 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas JJRR »

teelt kõrvalepõikeid ikka tuleb ette, kuid siiani olen enda automaadiga rahul ja ei tunne, et manuaaliga oleksin midagi kuskil päästa suutnud, seega automaat oleks ikkagi mõnusam ja mugavam niisama tarbida.
Kõigepealt peaks ikkagi saama parema ülevaate TLC 100-st, kui sellisest üleüldse, et mida karta jälgida ja mida mitte.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas Landy »

Tule Imedepõllult läbi ja piina Inseneeri sellel teemal. Üks masin võtab tõstuki peal praegu järelaitamis tunde.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
JJRR
Mudder
Postitusi: 77
Liitunud: N Nov 22, 2012 5:37 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas JJRR »

Ei tea, kas maksab nüüd tulla inimesi kiirel tööajal segama olmeprobleemidega.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas Landy »

JJRR kirjutas:Ei tea, kas maksab nüüd tulla inimesi kiirel tööajal segama olmeprobleemidega.
Oli ju soov saada asjaliku nõu ja juhatust? Kui nii, siis sea sammud Imedepõllu poole. Hea kui aja ette kokku lepid - imedepold.ee
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas tarmo »

Kui ei leia, siis vaata LC200 poole. Võin kinnitada, et väga mõnus liikur ja tunduvalt kaasaegsem juba kui 100 (rääkimata 80-st).
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
JJRR
Mudder
Postitusi: 77
Liitunud: N Nov 22, 2012 5:37 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas JJRR »

200 on kahtlemata imposantne liikur, kuid järgmise leveli auto minu jaoks. 100-ga veel käid metsas oksade vahel tiirutamas, kuid 200-ga ilmselgelt ei raatsiks seda teha. 200 on vast liiga uus auto hobiliikuriks nii maanteel, kui padrikus. Tulen enne 100 ära proovida :)

Keegi sellest autost oskab midagi rohkemat pajatada, kui annab netipäring?!
http://www.auto24.ee/used/2396473
Marks30
Rookie
Postitusi: 4
Liitunud: R Mai 05, 2017 4:24 am

Re: Land Cruiser 100

Postitus Postitas Marks30 »

Kas on keegi selle isendiga lähemalt tutvunud? http://www.auto24.ee/used/2876478
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”