LED valgustus garaaži lakke?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
bjorn
Rock Crawler
Postitusi: 587
Liitunud: K Sept 05, 2007 3:25 pm

LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas bjorn »

Küsin hüva nõuannet. Nimelt väike garaaži lagi tahab valgustust oma külge saada. Vanu luminofoore ei soovi lakke panna, tänapäeval võiks ikka LED lahenduse paigaldada. Kõik tuleb nullist teha ning nagu ikka on eesmärk "best bang for the buck" saada.

Kinnituskohtadeks on pikitalad, mis on sobivalt igal pool olemas. Mööda puidust tala külge saab kaableid vedada ning alla poole valgusti kinnitada vms lahendus. Kuna välimus ei ole tähtis, vaid praktiline pool, siis mõtlesin et prooviks COB lahendust.

Midagi sellist: http://eud.dx.com/product/sencart-cob-5 ... -844250506
See vajab pikemaks tööks jahutust. Selleks võiks olla üks tummine tükk lattrauda mis talle alla kinnitada termoliimiga.
Toiteks vastavalt ntks http://eud.dx.com/product/100w-led-driv ... -844439966
Sellele toitele võiks taha panna mitte 2tk, vaid ntks 3x50W esimeses lingis olevad COB moodulit. Mõte on selles, et siis 50W moodul jookseb 33W peal ning annab jätkuvalt uhkelt valgust välja, kuid ei ole nii suurt ülekuumenemise ohtu.

Kõik detailid lihtsalt kruvidega kinnitatavad puidu peale, tükk paksemat metalli led moodulile vahele liimiga, veidi kaabeldust ning tehtud. Iseasi kas asi vaeva väärt. Teoorias peaks saama LED + toide kätte ca 0.30 eur/Watt kui kasutadada led mooduleid @ 33W lahendusega. See hind on piisavalt ahvatleb, et kokku ca 60 eur eest garaaži korraliku valguse alla saada. Loomulikult käsitööna kõik kokku monteerida ja leiutada.

On keegi midagi sarnast hiljuti ette võtnud ning tahaks jagada paremaid või vähemalt alternatiivseid ideid?
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas ibra »

See vajab pikemaks tööks jahutust. Selleks võiks olla üks tummine tükk lattrauda mis talle alla kinnitada termoliimiga.
Kui sa paned sinna vahele termopastat ja kinnitad kruvidega, siis ma saan veel aru, aga et termoliimiga. :D
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
Tony
Rock Crawler
Postitusi: 648
Liitunud: L Mär 08, 2003 7:42 pm
Asukoht: Harjumaa, Tutermaa

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas Tony »

Mine K-rauta, seal müüakse "päevavalgus lampe", ainult et led põhised, oid vist 20€ per tk.

soliidsed, odavad, omas korpuses jne jne


Best
Tony
Something between the mud and deep mud
Patrol 2,8 Y61 x2
UAZ 469
GSM: +372 5(yks)(three)(üks)(tri)(пят)3
Kasutaja avatar
bjorn
Rock Crawler
Postitusi: 587
Liitunud: K Sept 05, 2007 3:25 pm

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas bjorn »

Tony kirjutas:Mine K-rauta, seal müüakse "päevavalgus lampe", ainult et led põhised, oid vist 20€ per tk.

soliidsed, odavad, omas korpuses jne jne


Best
Tony
Lihtsam paigaldus, kuid hind üle 1 eur/Watt kohta.
Kasutaja avatar
vanaisa
Fitting 38"
Postitusi: 390
Liitunud: L Dets 01, 2007 1:01 pm
Asukoht: Kanavere
Kontakt:

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas vanaisa »

Suur sul see garaage siis on?
Ehk on hoopis mõttekas asi lahendada x+1 75W ledlindiga (5m=75W). Sapast alumiiniumlatt alla jahutuseks ja asi sihker...
Sul pole luumeneid vaja taga ajada vaid ühtlast valgust igale poole terves ruumis. Need sinu viidatud COBid tahavad miskist hajutit ette muidu tapad silmad ära kui juhtud üles vaatama(tapad ka hajutiga tegelikult).
Kasutaja avatar
bjorn
Rock Crawler
Postitusi: 587
Liitunud: K Sept 05, 2007 3:25 pm

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas bjorn »

Väike nõuka garaaž, katust 36m2, seest ilmselt 5x6m. Sellega nõustun, et ülespoole vaadates pimestab.
Olen LED riba näinud, kuid tundus, et jääb väheseks tol hetkel.
Kasutaja avatar
vanaisa
Fitting 38"
Postitusi: 390
Liitunud: L Dets 01, 2007 1:01 pm
Asukoht: Kanavere
Kontakt:

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas vanaisa »

3x5m riba peaks igati OK olema. ja siis 75W, enamus kräppi mida meil kukimukis, ostas jne müüakse on mingid 35W 5 meetri peale, need jah jäävad lahjaks.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas MetsaVikat »

Mul laes 14 led prose, 50 watised. pinda kuskil pea 100 ruutu. Ostsin ostast odavaid 50w, üks juba läbi. Kütnud pole veel, aga praegu arvan, et kui kütma hakkan, siis hakkavad kõik järjest läbi minema. Mina astusin sellega ka ämbrisse, et ei teadnud, et soe valgus valgem on ja panin selle nõ. valge valguse. Head valgust pidid andma ka sellised lambid http://www.effex.ee/?pg=1&pgr=1&sgr=47&id=762, aga hind muidugi tapab ära selle mõtte ning ledi voolutarbele vastu ei saa. Aga tuttav elektrik rääkis, et led pidi tegelikult silmadele väga halb olema, aga samas mujalt pole kuskilt nagu kuulnud seda juttu.

Terv.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
Tony
Rock Crawler
Postitusi: 648
Liitunud: L Mär 08, 2003 7:42 pm
Asukoht: Harjumaa, Tutermaa

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas Tony »

bjorn kirjutas:Lihtsam paigaldus, kuid hind üle 1 eur/Watt kohta.
40w ja 20€ ei ole mu meelest palju, seda kõikke normaalses ja viisaks korpuses.
Aga nu eks igale oma

Best
Tony
Something between the mud and deep mud
Patrol 2,8 Y61 x2
UAZ 469
GSM: +372 5(yks)(three)(üks)(tri)(пят)3
Kasutaja avatar
Tony
Rock Crawler
Postitusi: 648
Liitunud: L Mär 08, 2003 7:42 pm
Asukoht: Harjumaa, Tutermaa

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas Tony »

oota milla järgmine kampaania ja https://www.k-rauta.ee/ehituspood/valgu ... p65-nw-12m
momendil on norm hinna/kvaliteedi suhtega https://www.k-rauta.ee/ehituspood/valgu ... 65-nw-1-2m

Best
Tony
Something between the mud and deep mud
Patrol 2,8 Y61 x2
UAZ 469
GSM: +372 5(yks)(three)(üks)(tri)(пят)3
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas Külahull »

Mul jälle päevavalguslambid laes ja ei kurda. Led tekitab sellise imeliku valguse, mis mulle pikemalt ei meeldi ja sellepärast siis loomulikuma valguse poolest nimetatud asjad. Endal pinda mingi 60 ruutu ja 4 lampi 2x58w torudega täesti piisav, led näitab statiivi otsas vajadusel kohtvalgustust.
Kasutaja avatar
parakas
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: N Juul 16, 2015 4:14 pm

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas parakas »

Endal ka LED ribad 4x0,5m (neid ka erineva võimsusega, valgus soojusega, tüüpi, jne) lakke tõmmatud (liimitud metall latile jahutuseks). Sobilik üldvalgustus kuid nokitsemiseks on ilmselgelt lisa valgust vaja.
Kõige kallim osa on ikkagi see toide, mis LED'ile peale vaja anda. Nii kui valgus tugevust vaja lähevad need amprid ka suureks ning toite seadmete hinnad kõrgeks.

Kui vanasid läptopi toiteblokke (või muud taolist) näiteks vabalt käes vedelemas, siis võib nendest kenasti ehitada (vahele paned potega, millega 17-19V -> 12V teed). See suht ainus võimalus minu arust "budget" lahendus teha.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas eerik2 »

parakas kirjutas:Kui vanasid läptopi toiteblokke (või muud taolist) näiteks vabalt käes vedelemas, siis võib nendest kenasti ehitada (vahele paned potega, millega 17-19V -> 12V teed). See suht ainus võimalus minu arust "budget" lahendus teha.
Pigem juba siis lauaarvuti toiteblokk, seal juba 12V olema ja neid vedeleb igal pool.
Ma tegin vannitoas peeglile LED-valgustuse ja vana 250W lauarvuti toitekas. Vendi võtsin küljest ära, seda pole vaja, tarbevõimsus ju olematu.
F-250XLT 7,3D
Kasutaja avatar
parakas
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: N Juul 16, 2015 4:14 pm

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas parakas »

eerik2 kirjutas:
parakas kirjutas:Kui vanasid läptopi toiteblokke (või muud taolist) näiteks vabalt käes vedelemas, siis võib nendest kenasti ehitada (vahele paned potega, millega 17-19V -> 12V teed). See suht ainus võimalus minu arust "budget" lahendus teha.
Pigem juba siis lauaarvuti toiteblokk, seal juba 12V olema ja neid vedeleb igal pool.
Ma tegin vannitoas peeglile LED-valgustuse ja vana 250W lauarvuti toitekas. Vendi võtsin küljest ära, seda pole vaja, tarbevõimsus ju olematu.
No oleneb kui palju sul LED riba on, ma arvutasin näppudel, et 1m on ca 2.5A. Nii, et kui uljalt vedada läheb neid ampreid jällegi vaja.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: LED valgustus garaaži lakke?

Postitus Postitas eerik2 »

Vannitoas on mul 3m riba. Aga võta siis 400W toiteblokk ja asi korras. Neid vanu 200-250W blokke antakse tasuta ära, mõni mure neid siis 5tk panna garaaži. Seal võid vendi ka külge jätta, kui max võimsust kätte tahad saada. Põhimõtteliselt kui panna toitekale suurem radikas, siis pole ikkagi venti vaja.
F-250XLT 7,3D
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”