H4 pirnid, missugused?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas KKKKKK »

Mõtsin, et uurin meeste kogemusi H4 pirnidega. Omal nii, see mis näitab ei kesta ja vastupidi.
Mis pirni kasutate, mis sellise tatiga nigu praegu näitaks ja natuke aega kestaks kah?
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas puhvel »

Siin veidi arutelu http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=4&t=61292&start=15
A mis need on mis ei kesta aga näitavad?
XC 70
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas MetsaVikat »

Ei tea küll mis autoga tegemist jne aga ilmselt need mis näitavad, kuumenevad üle ja põlevad läbi. Ma ise pole proovinud, aga tuttav soovitas volvole tulede kopsikule paar väikest auku puurida, et mingi õhk liiguks, samas väga tolmu ja asja sisse ei läheks. Ütles, et temal hakkasid kestma kauem. Muidu jh, night breakerid näiteks kipuvad Suht kiiresti läbi põlema, eriti lähituledes, ilmselgelt. Hetkel mingid philipsi extra valged jne on kauem kestnud kui nightbreakerid.

Kas nüüd sellest jutust nüüd kasu ka oli...

Terv
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas LR90 »

Sorry, aga mu Volvol on NB+ sees olnud 7 aastat. Järgmised tellin sealt...
http://www.autostuudio.ee/tooted/detail ... l?sef=hcfp
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas TiitR »

Teemaalgatajal tundub pirni mure olevat Hiluxiga. Enda LC120-l kasutasin ka algul Night Breakereid, surid suht kiirelt (ca. 1,5..2 kuud ja kõik. Kusjuures surid mõne päevase vahega). Seejärel kasutasin NB Plusse, need kestsid natuke kauem. Unlimiteid siis vist veel polnud. Kurtsin toona oma muret ka Amservis, siis tuli sealt selline vastus, et länkar sööbki pirne/lampe, kuna natuke suurem laadimisvool, kui eurooplastel...võta nüüd kinni, kas oli seal ka tõde?
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas ahto42 »

Kasutan Ring xenon 120plus. Muidu kestavad 6 kuud. Aitas LED päevasõidu tulede panek, nüüd pea 2 aastat on kestnud. Kolm korda üle õla.....
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas puhvel »

XC 70
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas KKKKKK »

puhvel kirjutas:Siin veidi arutelu http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=4&t=61292&start=15
A mis need on mis ei kesta aga näitavad?
Olen Philipsi fänn old. Kõik kallima otsa omad järgi proovitu ja ükski ei kesta. Ca 2 kuud.
Kunagi sai Fordile Infost Motorcrafti omi ostetud. Näitasid üle keskmise ja kestsid normaalselt. Tea kas ikka seda marki müüvad? Ei satu sinna väga tihti.

A muidu jah, Hilux on igapäevaliikur.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas olli »

Mul läks kah neid paremini näitavaid pirne varem ikka paar-kolm setti aastas. Alates sellest ajast kui uus Liiklusseadus jõustus ja udutuledega lähitulede asemel sõita tohib, pole rohkem midagi vahetama pidanud. :) Udukates on mingid kõige tavalisemad pirnid sees, need kestavad hästi. Ja lähituled saavad kasutust ainult pimedas. Olen isegi mõelnud tulede automaatika nõnda ümber teha, et udukad käivitades kohe automaatselt põlema läheks lähitulede asemel.
Vast et juba enamus uuematel masinatel lausa eraldi päevatuled (mingi EU reegel, et automaatsed päevatuled kohustuslikud nüüd), nendega veel parem kuna siis saavad taga- ja numbrituled ka päevasel ajal puhata.
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas kalleo »

Kah kestvat ja heledat pirni otsimas. Sellepärast just kestvat, et jeepi xj'l on pirnivahetus selline tegevus kus naaber saab täpselt teada milliseid vandesõnu ma vabalt valdan... Just vahetasin...
Vana tavaline Tesla (kood:12604) H4 mis kestis oma 6 aastat (ehk 30 tuhat) sai uue Philips +30% (kood:12342PRC1) pirni vastu vahetatud. Kusjuures, nüüd ühes silmas 6 aastat vana Tesla ja teises tutikas Philips+30% - vaata eest või tagant - ühe heledad. Ei mingit vahet... Siinkohal kadus usk reklaamitud "+"protsentidesse. Eks kunagi siis selgub kas Philips vähemalt kestab. Olgu veel mainitud, et need esitule H4 pirnid saavad suht "täispinge" - jämedad ± juhtmed otse akult.

Muidu vaatasin Osram'i Silverstar 2.0 pirne - [Up to 60 % more light (compared to standard lamps), Up to 20 m longer beam (compared to standard halogen lamps), Up to twice the lifetime (compared to predecessor)]. On ilus jutt küll, aga... Keegi juba laitis siin Osramit? Miski kaupmees kiitis GE pirne. Kellelgi GE kohta midagi öelda?

Aidata ilmselt ei saanud, aga igatahes liitun otsijatega.
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas Ints »

Heledat ja kestvat halogeenpirni ei ole olemas.Halogeenpirni (mis on sisuliselt hõõglamp) heledus saavutatakse selle pirni hõõgniidi temperatuuri tõstmisega,mis omakorda lühendab hõõgniidi eluiga.Osrami Night Brakerid näitasid minu Y61 tuledes väga hästi,aga eluiga oli ca 1 kuu.Ühel ja samal päeval surid nad ära paari tunnise vahega :shock:
Y61 pirnide vahetus on paras keberniit,eriti kui on veel rauad ees.Nüüd oman WJ Grandi,selle tuled käivad väga lihtsalt eest,saan katsetada ja proovida. :D
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas puhvel »

Kas WJ-le on Night Breakereid olemas kuskil ? :roll:
Teadsin, et pole.
XC 70
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas Ints »

to:puhvel.
Minu jutu mõte oli selles,et Night Braker näitab hästi,aga ta ei kesta.Kui isegi WJ-le Night Brakerid olemas on,siis ma neid ei ostaks.Õnneks käivad WJ-l tuled väga lihtsalt eest,mis annab võimaluse katsetada erinevaid pirne.Y61 tulede eemaldamine pirnide vahetuseks on paras ke*p.
Ma ei tea,kuidas teistel,aga minu WJ tuled on väga viletsad.Lähiajal hakkan selle probleemiga tegelema.Tulemustest võin siin teada anda,kui huvi on.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 734
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas maksipoiss »

WJil keera pimedas linnast väljas dimmerist armatuuri valgust maha ja ongi +30% nightbraker tasuta 8)
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas TiitR »

Ints kirjutas: Ma ei tea,kuidas teistel,aga minu WJ tuled on väga viletsad.Lähiajal hakkan selle probleemiga tegelema.Tulemustest võin siin teada anda,kui huvi on.
Mis olukorras on tulede "klaasid" (plastikud) ja reflektorid ise? Enda L200-l lasin esituled ära poleerida ja juba sellega saavutasin päris korraliku lisa heleduse. Kui reflektorid juba ära tuhmistunud, siis aitavad vaid uued tuled ja siin ei aita ka heledam pirn suurt midagi.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”