K: Hea õlifilter

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Roostekoll
Fitting 38"
Postitusi: 391
Liitunud: K Juul 31, 2013 9:24 pm
Asukoht: Tallinnacundimeesükskorsakov

Re: K: Hea õlifilter

Postitus Postitas Roostekoll »

Rooma kirjutas:Tee lihtsalt see õlivahetus ära ja pane uus filter,mis sa ikka hakkad peenutsema "maiteamis filtri ja õliga.".
Seda teen ma nii või teisiti. Mul traditsioon jaani paiku alati õli vahetada. Nhhi see kork alt maha, õli panni, uus õli sisse, filter võtmega maha, uus peale, 30min ja tehtud siis ära pole.
Küsin enne üle, et pärast kui asi on tehtud, kolm teist venda ei hakkaks seletama, kuidas oleks pidanud ikka nii või teisiti tegema ja üleüldse "oled loll".

Edit: Antud auto on juba pere liige siiski. Mõni mees annab oma koerale vahest käntsaka veiseliha, teine toob naisele lilli, 4x4pede/kõvataja paneb autole paremat õli
Trolle pole olemas
Kasutaja avatar
Rooma
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Apr 21, 2015 5:02 pm
Asukoht: Tartu

Re: K: Hea õlifilter

Postitus Postitas Rooma »

Mõni targutaja võib ju öelda, et vaheta õli aga jäta filter vana, Kuid see filter ka ei maksa enam midagi selle tegevuse juures. Kunagi vähemal tehti sellist õlivahetust peale kappremonti, kus filter jäeti vana.
Kasutaja avatar
Roostekoll
Fitting 38"
Postitusi: 391
Liitunud: K Juul 31, 2013 9:24 pm
Asukoht: Tallinnacundimeesükskorsakov

Re: K: Hea õlifilter

Postitus Postitas Roostekoll »

Mis see vana filter oleks siis nagu maitse säilitamiseks või? No viskit laagerdatakse ka tammevaatides ju :roll:
(mõnituhat kilti ei tohiks filtrile muidugi midagi veel teha aga vahetusvälp läheb ikka nihkesse, eraldi õli vahetamisest ei hakka ju jeblama)
Automaailma filter ei maksa tõesti midagi, õhufilter läheks ka vahetusse. Seni on siin teemas jäänud sõelale ka asisemaid õlifiltreid, tänud sõnavõtjatele.
Lõpeks filter on filter, seni kuni ta ei lagune sisse laiali nagu japanpartsi jörr.
Õli määrimis- ning puhastusomadused pole aga mingi naljateema. Võiksin minna ka Mustika Prismasse ning võtta esimese addinoli sae viis wee kolmekümne aga on sellel pointi kui nt 5 rutsi peale makstes saaks ka jörri, mis päriselt määrib?

Kui tatt olin, kallasin oma Delta 50-kuubisele alla kamassiõli ja peale mingit 2t õli ning toimis küll. Kuna vahest annan autole piitsa ka, siis iga solk vast ei sobi :para:
Trolle pole olemas
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: K: Hea õlifilter

Postitus Postitas ahto42 »

Filtisoovituse andis Jaan, aga kuulsad yuutuubi saatejuhid on öelnud, et vahet eriti pole, mis õli kasutad, peaasi, et piisavalt tihti ja regulaarselt. Peaasi, et viskoossus on tehase soovitatud.
Mul viimased korrad ka AD õli sees, vahetan niikui nii kevadel mais ja detsembi kandis, 9-10tkmtagant koos õli ja õhufiltriga
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: K: Hea õlifilter

Postitus Postitas amevier »

Hengsti siin ka kiidetud ja ise olen kasutanud.
Täna jäi õlivahetus pooleli, kuna väga imelik Hengsti õlifilter sattus. Pealolnud vana Hengsti filtriga võrreldes erineb nii ehituse kui ka kvaliteedi osas uue kahjuks. Muidu kõik samad jutud peal(trükikvaliteet ka erineb), ainult vana on "made in south-korea" ja uus "made in south-africa". Aafriklasel on keere ka nii raitud, et otsa ei läinudki.
Tarnis autokaubad24.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: K: Hea õlifilter

Postitus Postitas kalleo »

amevier kirjutas:Hengsti siin ka kiidetud ja ise olen kasutanud.
Täna jäi õlivahetus pooleli, kuna väga imelik Hengsti õlifilter sattus. Pealolnud vana Hengsti filtriga võrreldes erineb nii ehituse kui ka kvaliteedi osas uue kahjuks. Muidu kõik samad jutud peal(trükikvaliteet ka erineb), ainult vana on "made in south-korea" ja uus "made in south-africa". Aafriklasel on keere ka nii raitud, et otsa ei läinudki.
Tarnis autokaubad24.
Nii ta on, tänapäev lihtsalt... Ise soetan õlivahetuse jaoks tavaliselt mitu eri kontori filtrit. Kui mõlemba tunduvad juhtumisi korralikud, siis otsustan kõhutunde järgi. Saastariiulis on roostes ja kõveraid filtreid juba pinutäis :)
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: K: Hea õlifilter

Postitus Postitas honkomees »

kalleo kirjutas:... Nii ta on, tänapäev lihtsalt... Ise soetan õlivahetuse jaoks tavaliselt mitu eri kontori filtrit. ...
Mul selline kogemus kütusefiltriga, ei läinud otsa. Tootjat/pakendajat ei mäleta aga käisin pärast esinduses, küsisin originaali, nemad soovitasid võtta neilt B-osa, millega neil on hääd kogemused. Esialgu toimis, kas ka mõne aasta pärast samamoodi läheb?
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Rixix
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: E Mai 09, 2016 6:29 pm
Asukoht: Keila

Re: K: Hea õlifilter

Postitus Postitas Rixix »

Ise kasutan Jeepil FRAM filtrit.
Ääremärkusena tooks välja, et ilmselt on paljud tähele pannud, et odavam ei ole ilmtingimata kehvem.

Ennist käis läbi tehase viskoosuse soovitus õli puhul. Tavaliselt on see tabel päris paindlik, aga siinkohal tuleks lähtuda meie kliimast.
Väga oluline on aga vaadata mootoritootja Spetsifikatsiooni, s.t millist õli mootoritootja soovitab või siis nõuab , et sa kasutaksid.
NT: VAG grupp - VW501.01, 505.00 Daimler: MB229.1 jne
+372 535 673 kaheksaköend
Riho
GC WJ 2000 Laredo
Scania 580 V8 2016 Streamline
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: K: Hea õlifilter

Postitus Postitas kalle211 »

Üldiselt võiks jälgida mootori tootja ettenähtud spetsifikatsioone õlidele aga wageni puhul on isegi tehase poolt juba lappama läinud sellega. Kui tulid välja esimesed pumppihustitega 1.9 diislid siis oli ilge probleem nukkvõllide , tõukurite ja nookurite liiga kiire kulumine. Ja suht kiirelt vahetati õli teist serti omava vastu. Ja nagu võluväel hakkasid mootorid paremini kestma. Olen ise kasutanud oma 1.9 96 pumppihustitega mootoris suvalist 5w40 õli aga olen seda vahetanud iga 6-7 tuhande tagant ja 100000 hakkab kohe täis saama. Reguleerisin pihusteid ja nukkvõlli osakonnas ei olnud märgata ühtegi kulumist. Tegelikult sõltub väga palju ka õli vahetus välbast ja sõiduki kasutamistingimustest.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”