Tahaks osta õhksoojuspumpa

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas MetsaVikat »

Tere!

Kuna siin foorumis on palju tarku ja abivalmis inimesi, siis uurikski, mis siinne rahvas arvab, soovitab ja mõni kindlasti müüb ka.

Mure siis järgmine, oleks vaja majja õhksoojuspumpa, abiküttena, st. et kütaks ahju ja pliidiga juurde, aga kui talvel töölt koju tulen siis võiks mingi talutav temp sees olla, mitte, et tulen koju, pistan tule alla, magama lähen, on soe, hommikuks sama seis(loe väga soojapidav maja pole hetkel).

Mõni tund uurinud, soovitatakse Mitsubishi Heavy-t kõige rohkem, hinna ja kvaliteedi pealt pidi ka Daikin olema, praegu Daikini kataloogi vaadates, pakuvad kuni 5.9-se kasuteguriga pumpa, muidugi peab ka muid asju vaatama kui ainult seda, aga paljud kiidavad.

Kõetav ala on kuskil 80m2, aga maja pikk ja kitsas tegelikult. See tuba kuhu ma ta panna saan on umbes 30m2.

Ootan igasuguseid arvamusi, soovitusi, kogemusi.

Hinnaklass ülimaksimum 2000€, pigem 1000-1500€.

Lugupidamisega Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas RistoRR »

Endal majapidamise kasutusel Mitsubishi msz-fh35vehz pump põhiküttena, elan küll korteris, aga maja soojustamata ja puhub kenasti läbi. Talvel külmemate ilmadega pidin ikka magamistoas lapse pärast radika lisaks tööle panema. Muidu pump suht korteri keskel ja toimib enamvähem hästi, nurgataha ei liigu õhuvoolud ainult kõikse paremini. Lisaküttena arvan, et oleks kasutegur ehk parem. Mul muidugi pinda vaid 56 ruutu ka...
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas isakene »

Mitsubishi Heavy ZMX-S , Mitsubishi Electric MSZ- FH, Fujitsu LEC ja Daikin jäid minu sõelale pool aastat tagasi. Kõige soodsam pakkumine tuli Mitsu Heavyle SRK-20ZMX-S , ja see ka pool aastakest mul soojaandjaks olnud. Mina rahul. Maja kahes toas (>60 m2) abikütteks, talvel tiksus kuuga lisa €15-20 elektriarvele ja talvepuudest jäi üle kolmandiku võrreldes tavakuluga alles. Pehme talv ka muidugi...
Muidugi, tasub võtta kõige uuem ja kaasaegsem versioon. Tehnoloogia areneb ja kasutegur tõuseb pidevalt.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas urmas »

Võta Mitsubishi viimane mudel, mis see ka ei ole. 35 ja 25 vahe on puhuri mootoris. Muu osa sama. 25 odavam.
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas MetsaVikat »

Uurinud, lugenud, küsinud ja hetkel jäänud valikusse mitsu heavy ja daikin. Mitsult vaataks ilmselt eespool mainitud zmx-s-ilt, daikinilt on pilku püüdnud Ururu Sarara, viimane ongi seal 2000 peal. Äkki keegi oskab kommenteerida seda ururu-t. Tal lisaasju suhteliselt palju, puhastab õhku, toimetab kuidagi värskemat õhku tuppa, niisutab. Seda ma ei tea, kas need asjad kõik päriselt ka töötavad nii nagu kirjas on. Kasutegur tal 5.9, mis päris palju rohkem kui teistel. Aga see võib olla jälle number millega inimesi ostma meelitatakse, ehk siis see kasutegur vist on +7 juures(mingi standart), aga mis ta teeb näiteks -15 juures? Kas selle üle on üldse mõtet pead vaevata? Sest seda päris külma aega on ikkagi vähe(eriti viimased aastad). Jämedalt 9 kuud on kütmisperioodi, aga päris külma aega heal juhul kuu, ja -15 kuni -25 on harva ja mõni päev järjest. Seda enam, et see on mul lisaküte, põhiküte ikkagi puud.

Äkki keegi oskab veel midagi head rääkida, kommenteerida oma pumba kohta või kogemuste.


Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 541
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas Kjen »

Tallinna piirkonnas on kütteperioodi keskmine temperatuur -1 ja 0 kraadi vahel.
Kõige madalam temperatuur võetakse tinglikult -21C, selle temperatuuri juures peaks maja küttesüsteemi võimsus arvutatud olema.
Üldiselt on päris hästi, kui soojapump -15C juures veel kulutatud elektrienergiast rohkem soojusenergiat toota suudab. Aga üldjuhul lõpetatakse seadme piinamine ära ja maja lülitatakse puhtale elektriküttele ümber.

Müügiprospektides tuuakse üldjuhul +7 kraadise välisõhu korral seadme soojusteguri väärtus, aga soojuspumba müüjalt peaks põhimõtteliselt saama infot erinevate välisõhutemperatuuride juures seadme soojusliku kasuteguri kohta.
Kui ei anta, siis pole pädev seade või pädev müüja.
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas isakene »

Kjen kirjutas:Üldiselt on päris hästi, kui soojapump -15C juures veel kulutatud elektrienergiast rohkem soojusenergiat toota suudab. Aga üldjuhul lõpetatakse seadme piinamine ära ja maja lülitatakse puhtale elektriküttele ümber.
See on 5-7 aasta vanune info. Praeguse aja pumpade COP ehk kasutegur soojendamisel võiks -15 juures olla 3-4 vahel ja -25 juures olla kusagil 2,5. Pumba müüja peaks siiski olema võimeline nii elementaarset teavet nagu seadme kasutegur erinevatel välistemperatuuridel, kliendile esitama. Ja kui ei ole, siis ehk on võimalik konkreetse mudeli graafikut netist leida.
Niipalju, et need minu toodud numbrid kehtivad väiksemate soojupumpade kohta. Mida suurema võimsusega pump, seda väiksem kasutegur.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas BlueStang »

ma eelmine aasta ka uurisin, siis soovitati Panasonic HE9PKE 6,5kW või Toshiba Daiseikai 8 6,5kW (see oli siis alles välja tulnud mudel).

Tookord jäid mõlemad ostmata ja asi endal ka taas päevakorral - päris hea oleks teada, milline see kõige parem siis on.
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2198
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas puhvel »

Ootan ka huviga teadjate arvamusi.
XC 70
Kasutaja avatar
parakas
Mudder
Postitusi: 93
Liitunud: N Juul 16, 2015 4:14 pm

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas parakas »

Aga mul on hoopis Fuji Electric 6.5KW oma ja olen rahul, nüüd selle ühe nigela talve puhunud.
marguso
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: P Okt 12, 2008 7:10 pm
Asukoht: Raplamaa-Tallinn

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas marguso »

BlueStang kirjutas:ma eelmine aasta ka uurisin, siis soovitati Panasonic HE9PKE 6,5kW või Toshiba Daiseikai 8 6,5kW (see oli siis alles välja tulnud mudel).

Tookord jäid mõlemad ostmata ja asi endal ka taas päevakorral - päris hea oleks teada, milline see kõige parem siis on.
Kunagi oli mul Panasonic. Marko oli ka midagi sarnast. Ei soovita oma vaenlasele ka. Kogu garantii jama ja muu oli Leedus või tont teab kus. Ei usu, et toonane suhtumine muutunud oleks. See oli siis aastad 2006-2010. Kogu kasutegur läks remondi alla. Ja kui satub kehv müüja ka olema oledki hädas. Minul õnneks polnud. Vögagi mõistlik firma oli ja inimesed ise ka õnnetud, et sellist rämpsu müüsid. Ühel hetkel näiteks kui jälle pump kütteperioodil remonti läks 2-ks kuuks panid nad oma kulu ja kirjadega uue siis niikauaks seinale. Firmaks oli siis Ekokliima. Suhtumise poolest julgen neid soovitada.
suzuki Kingquad. Polnud paha pill. YamahaGrizzly 700. Hea asi. Mulle meeldib.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2198
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Tahaks osta õhksoojuspumpa

Postitus Postitas puhvel »

XC 70
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”