H4 pirnid, missugused?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas KKKKKK »

Nüüdseks siis pool aastat leedidega sõitnud. Valgusjõud ja valgusjaotus super. Jaotusel ei ole sisuliselt vahet H4-ga. ka ülevaatusel ei tulnud jutukski. Ju pand tähelegi. Julgen soovitada. Vastutulijate vilgutamist pole old. Tarnija Startax. Tegemist suuremat sorti kärakatega, milledel jahutusradikas taga. Miinus see, et sobivad aint nn lahtisele, tagant kummilutiga valgustile. Naise Wolkarile, mil kinnine lamp, ostin ikka lahendust.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas TiitR »

KKKKKK kirjutas: Naise Wolkarile, mil kinnine lamp, ostin ikka lahendust.
LED-e pakutakse ka mingi lehviku moodi jahutusega. Näevad koledad ja imelikud välja, kuid vähemalt mahuvad sinna karpi ära äkki?

Midagi sellist:

Pilt
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas KKKKKK »

Võimalik et mahub. Aga volkaril veel see jama, et pirn oma sokliga käib adapteri sisse, millega siis laternasse ja kusotsast see juhe sisse viia jne... Kindlasti võimalik on, aga sellist valmis lahendust pole kohand ja mis olulisim, kas näitab ka paremini kui H7? Seda ei tea. :roll:
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas TiitR »

KKKKKK kirjutas:Võimalik et mahub. Aga volkaril veel see jama, et pirn oma sokliga käib adapteri sisse, millega siis laternasse ja kusotsast see juhe sisse viia jne... Kindlasti võimalik on, aga sellist valmis lahendust pole kohand ja mis olulisim, kas näitab ka paremini kui H7? Seda ei tea. :roll:
Mul ka naisel 2008a. Volkar ja panin sinna eelpool mainitud +130% Philipsid. Olen nendega seal rahul ja ei tahagi sinna midagi aretama hakata. Neil jah natuke teine süsteem seal ja kopsik kinnine, ei mingeid juhtmeid.
Änis
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: N Jaan 19, 2012 10:19 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas Änis »

Tered!
Enda autole lasin katseks ning prooviks paigaldada Bi-Xenon laternatesse mingid kiidetud ja vinged jahutusega LED pirnid. Valges oli pilt ja kõik ilus, lasin ka kohe peale seda tuled üle reguleerida aga esimene pimedas kojusõit osutus täielikuks piinaks. Õnneks olid autol olemas lisatuled, muidu ei olekski kiiremini kui ca 70 km/h maanteel sõita saanud, sest kiiremini sõites lihtsalt sõitsin oma "tuledest ette". Lasin juba järgmisel päeval need jälle xenonile tagasi vahetada.
Eks LED pirnid muidugi tänapäeval arenevad kiiresti aga minule pakutud pirnid ei andnud küll soovitud tulemust või olid antud pirnid ikka liiga nõrgad. Võib-olla mõnes teises laternas toimivad nad väga hästi ja kindlasti on kõik väga OK ka siis kui on vastavad LED laternad paigaldatud autole juba tehase poolt. Äkki keegi jagab selles osas veel oma kogemusi...
Lisan siia teksti juurde ka mõned pildid sellest tegevusest https://imgur.com/a/YTVHZ
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas KKKKKK »

Sul võibolla see kanitell, et istutad halogeenilaternasse mõeldud pirni ksenoonlaternasse. See võib olla sama, kui ksenooni halogeeni laternasse pannakse. Pole ma veel näind siis perfektselt korras valgusjaotust. Samas võib see konkreetne leed ka ikaldus olla.

Endal on H4 halogeeni asemel allolev leedijunn. Valgusjaotus sama kui halogeeniga ja ükspäev mingi uue volvokärakaga kõrvu seistes saand küll aru et minu tuled sitemad on. See siis H4 asendus ja pooled/täied mõlemad. Ja krt ka täied näitavad heasti ja õigesse kohta. Eks soovituse peale ostsingi.
Sealt kus see punane kummirõngas on, käib asi pooleks ja kummilutt sinna vahele. Tagumine propeller jääb väljapoole laternt. Kõik juhtmed ja ühendused H4 olid kaasas. Kleepisin toiteplokid auto külge ja ühendasin pistikud ja tuld. Hea on see, et kõik originaal juhtmed, pistikud, laternad jäävad terveks ja saad vajadusel H4-le tagasi minna. Ma küll hästi kohe ei oska öelda, mis vajadus see oleks aga ... Peale selle tulevad kätte sama hinnaga kui ime +300% kohekoolevadhalogeenid. :D Praeguseks on pidand juba rohkem kui halogeenid.
leedpirn.JPG
leedpirn.JPG (18.54 KiB) Vaadatud 2310 korda
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Änis
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: N Jaan 19, 2012 10:19 am

Re: H4 pirnid, missugused?

Postitus Postitas Änis »

Ma täitsa usun ja arvan ise ka, et kui ma sinna oma laternasse õiged LED pirnid oleksin leidnud näidanuks nad küll ja küll. Valima pidingi selle nö. pehme tagumise jahutusega, sest selline radikaga pirn ei mahtunud kopsiku kaane alla ära. Ja lõppkokkuvõttes ega mul endal otsest vajadust sellele muutmisele ka pole, sest praegune originaal Bi-Xenoni lahendus näitab iseenesest väga hästi ja olen rahul. Tahtsin lihtsalt mitte ajast maha jäänud olla ja katsetada ka LED-id ära...
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”