Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Linnutom
Off Roader Wannabe
Postitusi: 29
Liitunud: T Sept 29, 2009 4:46 pm

Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas Linnutom »

Riskin siis Idiot Cornerisse sattumisega, kuid olen jõudnud ummikusse nende kahe auto vahel valimisega. Mõlemad jääks samma hinnaklassi, ning internetist leitu räägib mõlema kohta enamasti vaid head... enamasti. Nüüd ma siis küsiks siinsete omanike käest, mida nemad valiks. Metsa ma autoga minna ei kavatse, kuid elu maal sunnib mind läbima suht pekkis kruusateid, ning talviti tihti läbima tuisuvaale ning hooldamata teid. Olen nüüd omadega ummikus ja vajan lisanõu...

Ette tänades.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas Maaks »

Mõlemad peaks kruusakal hakkama saama ja tõenäoliselt on mõlema võimekus lumes suht sarnane - ehk kui põhja peal kinni (rattad maha ei ulatu) siis edasi ei saa. Nelivedu lülitub samuti mõlemal suht sarnaselt.
X-trail on justkui natuke väiksem, aga osta see kumb sulle rohkem meeldib.
EDIT: Sa pole küll märkinud mis mootor/ käigukast sulle meeldib, aga nende autodega tundub mulle loogiline diiselmootor.
Santa Fe-l (SF) on ainult 1 diisel 2,2l CRDi 114kW, X-Trailil (XT) 2 diislit 2,0D / 2,0dCi 103/110kW.
SF on suurusjärk ~200kg raskem kui XT ja ~1sec (sajani) aeglasem kui XT, samuti on SF tippkiirus ~10km/h (180vs 190) aeglasem kui XT-l. Mis tähendab et maanteel on kärmed möödasõidud natuke vähem kärmed :-)
Spritmonitor.de andmetel on diisel SF keskmine kütusekulu 7,8...8l/100-le ja XT-l natuke suurem 8,1...8,3L/100-le
Santa Fe on ~10cm laiem kui X-Trail - ei oska kommenteerida kuidas see kabiini siseruumi mõjutab. SF-i on ka 7-kohalist saada.
Pagass SF-il 775L vs 603L XT-l.
Tehnilised andmed paremad XT-l, nii et kui ei ole suurt autot vaja siis minu valik oleks XT :D
Viimati muutis Maaks, N Aug 18, 2016 10:44 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas ahto42 »

Santa Fe'd ei tea, aga xtrailil on nn aktiivne nelivedu, et vastavalt mootori koormusele, auto kiirusele on 4wd kohe taga, ennetamas esirataste spinni, kui valits on AUTO asendis.

Muidu jah, kas kandilisem või ümaram kuju.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas helar »

Netist kõrvuta erinevaid ilmateateid.
Mine korra ja sõida mõlemaga.
Võta see mis meeldib.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Linnutom
Off Roader Wannabe
Postitusi: 29
Liitunud: T Sept 29, 2009 4:46 pm

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas Linnutom »

See plaan on mul niigi. Lihtsalt teen siin aktiivset netikiirendust :)
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1288
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas honkomees »

helar kirjutas:Netist kõrvuta erinevaid ilmateateid.
Mine korra ja sõida mõlemaga.
Võta see mis meeldib.
Vaat sellest soovitusest ei saa mina aru. Proovisõit on täielik mõttetus: mulle meeldib 99% autosid proovisõidul, vead tulevad välja alates nädalasest kasutamisest, ca ühe kuuga saad enam-vähem auto plussid-miinused selgeks.
Mu jaoks on auto valikul oluline ÜKS küsimus - kui tihti tuleb remondikoja vahet käia elik ebamugavusi kannatada, otsida remondiaegu, sobitada neid oma graafikusse jne jne. Kõik ülejäänu on ebaoluline.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas Maaks »

honkomees kirjutas:
helar kirjutas:Netist kõrvuta erinevaid ilmateateid.
Mine korra ja sõida mõlemaga.
Võta see mis meeldib.
Vaat sellest soovitusest ei saa mina aru. Proovisõit on täielik mõttetus: mulle meeldib 99% autosid proovisõidul, vead tulevad välja alates nädalasest kasutamisest, ca ühe kuuga saad enam-vähem auto plussid-miinused selgeks.
Mu jaoks on auto valikul oluline ÜKS küsimus - kui tihti tuleb remondikoja vahet käia elik ebamugavusi kannatada, otsida remondiaegu, sobitada neid oma graafikusse jne jne. Kõik ülejäänu on ebaoluline.
Autoga käiakse remondikohas 1x aastas või siis ~15tuh km täitumisel :D Mis autosid sa omanud oled, et see teistmoodi on?
OK 2x aastas (rattavahetuse ajal) tehakse ka piduritele kontroll/hooldus ja see peaks kõik olema.
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas beginner »

Kui see nii oleks, siis poleks ju iga nurga taga ja kaubahoovides sadu autoremonditöökodasid.
MarkkoN
Rookie
Postitusi: 14
Liitunud: K Mär 09, 2016 2:35 pm
Asukoht: Jõhvi
Kontakt:

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas MarkkoN »

Nujaa, siis ilmselt tuleb õiget marki auto osta. :D Mina käin enda omaga kord aastas hoolduses ja rohkem eriti nagu teenindusse asja pole. Okei, rehvivahetus ka.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas TiitR »

MarkkoN kirjutas:Nujaa, siis ilmselt tuleb õiget marki auto osta. :D Mina käin enda omaga kord aastas hoolduses ja rohkem eriti nagu teenindusse asja pole. Okei, rehvivahetus ka.
...ja mis see õige mark ja mudel siis oleks? Teaks järgmisega arvestada :wink:
MarkkoN
Rookie
Postitusi: 14
Liitunud: K Mär 09, 2016 2:35 pm
Asukoht: Jõhvi
Kontakt:

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas MarkkoN »

TiitR kirjutas:
MarkkoN kirjutas:Nujaa, siis ilmselt tuleb õiget marki auto osta. :D Mina käin enda omaga kord aastas hoolduses ja rohkem eriti nagu teenindusse asja pole. Okei, rehvivahetus ka.
...ja mis see õige mark ja mudel siis oleks? Teaks järgmisega arvestada :wink:

No see oli nagu väikese lõõpimisega öeldud. Aga Honda. Mina olen CR-V´ga sigarahul. Muidugi, pärismaasturist on ta sama kaugel, kui lehm lennukist, aga vastupidavusele pole küll etteheiteid.
Linnutom
Off Roader Wannabe
Postitusi: 29
Liitunud: T Sept 29, 2009 4:46 pm

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas Linnutom »

Minu valik langeb vist nissanile. Kütusekulu, ketiga mootor ja muu selline... 100% veel kindel pole aga loetud välismaised review'd on kaalukausi nissanile lükanud. Auto 24's hakkas ka üks sinine silma, kuid siin nüüd on mingi teema... http://www.auto24.ee/used/2197023 nimelt läbisõit vs viimasel pildil näidatav hooldusraamat.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas ahto42 »

Liigub ka 127kw moototerid. aga vkm teeb sama. Raud on 110 ja 127kw sama.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Linnutom
Off Roader Wannabe
Postitusi: 29
Liitunud: T Sept 29, 2009 4:46 pm

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas Linnutom »

Kuidas sa ise oma x trailiga rahul oled?
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Hyundai Santa Fe vs Nissan X Trail. al 2008

Postitus Postitas ahto42 »

T31 on natuke teine masin kui minu oma. Töökindlus parem, vedrustus mugavam.
Aga üldiselt: ruumi on(T31 nats pikem), maastikul ja lumes liigub kuni rattad maad puutuvad, eeldusel et rehvi on. Töökindlusega enamvähem, olen pidanud kahjuks kalli haruldase tüüpveaga pidanud tegelema, vaatamata sellele, mulle meeldib selle autoga sõita.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”