Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas isakene »

tarmo kirjutas:LPG tankur minu meelest saab ise aru, kui vasturõhk liiga suureks läheb, siis voolamine muutub lihtsalt aeglasemaks või jääb üldse seisma. Vähemalt autoga tankides oli nii. Seetõttu ei tohiks vaja ju teada olla, kui palju parasjagu ballooni sisse mahub?
PS. Kas neid vahetükke müüakse kuskil ja kas see tanklas täitmine on muidu lubatud tegevus? Ametlikult ma pean silmas.
Toona tüüp ütles, et õige kogus on 38 (?? võin valetada) liitrit ja rohkem ei tohi. Ma eriti ei uurinud ka, jesli nado, znatšit nado, Fedja. Eks :flame2 spetsid teavad paremini. Vahetükk nägi küll välja nagu põlve otsas kokku keevitatud kärakas. Ilmselt suvaline GOST-i ballooni liide ja romulast toodud auto tankimisliitmik onu Vasja garaažis kokku keevitatud.

Seadus, vastavalt ajakirjanduses toodule, ütleb et vanade balloonide müük ja täitmine on Eesti Vabariigi territooriumil valjusti keelatud. Seadust ennast pole lugenud, võibolla on kusagil mingi nüanss, millega mööda annab vingerdada... :roll:
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas tarmo »

Ma tegelt isegi pidasin rohkem silmas uute balloonide täitmist, sest mul vanu enam polegi. Lihtsalt mugavam oleks kuna AGA gaasipunkt on ebamugavas kohas käia ja võibolla tuleb odavam ka nii.
Või tahab keegi vahetada 11 kg AGA ballooni Kodugaasi vastu? :)
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas isakene »

Ma arvan et kui on kahtlus, siis põika tanklasse sisse ja küsi järgi. Loogiliselt võttes ei tohiks uut tüüpi ballooni täitmiseks mingit takistust olla. Ja kui ühest tanklast ei saa, siis teisest ehk ikka. :)
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas olli »

tarmo kirjutas: LPG tankur minu meelest saab ise aru, kui vasturõhk liiga suureks läheb, siis voolamine muutub lihtsalt aeglasemaks või jääb üldse seisma. Vähemalt autoga tankides oli nii. Seetõttu ei tohiks vaja ju teada olla, kui palju parasjagu ballooni sisse mahub?
PS. Kas neid vahetükke müüakse kuskil ja kas see tanklas täitmine on muidu lubatud tegevus? Ametlikult ma pean silmas.
Jep, saab küll aru. Aga need on kohati üsna erinevad. Mul ühes konkreetses Olerexis läheb alati 2 liitrit rohkem tühja paaki võrreldes Alexelaga (45L paak). Autopaagil on ülerõhu klapid peal selle vastu kui täis paagiga gaasilist paisumisruumi väheks jääb, aga punastel balloonidel seda pole. Auto paaki üldjuhul ei viida ka kohe tuppa soojenema pärast külma ilmaga kõrvuni täis tankimist.
Aga alati võib võtta mõne autol kasutamiseks ette nähtud paagi ja sinna kodugaasi reduktori jaoks ülemineku teha, siis ei saa kellelgi ütlemist olla. :P
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas margus61 »

Lihtsalt infoks, et hapnikumurele sain selle kuulutuse abiga väga meeldiva lahenduse.
Kasutaja avatar
Paabu I
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: E Juun 15, 2009 11:20 pm
Asukoht: Tallinn-lasna 5157923 elisa...56734537 zen kõnekaart

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas Paabu I »

Olli kirjutas:
#Aga alati võib võtta mõne autol kasutamiseks ette nähtud paagi ja sinna kodugaasi reduktori jaoks ülemineku teha, siis ei saa kellelgi ütlemist olla. :P #

Kellel kulub rohkem gaasi (kütmiseks) siis pakkuda selline lahendus...
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/238 ... et/378061/

5157923 elisa 56734537 zen kõnekaart
Parimat Margus.
Kes kauem magab see vähem sööb... inimene on 4 jäsemega söögitoru.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas MetsaVikat »

Äkki keegi veel vaevleb mõttetu rendi maksu käes, nimelt käisin airokis ja nemad pakuvad sellist lahendust, et viid oma vana gost-i ballooni(peab kraan ja krae olemas olema) ja saad osta omale enda ballooni ca 80 euri eest. See kehtib mingite TÜV balloonide kohta(keevitusgaasid, hapnik ja midagi oli veel).

Pean mainima veel super klienditeeninduse kohta, Hiiumaal polnud seda gaasi mis mul vaja oli, eile õhtul poole 6 ajal käisin tellimas ja lepingut tegemas, täna helistas sõbralik inimene ja informeeris mind, et teisipäeva õhtuks on balloon kohal ning pani ühe ballooni lattu ka igaksjuhuks, et kui mul äkki saab otsa, siis saab kohe vahetama minna ning andsid nr. kuhu helistada kui mingeid küsimusi, muresi on.

Äkki kellegile abiks.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
fanatt
Fitting 38"
Postitusi: 318
Liitunud: T Veebr 07, 2012 12:27 pm
Asukoht: saaremaa

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas fanatt »

MetsaVikat kirjutas:Äkki keegi veel vaevleb mõttetu rendi maksu käes, nimelt käisin airokis ja nemad pakuvad sellist lahendust, et viid oma vana gost-i ballooni(peab kraan ja krae olemas olema) ja saad osta omale enda ballooni ca 80 euri eest. See kehtib mingite TÜV balloonide kohta(keevitusgaasid, hapnik ja midagi oli veel).

Pean mainima veel super klienditeeninduse kohta, Hiiumaal polnud seda gaasi mis mul vaja oli, eile õhtul poole 6 ajal käisin tellimas ja lepingut tegemas, täna helistas sõbralik inimene ja informeeris mind, et teisipäeva õhtuks on balloon kohal ning pani ühe ballooni lattu ka igaksjuhuks, et kui mul äkki saab otsa, siis saab kohe vahetama minna ning andsid nr. kuhu helistada kui mingeid küsimusi, muresi on.

Äkki kellegile abiks.

Terv. Villu
Air Ok tundub küll tore olevat, olen seda isegi uurinud. Mis asja ära rikub on see, et nende balloonidel puudub "Pii" märk (mingi euroopa nõue jälle nagu "CE" jn.) Mingit juttu kuulsin, et millalgi pidi nende balloonid ka ära keelama. Nemad kinnitasid küll, et vahetavad siis ringi ja probleemi pole, aga võta siis kinni ja mine nõua oma raha või ballooni vahetust kui asi käes on. Nokk kinni saba lahti. Täitsa jama nende balloonidega. Ei kasuta ju neid nii palju, et rent mõttekas oleks ja välja osta mingi 200€ ka mõtet ei näe. Oleks hea kui keegi oskaks veel kommenteerida seda "Air Oki" case-i
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas MetsaVikat »

Ei süvenenud nii palju, küsin täpsemalt kui lähen oma balloonile järgi, aga äkki need balloonid, mida nad päriseks annavad, on vastavad märgid ja asjad olemas. Aga ilmselt küll jah, aja küsimus millal nemadki rendi peale lähevad, see ju puhas raha. Inimene kirub, vannub, aga on ju vaja.

Midagi müüja rääkis, et kui gaasi(majapidamis) balloone vahetati, siis õeldi, et tõõstusgaaside balloone ei vahetata, aga näe tuli ikka. Iseenesest nendel ka uued balloonid, kas nendel oli siis ämber ja võtsid omale valed balloonid ja peavad varsti uuesti vahetama? Muidu küsisin veel, et millal selline "kampaania" ära lõppeb, et neid endale saab veel soetada, ei osanud ta midagi õelda, et kõike võib juhtuda.

PS. Airokil kõige odavam rendihind, võrreldes Messeri ja AGA-ga(ei arvesta hetkel kampaania hinda, kus 2a rent on 1a hinnaga, ehk 45 euri). Airokil oli vist 3.40 kuu, aasta 32, Messeril 4.60 vist kuu ja AGA-l 5.40 kuu.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
fanatt
Fitting 38"
Postitusi: 318
Liitunud: T Veebr 07, 2012 12:27 pm
Asukoht: saaremaa

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas fanatt »

Uuri korra jah mis sulle vastavad selle kohta.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas totu »

Kodulehel ju kirjas, et ostavad gost balooni 12 euriga ja rendivad, sama raha eest, 2 aastaks. Alternatiiv on "tähtajatu kasutusõigus" 99 euriga. JOKK aga nutikas.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
vai
True Off Roader!
Postitusi: 1390
Liitunud: R Apr 16, 2004 11:57 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas vai »

margus61 kirjutas:Lihtsalt infoks, et hapnikumurele sain selle kuulutuse abiga väga meeldiva lahenduse.
Sain täna ka sellelt tegelaselt co2 ballooni ja äri sujus, ja kui annad tühja tagasi saad alet (peal peab olema mingi kork või nippel )
Be Young,Have Fun,Drink Offroad.

5132620
atvfänn
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: E Mär 31, 2008 7:49 pm

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas atvfänn »

Kogemuste põhjal, siis kaua selline suur co2 balloon keevituse juures kestab?
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Elme messer co2... O2 ja muud GOST balloonid

Postitus Postitas MetsaVikat »

Minul kui ei juhtu kraan lahti jääma, kestab üle aasta. Sõber autotöökojas, 3 suurt rulli on tavaliselt(15kg ilmselt). Eks see oleneb ju kui tihti kasutad.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Daniel
Fitting 44"
Postitusi: 402
Liitunud: T Veebr 25, 2003 4:10 pm
Asukoht: Garage
Kontakt:

Co2 gaas ja vana pudel ?

Postitus Postitas Daniel »

Ammu pole keevitanud aga tahaks jälle
Läksin pudelit vahetama aga Elme messeri edasimyyja ytles et mul on "vana" pudel ja neid pole kolm aastat täidetud.

Seega kust saab uut ja mis vanaga teha ?
( sama märkusena ilmselt mu Atsetyleen ja hapnik on samas seisus :rpg )
79,K30 Blazer,379td,400,208,-4",38"
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”