H4 pirnid, missugused?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas puhvel »

No maeitea kui Night Brekaarid ei kesta sugugi äkki miskit valesti.
Mu passatil teist aastat 6 pirnikest säravad ees neid Brakereid ja pole põhjust vahetada.
Aga Ints WJ-le saab ksenoneid ette toppida, peaks äge olema.
Reflektorid ja eriti need plast-klaasid peaks heas korras olema, muidu arvan, et hakkab pooltuledega pimestama teisi.
Maksipoisi nippi peab kah testima muidugi :)
XC 70
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas Ints »

Valesti ei ole midagi.Kui auto elektrisüsteem on korras,see tähendab laadimispinge korras,elektrikaabeldus korras (juhtmed vahetatud jämedama ristlõike vastu + ühendused korrastatud,et ei tekiks suurt pingelangu),siis heledaks "tehtud" pirnid ei kesta.Ja nad ei saagi kesta.
Kui on tegemist autoga,kus vana juhtmestik (väikese ristlõikega üldjuhul),juhtmed omakorda + ühendused natuke ussitanud jne,siis on lugu natuke teine.
Tehke lihtne katse: Mõõtke võimalikult täpse voltmeetriga (tester) pinge auto akuklemmidel ja esitule pirni pesas.Tulemus on üldjuhul üsna jahmatav.Pingelang (voolukadu) on üsna suur.Sellisel juhul kestabki igasugune pirn oluliselt kauem,sest ta ei tööta sellises reziimis,milleks ta tehtud on.
Xenone saab loomulikult ette toppida,aga kui see tehase poolt ette nähtud ei ole,siis võib tekkida probleeme tehnilisel ülevaatusel. :?
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas KKKKKK »

Mingised Phiilipsi ekstreemid sai pandud. Eila kuivaga vaatasin polegi väga vahet. Tänase märja pimedusega aga täitsa ok. Piilips kuna need tulevad hulgihinnaga kätte. Võtsin kohe kaks jooksu, eks siis vahetan kui vaja. Vahetus mul lihtne. Kui teistele soovitama peaks siis, ei soovita. Lootsin paremat. Valguse jaotus hea ja õige aga valgemat tahaks veel!
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
tarm0
Off Roader Wannabe
Postitusi: 46
Liitunud: P Juul 15, 2012 10:27 pm
Asukoht: Tallinn

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas tarm0 »

WJ puhul tasub uurida seda linki:
http://acurazine.com/forums/diy-faq-74/ ... on-470654/

Enne olid tuled kollased, hetkel valgusvihk on valge, nähtavus parem.
Tuled peavad muidugi õigesti olema reguleeritud (samamoodi nagu orig. pirnidega), et vastutulijaid ei pimestaks.
Automaailmast saab sobiva osrami pirnid(tavalised).

hb3xs = 9005xs (sirge sokliga) = 60W = 1700 lm (või oli see 1800lm)
hb4xs = 9006xs (sirge sokliga) = 55W = 1000 lm

T.
Tarmo
jeep wj 4.7ho
marx187
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: L Okt 17, 2015 10:19 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas marx187 »

Endal Terrano II ja pooltuli natuke nõrk. Mõtlesin proovida Osram 80\100W pirne. Kuidas need pirnid reflektoritele või tuleklaasidele mõjuvad?
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas puhvel »

Pole ma eriline elektrik aga niipalju on kõrvataha jäänud, et see ikka liig, küpsetab ära need laternad ja vahet pole mis on massina nimi.
XC 70
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas LR90 »

marx187 kirjutas:Endal Terrano II ja pooltuli natuke nõrk. Mõtlesin proovida Osram 80\100W pirne. Kuidas need pirnid reflektoritele või tuleklaasidele mõjuvad?
S..asti, pealegi tavaliikluses keelatud.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas KKKKKK »

Võrgus sebides akkas silma igast leedi jurakaid. H4-le puha ventilaatorid taga jne. Isegi pilipsi tehtuid oli näha. On keegi testind/kasutab?
100 + eurikut isegi leiaks kui asi töötab.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas puhvel »

Endiselt mainides, et pole ma spets aga kas miski xenoni värk poleks kabedam uurida ....?
XC 70
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas Ints »

Endiselt mainides, et pole ma spets aga kas miski xenoni värk poleks kabedam uurida ....?
Xenon on kindlasti kabedam kui halogeen,aga sellega on see häda,et ametlikult ei tohi seda oma autole installida,kui tehase poolt pole seda ette nähtud. :?
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas smurhv »

Teistest liiklejatest hoolides oleks ainus ja legaalne variant nightbreaker plus-id või koguni tutikad originaal esituled soetada margiesindusest.

Kõik muud Xenon ja võimsamad pirnid ning muu tuuning on pimedal maanteel väga väga halb vastutulijateleja pimestab nii et pikkaega midagi ei näe
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas LauriJ »

Ma vahepeal panin omal Hiluxile 100W pirnid. Ei kärsatanud reflektoreid ega klaase. Ainuke asi oli, et teepealt lennanud pigi jäi ilusti tuleklaasidele külge (nõrgemate pirnidega ei jäänud). Pigieemaldus vahendiga sai ilusti puhtaks.
Erilist nähtavuse paranemist ma ei märganud. Vb veidike oli valgem aga mitte märkimisväärselt.
Igast xenoneid tavalistesse esituledesse toppida ei taha ka, kuna vastutulijaid pimestab ikka mõnusalt. Eriti märja ja pimeda sügisilmaga. Mõnele eriti valesti reguleeritud "panin halogeeni asemele ksenoonid ja kasutan udutuledes ka ksenoone" tüübile tahaks lausa sisse sõita. Valgus on nii ere, et võtab pisara jooksma.

LED "pirnidesse" minu ka usku pole. Kuna tava pirnil tekib valgus nö ühest punktist (hõõgniidi osa on päris väike) ja reflektor on kindlasti selle punkti jäigi disainitud, siis LED "pirnil" millel on neid väikesed dioode terve pirni reflektorisse ulatuv osa täis, ei suuda kindlasti valgusvihku reflektorist teele kuvada. Juba siis, kui paned hõõgniidiga pirni veidi valesti soklisse, on tulemus suht kehv, siis sellise LED-iga võib ikka asi veel kehvem olla.
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas KKKKKK »

KKKKKK kirjutas:Mingised Phiilipsi ekstreemid sai pandud. Eila kuivaga vaatasin polegi väga vahet. Tänase märja pimedusega aga täitsa ok. Piilips kuna need tulevad hulgihinnaga kätte. Võtsin kohe kaks jooksu, eks siis vahetan kui vaja. Vahetus mul lihtne. Kui teistele soovitama peaks siis, ei soovita. Lootsin paremat. Valguse jaotus hea ja õige aga valgemat tahaks veel!
Nii, nädal tagasi koolesid mõlemad Piilipsid päevase vahega. Kvaliteet seega üsna ühtlane. :?
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas KKKKKK »

LauriJ kirjutas:LED "pirnidesse" minu ka usku pole. Kuna tava pirnil tekib valgus nö ühest punktist (hõõgniidi osa on päris väike) ja reflektor on kindlasti selle punkti jäigi disainitud, siis LED "pirnil" millel on neid väikesed dioode terve pirni reflektorisse ulatuv osa täis, ei suuda kindlasti valgusvihku reflektorist teele kuvada. Juba siis, kui paned hõõgniidiga pirni veidi valesti soklisse, on tulemus suht kehv, siis sellise LED-iga võib ikka asi veel kehvem olla.
Pidasin silmas just neid LED pirne, millel ka valgus ühest punktist tulema pantud. Leedi punnid on pandud siukse koha peale kus muidu hõõgniit on. Aga jah ka netivideosi vaadates ei tiku need valgust andma.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
cartman
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 107
Liitunud: P Dets 23, 2012 11:48 pm
Asukoht: Viljandi/kuopio

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas cartman »

Xenon pimestab on myyt. Reguleerige tuled ja ok see on. Lihtsalt iga auto reflektoriga ei anna xenon head tulemust. Mul yks mitsu, milles xenonid, made in china. Juba 7 aastat, töötqvad, super heq nähtavus ja pole keegi kurtnud pimestqmiwe osas ega ka politseile silma jäänd. 4300K
Samas vanalemvoyale, täpselt sama kpl ja midagi ei näita.
Seega enne uurige proovige ja reguleerige tuled .
Fjord Powerstroke f-250
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”